Ice vs Bless :D starcie ostateczne

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Re: Ice vs Bless :D starcie ostateczne

Post autor: c4h10 »

Fluffy pisze:
W takim wyapadku jakbyś coś takiego zobaczył na stole w armii VC to byłby to proks czy nieproks?
A jakie ma statystyki? :mrgreen:
Fluff + stats znajdziesz tutaj :)
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 17:53 przez c4h10, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

Adamdo pisze:
Pistolet pisze: co do BK to sądzę, że częsciej konwertowanie kawy imperialnej spowodowane jest chęcią zachowania WYSIWYGu, niz zaoszczędzeniem kasy
Chciałem ci napisać że naiwny jesteś, ale nie napisze bo Robson ma rację i trzeba się iść uczyć a nie flejmowac o bzdury :)

nie wiedzialem, że kazda wymian zdan to flejm,
moze faktycznie te BK to z powodu braku kasy
ale to nadal nic nie zmienia, dopoki zrobi sie to ładnie no i zachowa WYSIWYG
pomijajac kwestie brzydoty zwyklych BK no i braku bardingu

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

co do zarzutu, ze bk z plastikowych bretoncow lub imperium sa robione by zaoszczedzic:
czasami tak, ale wiekszosc armi jakie widzialem czerpiące z tego pomyslu, to wykorzystanie 2-3 modeli by powstal jeden BK:
konik do tk, rycerz bretoński, glowa/tarcza/lanca/ od jakiegos umarlaka, wiec to ze figurkę metalową zastepuje plastik nie powinno byc zadnym problemem w dyskucji o "proxach"
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

nie wiedzialem, że kazda wymian zdan to flejm,
moze faktycznie te BK to z powodu braku kasy
ale to nadal nic nie zmienia, dopoki zrobi sie to ładnie no i zachowa WYSIWYG
pomijajac kwestie brzydoty zwyklych BK no i braku bardingu
O widzisz: kwestia brzydoty. To jest raczej mocno subiektywne określenie, nieprawdaż?
Tak samo BE niektórym mogą się podobać, a innym nie.
No i co do flejmowania, jakbym napisał po prostu "Naiwny jesteś" jak miałem zamiar to na pewno wywołałbym jakiś mały flejm tam czy tu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ice-T pisze:Dobra ja już tu nie piszę bo poziom niektórych jest żenujacy...

Nikt oprucz JK nie odpowiedział na pytania które mnie nurtowały. Jeszcze sie w jakieś głupie przepychanki wdaję z ludźmi którzy powielają zdanie swoich bogów forumowych.

acha jeszcze tylko do robsona, Widzisz kierowałem sie tak żeby można myło łatwo odgadnać co jest czym w mojej armi Blood Elfów, model Feniksa na podstawce 50x50 dla mnie był wporzo i raczej nie trudny do zapamietania i ogarniecia ze to smok. Podobnie połączenie Lwów z Egzekutorami, cieżka jazda Blood Elfów = jedyna cieżka jazda Dark Elfów, na tej zasadzie to składałem.

pozdr
No to cześć.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Znajdz mi dostępnych BK z bardingami.
Szmajson ma - bardingi naklejone na szkieletowe konie.
No i argumenty z kasą (z obu stron) to już kompletne buractwo imo
Imo nie. Proksy robi się po to, by było tanio, szybko i prosto. Nie byłoby żadnych proksów, gdyby figurki były 10 razy tańsze. Nikt nie kupuje sobie 2xdroższych modeli, żeby sproksować tańsze. Proksujesz modele których nie masz, bo Cię na nie chwilowo nie stać/uważasz ich zakup za nieopłacalny na chwilę obecną.
eee, bez kitu. co to za opcja drogi figs=spoko konwersja, tani figs=słaby prox
To jedna z przesłanek pomagająca podjąć decyzję, czy coś jest proksem, czy ciekawą konwersją, a nie podstawowe i decydujące kryterium.

Co do tych blood elfów - od początku były pomyślane jako DE, w takim właśnie klimacie.

@Dębek - orki na wilkach jako fast byłyby dla mnie ok - stare modele orków są dużo mniejsze, a jak się je posadzi na wilkach to nie widzę problemu. Jak ktoś miał wizję stricte orczej armii, bez żadnych goblinów, to czemu go ograniczać? Tak samo nie widziałbym nic niestosownego w armii orków zrobionych tylko z goblinów, gdzie każdego orka udają dwa gobliny, czy siedzące razem na dziku czy stojące na barkach kolegów. Taki rygoryzm sprawia, że masa modelarskich perełek nigdy nie powstanie. A korzyść z tego tylko taka, że sklerotykom będzie łatwiej grać.

Btw. ma ktoś linka do armii orków zrobionej z halflingów, gdzie giganta udaje balon? Masa świetnych konwersji i ogromny nakład pracy, nie do zaakceptowania, bo ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić, co jest czym.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

jasne ze subiektywne, ale jednak istnieje pewne wspolne poczucie estetyki
zreszta napisałem ze pomijajac to

BK konwertowane to nadal kawaleria trupów (nie mówimy o konwulsjach)
a jakieś posągi czy chimery =/= hydra
(zeby nie bylo, nie oceniam pomyslu, tylko porównuje)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Yudokuno pisze:
Fajnie by było gdybyś Ty napisała co rozumiesz pod pojęciem proxa
Napewno kartoniki i modelinowe kulki/wałki nieprzypominające niczego. Ale jeśli ktoś wyrzeźbiłby z tej samej modeliny smoka wyglądającego jak smok, czy łuczników wyglądających jak łucznicy, to jest to dla mnie konwersja na max pts. Proxem jest dla mnie też treeman wystawiany jako abominacja, czy fellbaty jako harpie ( tu też wyjątek: skonwertowane harpie z fellbatów w armii Dudzica). Jednak jeśli ktoś wystawia model, który jest niezgodny z naszymi wyobrażeniami lub obrazkami z podręczników GW, to wcale nie oznacza dla mnie proxa. Hydra jaka jest - każdy widzi w kodeksie GW. Jednak z opisów hydry lernejskiej:

Hydra [...] wielogłowy wąż wodny
Hydra podobna była do psa, lecz miała 8 lub 9 wężowych łbów
Według innych wersji, Hydra miała nawet 50 lub 100 głów

nie ma to aż tyle wspólnego z hydrą GW

Tak samo harpie. Raz piękne, syrenopodobne kobiety-ptaki, raz skrzydlate maszkary z głowami gorgon (figurkami porównuję stare harpie GW, nowsze harpie GW, harpie gamezone).

Dla mnie konwersją jest armia Vardena, którą przyjęłabym i za VC i za Imperium, dla mnie konwersją jest olbrzymia kobieta wystawiona przez Ice-T, dwa radosne bolce DE Jankiela, altar Koconia, a także to, co ja będę wystawiać jako smoka: na smoczej podstawce duża jaskinia, z której wystaje smoczy łeb leżący na smoczym ogonie (taki mam zamysł konwersji).
Zgadzam się z Tobą w 99% tego posta, le nie da się nie dostrzec, ze napisałaś, ze dla Ciebie olbrzymia kobieta wystawiona przez Ice Tea jest konwersją, ale nie dodalaś czego?
Ilu na 100 graczy skojaży wielki posąg kobiety z hydrą?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

@Dębek - orki na wilkach jako fast byłyby dla mnie ok - stare modele orków są dużo mniejsze, a jak się je posadzi na wilkach to nie widzę problemu
.
Jankiel, może trudno w to uwierzyć, ale ja naprawdę czuje to co próbujecie mi przekazać. Zaprezentowana gobbotonia jest najlepszym przykładem tego do czego zmierzasz, pomysł niby od czapy, ale w swym absurdalnym wykonaniu zajebisty.
Sam zresztą napisałeś, ze jak się starych orków posadzi na wilkach, czyli sugerujesz dążenie do orginału, a w zasadzie upodobnienie w oparciu o fajniejsze modele, części itd.
Dodajesz, ze stare orki sa mniejsze, co wskazuje, ze istotne jest by podkreślić różnicę miedzy boarboyzami i skonwertowanymi w ten sposób "wolfboyzami".
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Nazwa Jednostki DE Cold One Knight's... Z tego co pamientam to Cold One wygląda jak troszkę jak Veliceraptor... cóż napewno nie wygląda jak Lew nawet taki nie wiem jak dobrze pomalowany z doklejonym DE jeźdźcem. Więc nasówa się tylko jedno jest to PROX i nic innego to samo tyczy Fenixa, który ma niby być konwersją smoka... za cholere nie wyobrażam sobie jak Fenix może być podobny do smoka...

Ja osobiscie jestem przeciwny PROXOM
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Ice wrzuć te fotki jeszcze tylko, jeśli możesz je zrobić.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dębek trafił w sedno:
Pokażcie ten model iluśtam graczom i niech zgadują co to jest. Ja bym pomyślał, że to giguś slaanesha chyba w pierwszej kolejności.

Co do Vardenowskich GG/Greatswordów:
Jakbym zobaczył te figurki, to bym stwierdził, to albo Greatsworddzi, albo GG zrobieni z Greatswordów. I chyba to jest ta granica.
Jakby ktoś mi pokazał te squigi ze skrzydłami z armii gobotonii, to bym powiedział "pegazy, jak w mordę strzelił, pegazy".
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Ale fanoli na koniach albo jakikolwiek inny oddzial goblinow na koniach to juz by byl strzal miedzy realmami, errantami, questingami i grallami

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nic :)
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 21:36 przez Laik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Grając z Bretonnią też na ogół strzelam, nawet z oryginalnymi figsami. Tak samo jak "paladyn na pegazie" vs "zwykły pegaz". Jak nie odstaje malowaniem, to ni chu chu nie odróżnię. Dlatego, że "człowiek na koniu z jednej armii z tym samym ekwipunkiem" vs "człowiek na koniu z jednej armii z tym samym ekwipunkiem" ciężko odróżnić.

P.S. To jedyna wada tej armii. Patrząc na tamtejszych grali na bank pomyślałbym, ze to Questingi. Tutaj nie trafił, dobrze, że nie jeździ na mastery :D
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

trikk a teraz tak szczerze - łatwiej Ci zapamietac ktore modele w bretce reprezentuja odpowiednie oddzialy czy to ze jeden duzy model chimery w armii blood elfów jest hydra? Bo sam dobrze zauwazyles, grajac z bretka tez trzeba sie pytac przy wystawianiu co jest co, latwo sie pomylic itp itd i jakos wtedy problemu nie ma.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

kurna ale tu nie chodzi o zapamiętanie!

czy jak postawie kawalerie Lego na podstawke to też będzie ok ?

niektórych figsów poprostu nie wystawisz w WFB jak bardzo byś chciał.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

To ja sobie będę wystawiał puste podstawki, chyba nie ciężko zapamiętać, że te długie to kawa, kwadratowe - piechota, pojedyncze to bohaterowie. Simple.

A tak btw to co za różnica, czy ktoś robi konwersję, żeby zaoszczędzić, czy nie. Jeśli jest dobra to nie powinno to mieć znaczenia. Tak samo możnaby odejmować punkty za malowanie farbkami tańszymi niż citadel i przewóz modeli nie w torbach gw.


ps. fillery w oddziałach są dozwolone na masterach?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Kosmo pisze:trikk a teraz tak szczerze - łatwiej Ci zapamietac ktore modele w bretce reprezentuja odpowiednie oddzialy czy to ze jeden duzy model chimery w armii blood elfów jest hydra? Bo sam dobrze zauwazyles, grajac z bretka tez trzeba sie pytac przy wystawianiu co jest co, latwo sie pomylic itp itd i jakos wtedy problemu nie ma.
Równie dobrze mogę wystawić Treemana jako smoka. Zapamiętasz? Zapamiętasz? Będzie prox? będzie.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Dobra, skoro nie ogarniasz roznicy miedzy zajebiscie widocznym proksem a figurka ktora komponuje sie w armie, była zrobiona z namysłem i z zalozenia miala taka byc to nie ma o czym gadac. Pozdro chłopcy, dyskutujcie se dalej.

Zablokowany