IPN

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

IPN

Post autor: Grazbird »

wypowiem się, nie w kwestii żałoby, lecz tego co powiedział Tullaris:

IPN jest instytucją polityczną...przypomnij sobie ataki na sędziów TK, grzebanie w teczkach, dziwne publikacje wydawane pod szyldem IPN... itp, dodatkowo:
szeregowy prokurator w IPN zarabia tyle, co prokurator w prokuraturze apelacyjnej
ma rocznie 2-3 nowe sprawy ( maksymalnie)
prokurator pracujący na "pierwszej" linii ( w prokuraturach rejonowych) zarabia o dobre 40% mniej, spraw nowych ma co miesiąc ok 60 ( w obciążonych prokuraturach w dużych miastach są rekordziści dostający po 100 i więcej spraw nowych miesięcznie).
i nadal nie widzisz polityki ?

a co do "Ubeków"

z pewnością nie wiesz, że w 1990r. odbyła się tzw. weryfikacja pracowników Służby Bezpieczeństwa ( obejmująca wszystkie piony, czyli I- wywiad, II- kontrwywiad).
Zweryfikowani pracownicy zostali w Służbie- i to oni ryzykowali własnymi tyłkami w Iraku, dla tej właśnie "nowej Polski". Dodatkow, osoby te, nabyły prawa emerytalne, które im odebrano- tu oczywiście winy Śp. Lecha Kaczyńskiego nie ma- ustawę przeforsowało PO...


dlatego nie wierz w bajeczki o apolityczności IPN
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2010, o 10:06 przez Grazbird, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Za powołaniem IPN głosowała również PO, gdyby w 2005 r. PO wygrała wybory, zapewne też wywierałaby nacisk na IPN i wykorzystywała do swoich celów politycznych.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Dokładnie, IPN to narzędzie i każdy reżim będzie je wykorzystywał. Tak czy siak nieprawdy nie udowadnia (chyba, że się mylę, nie jestem znawcą IPNu).

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Grazbird pisze:wypowiem się, nie w kwestii żałoby, lecz tego co powiedział Tullaris:

IPN jest instytucją polityczną...przypomnij sobie ataki na sędziów TK, grzebanie w teczkach, dziwne publikacje wydawane pod szyldem IPN... itp, dodatkowo:
szeregowy prokurator w IPN zarabia tyle, co prokurator w prokuraturze apelacyjnej
ma rocznie 2-3 nowe sprawy ( maksymalnie)
prokurator pracujący na "pierwszej" linii ( w prokuraturach rejonowych) zarabia o dobre 40% mniej, spraw nowych ma co miesiąc ok 60 ( w obciążonych prokuraturach w dużych miastach są rekordziści dostający po 100 i więcej spraw nowych miesięcznie).
i nadal nie widzisz polityki ?
Dyskusja w tej sprawie tutaj jest bez sensu, odpowiem tylko krótko. Instytut jest wykorzystywany politycznie, ale sam jako instytucja jest potrzebny.
Grazbird pisze:a co do "Ubeków"

z pewnością nie wiesz, że w 1990r. odbyła się tzw. weryfikacja pracowników Służby Bezpieczeństwa ( obejmująca wszystkie piony, czyli I- wywiad, II- kontrwywiad).
Zweryfikowani pracownicy zostali w Służbie- i to oni ryzykowali własnymi tyłkami w Iraku, dla tej właśnie "nowej Polski". Dodatkowo, osoby te, nabyły prawa emerytalne, które im odebrano- tu oczywiście winy Śp. Lecha Kaczyńskiego nie ma- ustawę przeforsowało PO...


dlatego nie wierz w bajeczki o apolityczności IPN
Odebrano im, bo SB nie służyła interesów naszego kraju. Natomiast wszyscy ci którzy później służyli w UOP, ABW, AW, mają ten czas służby zaliczony i nikt im tego nie odbiera. Fakt mamy takich co narażali tyłki w Iraku i mamy takich co służyli w wydziała "D" poszczególnych Departamentów i mordowali opozycjonistów "Raport Rokity" i to nie zostało wyjaśnione do dziś i właśnie IPN powinien się tym zająć
Grazbird jeśli chcesz dyskutować na temat IPN i lustracji , to załóż nowy temat i nie róbmy tu spamu, ok :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

o, chyba Jaasiuuu wydzielił...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dzisiaj 1 Marca "Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Pamiętajmy o żołnierzach organizacji WiN, Ruchu Oporu AK, Delegaturze Sił Zbrojnych na Kraj. I największej organizacji antykomunistycznej, która zwalczała komunę do połowy lat 50-tych. Narodowym Zjednoczeniu Wojskowym, a także o żołnierzach z innych mniejszych organizacji. Pamiętajmy, że to oni jako pierwsi (a nie jak chce nam się wmówić - Kuroń z Michnikiem) przeciwstawili się komunie. Cena jaką za to zapłacili była straszna.
około - 5 tyś. Wyroków Śmierci (zbrodni sądowych)
około - 20 tyś. ludzi zamordowanych bez wyroku w więzieniach.
około - 50 - 70 tyś. (dokładna liczba nie jest znana) żołnierzy którzy polegli w walce z komuną, lub zostali zamordowani w lesie.
około 200 - tyś. Ludzi którzy przeszli przez różnego rodzaju obozy i więzienia.
Nieznana ilość ludzi których wysiedlono, zesłano na sybir, lub okradziono z majątku całego życia.
Cześć Ich Pamięci!!!

Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Została po nich w kopnym śniegu
Ich krew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

W lesie płonie ognisko
I słychać piosenkę szwadronu
A echo po lesie
Wciąż niesie i niesie
Piosenkę nas ludzi, bez domu

Wesoło nam trzaska i błyska
Nam ludziom spalonym bez domu
My zawsze do boju ochoczo staniemy
Do boju nasz szwadron wciąż gotów


Cześć ich pamięci!
Precz z narodowym socjalizmem!
Precz sowieckim socjalizmem!
Precz z eurosocjalizmem!
Precz z czerwonym!
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Nijlor pisze:Za powołaniem IPN głosowała również PO, gdyby w 2005 r. PO wygrała wybory, zapewne też wywierałaby nacisk na IPN i wykorzystywała do swoich celów politycznych.
przy całej mojej niechęci do PO mimo wszystko do bolszewickich metod "zawsze prawych" daleko im... zresztą tłumaczenie zachowania swoich idoli słabościami innych jest... no chyba że sugerujesz że imanentną cechą wszelkiej maści "konserwatystów" jest matactwo :wink:

apropos "żołnierzy wyklętych" czekam na pociągnięcie wątku - przez ich kontunuororów w obecnych czasach - pararela jest aż nazbyt oczywista i wtedy i teraz trwa walka z czerwonym okupantem :roll: a BTW to warto pamietać że WiN różnił się nieco programem od NSZ

pzdr,
Ż.

P.S. no i mały smaczek http://www.fronda.pl/a/sensacyjne-hipot ... 26160.html

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Żaba pisze:
Nijlor pisze:Za powołaniem IPN głosowała również PO, gdyby w 2005 r. PO wygrała wybory, zapewne też wywierałaby nacisk na IPN i wykorzystywała do swoich celów politycznych.
przy całej mojej niechęci do PO mimo wszystko do bolszewickich metod "zawsze prawych" daleko im... zresztą tłumaczenie zachowania swoich idoli słabościami innych jest... no chyba że sugerujesz że imanentną cechą wszelkiej maści "konserwatystów" jest matactwo :wink:

apropos "żołnierzy wyklętych" czekam na pociągnięcie wątku - przez ich kontunuororów w obecnych czasach - pararela jest aż nazbyt oczywista i wtedy i teraz trwa walka z czerwonym okupantem :roll: a BTW to warto pamietać że WiN różnił się nieco programem od NSZ

pzdr,
Ż.

P.S. no i mały smaczek http://www.fronda.pl/a/sensacyjne-hipot ... 26160.html
Odpisałeś na posta sprzed prawie 3 lat.
Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Obrazek
W tym kółku jest Ziemia. Waszych przyziemnych swarów nie widać, są do tego stopnia nie istotne. Komuniści i narodowcy walczą o jakiś kawałek skały w pustce... Żałosne. I pewnie wydaje im się, że poświęcają się za wielką sprawę, nie zdając sobie sprawy z własnej małości.
Orris pisze:Odpisałeś na posta sprzed prawie 3 lat.
Jestem pod wrażeniem.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Orris pisze:
Żaba pisze:
Nijlor pisze:Za powołaniem IPN głosowała również PO, gdyby w 2005 r. PO wygrała wybory, zapewne też wywierałaby nacisk na IPN i wykorzystywała do swoich celów politycznych.
przy całej mojej niechęci do PO mimo wszystko do bolszewickich metod "zawsze prawych" daleko im... zresztą tłumaczenie zachowania swoich idoli słabościami innych jest... no chyba że sugerujesz że imanentną cechą wszelkiej maści "konserwatystów" jest matactwo :wink:

apropos "żołnierzy wyklętych" czekam na pociągnięcie wątku - przez ich kontunuororów w obecnych czasach - pararela jest aż nazbyt oczywista i wtedy i teraz trwa walka z czerwonym okupantem :roll: a BTW to warto pamietać że WiN różnił się nieco programem od NSZ

pzdr,
Ż.

P.S. no i mały smaczek http://www.fronda.pl/a/sensacyjne-hipot ... 26160.html
Odpisałeś na posta sprzed prawie 3 lat.


Nie nie nie. Po prostu teraz zauważył, że zapomniał wtedy o tym napisać ;). Żaba ma jakiś detektor tematów politycznych na BP gdy taki się pojawi/odrodzi Żaba strikes back :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Klafuti pisze:Obrazek
W tym kółku jest Ziemia. Waszych przyziemnych swarów nie widać, są do tego stopnia nie istotne. Komuniści i narodowcy walczą o jakiś kawałek skały w pustce... Żałosne. I pewnie wydaje im się, że poświęcają się za wielką sprawę, nie zdając sobie sprawy z własnej małości.
Orris pisze:Odpisałeś na posta sprzed prawie 3 lat.
Jestem pod wrażeniem.
Skoro jesteś taki oświecony i te sprawy tak niewiele znaczą to po co zabierasz w nich głos? Masz nadzieję olśnić tych głupców kłócących się o kawałek "skały w pustce"? Dla mnie ta skała spośród wszystkich skał jest wyjątkowa i warto zajmować się tymi "nie istotnymi" sporami. Jednak może się mylę?

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Spójrz raz jeszcze na ten obrazek. Ludzi ci bliskich, twoich znajomych i figurek też próżno tam wypatrywać. To zapewne oznacza że nie są jakkolwiek ważne. Lub, jak to powiedziałeś "żałosne".

Chociaż może jednak nie? Może jednak są jakieś inne powody, dla których warto angażować się w pewne sprawy? Inne niż to czy widać je z kosmosu? Nie... chyba jednak nie.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

I co ciekawe Klafuti - Ciebie też nie widać...wniosek? Sam sobie dopowiedz stosując swój tok myślenia
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Orris pisze: Odpisałeś na posta sprzed prawie 3 lat.
być może mam zwidy ale Tularis swojego machnął "1 mar 2013, o 13:53" rozumiem że to zbyt dawno :mrgreen:
ale co tam Twój licznik postów podskoczył więc Twój post ma sens :wink:

pzdr,
Ż.

P.S. napisz coś o interpunkcji/gramatyce - liczę na Cię :lol2:

P.P.S. Klaufi po prostu osiągnął Nirvanę dlatego wszystko go wali :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ja uznałem, że Dzień Pamięci o ostatnich Żołnierzach II Rzeczpospolitej jest warty przypomnienia. A bez sensu było tworzyć kolejny temat skoro można to było wstawić tutaj.
Żaba pisze:apropos "żołnierzy wyklętych" czekam na pociągnięcie wątku - przez ich kontunuororów w obecnych czasach - pararela jest aż nazbyt oczywista i wtedy i teraz trwa walka z czerwonym okupantem :roll:
Bez jaj jest tylko klika cwaniaczków która korzysta z tego, że jedyną dla niej alternatywą jest ekipa którą robi wszystko aby wyjść na oszołomów :wink: .
Żaba pisze:a BTW to warto pamietać że WiN różnił się nieco programem od NSZ
No i tu jest coś o czym można pogadać.
WiN, przy całym szacunku dla żołnierzy tej organizacji moim zdaniem był pomysłem chybionym. Twórcy tej organizacji zakładali, że porozumienia jałtańskie zostaną zrealizowane i będzie można uczestniczyć w legalnej grze politycznej. Więc stworzyli przy tym organizacje która nazywała się "Ruch Oporu bez walki i Dywersji - Wolność i Niezawisłość". Oczywiście bez walki nic nie można było zrobić i komuna nie zamierzała dopuścić do żadnej równej gry politycznej. Dlatego pierwsza komenda WiN została rozpracowana, a jej następcy skierowali organizację w stronę organizacji wojskowej. Co więcej WiN ponieważ miał być być docelowo partią polityczną na początku nie uznawał Rządu w Londynie. Dopiero później mu się podporządkował. Niestety błędy na początku tworzenia organizacji pozwolił UB na jej spenetrowanie, rozpracowanie, a na końcu przejęcie (V komenda WiN)
Co do NSZ i NZW nie są to do końca te same organizacje, sprawa jest trochę zagmatwana i wymaga wyjaśnienia. Otóż gdy po rozpoczęciu okupacji niemieckiej Stronnictwo Narodowe schodzi do konspiracji. W konspiracji od połowy lat 30-tych znajduje się ORN. Stronnictwo Narodowe w oparciu o własne kadry tworzy Narodową Organizacje Wojskową. ORN natomiast tworzy Organizacje Wojskową Związek Jaszczurczy. NOW w 42 częściowo scala się z ZWZ-AK, ale jej struktury w ramach AK zostają zachowane, jako NOW-AK. Jednak nie całe NOW się scala, część odmawia przyłączenia się i wraz z OW-ZJ oraz mniejszymi organizacjami narodowymi o charakterze lokalnym tworzy Narodowe Sił Zbrojne. W 44 roku dochodzi do kolejnej próby scalenia, jednak z AK znów łączy się tylko część narodowców. Ci powiązani z SN zgadzają się przyłączyć tworząc NSZ-AK, natomiast działacze wywodzący się z ORN nie zgadzają się na przyłączenie tworząc Narodowe Siły Zbrojne - Związek Jaszczurczy. Po rozwiązaniu AK dowództwo zarówno NOW-AK jak i NSZ-AK decyduje się na pozostanie w konspiracji. Organizacje te są dalece mniej rozpoznane przez komunę niż inne struktury AK. Decydują na połączenie się i tworzą Narodowe Zjednoczenie Wojskowe. W jego skład wchodzą nie tylko grupy o charakterze narodowym, ale przyłączają się też liczne struktury po akowskie. Tymczasem po wyjściu z Polski Brygady Świętokrzyskiej, a także emigracji części kadry dowódczej, NSZ-ZJ ulega osłabieniu. Spora część oddziałów przechodzi do NZW, do 47 roku dowództwo NSZ-ZJ zostaje rozpracowane przez UB i zlikwidowane. Pozostałe w ternie struktury przechodzą do NZW. Nie wszystkie, nieliczne samodzielne oddziały do połowy lat 50-tych toczyły samotną walkę z komuną pod sztandarem NSZ. Tak więc były dwie struktury wojskowe o charakterze narodowym NZW i NSZ-ZJ.
NZW różniła się tym od WiN, że od początku stawiała na zbrojny opór przeciw komunie. Nie akceptowała porozumień jałtańskich cały czas akcentowała sprawę granic które miały opierać się na Odrze i Nysie na zachodzie i na granicy Traktatu Ryskiego na wschodzie (WiN dopiero później zaczął wysuwać te postulaty). Zbrojny opór nie miał mieć charakteru totalnej walki, ale tylko ochronę ludności cywilnej, samoobronę oraz punktowe likwidowanie komunistów odpowiedzialnych za terror. Różniła się także jeśli chodzi o program społeczny i polityczny, ale te kwestie zostawiano na czas po odzyskaniu niepodległości.
Mimo różnic organizacje w zasadniczych kwestiach się zgadzały: Konieczność wycofania Armii Czerwonej z Polski. Stworzenia nowej armii w oparciu o żołnierzy i oficerów z różnych organizacji konspiracyjnych oraz z PSZ na Zachodzie, oraz przywrócenia możliwość prowadzenia normalnej gry politycznej i przeprowadzenia wolnych demokratycznych wyborów.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Widzę że masz sporo informacji. Tak się składa że jakiś rok temu szukałem jakichś poważnych opracowań historycznych o tych czasach i ludziach i nie znalazłem choć przyznam pytałem tylko w matrasie i pytałem wujka. Zmieniło się coś od tego czasu? Chętnie bym coś o tym poczytał, ale od historyków, a nie jakieś prasowe artykuliki.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Ja, mając w pamięci opowieści mojego Taty o NZ (a mój Tato był już wtedy dość duży, żeby kojarzyć,co się wokół dzieje), nie rozumiem, po co takim ludziom robić jakieś dni pamięci.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Yudokuno pisze:Ja, mając w pamięci opowieści mojego Taty o NZ (a mój Tato był już wtedy dość duży, żeby kojarzyć,co się wokół dzieje), nie rozumiem, po co takim ludziom robić jakieś dni pamięci.
Jako że umieściłeś post na forum publicznym a nie rodzinnym, to mógłbyś skrótowo przedstawić te opowieści, bo przecież twojego Taty nie znamy...
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Yudokuno pisze:Ja, mając w pamięci opowieści mojego Taty o NZ (a mój Tato był już wtedy dość duży, żeby kojarzyć,co się wokół dzieje), nie rozumiem, po co takim ludziom robić jakieś dni pamięci.
Na tej samej zasadzie można nie chodzić na groby bliskich. Po co? Przecież mamy ich w pamięci.
mnp21 pisze:
Yudokuno pisze:Ja, mając w pamięci opowieści mojego Taty o NZ (a mój Tato był już wtedy dość duży, żeby kojarzyć,co się wokół dzieje), nie rozumiem, po co takim ludziom robić jakieś dni pamięci.
Jako że umieściłeś post na forum publicznym a nie rodzinnym, to mógłbyś skrótowo przedstawić te opowieści, bo przecież twojego Taty nie znamy...
:lol2:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

ODPOWIEDZ