Oblężenia- pare pytań i wątpliwości

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
abad86
Wałkarz
Posty: 69

Oblężenia- pare pytań i wątpliwości

Post autor: abad86 »

Witam starych fanów prawilnego WFB i prawdziwych wyjadaczy. Z racji że ostatnio nabyłem ciekawy teren (citadel fortress) do urozmaicenia gier i przetestowaniu, po 2 grach powstało parę pytań i wątpliwości odnośnie zasad. Proszę kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie na ten temat pomógł mi rozwiać pewne wątpliwości. No dobra to zacznę :
1.Szukając zasad do oblężeń natknąłem się jedynie na zasady zawarte w kampanii Blood in the Badlands. Książka opisuje całą kampanie ale jedynie na str.88 Siege Battles. Są tam zasady takie jak The starvation roll, Splitting Up, The relief force i Pre battle Phase. To samo co do rozstawienia 8cali od murów. i tu pierwsze pytanie. czy są to zasady obligatoryjne które zawsze trzeba stosować przy oblężeniach czy tylko dotyczące tej kampanii i konkretnego scenariusza.
2. Czy zawsze trzeba się rozstawiać 8 cali od murów? jest to dla mnie trochę bez sensu gdyż atakujący zaczyna grę i w pierwsze turze może wejść pod mury . a posiadając wierzę oblężniczą od razu jest się na murach. Nie ma szans spowolnić strzelając armię przeciwnika.
3 . Co do zajmowania murów i wierz ( ogólnie sekcji ) jak to technicznie wygląda ? w opisie z podstawowego podręcznika (rulebooka) przy zajmowaniu budynków jest napisane że jak budynek jest zajęty szarżujący może zaatakować 10 ludkami i broniący też 10. jeżeli przegra combat to cofa się o 1 cal od budynku, jeżeli wygra to zajmuje budynek. I tu kilka pytań :
3a. Czy przegrany unit ucieka z budynku i rzuca odpowiednią ilością kości na ucieczkę, czy tak jak przegrany atakujący, stają 1 cal za budynkiem i czy są fllee czy normalnie zebrani
3b. Czy podczas szarżowania na sekcję zamku 1 na 1 oddział po przegranej lub remisie oddział cofa sie o 1 cal czy zostają dalej w combacie?
3c. Czy atakując z sekcji na sekcję 1oddział na 1oddział dajmy na to z wierzy na mur po przegranej lub remisie oddział zostaje w combacie czy cofa się na sekcję z której szarżował i w następnej turze nie są związani walką i trzeba szarżować ponownie?
3d. Jakie są bonusu z szarży kilkoma oddziałami na 1 sekcję. bo walczyć może tylko 10 ludków. np na murze stoi przeciwnik a ja szarżuje 3 oddziałami z dwóch sąsiadujących wież i z frontu murów.
3d. jakie są kary do strzelania w mury a jakie w wierze. z tego co udało mi sie wyczytać to na murach za blankami jest jak za soft cover a w wieżach i bramie hard cover.
3e. Czy jest jakaś różnica podczas atakowania z frontu murów a z tyłu murów. No bo jak się atakuje jakąś sekcję to otrzymuje się karę połowy WS i I ale czy jak atakuje od tyłu np z powodu pojawienia się jednostki z jakiegoś powodu w środku fortecy). aaaaa i czy dotyczy ta zasada tylko fortec czy też każdego budynku.
4. Czy można w jakiś sposób niszczyć sekcje czy tylko spowodować breach w tych zasadach pre-battle. ( o ile się ich używa). w ogóle czy można niszczyć budynki. czy mają swoje
Wontki i Tafa.
5 Czy można niszczyć wieże oblężnicze i taran
6. Czy posiadając wieże oblężnicze oddział siedzi w niej czy ją pcha. Czy porusza się na M pchającego/siedzącego w niej. Czy wieża szarżuje tylko zawsze na 8 cali czy też trzeba rzucić 2d6.
7. Z tego co wyczytałem broniący się w sekcji ma zawsze stuborn? ale nie jest immune psychology?
Po 2 grach na chwile obecną tyle nasunęło mi się pytań, mam nadzieję że moje wątpliwości są w miarę zrozumiałem i nie zagmatwane :)

ODPOWIEDZ