WR40K HRPG

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Gorek
Wałkarz
Posty: 63

WR40K HRPG

Post autor: Gorek »

Czy ktoś o tym słyszał bo ja tak ale żadnych książek nie znalazłem.
Tylko 1 po ang. ale jakoś nie miałem okazji poczytać.Pisac moze ciekawy system.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

JA posiadam. Zwie się to Dark Heresy i jest grubym podręcznikiem zawierającym wszystko co potrzebne do gry więc nawet dodatkowych podręczników nie trzeba choć jeden z dodatków się przydaje podobno. System jest ciekawy tak jak i system tworzenia postaci. Nieco podobny do warhammera zwykłego ale jednak inny. Mamy do wyboru kilka profesji które może nasz akolita wykonywać: Zabójca, Gwardzista, Kapłan Maszyny, Kapłan Imperium, Szumowina, Skryba, Psyker(ten jest ciekawy) i Arbitrator(coś w rodzaju policji lub służb spec). Książka ocieka we fluff i mamyu pełno informacji o świecie 40stkowym choć z innej strony niż bitewniak.(tej bardziej wewnętrznej i intryganckiej) Poprowadziłem w to kilka sesji. Naprawdę przyzwoity system.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Również miałem przyjemność grać w ten system. Trzeba przyznać, że jest on stworzony na bazie bitewniaka - daje się to odczuć w przeciwieństwie do WFRP, który jest rpgiem w pełnym tego słowa znaczeniu (mam na myśli 1ed). System jest dynamiczny, nastawiony na walkę, akcję, niż na epickie przygody. Jak napisał kolega Murmandamus jedna książka wystarczy by zagrać, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością ;)
WFB: Ogre Kingdoms

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Jakby był ktoś tak miły i wrzucił linka co by można było się zapoznać bliżej
z tematem byłbym dźwięczny.Lub krótki opis ras i uzbrojenia-to co każdy
poszukiwacz mieć powinien.

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

No możesz grać człowiekiem a "klasy postaci" masz wyżej. A chciałbyś grać jakimś obrzydliwym xenos?! Tfu! Herezja...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

No trudno ludziki będą musiały wystarczyć.
Tak liczyłem że będę mógł wcielić się w najpotężniejszego
stwora[gretchin].Ileż możliwości stało by przede mną ?
8)

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

Ale tau mogli by zrobic.

Linhael
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Linhael »

Tau? W Inkwizycji? Toć to system gdzie się gra akolitą inkwizycji. Jest jeszcze Rogue Trader gdzie się wcielasz w epickiego członka załogi rogue tradera (jego pilot, kapitan, technik itp.). Generalnie jest epicko do zarzygania. Niedługo ma się też pojawić trzeci system tego uniwersum, ale jak na razie można opierać się na plotkach... a plotki głoszą, że to będą Space Marines (oby nie).

Awatar użytkownika
Elros
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Elros »

Plotki? Ten system już został wydany i nazywa się "Deathwatch"

Co do samego Dark Heresy - mi tam się system bardzo podoba. Trzeba tylko przepuścić "mroczno-gotycki świat w polewie wszechobecnego zła" warhammera 40K przez sito zdrowego rozsądku i jest świetnie.
For the Witch King!

DE ('10) W/D/L Razem
9/4/7 20

Linhael
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Linhael »

Wydany? Eee... No to fajno. To poszukam sobie info na jego temat (dzięki za nazwę, jeszcze tydzień temu mój MG od DH mówił, że jeszcze nie wydany).

Edit: Nazwę potwierdzam i to, że o Space Marines się rozchodzi, ale system jest "Not Available Yet" na stronie FF, więc nie został jeszcze wydany.

Awatar użytkownika
Elros
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Elros »

a to mea culpa, mój błąd.
For the Witch King!

DE ('10) W/D/L Razem
9/4/7 20

ODPOWIEDZ