Która Edycja

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Dokładnie, ale cóż żyjemy w kapitalizmie

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ja też zaczynałem kilka lat temu od pierwszej edycji, ale zdecydowanie wolę drugą. Mechanika jakaś taka bardziej przejrzysta, poprawiona magia i zgodność fluffu z battlem. Podręczników wydają masę, ale naprawdę da się prowadzić tylko przy pomocy podstawowego - przy pomocy army buildera każdy jest w stanie sam wymyślać statystyki i zdolności potworów.
A co do opinii: "Jedynka miała lepszy klimat", to chyba ktoś zapomniał że klimat zależy od MG (w większym stopniu) i od graczy (w nieco mniejszym), a nie od tego ile czaszek jest na ilustracjach w księdze zasad.

Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

Akurat co do ilosci czaszek to dwojki chyba nic nie pobije. Na ktoryms z rysunkow (nie pamietam dokladnie gdzie) jest nawet ciasto z czaszkami, ktory jakas kobieta sprzedaje na straganie ;) Ktos w GW ma chyba jakies dziwne zboczenia.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave
Murass pisze:Akurat co do ilosci czaszek to dwojki chyba nic nie pobije. Na ktoryms z rysunkow (nie pamietam dokladnie gdzie) jest nawet ciasto z czaszkami, ktory jakas kobieta sprzedaje na straganie ;) Ktos w GW ma chyba jakies dziwne zboczenia.
Fuck! :shock: Dobrze, że nie oglądałem z taką wnikliwością tych rysunków, bo bym się zgorszył 8)

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Zdecydowanie dwójka. Ogółem może klimat jes mniej odczuwalny ale bardziej mechanika przypadla mi do gustu. W jedynce jest według mnie za dużo statystyk.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Za dużo statystyk? Raz rzucasz potem się bawisz. W dwójce nie ma inicjatywy, co jest dużym bólem jak dla mnie. Tak samo nie ma ponad połowy z cech osobistych, co pokazuje pewną tendencję do zmiany młotka w mordobicie. o i największym lolem jest dla mnie krzepa. W jedynce mnożyło się siłę po prostu razy 10 i było, a tutaj ? Beznadzieja ( tak wiem, że jest po to by wolniej się rozwijać) ale to dla mnie żenada.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Lord Andre pisze: o i największym lolem jest dla mnie krzepa. W jedynce mnożyło się siłę po prostu razy 10 i było, a tutaj ? Beznadzieja ( tak wiem, że jest po to by wolniej się rozwijać) ale to dla mnie żenada.
A teraz dzieli się krzepę przez 10 i na jedno wychodzi. Jakoś ten "lol" jest dla mnie niedostrzegalny.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

po co dodawać współczynnik, który jest ilorazem/iloczynem podanej już cechy? Zakładam że gram z ludźmi którzy potrafią pomnożyć liczbę z zakresu od 1-10 przez dziesięć :wink: Ale co kto lubi.

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

No ale po co sie rozdwajać. Jedne zostały a drugie usuneli bo znaczyły to samo. Teraz masz wszystko estetycznie podane.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

No bo siła woli to nie opanowanie, a ogłada to nie cechy przywódcze, bo co innego potrafić pięknie mówić a co innego zapanować nad tłumem

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Jedynka to do dziś dla mnie esencja klimatu świata Warhammera. Batl batlem ale WFRP 1ed jest dla mnie "jedynym prawdziwym" opisem tego świata. Ale to i tak zależy od MG. :)

W 2ed grałem króciutko, pamiętam tyle, że zasady były bardziej przejrzyste.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Czyli może sie tak zdarzyć że ktoś kto może jak to określiłes zapanować na tłumem nie będzie umiał sie dogadać z jedna osobą. Albo ktoś kto będzie miał wrodzoną zręcznośc i szybki refleks nie bedzie mógł dojsć do inicjatywy podczas starć. Dlatego może te statystyki nie odpowiadaja do końca temu samemu jak siła woli i opanowanie ale jest to całkiem logiczne.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave


Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli w powyższym poście.

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Chodzi mi o to że są takie przypadki gdzie np.krasnolud na rozpoczęciu ma ogłady 12 a cech przywódczych 60. Wiem że ta są skrajne przypadki ale nawet 30 róznicy takich pokrewnychych cech to duzo. W podręczniku pisze że ogłada to: "Odzwierciedlenie umiejeności wspołżycia z innymi osobami a także wygląd bohatera i sposób w jaki jest przez innych postrzegany..." a cechy przywódcze to: "...Bohater o wysokich CP jest charyzmatyczny, wzbudza zaufanie i lojalność..." Chodzi mi o to że jest to prawie to samo aróznice w statystykach mogą być znaczne i nie jest to za bardzo logiczne.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Wyobraź sobie jakiegoś dyktatora. Wśród ludu jest on postrzegany jako charyzmatyczny przywódca, który potrafi zapanować nad chaosem w państwie i do tego, jego mowy porywają tłumy. Jednak jego współpracownicy wiedzą, że ma tik obgryzania paznokci, jest gburowaty i chamski. Rozumiesz różnicę?

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Dobra rozumiem ale nic mnie nie przekona do 1. Niech każdy gra w co woli.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

Jakiś uraz ( no ofenc) ? Ja pogrywam w obie edycje, jednak jako Mg wolę jedynkę ( jako gracz też ), tyle że jak ja gram swoją postacią to mi to bardziej zwisa.

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Nie tyle uraz co bardziej przyzwyczajenie. W jedynke grałem i prowadziłem zaledwie kilka razy w odległej przeszlości. Teraz pykam tylko w dwójke jeśli tylko jest okazja. Zostało mi tylko czekać aż kumpel wyjdzie z woja :D

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

A masz jakieś dodatki?

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Ja mam tylko popioly midenheim i dodatek dla MG (zawsze sie moga przydać na wycieczce pod namiot :)). Kumpel który zwykle nam prowadzi ma reszte.

ODPOWIEDZ