Nowa edycja

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Nowa edycja

Post autor: Artein »


dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

O ja pierdziele, ale news! Niech tylko pójdą w ślady 2ed, a nie tej zrobionej przez ffg... I niech tylko przymkną oko na the End Times... I w sumie może niech ograniczą się do reprintu drugiej i napisania tego co pominęli -podręczników o elfach, orkach, opisu lustrii itd :)

Ale tak na serio - jaram się, jeszcze tylko niech przy okazji cyberpunka 2077 wyjdzie czwarta edycja cybera i już mam wszystko co chciałem z gier :-)

Edycja: nawet piszą, że pójdą w ślady pierwszej i drugiej edycji :-)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Coś pięknego, niech tylko nie zrobią z tego planszówki.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Kilka dni później ogłosili jeszcze to:
http://cubicle7.co.uk/warhammer-age-of- ... announced/

Warhammer Fantasy 2017
Warhammer Age of Sigmar 2018
These two games will be independent game lines with different rulesets.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Crucible 7 rzuciło więcej info:
http://cubicle7.co.uk/warhammer-fantasy ... tion-news/
Data została przesunięta na 2018.
Gra ma w dużej mierze bazować na drugiej i pierwszej edycji.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Genialne te covery. Ktoś jeszcze widzi uderzające podobieństwo okładki czwartej edycji do pierwszej? ;)
Obrazek

Poza tym, mają wypuścić rozszerzoną i zaktualizowaną wersję kampanii "Wewnętrzny Wróg". To już 30lecie tej kampanii, niesamowite, jest starsza ode mnie! :D

wojo1410
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186

Post autor: wojo1410 »

Turlałbym :)
Większość postów piszę pod wpływem alkoholu i innych używek.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Ciekawe czy bedzie w języku polskim.Uwielbiam te książki , ale nie czuł bym klimatu po ang ...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Będzie na pewno. Baniak dopiero co objął patronat medialny nad Pokusą Arcylicza i wznowieniem całej serii wydawniczej dodatków do II edycji. Najwyraźniej jest na to popyt, więc nie wiem, dlaczego nie mieliby pójść za ciosem. Tym bardziej, że czwarta edycja ma silnie bazować na drugiej.

KrecikOwsik
Plankton
Posty: 3

Post autor: KrecikOwsik »

Nowe wieści o 4 edycji
http://shop.cubicle7store.com/epages/es ... y_Roleplay
Ktoś się orientuje czy będzie pl? Zastanawiam się nad preorderem ale RPG jakoś zawsze lepiej smakuje po polsku a 3ed z tego co pamiętam nie doczekała się tłumaczenia.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

i wydali to w końcu? Pierwszy raz dzisiaj ten news wyczytałem w ogóle i powiem, ze wspomnienia wróciły od razu^^
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Wersja angielska jest już wydana, polska chyba jeszcze się robi.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Polska wersja ma wyjść w 2019. Angielska już dostępna, zmiany może nie są rewolucyjne względem drugiej edycji, ale na tyle zaawansowane, że można odczuć potencjalne różnice już przy czytaniu zasad. Wydaje się, że znacznie większy nacisk położono na talenty i skille niż bazowe cechy charakterystyki, które będą rozwijać się wolniej. Za pdki kupuje się teraz każdy punkt charakterystyki osobno, przy czym nawet najkorzystniejszy przelicznik wynosi więcej niź drugoedycyjne +5 za 100pd, a im więcej rozwinięć tym są on droższe. Z drugiej strony taniej można rozwijać same skille -podczas testowania testuje się skilla na bazie odpowiedniej charakterystyki, czyli ktoś z wysoką zręcznością nie będzie już jak w drugiej edycji tak samo dobrze robił konne akrobacje jak otwierał zamki -są na to osobne umiejętności dla których dana charakterystyka jest tylko podstawą.
Z innych ciekawszych zmian talenty dają znacznie więcej ciekawych opcji niż sam bonus do charakterystyki czy określonych testów jak to było w przypadku drugoedycyjnych zdolności. Poza tym modyfikatory do testów wydają się być znacznie bardziej na korzyść graczy -bazowo testy poza walką wykonuje się na +20 o ile mnie pamięć nie myli, modyfikatory na plus zazwyczaj są o 20 pkt, z kolei te na minus tylko o 10.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Najlepiej wygląda i tak schemat rozwoju wewnątrz jednej klasy. Wspaniały pomysł.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Kros moze potwierdzic, ze jest juz dostepna wersja papierowa po angielsku? Jezeli tak, to gdzie mozna ja kupic?
We can't stop here. This is bat country.


Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ktora zaczyna sie slowami "Wielkimi krokami zbliża się premiera czwartej edycji Warhammera RPG." Czyli wciaz czekamy, tak?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Klaudel pisze:Ktora zaczyna sie slowami "Wielkimi krokami zbliża się premiera czwartej edycji Warhammera RPG." Czyli wciaz czekamy, tak?
Na polskojęzyczną wersję poczekamy jeszcze rok.

Anglojęzyczne pdf były już rozsyłane. Nie sprawdzałem czy wyszła już wersja papierowa.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ze pdfy sa, to ja wiem. Pytam sie wlasnie o wersje papierowa.
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ