Temat książkowy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Temat książkowy

Post autor: swieta_barbara »

Jest juz temat filmowy, to dorzucam ksiazkowy, zeby sie mozna bylo o fajnej literaturze produkowac.
Z fajnych rzeczy jakie ostatnio czytalem to Ostatni Wladca Pierscienia, historia Srodziemia oczami wroga, autorstwa Jacka Yeovilla. Niestety nic wiecej nie napisal w fantastyce, a szkoda bo ksiazka napisana bardzo zgrabnie, ladnym jezykiem i wszystko ladnie tam do siebie pasuje.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja sobie właśnie kupiłem i czytam "Wampir Lestat" Anne Rice. Całkiem wporzo jak na razie, chociaż widać że pisane przez babę, bo niezbyt wiele mordobicia :P

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Bardzo polecam wszystkie książki z serii "Wiedźmin" Sapkowskiego pierwsze 2 nie wliczane do sagi również.

No i oczywiście wszystkie książki ze "Świata Dysku" Terrego Pratchetta , są zajebiste.

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

Ostatnio było "Zadanie Goblina" Jim'a C.Hines'a. Wiele książek fantasy napisano, wiele stereotypów drużyny poszukiwaczy przygód przedstawiono, ale w tej książce przekazano obraz oczami goblina który dostaje się przypadkowo do takiej drużyny i można by rzecz z "pierdoły" staje się bohaterem. To zwyczajna powieść przygodowa z dużą ilością humoru. Może nawet bardziej powieść humorystyczna z dużą dozą przygody. Wciągająca, przeczytałem migiem, polecam :wink:

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Aktualnie:
Ehe heterentum und knabenliebe im antiken griechenland.
Zajebista :D

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

J ostatnio czytam serie Dziedzictwo mocy :)
tak tak wbrew temu co by się mogło niektórym wydawać umiem czytać :D

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ostatnio złapałem się z a książkę którą polecił mi znajomy jako zamiennik literatury S. Kinga, a mianowicie "Zaginiony, zaginiona" Petera Strauba który był bliskim znajomym Kinga. Osobiście podoba mi sie ta książka bo Straub podobnie jak King umie budowac dobry psychiczny klimat, ta powieść to podobno typ "dark fantasy", ale o ile przez pierwsze 50 stron ta książka może nudzić to potem coraz więcej rzeczy zaczyna sie wyjaśniać i przez to bardzo wciaga, wiemy cały czas tylko trochę i autor bardziej nam daje pole do popisu zeby sie domyślać ocb niz przedstawia to bezpośrednio.

Generalnie moge w pełni polecić :)

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Ja polecam silmarilion :)

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

swieta_barbara pisze: Z fajnych rzeczy jakie ostatnio czytalem to Ostatni Wladca Pierscienia, historia Srodziemia oczami wroga, autorstwa Jacka Yeovilla. Niestety nic wiecej nie napisal w fantastyce, a szkoda bo ksiazka napisana bardzo zgrabnie, ladnym jezykiem i wszystko ladnie tam do siebie pasuje.
Coś nie mogę tego znaleźć ani w księgarniach internetowych, ani na torrentach.
Zaczynam podejrzewać, że przez przypadek wpisałeś złe nazwisko, bo wg wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Newman), to Jack Yeovil trochę w tej fantastyce książek napisał, w przeciwieństwie do "Ostatniego Władcy Pierściena".

No, wygląda na to, że chodzi o Yeskova.
http://www.playback.pl/numer9/pibi/osta ... ienia.html

A myślałem, że tylko mnie kusi, żeby napisać taką książkę.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Szrederator pisze:Ja polecam silmarilion :)
Mi się nie spodobał.

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Ostatnio- "Przenajświętsza rzeczpospolita" Piekary. Wypas książka nie będę spojlerował, polecam:)
Gomorra, trochę się zawiodłem, bo z tej burzy medialnej jaką miała IMO sama książka nie była taka rewelacyjna, ale warto przeczytać:)

Awatar użytkownika
Holgin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 136

Post autor: Holgin »

Apokalipsa według Pana Jana Roberta Szmidta,
Operacja: Dzień Wskrzeszenia i wszystko o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka(np. Wieszać każdy może), trylogia Eisenhorna, Horus Rising D. Abnetta.

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

ANtY pisze:
Szrederator pisze:Ja polecam silmarilion :)
Mi się nie spodobał.
A ja żałuję, że już się skończyła książka i nie mogę dalej czytać :P

Polecam również wszystkie książki z przygodami Jakuba Wędrowycza - Adama Pilipiuka.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Szrederator pisze:Polecam również wszystkie książki z przygodami Jakuba Wędrowycza - Adama Pilipiuka.
Andrzeja...
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Co do Jacka Yeovilla, to u mnie na polce stoi sobie warhammerowe "Czerwone Pragnienie" z jednym (tytulowym zreszta) jego opowiadaniem, wiec chyba faktycznie pomylka..
LOTRa przeczytalem pierwszy raz w wieku lat dwunastu ale jestem w stanie zrozumiec ze przebrniecie przez poczatek moze byc dla niektorych ciezkie..
Wiedzminy wszystkie mistrzowskie, zreszta wlasnie robie sobie srodsesyjna powtorke z sagi :D
Z polskiej fantastyki polecam jeszcze Marcina Wolskiego (Agent Dolu, Rekonkwista itd.)!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kacper pisze:No, wygląda na to, że chodzi o Yeskova.
http://www.playback.pl/numer9/pibi/osta ... ienia.html

A myślałem, że tylko mnie kusi, żeby napisać taką książkę.
Chodzi o Yeskova. Zajebista literatura.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Dziwie się ze jeszcze nikt nie wspomniał o przygodach Mordimera Madderina, inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu, autorstwa Jacka Piekary :D
Gorąco polecam, akcja dzieje się w alternatywnej przeszłości. Gdzie Jezus zamiast spokojnie skonać na krzyżu, zstąpił z niego i wraz z apostołami wyrżnął w pień pół Jerozolimy :mrgreen:

Opowiadania grozy Autorstwa H.P. Lovecrafta.
David Eddings i cykl "Dzieje Elenium"
Naomi Novik i cykl "Temeraire". OpowieśC osadzona w czasach Napoleona. Wszystko utrzymane zgodnie z przebiegiem historycznym, jedyną różnicą jest to, że wszystkie narody posiadają siły powietrzne w postaci najróżniejszych smoków. Na pierwszy rzut oka, mało ekscytująca lektura (tak właśnie myślałem, podobnie znajomi), ale w rzeczywistości wciąga.

Co do Yeskova, to mam te jego książkę od kilku lat, i jakoś nie mogę się przemóc, aby ją przeczytać. Niewiem dla czego, ale jakoś ta pozycja mnie odrzuca za każdym razem, gdy wezmę ją do ręki.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2009, o 21:46 przez Grichalk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

Mi się podobają książki Terrego Pratchetta. Świetne poczucie humoru, fajna fabuła, polecam :)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Grichalk pisze:Dziwie się ze jeszcze nikt nie wspomniał o przygodach Mordimera Madderina, inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu, autorstwa Jacka Piekary :D
Gorąco polecam, akcja dzieje się w alternatywnej przeszłości. Gdzie Jezus zamiast spokojnie skonać na krzyżu, zstąpił z niego i wraz z apostołami wyrżnął w pień pół Jerozolimy :mrgreen:
Zachęciłeś mnie, na bank przeczytam.
Obrazek

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

Grichalk pisze: Co do Yeskova, to mam te jego książkę od kilku lat, i jakoś nie mogę się przemóc, aby ją przeczytać. Niewiem dla czego, ale jakoś ta pozycja mnie odrzuca za każdym razem, gdy wezmę ją do ręki.
Jako, że już mam za sobą ponad sto stron, to przyznam, że początek trudno przebrnąć, bo cały czas trzeba analizować i weryfikować układankę z Władcy Pierścieni. Na tym etapie na którym jestem, już jest z górki, chociaż książka zapowiada się niepokojąco liniowo. Nie żeby większość fantastyki taka nie była.

ODPOWIEDZ