Wybory prezydenckie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie

Post autor: Ziemko »

Kołata pisze:Ankiety nie wypełniam, głosuję na JKM.
Cała reszta niewiele się od siebie różni (sami socjaliści, zupełnie nijakie osobowości, bez programów (no może poza Ziętkiem :lol2: )).

W drugiej turze nie idę wogóle (chyba że zdarzy się cud i JKM przejdzie).

Niestety rzeczywistość jest taka, ze ludzie głosują na tych co pokazuje TV i co im najwięcej naobiecują "opieki i pomocy", zamiast brać stery życia we własne ręce jak zaleca JKM. Takie społeczeństwo jest skazane na porażkę. Smutne.

Wiesz ja bym widzial jako prezydenta Cimoszewicza , Kwasniewska czy Frasyniuka. Glosuje na Komorowskiego, bo nie chce zeby debil Kaczor zostal prezydentem. Raz juz Polska popelnila blad...

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Ziemko pisze:Wiesz ja bym widzial jako prezydenta Cimoszewicza , Kwasniewska czy Frasyniuka. Glosuje na Komorowskiego, bo nie chce zeby debil Kaczor zostal prezydentem. Raz juz Polska popelnila blad...
Ja nie głosuję na Komorowskiego, bo wolę kota od jego żony :P A tak na serio, to 'w pierwszej rundzie na Korwina, w drugiej na Mikkego' :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Oba testy bardzo dobre .
Wyniki :
Kandydat :Lepper :shock:
Poglądy :centrum + lewa strona mocy 8)
Lepper nie wzbudza zaufania,postulaty czy też cały program wyborczy kandydata Samoobrony traktuję jak dobrą bajeczkę.Myśl o tym że mielibyśmy świetnie opalonego prezydenta w biało-czerwonym krawacie przeraża.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Zatem tak: mamy tu kilka ładnych i chwytliwych haseł jak "ograniczenie biurokracji" czy "ulgi podatkowe dla przedsiębiorców". Naprawdę zacne i godne wsparcia w wyborach postulaty, gdyby nie fakt że są to puste frazesy bez jakiegokolwiek oparcia szczegółowego programu. Jak wielkie mają być to ulgi? Dla jakich przedsiębiorców? Jak bardzo chce ograniczyć biurokracje? Na których szczeblach: samorządowych czy centralnych? Co ze zwolnionymi urzędnikami? A to są najprostrze i najszybciej przychodzące do głowy pytania. Andrzej Lepper jest jedną z najbardziej nijakich postaci politycznych jeśli chodzi o program, gdyż jest to jedna wielka pulpa. Zebrane chwytliwe pomysłu od lewicy do prawicy by osiągnąć jak największe poparcie. Najlepiej jak są to hasła w stylu "konieczna jest restrukturyzacja wsi", które dla przeciętnego wyborcy wywołają reakcję, że on ma rzeczywiście rację. Coś w stylu "wilk syty i owca cała", vide polityka zagraniczna gdzie Lepper postuluje przyjazne relacje zarówno z USA jak i UE oraz z krajami Europy Wschodniej. Oczywiście nigdy kosztem własnego społeczeństwa. A coś więcej? Bo "koszt społeczeństawa" to taki cudowny ogólnik, bardzo charakterystyczny dla polityków populistycznych, którzy nie mają żadnej podstawy ideologicznej mogącej nakreślić ich program bardziej szczgółowo. A populizm skreśla u mnie takiego polityka na starcie.

W każdym razie, w pierwszej turze zagłosuję na Marka Jurka.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Komorowskiemu trzeba podrzucic zone Napieralskiego - ta jest niezla dzida ;)
Aparcyjnie najlepiej pasowalby wlasnie Napieralski z zona.

Bem paczka doszla?

bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Post autor: bellman_eq »

Aparycyjnie pasowałby JKM, ma lepszego wąsa niż konkurencja. :D
A poza tym... jak można obierać na prezydenta kogoś, kto nawet nie umie wiązać muszki? Przecież to jest niezbędny element stroju wieczorowego (a prezydent ma reprezentować). :wink: :wink:

Właściwie to te wybory nic nie znaczą. Już mamy głowę państwa - http://monarchia.org.pl/ :mrgreen:

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Ziemko pisze:Komorowskiemu trzeba podrzucic zone Napieralskiego - ta jest niezla dzida ;)
Aparcyjnie najlepiej pasowalby wlasnie Napieralski z zona.

Bem paczka doszla?
PM :P
Luschke pisze:Właściwie to te wybory nic nie znaczą. Już mamy głowę państwa - http://monarchia.org.pl/ :mrgreen:
Piotrek, nie popadajmy w skrajności :)
W Twoim teście wyszło mi niestety, iż:
Zauważ: najwyższy procent zgodności Twoich odpowiedzi z partią polityczną nie przekracza 60%.
Oznacza to, iż wynik może być niemiarodajny (nie istnieje w Polsce partia z programem odzwierciedlającym Twoje poglądy).
:<
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

bem pisze:
Zauważ: najwyższy procent zgodności Twoich odpowiedzi z partią polityczną nie przekracza 60%.
Oznacza to, iż wynik może być niemiarodajny (nie istnieje w Polsce partia z programem odzwierciedlającym Twoje poglądy).
:<
Mam to samo :P!

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Mi wyszedł pawlak ok 76%

A komorowski, na którego miałem głosować daleko na 5 miejscu. Jednak wg tej ankiety ma trochę sprzecznych poglądów z moimi ;)

Ale ciekawa zabawa

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

mi wyszedł pawlak, ale tylko z 68%, a wynika to z cala pewnoscia z braku sensownego kandydata lewicowego. w pierwszej turze glosowac bede na olechowskiego, bo go lubie, a w drugiej przeciw kwaczce.
Ziemko pisze:
Kołata pisze:Ankiety nie wypełniam, głosuję na JKM.
Cała reszta niewiele się od siebie różni (sami socjaliści, zupełnie nijakie osobowości, bez programów (no może poza Ziętkiem :lol2: )).

W drugiej turze nie idę wogóle (chyba że zdarzy się cud i JKM przejdzie).

Niestety rzeczywistość jest taka, ze ludzie głosują na tych co pokazuje TV i co im najwięcej naobiecują "opieki i pomocy", zamiast brać stery życia we własne ręce jak zaleca JKM. Takie społeczeństwo jest skazane na porażkę. Smutne.

Wiesz ja bym widzial jako prezydenta Cimoszewicza , Kwasniewska czy Frasyniuka. Glosuje na Komorowskiego, bo nie chce zeby debil Kaczor zostal prezydentem. Raz juz Polska popelnila blad...
mniej wiecej mam to samo zdanie

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Mój kandydat niestety nie ma szans na wygraną w tych wyborach pomimo, że wg mniej ma wszystko czego potrzebuje kandydat na prezydenta... pomimo, że nie ma szans to jednak zagłosuję na niego ponieważ żaden z pozostałych kandydatów imho nie nadaje się na prezydenta... i szkoda czasu wypisywać dlaczego. Nie zagłosuję np. na Komorowskiego tylko po to żeby zablokować Kaczyńskiego, albo na Korwina tak dla jaj, zagłosuję na mojego kandydata bo przez szereg lat jego działalności politycznej ani razu nie przyniósł hańby Polsce, zawsze bronił jej interesów w kraju i za granicą, ma doświadczenie w kierowaniu instytucjami i piastowaniu stanowisk ale przede wszystkim jest praworządny i nie razi mnie brakiem aparycji, erudycji i kultury. Głosuję na niego żeby mieć czyste sumienie ;) a Lepper z wyrokiem jako kandydat to jakaś totalna pomyłka.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

sporo osób wychodzi JKM i rzeczywistości sporo osób tu go chyba popiera ale jak dla mnie to czubek i utopista boże uchowaj przed jego wizją kraju.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

Andrzej Lepper 76.92%
Waldemar Pawlak 65.38%
Grzegorz Napieralski 61.54%
Janusz Korwin-Mikke 53.85%
Jarosław Kaczyński 53.85%
Bronisław Komorowski 53.85%
Marek Jurek 50%
Andrzej Olechowski 50%
Kornel Morawiecki 46.15%
Bogusław Ziętek 42.31%

chyba przez tą ankiete pojde do lekarza... Najlepiej zeby ani PO ani PiS nie mialy prezydenta dlatego JKM jest dobrym kandydatem lecz rewolucyjnym xD
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Niestety rzeczywistość jest taka, ze ludzie głosują na tych co pokazuje TV i co im najwięcej naobiecują "opieki i pomocy", zamiast brać stery życia we własne ręce jak zaleca JKM.
JKM jest pierdolnięty.
Jego poglądy na prawa polityczne i swobody obywatelskie są z kosmosu. Wszystko ci wolno, jak jesteś białym, bogatym, heteroseksualnym mężczyzną. W przeciwnym razie musisz pogodzić się z tym, że masz przejebane.
Żenujące jest to, jak wiele osób traktuje tego człowieka jak błędnego rycerza i ostatnią ostoję rozsądku.
O jego poglądach na historię świata i władzy masonerii nawet nie wspomnę - Rydzyk nie ma takiej wyobraźni.
Już wolałbym Leppera z wyrokiem, niż potencjalnego pacjenta psychiatryka.

Tak się składa, że prezydent może tylko blokować, a nie ma żadnych szans na realizację swojego programu wyborczego. Dlatego totalnie wali mi to, co kto obiecuje, a jedyne znaczenia ma to, czego nie będzie blokował. Dlatego niech będzie Komorowski, przynajmniej rządowi nie będzie przeszkadzał i miejmy nadzieję, że uda się dokończyć reformy.
denerwuje mnie takie podejście, bo nie o to walczyli ludzie od 45-ego roku, żeby teraz każdy miał wybory w dupie.
A mi osobiście wali, o co kto walczył i nie czuję się w żaden sposób zobowiązany wobec tych walczących. To, że SS-mani oddawali życie za wielką Rzeszę nie obliguje Niemców, żeby to doceniali i chodzili na pochody ze swastykami.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Murmandamus pisze:sporo osób wychodzi JKM i rzeczywistości sporo osób tu go chyba popiera ale jak dla mnie to czubek i utopista boże uchowaj przed jego wizją kraju.
kapitalistyczny fantasta z niego ;)
cale szczęście, że nie ma żadnych szans
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

w internecie zawsze jest duzo kurwinistow, na szczescie rzeczywistosc sprowadza ich na ziemie

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dla mnie każdy socjalista to idiota, a popieram tych co głoszą tradycyjne wartości i wolność gospodarczą. Możemy się tak licytować w nieskończoność, a żaden zdania nie zmieni.

Na razie mamy od 20 lat socjalizm i nie jest jakoś zbyt pięknie w naszym kraju. Korwin dawno temu wiele razy mówił, do czego prowadzi socjalizm, ale śmiano się z niego gdy mówił żeby nie zwiększać deficytu, "bo jak państwo może zbankrutować"? A teraz po akcji z Grecją nagle wszyscy ogłaszają programy cięć budżetowych i zmniejszania deficytu.
Śmieją się z niego, gdy przepowiada upadek UE. Zobaczymy kto ma rację. Mnie ostatnio pewien Niemiec powiedział, że doszły go słuchy, że już Deutche Marki są drukowane. Nazywają Korwina oszołomem, jak mówi, że za jakieś 20 lat przy takiej polityce Europa przeżyje wielki upadek spowodowany przez totalną degrengoladę moralną. Niech 'Europa' dalej odcina się od chrześcijańskich korzeni, promuje tolerancje wobec całej patologii pedalstwa, aborcji, eutanazji i wielu innych ohydnych rzeczy, a zaleje nas islam, murzyni i chińczycy. Zobaczymy. Chciałbym się mylić.
Korwin może i tym razem ma rację, a może nie. On tego pewnie już nie dożyje. My i nasze dzieci tak. I tu należy mu się szacunek choćby za jedną rzecz. On nie myśli jak typowy zasrany demokrata, żeby tylko dorwać się do koryta przez 'obiecanki dla ludu', a co się stanie po 5 latach to ma gdzieś.

Wszystkim lewuskom życzę, żeby ich synek przyprowadził do domu chłopaka, a córka była kolejną żoną jakiegoś araba. W imię równości i tolerancji!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

To niesamowite! Zarówno tu jak i na większości forów które odwiedzam zdecydowanie spora część ludzi chce głosować na JKM. Sam też na niego zagłosuje bo chce mieć czyste sumienie. Ludzi robiących sondaże takie jak np CBOSu powinno się postawić przed trybunał stanu. To właśnie przez nie w TV nie widać Janusza a widać samych socjalistów. Państwa Unii Europejskiej nagradzają nierobów a potem dziwią się, ze im euro brakuje w skarbcach...
Jedyny liberał w tych wyborach - Janusz Korwin - Mikke!
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kolata nei zaczynajmy, bo jak ktos nazywa mnie idiota to az ciezko mi nie odpisac.
Dajesz skrajne negatywne przyklady - a daj pozytywny - Szwecja - partia socjaldemokratyczna, ktora rzadzila ok. 30 lat bez przerwy i jak ten kraj wyglada?

EOT z mojej strony, bo jak wejde w temat to nie skoncze, a nie chce byc flameadminem ;)

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

A mi osobiście wali, o co kto walczył i nie czuję się w żaden sposób zobowiązany wobec tych walczących. To, że SS-mani oddawali życie za wielką Rzeszę nie obliguje Niemców, żeby to doceniali i chodzili na pochody ze swastykami.
kamaaaan, Jankiel, nie porównuj gówna do twarożku. SS to nie opozycja. ale jeżeli jesteś lewakiem to spoko, nie dogadamy się.

JKM to koleś który mówi dużo ciekawych rzeczy, zabawnych rzeczy, ale najwięcej nieprzemyślanych, pajacowatych rzeczy w stylu "hitler to liberał, kwaśniewski to faszysta". wykłada je co prawda w bardzo "oczywisty" sposób, zjada swoich rozmówców i jest bardzo wyrazisty. stąd też jego popularność, zwłaszcza u młodych ludzi. ale z jednej strony reformy i podatki, z drugiej zabranie kobietom praw wyborczych (sic!). nie zmienia to faktu że ma realne szanse w wyborach, a telewizja ma to w dupie i wszystkim mówi że ma zero szans. najbardziej mnie dziwi to że JKM w zasadzie jest jedyną osobą, która do końca chce zerwać z komuną (chodzi tu o jej gospodarcze pozostałości) w Polsce
KM jest pierdolnięty.
Jego poglądy na prawa polityczne i swobody obywatelskie są z kosmosu. Wszystko ci wolno, jak jesteś białym, bogatym, heteroseksualnym mężczyzną. W przeciwnym razie musisz pogodzić się z tym, że masz przejebane.
Żenujące jest to, jak wiele osób traktuje tego człowieka jak błędnego rycerza i ostatnią ostoję rozsądku.
O jego poglądach na historię świata i władzy masonerii nawet nie wspomnę - Rydzyk nie ma takiej wyobraźni.
Już wolałbym Leppera z wyrokiem, niż potencjalnego pacjenta psychiatryka.
na jego obronę mogę tylko powiedzieć że w telewizji pozwala mu się powiedzieć tylko 1/4 tego co ma do powiedzenia, pozbawiając go tym samym szansy na uzasadnienie poglądów. jeżeli w ogóle zaprasza się go do telewizji.

ODPOWIEDZ