My o Niemcach

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

My o Niemcach

Post autor: cobra651 »

Ponieważ w temacie poświęconym mistrzostwom pojawiły się dość płomienne słowa na temat Niemców i ich reprezentacji, zatem aby nie robić tam OT, myśle że tutaj się każdy z nas może wypowiedzieć na temat swoich sympatii i antypatii względem tego narodu.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Nie rozumiem czemu niektórzy burzą się, gdy Polacy wypowiadają się antyniemiecko. Mamy po prostu zapisane w genach, ze Niemiec to wróg i okupant. Mówią: Są teraz inne czasy. Jednak co wiek tak mówili i stosunek Niemców do Polaków nie zmieniał się, więc dlaczego teraz ma być inaczej? Wywodzę się z polskiej części Pomorza i większość tamtejszych wsi została bez jakiegokolwiek powodu spalona. I nie było to zbrodnicze SS tylko Wermacht. Mimo, że nastał pokój jesteśmy w jednym sojuszu i w jednej (tfu) Unii to Niemcy dalej się z nas śmieją, a na zachodzie Niemiec całkiem spore poparcie mają ludzie chcący odebrać nam Pomorze i Śląsk.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

rosja zas czycha ze wschodu nasz odwieczny drugi wrog a od polnocy czaja sie szwedzi podstepni od poludnia czesi sprzedajni natomiast bruksela reka zydomasonerii chce zniszczenia nas od wewnatrz w porozumieniu z homoseksualnymi klikami pragnacymi zniszczenia kosciola katolickiego w polsce....
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

rosja zas czycha ze wschodu nasz odwieczny drugi wrog a od polnocy czaja sie szwedzi podstepni od poludnia czesi sprzedajni natomiast bruksela reka zydomasonerii chce zniszczenia nas od wewnatrz w porozumieniu z homoseksualnymi klikami pragnacymi zniszczenia kosciola katolickiego w polsce....
Szabelka w dłoń i napier&alać dla rydzyka.
#-o 8)

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Murmandamus pisze:rosja zas czycha ze wschodu nasz odwieczny drugi wrog a od polnocy czaja sie szwedzi podstepni od poludnia czesi sprzedajni natomiast bruksela reka zydomasonerii chce zniszczenia nas od wewnatrz w porozumieniu z homoseksualnymi klikami pragnacymi zniszczenia kosciola katolickiego w polsce....
Murmandus to temat o Niemcach, a nie o Rosjanach i innych ...


Rilam, ja pochodzę akurat z Górnego Śląska, z rodziny o której można powiedzieć, że niestety polską nie jest, ale doskonale rozumiem Twoje obawy. Tzw. Związek Wypędzonych który zrzesza koła ziomkowskie dawnych niemieckich mieszkańców Śląska i Pomorza, poprzez swoją demagogie napsuł sporo w stosunkach polsko-niemieckich. Kiedyś miał znaczącą pozycje w Niemczech Zachodnich, ale dzisiaj jest tylko marginalny i to że Polacy się irytują lub nasi politycy (vide PIS) palną coś głupiego, nakęca im darową reklamę. Państwo Polskie powinno tak zmienić swoje prawo, żeby osoby które chcą na tej krzywdzie dziejowej Polaków zarobić, nie mogły liczyć na łatwy zysk.


Varinastari pisze:Szabelka w dłoń i napier&alać dla rydzyka
Ojcu redaktorowi mówimy zdecydowane fee [-X

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Murmandamus pisze:rosja zas czycha ze wschodu nasz odwieczny drugi wrog a od polnocy czaja sie szwedzi podstepni od poludnia czesi sprzedajni natomiast bruksela reka zydomasonerii chce zniszczenia nas od wewnatrz w porozumieniu z homoseksualnymi klikami pragnacymi zniszczenia kosciola katolickiego w polsce....

Pominąłeś jeszcze tajne/poufne układy 5te kolumny wyniszczające nasz kraj od środka :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Varinastari napisał(a):
Szabelka w dłoń i napier&alać dla rydzyka


Ojcu redaktorowi mówimy zdecydowane fee [-X
Potęga Ironii.
Murmandamus napisał(a):
rosja zas czycha ze wschodu nasz odwieczny drugi wrog a od polnocy czaja sie szwedzi podstepni od poludnia czesi sprzedajni natomiast bruksela reka zydomasonerii chce zniszczenia nas od wewnatrz w porozumieniu z homoseksualnymi klikami pragnacymi zniszczenia kosciola katolickiego w polsce....



Pominąłeś jeszcze tajne/poufne układy 5te kolumny wyniszczające nasz kraj od środka :wink:
I wiecznie spiskujące łże elity oraz szatany. :lol2:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Wiecie co mam rodzin ke w getyndze i jak tam w dawnym rfn uslysza cos o dawnych ddrowcach to dopiero mozna sobie posluchac ciekawych rzeczy :mrgreen: w zyciu nie slyszalem tam nic zlego o polakach ale za to o ddrowcach mozna sobie posluchac ciekawych rzeczy jak po nich jada
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ja nie lubię Niemców
czemu?
kilku miałem :roll: zaszczyt :roll: poznać,zachowywali się jak by byli ''lepsi'' :|

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

No i raczej wkurzające jest, że po ileś tam latach wracają sobie Niemcy i chcą od naszych kamienice świstając papierkami sprzed iluś tam lat. Tak tytułem offtopu to Rydzyka nie cierpię. Robi niestety skuteczną antyreklamę religii katolickiej.

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Po wojnie Polacy mordowali Slazakow, wiec czy Slazacy teraz powinni palac nienawiscia do Polakow? Panowie, czasy sie zmienily, minelo juz 65 lat. Dzis to Polacy okupuja inny narod, a Niemcy walcza o pokoj na swiecie =]
Tak tytułem offtopu to Rydzyka nie cierpię. Robi niestety skuteczną antyreklamę religii katolickiej.
KK zrobil sobie juz taka antyreklame, ze bardziej sie juz nie da, Rydzyk w ta czy tamta juz bez roznicy.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

hahaha Polacy robia to czesciej... nagle pojawia sie cwaniak z akcjami jakiejs przedwojennej spolki skupionymi na allegro i chce 3/4 katowic odzyskac. tudziez u mnie w wawie przylazi jakis ciul i dostaje za free kamienice odbudowana przez zla komune w misjce ruin po wojnie.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

A propos DDRów i ich mentalności. Podam wam przypadek z mojej najblizeszj rodziny, dwóch moich wujków, tuż po wojnie wyjechalo do Niemiec, starszy trafił na Bawarię, młodszy wraz z matką i siostrą wylądował na stałe w Berlinie. Za komuny wujciu z Berlina uległ dość mocnej komunizacji, ale dzięki temu skończył studia i dostał fuchę w państwoej aptece, ktorej został w pewnym momencie kierownikiem. Jego starszy brat, Rudi próbował ściagnąć rodzine do RFN, ale ci woleli zostać w Berlinie, bo stamtąd bylo bliżej do Polski, więc sobie odpuścił i zajął się pracą, jako rzeźnik. Gdy w latach 80 nastapiła odwilż w stosunkach polsko-niemieckich obaj zaczeli przyjeżdzać do nas w odwiedziny. Dziwiło mnie tylo zawsze dlaczego nigdy nie odwiedzali nas razem. Przełomem był rok 1992, kiedy moja młodsza siostra miała komunię, zjawili się obaj, ale wygladało to dość kuriozalnie. Siedzieli daleko od siebie i przez całą impreze nie zamienili ani słowa. Ojciec po latach powiedział mi, że wujek z Berlina stwierdził że nie ma o czym rozmawiać z tym (czyli jego bratem) zdrajcą-kapitalistą. Jakież jednak było nasze zdziwienie, gdy okazało się, pare lat później że wujciu Werner (ten z Berlina), przejął swoją aptekę i jeszcze jedną w jego dzielnicy i został pieprzonym kapitalistą :lol2: Mineło kilka lat i wujciu został nagle miłośnikiem niemieckich narodowców, ciagle podkreślając wyższość rasy bialej nad innymi (często wyraźnie podkreślał że jako jedyny z rodziny służyłbym w SS, bo jako jedyny miałem bardzo jasne włosy i niebieskie oczy, co było dość denerwujące), również stale mówił o wyzszości dawnego NRD nad RFNem. Nie lubie go do dzisiaj, gdyż w mojej opini zawsze był niwychowanym chamem i gburem nie potrafiacym się zachować, nawet w stosunkach z najbliszą rodziną.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Są Niemcy ze wschodu którzy są bardzo mili, mówią, że nas rozumieją bo sami byli pod komunom i, że współczują nam i przepraszają za hitlera. A jak się odwrócisz to wbiją Ci nóż w plecy.
Są Niemcy z Zachodu, którzy mówią "Człowieku jaka komuna jaki hitler, co tych chcesz od emnie, ja przyjechałem tu robić biznes i zainwestować trochę pieniędzy"
Ci ostatni są wporządku.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Arqueek po wojnie Ślązaków jak już mordowali polscy komuniści, a to jednak jest różnica, bo zdecydowana większość Polaków komunizmu lekko mówiąc nie lubiła. Co innego Niemcy gdzie Hitler zdobył poparcie większości narodu choć jego intencje był znane. A i jeszcze jedno pytanie. Niby w jaki sposób KK robi sobie antyreklamę? Tym, że bronią właściwych wartości?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Tak, a Żydów nie zabijali Niemcy tylko Hitlerowcy...(którzy byli bez narodowości)

To wszystko to jednak jest historia, żyjemy dzisiaj i nie powinno to się kłaść cieniem na naszych relacjach.
Powinniśmy oceniać ludzi nie według narodowości ale po prostu jako osoby.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Arqueek pisze:Po wojnie Polacy mordowali Slazakow, wiec czy Slazacy teraz powinni palac nienawiscia do Polakow? Panowie, czasy sie zmienily, minelo juz 65 lat. Dzis to Polacy okupuja inny narod, a Niemcy walcza o pokoj na swiecie =]
A widzę jakiegoś miłośnika RAŚu :lol2: Faktem jest że to komuniści i osoby z przedwojennego mraginesu spolecznego, które znalazły zatrudnienie w szeregach komunistycznej milicji obywatelskiej są odpowiedzialni za wiekszość zbrodni na Ślązakach, w tym najwięszej - zniszczeniu poczucia polskości za które gineli Ślazacy z rąk Niemców w III powstaniach i w czasie II wojny światowej, dzięki czemu spora część mieszkańców dzisiejszego Górnego Śląska nie uważa się za Polaków.
Laik pisze:To wszystko to jednak jest historia, żyjemy dzisiaj i nie powinno to się kłaść cieniem na naszych relacjach.
Powinniśmy oceniać ludzi nie według narodowości ale po prostu jako osoby.
Wyjałęś mi to z ust =D>

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nie rozumiem niechęci czy nienawiści do Niemców. Nie przemawia do mnie tekst "pochodzę z...". Ja pochodzę z Warszawy, co Niemcy z Warszawą zrobili - wiadomo. Celowo piszę Niemcy, nie "narodowi socjaliści" choć takiej politycznie poprawnej obłudy czasem próbują mnie na studiach nauczyć ;) Takie coś akurat szkodzi Niemcom, bo nie można powiedzieć, że to nie byli oni. Naród niemiecki akceptował to co się działo, a w końcu Hitler do władzy doszedł (prawie) legalnie ;) Nie wybielam dokonań Niemców w historii Polski. Co zrobili, to zrobili. Do dziś za to płacą, do dziś im się to wbija do głowy - o to się nie martwcie. Wycieczka szkolna, jeśli chce dostać dofinansowanie, musi zwiedzić chociaż jeden obóz koncentracyjny.

Co do samego kraju i ludzi - ile landów tyle różnych sytuacji. Ale wszędzie są porządni ludzie i tacy, z którymi raczej wolimy się nie zadawać. W gimnazjum i liceum sporo miałam wymian polsko-niemieckich i raczej trudno mi oceniać młodych Niemców i pokolenie ich rodziców negatywnie, bo byli to mili ludzie, gościnni, bez uprzedzeń do Polaków. Nie wszyscy, rzecz jasna, zdarzyła się też historia z otoczonym kultem portretem dziadka esesmana w pewnej rodzinie ;) ale to był wyjątek. Wspominam ich bardzo miło, choć niestety kontakty się pourywały.

Z wypędzonymi też różnie bywa - niektórzy zagarnęliby pół Polski, bo zostali wypędzeni mając 3 tygodnie życia na karku, inni całkiem dobrze pamiętają, ale mają to gdzieś i nie mają nic do Polaków.


Niektórzy uważają też, że język niemiecki jest trudny albo nieładnie brzmi.
Może i trochę kwestia gustu, ale uważam, że takie twierdzenia wynikają w dużej mierze z niewiedzy ;)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

ku**a te tematy na forum są coraz śmieszniejsze :D
piszcie piszcie za co nienawidzicie Niemców, potem proponuje Rosjan, odrazu Szwedzi, żydzi, Ukraińcy może Turcy
Macie wtedy tematów na miesiąc :]

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Turków i innych podludzi ze wchodu nie lubie : ] ale Niemcy ftw . mam nadzieję że wygrają mistrzostwa!
Obrazek
T

ODPOWIEDZ