My o Niemcach

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Re: My o Niemcach

Post autor: jachu_ka »

Yudokuno pisze:ZA to Polskie książki historyczne z radosną otwartością opisują, jak - wraz z Rosją - zabawiały się Białorusią :mrgreen:
I jak elegancko II RP wydymała swojego sojusznika w Rydze =D>
I o 400K niemieckich ofiar wysiedleń z "Ziem Odzyskanych" =D>

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Yudokuno pisze:ZA to Polskie książki historyczne z radosną otwartością opisują, jak - wraz z Rosją - zabawiały się Białorusią
Hmm, zwarzywszy na to, że takiego państwa wtedy nie było to ciężko było się czymkolwiek zabawiać.
jachu_ka pisze:
I jak elegancko II RP wydymała swojego sojusznika w Rydze =D>
No tak, może na terenach Galicji Wschodniej mieliśmy utworzyć niepodległe państwo Ukraińskie? Może jeszcze ze stolicą we Lwowie? Jak by dało radę utrzymać się w Kijowie, to była by Ukraina, ale my ledwo sami ocaliliśmy niepodległość, więc dla Ukrainy nic nie mogliśmy zrobić.
jachu_ka pisze:I o 400K niemieckich ofiar wysiedleń z "Ziem Odzyskanych" =D>
Taaak bo to było, że to my najpierw napadliśmy III Rzeszę w Gliwicach, po to by wysiedlić Niemców? Jeśli ktoś zaczyna wojnę to naraża się na to, że ją przegra, a jak przegrywa się wojny to traci się terytorium co skutkuje wysiedleniami i utratą majątku. Prościej mówiąc Niemcy są same sobie winne.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Tak poza tym to Niemcy byli wysiedlani na mocy decyzji, które zapadły w Poczdamie, w którego obradach (jak zresztą wszystkich konferencjach wielkiej trójki) nie uczestniczylismy. To tak na marginesie.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Nie znoszę Niemców. Mieszkam w Gdańsku i jak gery przyjeżdżają, to gadają strasznie głośno i się obnoszą ze sobą, jak na swoim. U siebie jednak zachowują się normalniej. Jak pojechałem do Niemiec, to też, wszędzie jakieś glejty do parkowania, których nigdzie nie można dostać, albo jak poszedłem do restauracji, to mnie kelnerzy ignorowali, aż poszedłem sobie.

To moje zdanie w tej sprawie. Dziękuję.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Tullaris pisze:No tak, może na terenach Galicji Wschodniej mieliśmy utworzyć niepodległe państwo Ukraińskie? Może jeszcze ze stolicą we Lwowie? Jak by dało radę utrzymać się w Kijowie, to była by Ukraina, ale my ledwo sami ocaliliśmy niepodległość, więc dla Ukrainy nic nie mogliśmy zrobić.
Nie ma znaczenia co mogliśmy a czego nie. Jednostronnie złamaliśmy Umowę Warszawską wystawiając sojusznika dupą do wiatru i to jest fakt, którego nie podważysz choćbyś nie wiem ile usprawiedliwień dla niego znalazł. Przykro mi, Polska też ma ciemne karty w swojej historii.
Taaak bo to było, że to my najpierw napadliśmy III Rzeszę w Gliwicach, po to by wysiedlić Niemców? Jeśli ktoś zaczyna wojnę to naraża się na to, że ją przegra, a jak przegrywa się wojny to traci się terytorium co skutkuje wysiedleniami i utratą majątku. Prościej mówiąc Niemcy są same sobie winne.
Dla niemieckich cywili nie miało znaczenia kto ich morduje ani dlaczego, tak samo jak dla polskich czy jakichkolwiek innych.

Bestialski_Brokuł pisze:Tak poza tym to Niemcy byli wysiedlani na mocy decyzji, które zapadły w Poczdamie, w którego obradach (jak zresztą wszystkich konferencjach wielkiej trójki) nie uczestniczylismy. To tak na marginesie.
Aha, czyli to Stalin i s-ka gwałcili i rabowali, nie Polacy ramię w ramię z Sowietami, tak? :mrgreen:
Przykro mi, że depczę wasze wyobrażenia o Polsce - Chrystusie Narodów, ale Polacy mordowali niemieckich cywili w równie brutalny sposób jak Niemcy polskich. Pogódźcie się z tym, skoro domagacie się tego samego od Niemców, Rosji i wszystkich innych, od których Polska domaga/domagała się za to przeprosin.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Nigdzie nie napisałem, że Polacy nie maczali w tym palców, ale pisanie w takim tonie bez podawania kontekstu całej sytuacji jest moim zdaniem chybione. Co do mordowania cywilów to cóż- w obu przypadkach jest to oczywiście naganne, ale mimo to bardziej jestem w stanie zrozumiec Polaków, którzy po 6 latach okupacji po prostu się mscili niż SS i „rycerski” Wehrmacht jak i cywilów niemieckich, którzy wkroczyli na terytorium Polski i dopuszczali się zbrodni.
Ja generalnie do Niemców nic nie mam, uważam że właściwsze jest wzajemne odpuszczenie sobie win i współpraca jednak dla mnie taka postawa nie może równać się historycznej amnezji i udawaniu że nic się nie stało. Z historii trzeba wyciągać wnioski na przyszłość. Wszelkie relatywizowanie, próby rozmycia odpowiedzialności i przekłamania poskutkują tylko tym że zapomnimy czym tak naprawdę była II wojna światowa i czego powinna nas nauczyć. A gdy zapomnimy to podobna sytuacja może wystąpić znowu, bo historia lubi się powtarzać.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Już i tak świat o tym zapomniał. Co się dzieje w Darfurze, co się działo w Bośni, Czeczenii. ONZ i kraje "wysoko rozwinięte" miało to w głebokim poważaniu (np. Srebrenica).

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Bestialski_Brokuł pisze:Co do mordowania cywilów to cóż- w obu przypadkach jest to oczywiście naganne, ale mimo to bardziej jestem w stanie zrozumiec Polaków, którzy po 6 latach okupacji po prostu się mscili niż SS i „rycerski” Wehrmacht jak i cywilów niemieckich, którzy wkroczyli na terytorium Polski i dopuszczali się zbrodni.
Ależ ja nie stawiam znaku równości między Polakami a nazistami, nie neguję tego, że to Polska została zaatakowana a jej ludność strasznie ucierpiała, etc.
Ja po prostu próbuję uświadomić kolegom rzucającym kamieniami, że zgodnie z naukami swojego mentora powinni je odłożyć, bo sami bez grzechu nie są :wink:
Ja generalnie do Niemców nic nie mam, uważam że właściwsze jest wzajemne odpuszczenie sobie win i współpraca jednak dla mnie taka postawa nie może równać się historycznej amnezji i udawaniu że nic się nie stało
Ditto. Z Niemcami się udało, z Ukraińcami idzie ku lepszemu, czas na Iwana.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Tullaris pisze:
Yudokuno pisze:ZA to Polskie książki historyczne z radosną otwartością opisują, jak - wraz z Rosją - zabawiały się Białorusią
Hmm, zwarzywszy na to, że takiego państwa wtedy nie było to ciężko było się czymkolwiek zabawiać.
:shock:
eee... o ile pamiętam, to po drugim rozbiorze caryca Katarzyna II poza naddnieprzańską Ukrainą i częścią Podola, dołączyła też do Rosji Białoruś... To ,że coś nie do końca było uznawane przez państwa ościenne jako odrębny kraj, nie znaczy, że nie istniało.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Aha, czyli to Stalin i s-ka gwałcili i rabowali, nie Polacy ramię w ramię z Sowietami, tak? :mrgreen:
Przykro mi, że depczę wasze wyobrażenia o Polsce - Chrystusie Narodów, ale Polacy mordowali niemieckich cywili w równie brutalny sposób jak Niemcy polskich. Pogódźcie się z tym, skoro domagacie się tego samego od Niemców, Rosji i wszystkich innych, od których Polska domaga/domagała się za to przeprosin.

Gdyby Polacy mieli chociaż jeden obóz koncentracyjny, to bym ci mógł przyznać rację[co do brutalnych morderstw ] ALE wbrew panującej dotychczas na zachodzie opinii, nie było polskich obozów śmierci, co najwyżej na polskiej ziemii, takowe się zanajdowały ALE to jest wielka różnica. Co dalej... fakt Polacy mordowali... ale jacy Polacy... Najlepiej to można zobrazować na przykładzie rodziny Dzierżyńskich. Jeden zwany był Krwawym Feliksem, a drugi w polskiej partyzantce do PRLowców i czerwonych strzelał. Otóż, nie można tak generalizować. :)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

jachu_ka pisze:Nie ma znaczenia co mogliśmy a czego nie. Jednostronnie złamaliśmy Umowę Warszawską wystawiając sojusznika dupą do wiatru i to jest fakt, którego nie podważysz choćbyś nie wiem ile usprawiedliwień dla niego znalazł. Przykro mi, Polska też ma ciemne karty w swojej historii.
Taa nie ma znaczenia :shock: :shock: :shock: . Tak się akurat składa, że ma i to bardzo durze. Granice są tam gdzie są dywizje, a naszych w Kijowie nie było. Więc co Ukraińcom Lwów Mieliśmy oddać? Chyba nie po to w 19 roku wysyłaliśmy tam wojska na pomoc naszym rodakom, aby później się stamtąd wycofać? Pytam więc co mogliśmy zrobić?
eee... o ile pamiętam, to po drugim rozbiorze caryca Katarzyna II poza naddnieprzańską Ukrainą i częścią Podola, dołączyła też do Rosji Białoruś... To ,że coś nie do końca było uznawane przez państwa ościenne jako odrębny kraj, nie znaczy, że nie istniało.
Yudokuno pisze: :shock: eee... o ile pamiętam, to po drugim rozbiorze caryca Katarzyna II poza naddnieprzańską Ukrainą i częścią Podola, dołączyła też do Rosji Białoruś... To ,że coś nie do końca było uznawane przez państwa ościenne jako odrębny kraj, nie znaczy, że nie istniało.
Nie istniało jako polityczny byt, nie było stroną w konflikcie, nie miało reprezentacji politycznej, ani elity która do takiego reprezentowania by aspirowała. Nie mówiąc już o kiepskiej świadomości narodowej ówczesnych mieszkańców tamtych ziem. Nikt wtedy nie brał na poważnie możliwości istnienia takiego państwa, zresztą jaką możliwość mieliśmy aby cokolwiek wskórać. Już widzę jak sowieci zgadzają się na niepodległą Białoruś. Więc podobnie jak powyżej pytam się co mogliśmy zrobić w ówczesnej sytuacji?

Stworzenie wówczas jakichkolwiek form autonomii na tych ziemiach oznaczało rozsadzanie Rzeczpospolitej od środka, nie mówiąc już o tym, że Polacy żyjący na tych terenach uznali by to za zdradę. Wszelkie autonomie jakie by wówczas powstały dążyły by do oderwania się od Polski i przyłączenia do ZSRR. Bo towarzysze na Łubiance zadbali by, aby wprowadzić tam swoją agenturę. Zresztą przez całe lata 20-te na tych terenach działał regularna partyzantka sowiecka jak i narodowo ukraińska, a obie były finansowane przez Moskwę. W takich warunkach żadna autonomia nie mogła by istnieć.
jachu_ka pisze:Dla niemieckich cywili nie miało znaczenia kto ich morduje ani dlaczego, tak samo jak dla polskich czy jakichkolwiek innych.
Jak by się zastanowili wcześniej komu powierzają władzę to może całej tej sytuacji by nie było to raz. Należy również pamiętać, że nasza władza mordowała wówczas także Polaków więc czemu Niemcy mieli by mieć taryfę ulgową. No ok mordy mordami, ale istniało także jeszcze coś takiego jak Werwolf, a patrząc na to jak nasza włada postępowała z miejscowościami popierającymi np. NZW (dla tych co nie kojarzą skrótu Narodowe Zjednoczenie Wojskowe, największa organizacja antykomunistycznego ruchu oporu) czy WiN, nie dziwnym jest, że po 6 latach brutalnej okupacji Polski i popieraniu przez Niemców tej polityki im się dostało.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Tullaris pisze:Taa nie ma znaczenia :shock: :shock: :shock: . Tak się akurat składa, że ma i to bardzo durze. Granice są tam gdzie są dywizje, a naszych w Kijowie nie było. Więc co Ukraińcom Lwów Mieliśmy oddać? Chyba nie po to w 19 roku wysyłaliśmy tam wojska na pomoc naszym rodakom, aby później się stamtąd wycofać? Pytam więc co mogliśmy zrobić?
Pacta sunt servanda - mogliśmy nieuznawać (sp?) USRR jako strony w negocjacjach, do czego zobowiązaliśmy się podpisując Umowę Warszawską z URL.
Zabawne, że to akurat Polacy mają za złe Wielkiej Brytanii i Francji, że nie chciały umierać za Gdańsk - wot, taka zbiorowa amnezja.
Należy również pamiętać, że nasza władza mordowała wówczas także Polaków więc czemu Niemcy mieli by mieć taryfę ulgową.
Przecież niemieckich kolonistów mordowała i grabiła nie tylko władza, zwykli obywatele też.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Postaw się w sytuację ludzi wysiedlonych przez tych tzw. kolonistów (np. moich dziadków, którym "kolonisci" zabrali gospodarstwo rolne i wysiedlili bez środków do zycia) ludzie zaraz po wojnie pałali autentyczną nienawiścią do Niemców, ale znaleźli się tacy, którzy zachowywali się przyzwoicie w stosunku do nich, jak mój śp. dziadek - mimo iz doznał od Niemców krzywd, po wojnie gdy władze "polskie" chciały wysłać jednego Niemca (ale nie kolonistę, lecz mieszkającego na tamtych terenach przed wojna i nigdy w czasie okupacji krzywdy Polakom nie czynił) do łagru ten poświadczył jego dobrą postawę wobec mieszkańców i to uchroniło owego człowieka przed wywózką.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jaki ten temat jest slaby... Przykre jest, ze tak duzo ludzi patrzy przez pryzmat historii. Ja nie mowie, zeby zapomniec i udawac, ze nigdy cos takiego sie nie wydarzylo, ale patrzac na wspolne relacje miedzy narodami poprzez taki silny jej pryzmat jest imho chore.
Dziwi mnie generalna postawa Polakow, ktorzy tak uwielbiaja Amerykanow, a Ci maja nas totalnie w dupie i co chwile sie z nas wysmiewaja i nie dotrzymuja obietnic. Widac, taka nasza mentalnosc, ze widzimy to co chcemy widziec.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie wszyscy uwielbiamy Amerykańców....

system specjalnych domów w których czyści rasowo Niemcy mieli płodzić czyste rasowo dzieci, cała oragnizacja, to był Lebensborn (czy jakoś tak :D )

śmieszy mnie kwestia "ofiar" wypędzeń. Zaczęli wojnę, dostali w dupę i jeszcze płaczą....

a Niemcy ( ci dawni, bo teraz powoli zmieniają się w Islamską Republikę Niemiec) mają w tej swojej organizacji coś przerażająco nieludzkiego. w starych kronikach filmowych, te pięknie hajlujące rączki, te tłumy patrzące z uwielbieniem na Wodza... wybranego w demokratycznych wyborach. piękna konstytucja III Rzeszy, niestety nigdy niestosowana.
program budowy autostrad, roboty publiczne...ehh, pięknie, tylko głosować.
a że zniknie parę milionów ludzi- tego nikt nie zauważył. bo dla przeciętnej Helgi ważne jest to, żeby jej Hans miał pracę i regularnie przynosił do domu Reichsmarki.
odpowiednio zmotywowani przedstawiciele każdego narodu są zdolni do zbrodni.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

faktycznie żal

To taka zapiekła niechęć mimo że minęło prawie 70 lat od tamtychc czasów nadal patrzy sięna stereotypy bo łatwiej.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Amerykanie to jeden z głupszych narodów na świecie.
A co do Niemców, to jest barachło pozbawione skrupułów, wszędzie się szarogęszą. I jeszcze te jugendampty, porywają polskie dzieci (i nie tylko) a potem poddają je intensywnej germanizacji. A w ogóle to Niemcy po cichu przyklaskują neonazistom. Nie dość, że wywołali wojnę, to ją przegrali, a przecież jak sami mówili, zwycięzcy mają rację, więc czego ryje krzywią?! Niech lepiej oddadzą zrabowane skarby i więcej kasy, żebyśmy mogli się rozwijać. Patrzę na sprawę z punku bardziej współczesnego, niż historycznego, jakby kto pytał.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

odpowiednio zmotywowani przedstawiciele każdego narodu są zdolni do zbrodni
Tyle że jak pokazuje historia, nie w kazdym narodzie się to udało. A wręcz w udało się tylko niektórem.

A Niemcom - najlepiej, i najskuteczniej. Więc może maja jakies społeczne i kulturowe predyspozycje do masowych zbrodni?
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

klaufti idąc twoim patrzeniem na sprawę zawołajmy żeby oddali nam Litwę inflanty ukrainę i polska od morza do morza. Mam nadzieje że nie uważasz że Polska to kraj otoczony przez wrogów czychających tylko co by ją zniszczyć i podzielić między siebie. Każda nacja ma swoje wady. Nam też można wiele zarzucić. Więc nie licytować się złymi cechami A niemcy to popierają nazizm. Rosjanie chcą w głębi komuchy a Polacy to złodzieje samochodów bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Klafuti pisze:Amerykanie to jeden z głupszych narodów na świecie.
I mają najskuteczniejszą demokrację na świecie. Ciekawe dlaczego :roll:
Klafuti pisze: A co do Niemców, to jest barachło pozbawione skrupułów, wszędzie się szarogęszą. I jeszcze te jugendampty, porywają polskie dzieci (i nie tylko) a potem poddają je intensywnej germanizacji. A w ogóle to Niemcy po cichu przyklaskują neonazistom. Nie dość, że wywołali wojnę, to ją przegrali, a przecież jak sami mówili, zwycięzcy mają rację, więc czego ryje krzywią?! Niech lepiej oddadzą zrabowane skarby i więcej kasy, żebyśmy mogli się rozwijać. Patrzę na sprawę z punku bardziej współczesnego, niż historycznego, jakby kto pytał.
No po prostu żal.pl. No comments #-o
Te informacje to przepraszam czerpiesz z Faktu? Naszego Dziennika czy innej Vivy??
szafa@poznan pisze: Tyle że jak pokazuje historia, nie w kazdym narodzie się to udało. A wręcz w udało się tylko niektórem.
A Niemcom - najlepiej, i najskuteczniej. Więc może maja jakies społeczne i kulturowe predyspozycje do masowych zbrodni?
Szafa nie do końca. Lepsi byli właśnie amerykanie czy Hiszpanie. :wink:

ODPOWIEDZ