Warhammer - rycerzyki dla małych dzieci....

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Warhammer - rycerzyki dla małych dzieci....

Post autor: Whydak »

Wreszcie sobie jakieś hobby znalazłem ale nie mogło być zbyt pięknie ....
Za drogie .... Dla małych dzieci .... Uczyć się masz ....
Macie jakieś pomysły jak starych przekonać ?

1 regiment na próbę przeszedł ale dalej sprawa się komplikuje.

No chyba żeby uzbierać więcej kasy... kupić nielegalnie 8) i może se odpuszczą ......... ale niekoniecznie

Bo do 18 nie bede czekać ....

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Podaj maila, prześle Ci parę zdjęć i filmików z turniejów. Myśle że są to argumenty które napewno przekonają twoich rodziców.

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Wreszcie sobie jakieś hobby znalazłem ale nie mogło być zbyt pięknie ....
Za drogie .... Dla małych dzieci .... Uczyć się masz ....
Macie jakieś pomysły jak starych przekonać ?

1 regiment na próbę przeszedł ale dalej sprawa się komplikuje.

No chyba żeby uzbierać więcej kasy... kupić nielegalnie Cool i może se odpuszczą ......... ale niekoniecznie

Bo do 18 nie bede czekać ....
ja swoim powiedziałem coś w stylu "" ej starocie , jestem kozakiem , jeszcze jeden taki skok a macie po żuchwie klapsa , kapewu ?? "

Nie no dobra , poprostu powiedz im coś takiego ??

Wiecie co , ja waszych hobby nie krytykuje , nie naśmiewam się z was i nie zaganiam do roboty. Te "rycerzyki" dla małych dzieci zbierają głównie ludzie w waszym wieku. Nie rozumiecie że wreszcie znalazłem hobby ?? zależy mi by fajnie spędzać czas z kumplami i wymieniać się poglądami , nie musicie mi kupować całych armii , poprostu czasami jak każdy dzieciak chciałbym sobie coś kupić. Przecież nie uczę się tragicznie , dla was to zawsze jest to samo , jak dostane 5+ z WoSu to milczycie jak 2- z Angielskiego to robicie mi aferę. Ja już mam dość tego że zabieracie mi to wszystko co kocham i nie szanujecie moich poglądów. Łezka na twarzy , ucieczka do pokoju to ich zmiękczy 8)

PS. Jasiu , weź jeszcze to fajnie zmontuj , daj podkład Requiem for a Dream i szafa gra.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 18:37 przez ZiMny, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Jasiu chce wypaczyc kolejny niewinny umysl...:D

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

ZiMny -szkoły to nie mieszaj, to zbyt śliski grunt

Ja przekonałem ich tak że w przeliczeniu na godzinie zanawy to jest bardzo tanie hobby
powiedzmy 60 na regiment, 12 za farby i pędzle (liczmy faktycznie zużyte) a najpierw bawisz się tym i malujesz parenaście godzin a następnie grasz następne 100 -200 lub więcej. W mojej armii wychodzi to narazie 3-4 złote za godzinę mile spędzonego czasu a koszt spada ponieważ zakupy już zrobione i zostało malowanie i gra

Ew pozostaje najlepszy argument - mam te kasę przepić czy przepalić ?? (jeżeli któryś z nałogów nie jest ci obcy to sorry)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Ew pozostaje najlepszy argument - mam te kasę przepić czy przepalić ?? (jeżeli któryś z nałogów nie jest ci obcy to sorry)
Nie polecam :D w końcu to ich kasa i skończy się na braku tygodniówki.
Jeżeli naprawdę Ci na młotku zależy to wystarczy rozmowa z rodzicami , musisz być przekonujący i pokazać że Ci naprawdę zależy
Obrazek

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

I podstawowy argument, że jak ci się znudzi zawsze sprzedaż za podobną cene co kupiłeś ;]

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Wskażcie raczej rodzicom zalety "pamperków" - wymuszają szlifowanie angielskiego, sprzyjają poznawaniu historii, rozwijają zdolności manualne i logiczne myślenie. Powinno podziałać.
W najgorszym wypadku nauczcie ojców grać.
Swoją drogą moi synowie ( 22 i 18 lat) maja pod tym względem duży luzik. Nie dość, że sam ich w to hobby wkręciłem, to jeszcze sponsoruję figurki.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

@ Kotlet właśnie nie :D jak jego rodzice to zobaczą to do 30 nie pozwolą mu w to grać, on chce go uratować :P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

michau5300 pisze:Macie jakieś pomysły jak starych przekonać ?
Trzeba było pomyśleć wcześniej tzn. w wakacje- dorwać jakąś robotę i troszkę popracować (teraz myślisz o figurkach potem bedziesz myślał o własnym samochodzie). To by zrobiło wrażenie na rodzicach,zobaczyliby że Tobie naprawde zależy na tym hobby (to jest bardzo ważne)i miałbyś kase na figsy. Teraz pozostaje tylko dialog i okazyjne prezenty z GW od kogo się da z rodziny babcia/ciocia/chrzestny na jakieś święta lub ostatecznie zbieranie puszek/złomu :D A i jeszcze jedno, podstawowym warunkiem jest utrzymanie poziomu lub tendencja wzrostowa jakości ocen w szkole :wink:

PS.
michau5300 pisze:Bo do 18 nie bede czekać ....
:lol2: Myślisz że jak skończysz 18 lat to Twoje życie się diametralnie zmieni i staniesz się "samodzielny"? Z rodzicami (podobnie jak z nauczycielami/profesorami) nie ma co walczyć a argument mam 18 lat jestem już dorosły jest g.... warty. Takie smuty na koniec, ale takie jest życie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Powiedz starym że lepiej żeby ci dawali na dragi wódkę impry papierosy i alkohol to super hobby... ja tak powiedziałem jak sie po jakimś czasie dowiedzieli ile wywalam kasy na to ( mnie też to przeraża armia HE na 9k sama sie nie wyczarowała do tego DE i Tau)

ale to superr hobby którego mało kto rzuca w kąt po miesiącu, pozatym jesli nie masz za duzo kasy to nauczy cię oszczedności ;)
Pamiętam jak ja zaczynałem zbierałem raz na miech na blister (bo wtedy almost wszystko było w blisterach po 3 i to za bagatela cenę 40zł) a potem jakoś ruszyło :D



co do 18 lat to mnie tata powiedział gdy miałem 16 lat i zaczołem chodzić na ostre impry disko itp że teraz mam si ich słuchać i prosić ich o zgodę ale jak bede miał 18 lat to mogę ich tylko oznajmić że wychodzę gdzie i mniejwiecej kiedy wrócę bo sie martwią. I tak też sie stało choc to może kwestia tez zaufania ale teraz mówię żę idę i naraaa...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

IMO najlepszym argumentem jest przedstawienie negatywnych alternatyw...
gram zioła kosztuje ok 40 zł.. to jest dopiero drogie hobby..

kupienie raz na miesiąc regimentu czy 2 blisterków za 60-70 zł to nie jest straszny wydatek, a frajda ogromna i pozostanie na długie lata :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Mój ojciec cały czas mówi że kukiełki lasują mi mózg... nie cierpie tego....
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

A ja uzbieralem sobie kase, jakies 350zl i szukalem jakiejs bardzo fajnej oferty na allegro. No i sie udało, kupilem wood elfy na ponad 2k ptk, moze nawet na 2.5k za jakies 330zł :)

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Heh kasa moja.. oszczędzana dłuugo dość oni nie płacą i dalej nie pasi.

Zbierałem się do pogadania i udowodnienia że mi zależy i uczę się dość ostatnio .

Dzięki za pomoc napewno z jakiś opcji skorzystam i argumenty też niektóre fajne :)

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Jasiuuu pisze:Podaj maila, prześle Ci parę zdjęć i filmików z turniejów. Myśle że są to argumenty które napewno przekonają twoich rodziców.
:lol2: :lol2: :lol2:
Myślę, że Łódź, Lublin, czy Białystok świetnie się nadadzą. :D

A na serio.
Chcesz mieć kasę na figurki, idź na weekend do jakiejś pracy.
Raz że będziesz miał na battla, to jeszcze uniezależnisz się trochę od rodziców.

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

michau - moi się przekonali dopiero jak się okazało że oceny są takie same jak dawniej a na półce stoi coś co nawet moja mamuśka (o wygórowanych gustach estetycznych) uznała za "ładne"

A teraz moja skromna półeczka z pomalowanymi modelami na 600p i paroma makietami robi za gwóźdź programu jak goście przyłażą :/
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Ogólnie dzięki ale to mógłby ktoś przeczytać :
KASĘ MAM . dziękuje za uwagę

Napiszę jak mi pójdzie

Heh będą mogli przyszpanować jakie to mają zdolne dzieci :D

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ku**a! Jakie problemy. Obrazek
Jak masz kasę to pulaj na nich, kupuj co chcesz, przecież to twoje pieniądze, niech się starzy w dupę pocałują.
Asassello pisze: gram zioła kosztuje ok 40 zł.. to jest dopiero drogie hobby..
Podrożało? :? Sku***syny!
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

No ja tam nie pale ale z tego co wiem to kumple jakos taniej zawsze kupują :D Pozatym od domu mam kilka km do Czech a tam ponoc tańsze i lepsze!

Dobry offtop nie jest zły :D


Skoro kase masz to nie wiem po co ten temat, zasuwaj do sklepu albo na allegro. Jeżeli rodzice nie pozwalają wydwac Ci TWOICH pieniedzy na rozwijanie swojego hobby to juz chyba patologia i to sie chyba gdzies zgłasza ;)

ODPOWIEDZ