Pytania i odpowiedzi

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Rasti »

Księga spaczenia? Masz tam domeny poszczególnych bogów itp.

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

A czy mógł byś podać z kąd można to ściągnąć bo niedługa sesja a nie zdążę kupić

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Cieżka sprawa, ja długo szkalem po necie i znalazlem tylko na chomikuj.pl ale niestety jedynie po angielsku.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

jestem graczem WFB i ostatnio zainteresował mnie Fantasy Roleplay...
moje pytanie jest proste - Na czym polega ten rodzaj Warhammer'a ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Milo pisze:jestem graczem WFB i ostatnio zainteresował mnie Fantasy Roleplay...
moje pytanie jest proste - Na czym polega ten rodzaj Warhammer'a ??
Warhammer RPG to gra wyobraźni rozgrywająca się w uniwersum Warhammera.
Do gry potrzebne są minimum dwie osoby, z których jedna wcieli się w rolę Mistrza Gry - narratora, który będzie "oczami i uszami" postaci ogrywanej przez drugiego z graczy. Mistrz Gry odpowiedzialny jest za stworzenie zalążka fabuły (przygody/scenariusza) rozgrywanej w czasie sesji (jak nazywa się potocznie spotkanie w czasie którego ma miejsce rozgrywka RPG), to właśnie MG przedstawia graczowi opis świata oraz reakcje otoczenia na poczynania postaci gracza, między innymi poprzez wcielenie się w napotykanych Bohaterów Niezależnych. Rolą gracza jest wcielenie się w stworzonego przed grą bohatera i udział w stworzonej przez MG fabule.

Do gry w Warhammera RPG potrzebny jest podręcznik, z którym MG musi zapoznać się dość dobrze, komplet kości, ołówek i kartka. (Co prawda FFG wydając 3ed WFRP stara się przekonać nas, że jest inaczej, ale IMO to nie prawda ;) . )

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Dzięki wielkie :wink: W sprzedaży widziałem takie książeczki coś jak...dowód osobisty :mrgreen: dla postaci (imie, umiejętności itp. opisy...) właśnie do WFR...to też jest potrzebne ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Milo pisze:Dzięki wielkie :wink: W sprzedaży widziałem takie książeczki coś jak...dowód osobisty :mrgreen: dla postaci (imie, umiejętności itp. opisy...) właśnie do WFR...to też jest potrzebne ??
Nie. To co widziałeś, to pewnie 'Kartusz Bohatera' rozbudowana wersja Karty Postaci umieszczonej w podręczniku podstawowym. 'Kartusz Bohatera' nie jest konieczny do gry.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

będę miał jeszcze jedno pytanie :roll: - Co jest potrzebne, by rozpocząć grę ?? Jeżeli można to proszę o zbliżone koszta tego wszystkiego :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Milo pisze:będę miał jeszcze jedno pytanie :roll: - Co jest potrzebne, by rozpocząć grę ?? Jeżeli można to proszę o zbliżone koszta tego wszystkiego :mrgreen:
Podręcznik podstawowy ok 120 złoty + komplet kości (cena różna).
Można też wersję ekonomiczną i ściągnąć wersję podręcznika do Warhammera. Więcej o tej wersji tutaj.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Kurcze, QC, myślałem, że się wykażę a tutaj popatrz ^^

A ja z doświadczenia dodam, że do gry przydadzą Ci się dobrzy znajomi - u nas przez różnorodność poglądów jeden były gracz wprowadził zamieszanie na naszej scenie , przez co teraz grywamy rzadko...

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

Siema takie pytankn co daje walka 2 brońmi,ale takich samych np. b.jednorecznych

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

+1 atak

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Nie daje +1 ataku (w 2ed).

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

Czyli jaki ma sens noszenie 2 broni??

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

raz na rundę parowanie jest natychmiastowe

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

pelzak pisze:Nie daje +1 ataku (w 2ed)
Sry mój błąd. Pokopało mi się z WFB.

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

Czy toś może zkołować linki do pobrania almanachów:Graj twardo,Z głową, Fabułą??
Bo wybulić 35 zl. za szt. na jendną noc czytania trochę szkoda. :(

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Gorek pisze:Czy toś może zkołować linki do pobrania almanachów:Graj twardo,Z głową, Fabułą??
Bo wybulić 35 zl. za szt. na jendną noc czytania trochę szkoda. :(
To nie czytaj. Nikt Ci nie karze, a nie umrzesz jak tego nie przeczytasz.

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Im dłużej czytam o Warhammer Fantasy Roleplay, tym coraz bardziej zaczyna mnie do siebie przekonywać, i stąd moje pytanie, która jest teraz edycja? Czy się coś zmieniło względem wypowiedzi poprzedników, tzn. np. ilość książek potrzebnych do rozpoczęcia gry. I ile minimalnie się gra w jedną sesję, bo dobrze by było jeśli nie pochłaniałaby zbyt dużej ilości czasu, tak jak WFB.

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

obecnie jest chyba 2 ed z książek to koniecznie podręcznik główny i przydał by się bestiariusz a sesja trwa ile kto chce pierwsza trwa trochę dłuzej bo trzeba zrobić postacie graczy :P a potem jak ''wsiąkniesz'' to nie będziesz liczył czasu.Ja np gram 4-5 godz i zawsze wydaje mi się to za krótko ale ja mógłbym w to grać od rana do nocy :D

ODPOWIEDZ