Czarni Magistrowie

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Czarni Magistrowie

Post autor: Kondi »

Witam :)

Mam pytanie do starych wyjadaczy, a mianowicie jakie są odstępstwa i kary nałożone na BG gdy ten zacznie uczyć się kolejnego wiatru magii? W podręczniku pisze że człowiek może opanować tylko jeden, ale znowuż opis Czarnego Magistra wskazuje że człowiek jednak może opanować kilka, tylko wtedy jest wyklęty z Kolegium.

Pytam się gdyż mój BG chce zacząć uczyć się Kolejnego wiatru :D (wisi mu Kolegium bo fabularnie został zmuszony przystąpić do niego) i dlatego mam dylemat czy zacząć naukę czy najpierw się mentalnie przygotować że Gniew Tzeencha będzie większy :D
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

tu chodzi nie o zwykły wiatr dodatkowy tylko o czarną magię dhar, nekromancje czy też którąś z magii chaosu. Co niesie ryzyko mutacji czy efektów ubocznych.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Nauczenie się posługiwania drugim wiatrem w formie czystej jest po prostu niemożliwe. Ktoś kto wyuczył się jednego traci możliwość posługiwania się innymi. Ewentualnie można zostać nekromantą/demonologiem/kultystą chaosu albo... kapłanem (;p).
Offtop zainspirowany koncepcją:
Tak sobie myślę, w Warhammerze elfy mogą mieszać się z ludźmi ? Posiadanie jakiegoś elfa jako przodka być może pozwoliłoby nauczyć się drugiego wiatru, choć zapewne nie bez kłopotów ..... kurczę mógłby to być dość ciekawy motyw, muszę gdzieś zapisać.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Gdzieś. Nie pamiętam gdzie. Było zapisane, że nie mogą. Nie pamiętam niestety ani wydawnictwa, ani autora. Niemniej brak półelfów w opisach, bestiariuszach czy książkach wskazuje że raczej nie mogą. Seks totalnie pozbawiony ryzyka niechcianej ciąży :D
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

@up: Marzenie spełnione ! Nagle świat warhammera przestał być mroczny i stał się rajem ;o

ODPOWIEDZ