Bohaterowie Chaosu którzy kiedyś chcieli dobrze

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Bohaterowie Chaosu którzy kiedyś chcieli dobrze

Post autor: syrius »

Kiepski temat, ale nie wiedziałem jak inaczej go nazwać.
Szukam informacji na temat postaci w świecie warhammera, którzy kiedyś byli dobrymi ludźmi, jednak przeszli na złą stronę.

Tutaj np. mam na myśli Festusta, który pragnął wiedzy na temat wszystkich lekarstw by móc ratować ludzi. Koniec końców dostał tę wiedzę, ale oszalał i zmienił się ...

Potrzebuję źródeł i podania pozycji do których powinienem zajrzeć. :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Sztandarowym przykładem jest na pewno sam Archaon. Kiedyś pobożny kapłan Sigmara, po przeczytaniu manuskryptu Necrodomo Szalonego doznał objawienia, w którym odkryto przed nim prawdziwą potęgę Bogów Chaosu. Wyrzekł się Sigmara, nazywając go kłamcą, zabił całą swoją rodzinę i powędrował na Pustkowia Chaosu, ofiarowując swoje życie Czterem Potęgom. Więcej o nim na pewno będzie w AB do Warriors of Chaos.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Lorgar :mrgreen:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

@Byqu, Lorgar chyba nie bardzo był człowiekiem.

Z warhammer online: age of reckoning był Haargoth the Bloody, dawniej zwykły wiejski chłopiec z północy Imperium ale Khorne go wybrał no i w końcu został 1/4 głównych generałów Archaona. Ubił go w bitwie pod Middenheim Ar-Ulryk Emil Valgeir.
Kolejnym z Czwórki Archaona był Styrkaar Sortsvinaer, Norski książę który został opętany przez demona Slaanesha i zabił swego ojca po czym pociągnął chłopaków na Burzę.
Z książek to w "Zabójcy trolli" była jakaś czempionka Khorna, co to ją młodymi latami zgwałcił syn hrabiego i uciekła w las, gdzie natknęła się na ołtarz i bandę khornitów którzy ją obrali na swego wodza. Justine, chyba.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Ojtam ojtam :lol2: wygląda jak człowiek? Wygląda. Co z tego, że większość Primarchów to Gregor Clegane na sterydach...
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

@Nawiedzony
Dzięki, racja Archaon to dobry przykład. Niestety w podręczniku jest dość ogólnie. Czy może jest jakaś książka na ten temat?

@Byqu
Warhammer Fantasy ;) Choć, jeśli Lorgar wskoczyłby do Starego Świata nic by mu nie stanęło na drodze. ;)

@Grimgor
Dowódcy są ciekawi, tak samo sprawdziłem, że Azazel miał bardzo interesującą historię. I tutaj ponownie, czy może w literaturze można znaleźć te opowieści?

W Zabójcy było też o Praag i pewnym wybrańcu bogów chaosu, jak dobrze pamiętam. :D

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

W Gotreku i Feliksie był jeszcze mag ognia, który był zmuszony przejść na stronę chaosu, bo zaczęła mu się ręka zmieniać na demoniczną. Gość był pobożnym sługą Sigmara, jednak chaos go skaził. Nie pamiętam jak się nazywał :/
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To nie jest dobry powód. :P

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Kordelas Wam powie, że nic nie jest dobrym powodem :wink:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tacy jak Kordelas są dobrym powodem. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Śmiało moje owieczki :evil: śmiało :twisted:


W Mark of Chaos i książce na nim opartej (Chaos w Imperium) był hrabia Gruber ,który zaprzedał się papie Nurglowi. Chociaż może po ostatnich doświadczeniach nie należy powoływać się na ten tytuł. :wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ale sens tego tematu opiera się na tym DLACZEGO się zaprzedał Chaosowi. To motywacje są ważne.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

A ,sorry ,niedoczytałem.

Gruber był elektorem i cholernie bał się śmierci i utraty władzy ,którą i tak zdobył w "niegodny" powiedzmy sposób. A kiedy przyszła choroba i zagrożenie z północy ,ten natychmiast zaprzedał się Nurglowi ,który "dodał mu sił" i ugruntował jego władzę zsyłając swoje sługi.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Jest jeszcze trylogia Niewolnicy Ciemności Gava Thorpea wydana po polsku
spojler rycerz z Ostermarku ucieka na północ, staje się wybranym i wraca do imperium na czele armii.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Gruber się więc nie kwalifikuje, bo i tak był sukinsynem już wcześniej. ;)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

No dobra...
Dla mnie heretyk to heretyk ,dobre chęci nie są usprawiedliwieniem.
Tak samo te przykłady pokazują ,ze w każdym może zaistnieć grzech chaosu. Toteż inkwizycja czasem działa zapobiegawczo. :wink:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Był chyba jakiś rybak, który podczas rajdu Norsmenów zebrał niedobitki i dał zaciekły opór najeźdźcom. Wykrwawił ich tak bardo, że sama Valkia przyszła mu z pomocą, zatapiając drakkary.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Był jeszcze brat króla Praag. Chciał zgłębiać wiedzę magiczną, ale zapuścił się za daleko w półświatek i kulty chaosu. Kiedy zaczęły pojawiać się mutacje, nie było już drogi powrotnej ze ścieżki, którą obrał. Ostatecznie poświęcił życie, żeby uratować swojego brata przed zamachem.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

W |Kondradzie (dawno temu czytałem i nie pamiętam dokładnie) byłą jeszcze przeklęta zbroja. Żywiła sie ona nosicielem, chyba że ten zabijał, w tedy odżywiała się na ofiarach (czy coś takiego). Więc bodziec by zostać sługą chaosu i zaprzedać duszę był.

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

nie można zapomniec o księciu Ostlandu Oswaldzie von Konigswald,
o ile dobrze pamiętam w trakcie walki z czarnoksiężnikiem Drachenfels, przeszedł na jego stronę i po latach "próbował mu pomóc" powrócić z zaświatów.

ODPOWIEDZ