Pytania i odpowiedzi

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Asassello pisze:
Skavenblight pisze:
Asassello pisze:no to pewnie jest to jakis nowy wymysł twórców swiata Imperium i już :)
Średnio nowy, w pierwszej edycji WFRP już był ;)
no to w takim razie jest to wymysł tylko ludzi od RPG, w zaden sposob nie konsultowany z ludzmi od battla :)
A to bardzo możliwe, bo pierwsza edycja w ogóle była od czapy, jeśli chodzi o zgodność z WFB - druga już jest prawie z nim jednolita.

Miki9345
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Miki9345 »

no dobra moze macie racje ale mam nadzieje ze w przyszlości (może w nowym army booku lesnych elfów) zamieszczą o nim jakies informacje bo szczerze nie podoba mi sie, że w całym starym świecie jest tylko jedna osada leśnych elfów

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

A ten znowu z tą osadą :P

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

W sylwestra mamy rozegrać pierwszą w dziejach (naszych dziejach) sesje Warhammera (wreszcie nie muszę prowadzić D&D). MG będzie początkujący. Powiedział mi, że mam sobie poszukać klasy, która najbardziej mi odpowiada. Chciałbym coś takiego: płatny morderca, który świetnie posługuje się sztyletami, krótkimi mieczami lub zabójce potworów, który świetnie włada mieczem (coś jak wiedźmin). Pomóżcie.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

A podręcznik macie? Tam są klasy do wyboru do koloru

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Oczywiście, ale gość powiedział, że sam mam ja sobie znaleźć. Jak mówiłem jest początkującym MG (skończyły się czasy porządku i biedy w drużynie skoro ja już nie mistrzuje).

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

No to w profesjach poczatkowych nie ma takich super klas ktore posluguja sie tym i tym i zabijaja to i to. Jest łowca nagród - kto to, to każdy wie, a jak wymyślisz sobie dobrą historie to może zabijać potwory na zlecenia (chociaż polowanie na potwory zwykle kończy się śmiercią). Ewentualnie najemnik. No a jeśli nie za pieniądze, tylko z powodów "egoistycznych" chcesz zabijac potwory, to krasnoludzki zabójca troli czeka.

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Już wiem, że będzie to Łowca nagród. Dzięki za pomoc. Wymyślę jeszcze jakaś dobrą historię i zobaczymy jak to będzie.

Awatar użytkownika
hitman
Pseudoklimaciarz
Posty: 24
Lokalizacja: zadupie zwane Sopotem

Post autor: hitman »

Dobra, mam takie pytanie: jak to jest z krasnoludzkimi kowalami run. Potrafią władać rodzajem magii, ale czy mają coś w stylu "wiedźmiego wzroku"? Na logikę to powinni, ale z krasnoludami to nie wiadomo... Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

To już zależy od ustaleń graczy ale IMO to nie... wiedźmi wzrok przydaję się o ile pamiętam przy splataniu magii a kowale run tej zdolności nie mają.

Awatar użytkownika
hitman
Pseudoklimaciarz
Posty: 24
Lokalizacja: zadupie zwane Sopotem

Post autor: hitman »

Tak żeby pytanie nie było bezpodstawne, to trochę to uzasadnię: Owszem, jest powiedziane, że krasnoludy nie splatają magii, ale jakoś muszą w końcu ją kontrolować. Osobnicy którzy nie posiadają magicznie wzmocnionych zmysłów nie są w stanie w żadnym stopniu panować nad dziką magiczną energią, którą przecież kowale zamykają w runach...

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Mam pytanie: Mianowicie żyje tu ktoś??? Bo tak trochę pusto i cicho na podforum :D

Awatar użytkownika
Infernus
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Infernus »

Ja żyję :D

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Jakoś zawsze tam, gdzie moderuję, zapada nagle taka niezręczna cisza... ;)

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

hmm...ciekawe czemu :D

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Czy gdy mag wlaczy sobie korone ognia czy cos takiego (trzeba zdac sile woli zeby go zaatakowac) to screamer czincza ktory ma SW równe 0 automatycznie oblewa i nie moze tknac takiej postaci?
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Wilku
Plankton
Posty: 1

Post autor: Wilku »

Jaki jest początkowy ekwipunek postaci, prócz tego od profesji?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Wilku pisze:Jaki jest początkowy ekwipunek postaci, prócz tego od profesji?
podsatwowe przedmioty potrzebne do przetrwania kazdemu awanturnikowi (o ile nie jest to jakas wyjatkowo bedna profesja), czyli jakies ubranie, hubka, jakieś naczynie, torba, koc... itp

a zależnie od tego jaka to profesja to postac moze jakieś przedmioty związane ze swoim zawodem.. tylko ze beda to zapewne te mniejsze przedmioty, które nie przeszkadzaja zbytnio w poruszaniu się.. uczony będzie mógł mieć cos do pisania.. itp.

ps. oczywiscie profesje takie jak żebrak to prawie nic nie będą miały przy sobie ;-) wszystko w granicach rozsadku i wyobraźni graczy

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Wilku pisze:Jaki jest początkowy ekwipunek postaci, prócz tego od profesji?
Podręcznik podstawowy, strona 20 pisze: Niezależnie od profesji, każdy BG rozpoczyna grę posiadając ubranie podróżne, składające się z koszuli, spodni, butów i peleryny, a także sztylet ukryty w bucie lub za pasem, sakwę podróżną lub plecak zawierający koc, drewnianą miskę i sztućce, broń jednoręczną (miecz, pałkę, topór, itp.) oraz sakiewkę z monetami o wartości 2K10 złotych koron (zk).

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

Czy zna ktoś rozwinięte czary domeny chaosu bo nudzi mi się przywoływanie pomniejszych demonów. :mrgreen:

ODPOWIEDZ