Muzyka do gry

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Muzyka do gry

Post autor: Gelo »

Jakiej muzyki używacie/używają wasi MG? W czasie walk oczywiście coś szybkiego, a zespoły? Osobiście bardzo mi się podoba powiedzmy sound track z Króla Artura, a do sesji mrocznych genialna jest muzyczka z Tristram z Diablo 1... powolna gitarka... jeśli mistrz dobrze prowadzi do można popuścić :).

Awatar użytkownika
Mastema
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Mastema »

Ja czasem puszczam niektóre kawałki Dead Can Dance'a, podkład z gry Kroniki czarnego księżyca czasem coś z albumu Kveldsanger Ulvera , ale to bardziej do Monastyru pasuje. Najbardziej śmiechowe sesje są na kawałkach z Harrego Pottera i Władcy pierścieni :lol2: ale to już jak najdzie ochota na coś dla jaj.
Każdy kto to czyta ma odpuszczone uczynki dobre, za darmo, amen.
Idźcie w Chaosie .

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Celtic folk ftw! \m/
i muzyka filmowa, ale nie mam tego za dużo

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Na samym początku irish folk, ale był zbyt miły i kochany.
Muzyka z LOTRa zbyt charakterystyczna, choć fajna.

Uwielbiałam Summoning, niektóre kawałki świetnie pasowały ze względu na Zło i Mhrrrok ;)

Muzyka z gier komputerowych: WH40K: Dawn of War i i Warhammer: Dark Omen okazała się najbardziej uniwersalna.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

baldurs Gate 1/2

szczegolnie czesto uzywam utworow Beregost Night (jako tlo) oraz Dragon Battle (na walki)

Awatar użytkownika
Alvares
Mudżahedin
Posty: 216

Post autor: Alvares »

Oprócz tego, co wymienili niektórzy poprzednicy, polecam Immediate Music, niektóre kawałki pasują do różnych sytuacji ;)

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Ech... klasykę wymieniacie... naprawde nikt nie eksperymentował z czymś bardziej mainstreamowym? ;)
Kiedyś udało mi się zebrać część swoich płytek metalowych (znaczy sie muzycznych, nie kawałków złomu) i zgrać całość na jeden krążek. To było parę utworków Manowara, trochę techno z Mortal Combat, Rhapsody mimo klimaciku fantasy zupełnie się jednak nie nadało i na krążek nie trafiło... doszło tego trochę, ale w sumie na nie dłużej niż 35 minut. Gdy doszło do zaplanowanej przeze mnie sceny po prostu puściłem wszystko w takiej kolejności w jakiej nagrałem i gracze rozpoczeli wyścig z czasem. wydarzenia były dostosowane do utworków, a gdy zaczynał się następny zaczynały sie nowe wydarzenia. Nie było czasu na myślenie, kostki poszły w zapomnienie, zaczęła się walka o życie w starych piwnicach czy inne cudne sceny z wykorzystaniem BNów i nie tylko (patowa sytuacja, ślepy zaułek, jest szansa na przebicie się przez ścianę, ale wymaga czasu którego niema, w tle "Swords in the Wind" Manowara, a BN kislevita postanawia załatwić sprawę skombinowania czasu i znika gdzieś za rogiem zza którego słychać tylko odglosy walki i śmiech atakujących Skavenów... jeden z graczy tak sie wzruszył sceną, że poleciał za nim gdy tylko ktoś szepnął, że mimo to czasu będzie za mało ;) świetna sprawa... cała sesja nas powaliła, choć nie trwała długo).

Niestety później gdy próbowałem powtarzać takie numery i dostosowywać muzykę do scen stwierdziłem, że to nie to samo- z czasem kiepsko się zsynchronizować, wystarczy, że gracze zrobią w trakcie coś innego i klimat pada, poza tym miałem zajmować się prowadzeniem, a nie DJką ;)

Wiem jedno: po tym jak zobaczyłem ruską parodię "Władcy Pierścieni", moment Nazguli wjeżdżających do Bree w rytmach Rammstein`a albo drużyny pierścienia uciekającej przez Morię z "Nas nie dogoniat" Tautu w tle nigdy nie stwierdzę, że coś może się nie nadawać jako podkład muzyczny pod grę ;) Wystarczy wykazać się tylko wybraniem właściwego momentu.

Awatar użytkownika
Wraq
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Bad Lands (M-ce)

Post autor: Wraq »

Puść linka z tą parodią ja możesz. A jeśli chodzi o muzyke to tylko Conan i spółka :).

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

A próbowaliście Diablo? ;)

Ale jak wyżej - muza od klimatu zależy. Każda może pasować i niepasować (cholernie odkrywcze ;) wiem)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

A ja ostatnio jestem zachwycony polską grą Painkiller i ścieżką dźwiękową, która po instalce dostępna jest na twardzielu w formacie mp3.
Kawalki z poziomu Cathedral albo City to sam miód na sesjęRPG-ową!

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Muzyka z Dark Omena jest bardzo dobra i wg mnie idealnie trzyma klimat I ed warhammera, II mniej ;P Można ją ściągnąć ze strony Marka Knigta - autora tego soundtracku.

Poza tym fajny jest album "Legend" nieśmiertelnego Clannad. Utwór "Battle" jest najlepszym co można puścić na początek morderczego nocnego starcia wręcz ze zwierzoludzmi w środku lasu. Z kolei takie perełki jak "Strange Land" nadają się na przeciągające się wędrówki przez zielone pola Bretonii :D

Muza z Vampire the Masquerade Redemtion także trzyma poziom. Oczywiście ta ze średniowiecznej częsci gry - Praga i Wiedeń. . . bardzo dobra. Można ją zassać gdzieś stąd: http://gh.ffshrine.org/song/1209/1

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Jako podkład można wykorzystać motywy dźwiękowe z gry Neverwinter Nights... Jest tam całe spektrum okolicznościowe.Od ludnego miasta,poprzez zamieszki w nim,ruchliwą karczmę, zakończywszy na licznych zróżnicowanych motywach dungeonowo-korytarzowych(Drahenfels się kłania :twisted: )

Awatar użytkownika
Sirriel
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Sirriel »

U nas puszczamy głównie soundracki z Lotra, Heroesów i Obliviona xD Na stronie zamku Drachenfels są fajne muzyczki niektóre, np. Nuln nocą. Ale krótkie :/

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Oooooo... naprawdę dużo tego mam. Zaczynając od lotra, poprzez Baldura 1 i 2, Icewind Dale 2, neverwinter nights i heroesów, na morrowindzie i guild warsach kończąc. ;]

Ale jak dla mnie, absolutnie NIC nie jest w stanie przebić muzyki z pierwszej części Baldura. Według mnie w żadnej innej gierce rpg bardziej klimatycznej muzyki fantasy nie da się znaleźć. Nie ma w bg1 za wiele utworków, ale wg mnie są genialne. Nic mnie bardziej w klimat fantasy nie wciąga....

Ale żem się rozmarzył xD

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Do Baldur 1 była jakaś płytka z muzyczką? bo ja nic nie kojarzę...
Obrazek
Obrazek

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Bezapelacyjnie Arcana, ponura idealna w tle, w walce trzeba zastępować czymś innym
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

@Nilgar
Nie, nie była, ale z tego co pamiętam można znaleźć muzykę z bg w internecie.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Dzięki
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Muza z gier:
Baldurs Gate, diablo, Neverwinter Night, Gothic..... i pewnie od teraz wiedzmin :)
Nilgar pisze:Do Baldur 1 była jakaś płytka z muzyczką? bo ja nic nie kojarzę...
Jak brat kupił kiedyś kolekcjonerską edycje Baldura, to tam była całą muzyka :)

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

Michał Lorenc - Taniec Eleny - cudna mp3 , nasz MG uzyl jej podczas pijackiej uczty z kislevitami , wrazenia niezapomniane .
Pozaty Summoning (tylko niektore kawalki ;P )
Sephiroth (fajny dark ambient czy cos w tym stylu , dobry klimat)
Muzyka filmowa (Akira Yamaoka , Reqiuem , niektore kawalki)
Pliki muzyczne z Medievala Total War ;)

ODPOWIEDZ