Piłka nożna

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Mistrzostwa Świata - RPA 2010

Post autor: Kosa »

Kuuuuuuu****wa

poprzeczka :(

ajć, jaka szkoda.

No cóż dominacja Europy calkowita.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Ostatni strzał potężny! W ogóle Forlan pokazał klasę na tych mistrzostwach.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gdyby nie wygrali to bylaby masakryczna niesprawiedliwosc...
Cudowny mecz na miare walki o 3ecie miejsce.
Jestem pod wielkim wrazeniem Niemcow, ze wygrali bez 4 czolowych graczy (Neuer, Klose, Podolski , Lahm).

Gratulacje Aro!!! Rozumiem, ze flache na DMP stawiasz? ;)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

IMO dzisiaj wygrał zespół słabszy (ale w mocno rezrwowym składzie) co nie zmienia faktu, że Niemcom należało się trzecie miejsce :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dobry mecz, gratulacje dla Niemców za wynik, ale i dla Urusów za wolę walki do końca =D> A jutro będzie pomarańczowo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ziemko pisze:Jestem pod wielkim wrazeniem Niemcow, ze wygrali bez 4 czolowych graczy (Neuer, Klose, Podolski , Lahm).
Dokładnie, nic nie ujmując Urugwajowi, ale mayby next mundial. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

eee tam nie do końca tak niemcy grały fajnie słodko i klasa z Urugwajem
sytuacje to niemcom kreował bramkarz Muslera przede wszystkim
a to co Butt wyciągnął i Suarez zmarnował to :roll: :roll: :roll: :roll:
mam nadzieję że jutro NIE będzie będzie pomarańczowo
holandia miała już dużo lepsze zespoły w 70tych , 80 tych i 90 tych latach
a Hiszpania ma artystów obecnie
generalnie - lipa że europejska organizacja pokonuje latynoską technikę.. :cry:

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

@DZIK - niemalże wierszem białym pisane :P

Byłam za Urugwajem, nie poszczęściło się, trudno. Jutro mam nadzieję, że się pocieszę :D
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zgadzam sie Dziku, tez nie chce zeby bylo pomaranczowo. Zawsze kibicowalem pomaranczowym, ale w tych mistrzostwach ich styl mi totalnie nie odpowiada. Hiszpania gra mega efektownie, a z Niemcami pokazala, ze tez efektywnie. JEsli zagraja jak z Niemcami to wygraja bez problemu.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

DZIK pisze:generalnie - lipa że europejska organizacja pokonuje latynoską technikę.. :cry:
Eeee, przesadzasz, :wink: wielu drużynom europejskim nie można odmówić techniki, za to południowoamerykańcom ciągle daleko do europejskiej taktyki i precyzji. Wystarczy spojrzeć na Argentynę. Bajeczna technika, piękna zywiołowość i zero taktyki i precyzji. Gdzie im do mistrzostwa, chyba w komiksach. :wink:
Teraz Brazylia, owszem, mistrzostwo w 2002, ale od kilku mundiali rządzi Europa i ciężko spodziewać się innych wyników. Koncentracja futbolowego kapitału w Europie i brak odpowiednich trenerów w Ameryce Płd. powodują obecny stan rzeczy. Jak w Polsce ze szkoleniem młodzieży. Sytuacja nie do ruszenia przez lata. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Nie znacie sie :)

Holandia wygra indywidualnosciami w ataku, Sneider, Robben, Kuyt miażdżą. :P

+ srednia obrona, ale wspierana dwoma destruktorami i Kuytem wystarczy do zatrzymania ataku Hiszpanow.

Stawiam na srednio ciekawy mecz, potem luta z dystansu albo akcja Robbena - 1-0 dla Holandii. Potem schodzi jeden z defensywnych obroncow Hiszpanii i wszystko mozliwe ;). Napor Hiszpanii i mordercze kontry Holendrow. 8) :P
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, o 22:35 przez Marek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dziś mecz był ładny i emocjonujący , cieszy, że wytypowałem zwycięzców, choć Urugwaj też w końcu osiągnął wielki sukces. Jutro mecz będzie może ciężki do oglądania i męczący, ale cóż... w końcu będzie pomarańczowo :D
Musi :D
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Siweusz pisze:. Koncentracja futbolowego kapitału w Europie i brak odpowiednich trenerów w Ameryce Płd. powodują obecny stan rzeczy. Jak w Polsce ze szkoleniem młodzieży. Sytuacja nie do ruszenia przez lata. :wink:
:shock:
zaiste od dziesięcioleci biedna ta Ameryka Południowa w materiał trenerski, do tego stopnia że jej przedstawiciele - choćby m.in z Argentyny, Brazylii, Urugwaju i Chile - dostawali i dostają pewnie z litości posady w najlepszych klubach europejskich, jeden z nich - Helenio Herrea w latach 60 tych w Mediolanie wymyślil to co stało się schematem gry Włochów przez kilkadziesiąt lat. Trenerom z Ameryki Południowej europejska piłka zawdzięcza nowe schematy taktyczne, sposoby rozgrywania rzutów wolnych ,zagrania które nie były znane w Europie. Nie mówiąc tu o dużej grupie znakomitych trenerów z Ameryki Płd, którzy tam pracowali - jak choćby Daniel Passarella czy Zagalo. Nie było i nie ma tu mowy o czyś takim jak " brak odpowiednich trenerów w Ameryce Południwej"
Z braku miejsca wymienię tylko bardziej znanych trenerów z trzech krajów południowoamerykańskich, którzy zostali zaproszeni do Europy żeby tam uczyć:
Argentyńscy trenerzy: Hector Raul Couper, Alfredo Di Stefano, Helenio Herrea, Carlos Bilardo, Cesar Luis Menotti, Osvaldo Ardilles, Carlos Bianchi, Renato Cesarini, Jorge Valdano, Timoteo Grignol, Guillermo Stabile, Alberto Zozaya, Enzo Trossero
Brazylijscy trenerzy: Zico, Luis Felipe Scolari, Carlos Alberto Parreira, Luis Vinicio, Ricardo Gomes, Flavio Costa, Otto Gloria, Vanderley Luxemburgo, Sebastiao Lazaroni, Rene Simoes, Sylvio Pirillo, Abel Braga, Edinho
Urugwajscy trenerzy: Hector Nunez, Enrique Fernandez, Victor Esparrago, Oscar Tabarez, Jose Santamaria, Jorge Barrios, Ildo Maneiro, Hector Scavone, Ettore Puricelli
O pracy trenerskiej i ośrodkach szkolenia młodzieży w samej tylko Argentynie można prace naukowe pisać, oni są jak kopalnie diamentów
a że ich reprezentacji nie wyszedł mecz ćwierćfinałowy? ludzie dalej będą chcieli to oglądać, bo będą pamiętać takie gole jak strzelił Tevez z Meksykiem czy gol i akcja Aguero - Higuain na 4:1 z Koreą, czy z poprzedniego mundialu - bramka Maxi Rodrigueza z Meksykiem gdy po podaniu przez szerokość boiska strzelił lewą z woleja w meksykańskie okienko czy celny strzał Cambiasso po podaniu piętą i 27 kolejnych podaniach... tam jest kłopot wyboru i bogactwa do kadry.. przed mundialem z Niemcami wygrali, na mundialu - przegrali (ale po czterech poprzednich meczach byli najskuteczniejszym, najczęściej strzelającym na bramkę przeciwnika zespołem)
Brazylia? ona już tyle zdobyła że jakiemukolwiek europejskiemu państwu ciężko będzie dorównać- obudzi się - a grubaska Ronaldo jeszcze dłuuugo nikt nie dogoni w wyniku strzeleckim, no może jakiś kolega zza granicy :wink:
Urugwaj? świetna, grająca ciekawie drużyna i Forlan organicznie nie potrafiący wepchnąć piłki do siatki z 2 metrów, strzelający jakoś inaczej :D
Chile? wielu mówiło że grali najładniej, szybko i z polotem
Paragwaj? organizacji drużyny i woli walki nie muszą się wstydzić
na mistrzostwach w Brazylii dużym potencjałem - będąc czarnym koniem turnieju tak jak obecnie Urugwaj - mogą zaimponować Kolumbia czy Chile

Z tym piłkarskim kapitałem - ale już ludzkim to jest on koncentrowany w Europie kosztem innych kontynentów, Inter Mediolan wygrywający Ligę Mistrzów argentyńską gwardią i Brazylijczykami, Atletico Madryt - wygrywające Ligę Europejską Forlanem i Aguero, szereg innych, bogatszych jeszcze klubów Anglii, Hiszpanii, Włoch i Niemiec gdzie aż roi się od graczy z innych kontynentów, sam zaś "kapitał wytworzony" przez Europę wygląda coraz marniej - porażka Francji, Włoch, Anglii, osłabienie solidnych kiedyś państw skandynawskich i byłego bloku wschodniego. Zostają tylko: latynoska w stylu Hiszpania, grająca jako jedyna obok Argentyny nieustannie podaniami i na posiadanie piłki, Holandia gdzie od dawna świetnie szkolono młodzież (również nieco naturalizowaną) oraz Niemcy z naturalizowanymi przybyszami ze średnio europejskich Brazylii, Tunezji, Ghany, Turcji.

Każdy ma swój gust - ja wolę oglądać Copa America niż remisowe zmagania taktyczne na mistrzostwach Europy
miło też zobaczyć zwycięzców Copa Libertadores jakże często zabierających sprzed nosa puchary interkontynentalne europejskim konglomeratom
pod tytułem" kupię wszystkich za każde pieniądze"
Nadmierny udział pieniądza i fanatyczna realizacja założeń taktycznych ZABIJAJĄ piłkę, jej piękno..
przez dwie i pół dekady oglądania napatrzyłem się na te "festiwale taktyki europejskiej" na poziomie reprezentacji i klubowym, kończone 0:0, dogrywką, karnymi, jednym golem pod koniec meczu, trenerem nie jestem - ale fajnie formacje współdziałały zapewne
to co teraz wyprawiają na rynku piłkarskim Real, Barcelona, Chelsea, Manchester City to porażka, wykupywanie kolejnych najlepszych piłkarzy ze słabszych ekonomicznie klubów i sadzanie ich na ławkach jest bardziej marketingowym osłabianiem innych firm niż piłką
słowem - co kto woli - tylko żeby czyniąc porównania nie brać swojego posta w nawias :wink: .... :wink: bo to tylko pasuje...
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 04:44 przez DZIK, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Dzik, no nic tylko się zgodzić.

Copa America jest cudownym turniejem, tam jest radosna pilka :)

A co do Ameryki Pd. czy przypadkiem wszystkie drużyny wyszly z grupy w tym mundialu? To chyba nie przypadek, a że im poszla jak poszlo cóż, to byl przypadek :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Oprocz Hondurasu, prawie by doszlo do sytuacji, ze zadnej druzyny z Ameryki Pld. nie byloby w finalach, gdyby kapitan Ghany strzelil tego karnego.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

MEga slaby mecz imho.
Bardzo brutalny, totalnie nieefektowny.
Mam wrazenie jakby stare Niemcy graly z Anglia.
Mam nadzieje, ze nastepne 45min bedzie lepsze.

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Ale Roben miał okazję...

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Dogrywka :D
Ciekaw jestem czy będzie jakaś czerwona kartka jeszcze :p

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

puyol powinien dostac druga zolta jak roben wbiegal sam na sam :) co prawda holendrzy tez zasluzyli na jedna czerwona

no i przyfarcili, byl faul z 2 strony boiska a po kontrze gol... ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Kuuuuuurwaaaaaa. akurat Stream mi przerwał tuż przed golem ech wrrr!
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ