Temat filmowy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

viatroof pisze:Ja rozumiem, że Filipek bardzo się angażuje w media, oglądanie w jednym ciągu "jego" filmów i filmów Zombiego jest jednak trochę... dziwne :wink: :wink: ?
Nie, nie. To dwie różne prace semestralne były ;)
Aż tak bluźnierczych zestawień nie robię :P

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Dobrze, że spaczeń nie ma aż tak niszczącego wpływu :wink: Swoją drogą, das experiment pewnie bede musial obejrzec w ramach "nauki" :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

W ramach nauki czego?
Ja mogę w ramach nauki niemieckiego :P

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Ja w ramach nauki "psychologii" i ubóstwiania ww. A i niemiecki też się przyda do zapieprzania przy zbiorach owoców wszelkiego rodzaju :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No ten niemiecki to chyba tylko do tego...
Aha, czyli jesteś fanem pana Zimbardo i/lub eksperymentu stanfordzkiego :) Trzeba przyznać że facet pisze niesamowicie bo "Efekt..." czyta się szybko (chyba że ma się kupę innych rzeczy... jak ja, bo jeszcze nie dałam rady do końca dojść :? ) choć jest długi... ogólnie z początku czytałam i wydawało mi się, że to jakiś wymysł. Że to niemożliwe, żeby ludzie tak się zachowywali.

"Das Experiment" trochę inny jest w sumie (początek obejrzałam ale wyłączyłam bo późno było), bo wiadomo, fabuła i realia inne, za to jest film "Eksperyment" - taki w sumie dokumentalny - produkcji samego Filipka Z. Też ciekawy więc polecam.

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Aha, czyli jesteś fanem pana Zimbardo i/lub eksperymentu stanfordzkiego Smile Trzeba przyznać że facet pisze niesamowicie bo "Efekt..." czyta się szybko (chyba że ma się kupę innych rzeczy... jak ja, bo jeszcze nie dałam rady do końca dojść Confused ) choć jest długi... ogólnie z początku czytałam i wydawało mi się, że to jakiś wymysł. Że to niemożliwe, żeby ludzie tak się zachowywali.
Jest niesamowicie medialny, w tym 3/4 jego sukcesu:) A czy fanem jestem? Bardziej podziwiam za udaną promocję siebie :) :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No tak, to mu się udaje najlepiej ;) Na pewno mu to pomaga. W końcu niełatwo zostać guru ;)

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Tym bardziej modnego obecnie przedmiotu, a nie sejty religijnej:P

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No jakby nie patrzeć, modny to jest Zimbardo i jego dziedzina od dawna.
Facet jest w wieku moich babć a guru jest od jakichś 30 lat z kawałkiem ;)

(chyba robimy duży offtop... ;) )

No dobra... to wracając do filmów... widział już ktoś "Gomorrę"?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Moi faworyci to:
American Beauty
V for Vendetta
Sin City
Pulp Fiction
The Departed (Infiltracja)
Numer 23

I Austin Powers ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Skavenblight pisze:No jakby nie patrzeć, modny to jest Zimbardo i jego dziedzina od dawna.
Facet jest w wieku moich babć a guru jest od jakichś 30 lat z kawałkiem ;)

(chyba robimy duży offtop... ;) )

No dobra... to wracając do filmów... widział już ktoś "Gomorrę"?
Nom, temat "Zimbardo" na forum figurkowym wyglądałby dziwnie :D
Poza klasyką polecę jeszcze "Shoot'em up"- przy odpowiednim nastawieniu ten film całkiem strawną karykaturą kina akcji

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

W sumie to na tym forum różne rzeczy się zdarzały... ;) Temat "Zimbardo" nikogo by chyba nie zdziwił ;)

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Obejrzałem dzisiaj Jeźdźca bez głowy (Sleepy Hallow, czy jakoś tak) - żenujący, czasem obleśny, banalny, nudny film, w którym wszystkie pseudozagadki rozwiązałem 20 minut przed bohaterami. Film o dzielnym bohaterze, jego kochance i małym pomocniku, którzy pokonują złego zombie, który wbija do domów i wyrzyna całe rodziny dwiema siekierami...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Eeee tam nie znasz się ;) Sleepy Hollow nie ogląda się dla zagadki kryminalnej ani nawet dla samej historii... tylko dla KLIMATU :) I jest to mega fajny film. Na pewno nie nudny. Choć nie z gatunku ambitnych ;)

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

No bez jaj:) To, że film jest Burtona, nie znaczy, że jest dobry. Sleepy Hollow ssie :evil: [/quote]

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Burton jest fajny zawsze - ze względu na klimat :)
A bywa że i sam film jest w porządku, w sensie fabuły itd. I wtedy juz jest super :)

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Dokładnie viatroof...

Skaven - a jaki tu jest klimat? Wpada typ bez głowy z 2 siekierami, który choduje drzewo, w którym trzyma głowy ludzi... Wszystko wygląda tak, albo jedzie na tym koniku (co jeszcze ma jaki taki klimat) albo wpada z 2 siekierami i robi rzeź, obcina głowy, wsadza do drzewa i tak w kółko...

Jedyny ciekawy moment to był ten z wiedźmą, ale trwał 1,5 minuty. A ten motyw rodem z Indiana Jones... Bohaterski detektyw, piękna jego towarzyszka i mały chińczyk...

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Dokładnie viatroof...
Dziekuję za poparcie:)
Burton jest fajny zawsze - ze względu na klimat Smile
A bywa że i sam film jest w porządku, w sensie fabuły itd. I wtedy juz jest super Smile
Właśnie nie jestem w stanie generalizować, bo służący jako nasz przykład Hollow Sleeper był cienki pod każdym względe :-P Burton zrąbał parę filmów i nawet boski Depp tego nie naprawi

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No i chciałem jescze tak w skrócie polecić i zjechać filmy, które ostatnio widziałem...

Lęk - Średni jest, mało straszny jak na horror, ale całkiem ciekawy i podoba mi się całkiem fabuła z czarnym bratem :D Kto ogłądał ten skojarzy :)

Bagno - Straszny standart... Typiara kupuje ogromny dom w małej miejscowości. Dom zbudowany na mokradłach, który jest nawiedzainy przez 2 duchy. Ale nudny nie był, całkiem, całkiem.

Oko - Dla mnie mistrzostwo. Film, nieliniowy, ciekawy, straszny, naprawde wart polecenia.

Sierociniec - Średni, nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, ale jednak za chłopczyka w worku musze podnieść :D

Lęk (ten z metrem, nie tamten co go wyżej opisywałem) - Zły mutant-psychopata biega po metrze w nocy i zabija ludzi...

No i na poluzowanie klimatu :D - To nie tak jak myślisz kotku - Całkiem, całkiem, przyjemny filmik, dosyć zabawany, naprawde wart polecenie :D

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

max1 pisze: No i na poluzowanie klimatu :D - To nie tak jak myślisz kotku - Całkiem, całkiem, przyjemny filmik, dosyć zabawany, naprawde wart polecenie :D
Obrazek

ODPOWIEDZ