Książki -opowiadania z Warhammera

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Książki -opowiadania z Warhammera

Post autor: petronikus »

Szukam dobrej książki z tematyki warhammera, jakiąś fajną opowieść o magu-tematyka magii w warhammerze mnie najbardziej interesuje. jakieś propozycje. Oczywiscie ksiazki po polsku :wink:

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Zabójca gigantów. :P Gotek i Felix spotykają Teclisa- niezła jazda. 8)
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Beldrin Durgnisson
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Beldrin Durgnisson »

Magiczna Pożoga - ciekawa książka o magu z kolegium ognia.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

"wewnętrzny wróg" najfaniejsza pozycja z czarnej bibloteki ostatnich lat a do tego przesiąknięta magią (chaosu : ) )

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wewnętrzny wróg jest dobry, ale mi póki co najbardziej podobał się Młotodzerżca, który właśnie ukazał się w księgarnaich.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Beldrin Durgnisson pisze:Magiczna Pożoga - ciekawa książka o magu z kolegium ognia.
1.słyszalem ze magiczna pozoga jest slaba-tak chodzą plotki :?:
2.A trzeba najpierw przeczytac zaójce troli zeby zakumac zabójce gigantów.
3.Młotodzierżca jest o sigmarze jaka tam jest magia :?:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

najlepiej skończyc na zabójcy trolli albo następnym tomie zabójcy skavenów potem jest już gorzej a ten nowy autor jest TRAGICZNY i BEZNADZIEJNY
zarżnął najlepszą serię warhammera

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Magiia to zło, które trzeba wytępić, (tak powiedziały nam Krasie) dlatego spalimy kazdego kto zajmuje się ta plugawa sztkuką w ime Ulryka. Powiedział Sigmar do kaplanów wilczego boga - tyle o magii w Młotodźerżcy
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Jasiuuu pisze:najlepiej skończyc na zabójcy trolli albo następnym tomie zabójcy skavenów potem jest już gorzej a ten nowy autor jest TRAGICZNY i BEZNADZIEJNY
zarżnął najlepszą serię warhammera
nowy autor jest slaby, ale i tak duzo lepszy od Kinga, ktorego ostatnich wypocin nie dalo sie czytac... jego ostatnie "dzielo" z serii, Zabojca Gigantow, jest straszna kupa... :roll:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

to prawda trochę przekombinował 8) zabójce gigantów za dużo tam Teclisa było

poczytajcie sobie Księgę Uraz tam są jazdy

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Szaman : no prosze Cie King słabszy od tego cieniasa który teraz piszę? wszystkie 3 tomy nowego autora to przekombinowany bezklimatyczny herohammer gdzie gotrek jest jakimś nieśmiertelnym półbogiem.
co to zabójcy gigantów - fakt- kupa. ale przecież napisałem że im dalej w las tym gorzej . ; )
ten nowy (jak mu tam?) nigdy nie zbliży się dowcipem i poziomem do zabojcy trolli czy skavenów, za płytko piszę : )


Gotrek powinien zginać razem z demonem w zabójcy demonów ale chyba w ze względów marketingowych (niestety) przeżył na kilkanaście następnych tomów które powoli wypierają ze mnie sympatię do tej postaci.



imo

pzdr

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Longa czytalem tylko zabojce orkow i jest na pewno lepszy od zabojcy gigantow. nie napisalem, ze jest dobry ;)

zabojcy trolli - moze przez to, ze to opowiadania - brakuje jakiejs spojnej koncepcji. tak na prawde nigdy nie powinien byc wydany jako powiesc. spokojnie obronil by sie jako osobne opowiadania w zbiorach. natomiast zabojca skavenow to majstersztyk, do ktorego nie zblizono sie ani wczesniej, ani pozniej - choc zabojce demonow czy bestii czytalo mi sie bardzo przyjemnie...

dla mnie rewelacyjna seria jest swiat Necromundy i Kal Jerico :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

W Zabójcy Orków był fajny klimat tego "nieznanego złego zła" - przez jakiś czas, potem autor ten klimat spieprzył ;)
Chociaż lepszy był od Gigantów, szkoda tylko że następny już był słabszy.
Jako literatura czytana dla czystej rozrywki to wszystko Kinga poza niestrawnym IMO Zabójcą Gigantów jakoś się broni, Zabójcę Orków też można przeczytać chociaż jak mówię - "złe zło" zmarnowano tam strasznie. Zabójca Bestii i Smoków czytały mi się najmilej, pewnie z powodu Bjornissona ;)

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

To moze zostawmy narazie serie kinga.a inne ksiażki. ja czytalem ROTE (w skali od 1do6) 5+ bardzo mi sie podobala., Wewnętrzny Wróg 4+moze5 ,Szczurołap 3 (bo skaweny ale autor słabo opisuje to wszystko) Królestwo Chaosu-ogólnie4 ale niektóre opowiadania są na 5 ,teraz jestem w trakcie Antologi Opowiadan :INWAZJA

Czy są jakies opowiadania/książki o Mroczych elfach i Wysokich???

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

petronikus pisze: Czy są jakies opowiadania/książki o Mroczych elfach i Wysokich???
Zabójca elfów?? :twisted:
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

''śmiech mrocznych bogów '' i dwie pozostałe zbiorki opowiadań z tego okresu

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Jasiuuu pisze:''śmiech mrocznych bogów '' i dwie pozostałe zbiorki opowiadań z tego okresu
czyli "jezdzcy wilkow" i "czerwone pragnienie"
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Czarnoksiężnik Drachenfels :) Polecam

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Z tego co mam w domu:
1. Cała seria Gotreków: 4+ dla Kinga, 3 dla Longa
2. Rota: 5
3. Czarnoksiężnik Drachenfels: 3+
4. Trylogia o Konradzie: 2+ (lipa)
5. Wojownicy Ulrika: 5+
6. Królestwo Chaosu: 5 (fajna antologia, chociaż stara)
7. Wieczna Genevieve: 4/4+ (środkowe opowiadanie bomba)
8. Jeźdźcy Wilków: 4
9. Czerwone Pragnienie: 4+
10. Niewolnicy Ciemności - trylogia: 1 (tragedia, dawno się tak nie męczyłem)
11. Piętno Chaosu (na podstawie gry komputerowej): 2 (można było się tego spodziewać)
12. Krew Gileada: 4
13. Magiczna Pożoga: 3+ (przeczytałem i tyle, dobrze, że ta akurat była pożyczona)
14. Szczurołap 3+ (też pożyczone, ale w sumie dobrze, że nie kupione).

Oczywiście to są moje subiektywne oceny i nikt nie musi się ze mną z tym zgadzać. Mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze jakaś antologia opowiadań o Samie, halfińskim detektywie z Marienburga, dobrze się to czytało.

Z książeczek nie związanych z Warhammerem, to mam właściwie wszystko, co wypuścił Andrzej Ziemiański i z przykrością stwierdzam, że dobra była tylko "Achaja".
Godne gorącego polecenia są pamiętniki Stanisława Grzesiuka (tego od "U Cioci na Imieninach" :wink: ) i pisanie Cejrowskiego (gość jest ekscentrykiem, ale pisze zabawnie i ciekawie).
Wiele osób podnieca się pisarstwem Cobena, jakoś tego geniuszu nie zauważyłem (w sumie mam z niego ok 70% tego, co wypuszczono po naszemu), fakt jest kilka dosyć ciekawych, ale raczej do nich nie wrócę, chyba po prostu nie mój styl.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

moja lista : )

1. Cała seria Gotreków: 5- dla Kinga, 3- dla Longa
2. Rota: 4-
3. Czarnoksiężnik Drachenfels: 4
4. Trylogia o Konradzie: 4 bardzo mi się podoba, główny bohater wzbudza sympatie a autor dobrze uchwyca klimat wfb
5. Wojownicy Ulrika: 4-
6. Królestwo Chaosu: 5
7. Wieczna Genevieve: 5- bardzo lubie tą postać, teraz kupiłem po taniości angielską wersje i ma jeszcze lepszy klimat
8. Jeźdźcy Wilków: - ( nie pamiętam zbyt dobrze)
9. Czerwone Pragnienie: - ( tak samo)
10. Niewolnicy Ciemności -nie czytałem
11. Piętno Chaosu : 2-
12. Krew Gileada: 4
13. Magiczna Pożoga: 3
14. Szczurołap 3
15.Gwiazda Erengardu: 2
16. Śmiech mrocznych bogów : 6
17.Szpony chaosu : 3
18. Zaragoz 3-
19. Wino snów 4
20. Miasto śmierci 3
21. Miecze chaosu 3
22.Liber Chaotica 6
23.Liber Necris 5
24.Vampire Wars 5
25. Młotodzierżca - początek nowej serii czarnej bibloteki dopiero zaczynam - 4

ODPOWIEDZ