Dwa pytania na początek

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Grey
Plankton
Posty: 3

Dwa pytania na początek

Post autor: Grey »

Witam forumowiczow jako, ze to moj pierwszy post wypada sie przywitać. Mam do was dwa pytania może zabrzmią one trochę śmiesznie no ale co tam:D
1) Jak dobrze zapakować figurki przed wysłaniem. W jakieś papiery a potem to w pudełko czy jak? Jak wy to robicie?
2) Myślałem nad wymiana armii oraz przeglądałem dział wymian i tak myślę sobie czy sa jakieś zabezpieczenia w prawne w razie nie uczciwej wymiany. Czy może to podchodzić pod jakiś paragraf? Chociaż wątpię lecz nie zaszkodzi zapytać:)
Pozdrawiam Grey

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jesli chodzi o pakowanie figurek, to całkiem nieźle sprawdza się owinięcie kazdego modelu w papier toaletowy lub chusteczkę.. a nastepnie wrzucenie wszystkich w pudełko np. z watą lub gąbką. Wazne by nie latały swobodnie po pudełku i się o siebie nie obijały :)
Obrazek

Grey
Plankton
Posty: 3

Post autor: Grey »

A na drugie pytanie zna ktos moze odpowiedz?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Paragraf na drugie? Wątpię - a nawet jak juz to byłoby to baardzo trudno udowodnić, a dochodzenie swoich praw pewnie trwałoby długo

Jeśli chcesz mieć pewność to najlepiej umówić się na wymianę z reki do ręki - wtedy nie ma problemu...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

W sumie możesz wyjść z założenia, że im więcej użytkownik ma postów, tym większa szansa na uczciwa wymianę (osobiście sceptycznie podchodzę do handlu z ludźmi z małą ilością postów). A tak btw.-co chcesz wymienić na co? :)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Kris pisze:Paragraf na drugie? Wątpię - a nawet jak juz to byłoby to baardzo trudno udowodnić, a dochodzenie swoich praw pewnie trwałoby długo

Jeśli chcesz mieć pewność to najlepiej umówić się na wymianę z reki do ręki - wtedy nie ma problemu...
ew. przez allegro (sprzedajesz i kupujesz po prostu)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Nehan pisze:
Kris pisze:Paragraf na drugie? Wątpię - a nawet jak juz to byłoby to baardzo trudno udowodnić, a dochodzenie swoich praw pewnie trwałoby długo

Jeśli chcesz mieć pewność to najlepiej umówić się na wymianę z reki do ręki - wtedy nie ma problemu...
ew. przez allegro (sprzedajesz i kupujesz po prostu)

dokładnie allegro to najlepszy pomysł

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Tyle, że sprzedaż/kupno to nie to samo co wymiana.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Nigdy nie robiłęś wymiany przez alledrogo? :P Lekcja dla kolegi z klubu :)
1.Wystawiasz to co masz dla klienta jako aukcję prywatną.
2.Klient wystawia aukcję prywatną dla Ciebie.
3.Ty kupujesz od niego, on od Ciebie.
4.Wszyscy są zadowoleni :)
Ot, i cała filozofia.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Grey
Plankton
Posty: 3

Post autor: Grey »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Lecz mam jeszcze jedno pytanie na allegro zawsze kupowałem dopiero teraz postanowiłem zacząć sprzedawać i tu leży moje pytanie jak wygląda system opłat w praktyce dla sprzedającego?. Czy oni od razu automatycznie pobierają mi ta złotówkę czy podobna kwotę z konta od razu na starcie oraz czy prowizja za sprzedana aukcje jest tez samoistnie pobierana czy jednak musze robić te przelewy by zapłacić allegro?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Prowizję ze sprzedaży opłacasz na poczcie. Do 10 zł masz chyba spokój, a jak już powyżej Ci się nazbiera to musisz zapłacić, bo Ci zablokują konto. :P
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

co miesiac jak powzyej dychy masz to musisz placic, tak masz opcje jak im placisz, rachunek dostajesz na mejla

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Ewentualnie w zakładce "Moje rachunki". A jak uzbierasz dużo punktów, to zwiększają Ci limit i dłużej masz spokój (do 15 czy nawet 20-więcej nie osiągnąłem ;)).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Grey pisze: Myślałem nad wymiana armii oraz przeglądałem dział wymian i tak myślę sobie czy sa jakieś zabezpieczenia w prawne w razie nie uczciwej wymiany. Czy może to podchodzić pod jakiś paragraf? Chociaż wątpię lecz nie zaszkodzi zapytać:)
Pozdrawiam Grey
Jak przeczytałem to myślałem, że chodzi Ci o to, że dostaniesz figurki kradzione :) Na to paragraf jest, ale widzę, że już Ci koledzy odpowiedzieli.

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

@Bananovitch
Nie ma juz aukcji prywatnych na Allegro :)

A o swoja prowizje Allegro upomina sie dopiero powyzej 10pln co 3 miesiace, nie co miesiac :)

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Nie ma. Ale w tytule piszesz "aukcja prywatna dla xxx" i bardzo ładnie obchodzisz przepisy :P
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

ODPOWIEDZ