Ceny bitewniaków

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Ceny bitewniaków

Post autor: cold turkey »

Od kiedy pamiętam myślałem, że WH to najdroższe bitewniaki.

Otóż popatrzyłem trochę po cenach i ceny warhammera należą..do tych ze średniej półki !
Oczywiście są cholernie zróżnicowane ceny w zależności od armii i tego czy gramy profesjonalnie czy po prostu domowo.
Ale w wypadku niektórych armii jak Lizardmen, Ogre Kingdoms. High Elves można złożyć armie na 2k już za 300pln dzięki Island of blood czy batalionom[dodając sztandary, command groupy, magiczne przedmioty]

Za to "skirmishe" maja ceny relatywnie najwyzsze. W wypadku infinity a już zwłaszcza warmachiny podstawowa armia tez wyniesie 300pln a figurek mamy jak dobrze pójdzie 15 a nie 60 jak w wypadku battla. Inne balansujące chyba na krawędzi upadłości skirmishe jak alkemy, helldorado też nie należą do tanich.

Skala figurek też niewiele zmienia - patrzyłem na ceny systemu Ogniem i Mieczem i są również dość wysokie.

Oczywiście są perełki, systemy, które padły i można do nich uzbierać armijkę za stówę jak Chronopia, Flintloque czy WarZone. Ale nie ma już do tego graczy i z figurek też dostaje się te jedyne dostepne a więc najmniej grywalne.

Także w WH jest drogo ale nie jest tak żle ! W przeliczeniu na jedną figurkę 28mm citadel wychodzi jako jedna z tańszych firm na rynku bitewniaków. Tylko te battlowe zasady z ogromnymi oddziałami psują opłacalność.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Obrazek
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jasiuuuuu rox :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

:lol2: :lol2: :lol2:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nie wiem o co chodzi wiec wrzucam robocopa na jednorozcu

Obrazek
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

cold turkey pisze: ...WH jest drogo ale nie jest tak żle ! W przeliczeniu na jedną figurkę 28mm citadel wychodzi jako jedna z tańszych firm na rynku bitewniaków. Tylko te battlowe zasady z ogromnymi oddziałami psują opłacalność.
Wszystko fajnie, tyle że porównujesz GW (lalki w większości plastikowe) z producentami lalek metalowych najwyższej klasy.

Proponuję, żebyś dla odmiany porównał ten sam produkt, czyli lalki plastikowe. Obejrzyj sobie ceny Mantica albo plastików historycznych Wargames Factory, Warlord Games, Perry Miniatures, Immortal Miniatures, Gripping Beast czy Victrix. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, to podam Ci od razu wynik obserwacji: plastik GW jest średnio dwukrotnie droższy od plastiku innych firm na rynku.

Oczywiście można by zrozumieć taką sytuację, gdyby produkt GW był jakościowo najlepszym produktem na rynku jak było np. 10 lat temu. Tyle że tak nie jest. Nie jest nawet tak, że GW stoi w miejscu a inne firmy gonią go z jakością produktu plastikowego. GW odznacza się stałym spadkiem jakości. Ostatnio miałem w ręku Spaz Marinów z ichniego battleforce i jakość materiału/odlewu była krótko mówiąc żenująca.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Jasiu, rządzisz :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Post autor: Erol »

Yudokuno pisze:Jasiu, rządzisz :mrgreen:
+1 :lol2:
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Myślałem o tym bardziej jako porównaniu cen gier a nie figurek. Nie widziałem nigdy figurek mantica na żywo, ale np wzory ich High elfow sa dla mnie odrażające - zero klasycznego klimatu GW. No, ale moze z innymi armiami jest lepiej wiec niech sie wezma do roboty i opracuja wlasny porzadny system.

Co do jakosci figurek GW to mialem poprzedni starter skull pass, ktory był Ohydny i mam teraz Island of blood i jest przepiekny. Mialem tez armie dark eldarow i to co teraz wychodzi do tej armii bije to co bylo na glowe. Takze za bardzo nie wiem, ktore figsy sie pogorszyly - no ale zakladam, ze masz wieksze doswiadczenie. W kazdym razie narzekanie na ceny GW jest raczej usprawiedliwione - bo to ogolnie jest za drogie gdyby porownywac je np do plastikowych modeli samolotów itd.

PS Kot słaby, ale robocop na jednorozcu to juz niezly pomysł.
HE 2.5k

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Moim zdaniem poziom jest wysoki i stale się rośnie, ale ceny są za duże, szczególnie te małe, 10 osobowe oddziały nowej piechoty do WFB jak feniksy. Figurki Perry Miniatures są nie gorsze od najnowszych modeli GW, a cenowo wychodzą 1,5 zł/sztuka. Jest różnica.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Erol pisze:
Yudokuno pisze:Jasiu, rządzisz :mrgreen:
+1 :lol2:
pr0000 Jasiuuu :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Warhammer nie jest taki drogi. Ale Flames of War są :!: :!: :!: :|
Ostatnio zmieniony 8 lis 2010, o 22:05 przez Dziekan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A czy można grać w FOW modelami 1:72 mm??
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

FoW dla mnie nie istnieje bo nie ma dwóch najlepszych armii. A już tyle lat gra wychodzi więc mogliby zrobić.

Czyli japońskiej i polskiej. Polska to rozumiem, że grałaby tylko w jednym okresie, ale w FoW nie ma odwzorowanego lotnictwa a na tym polu najwięcej traciliśmy; ale żeby nie zrobili bydlaki Japonii...taki ważny teatr wojny.
W każdym razie wychodzi nowy systemik dust tactics o WWII alternatywnej i tam juz chyba beda japonce.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

cold turkey pisze:FoW dla mnie nie istnieje bo nie ma dwóch najlepszych armii. A już tyle lat gra wychodzi więc mogliby zrobić.
Czyli japońskiej i polskiej. Polska to rozumiem, że grałaby tylko w jednym okresie, ale w FoW nie ma odwzorowanego lotnictwa a na tym polu najwięcej traciliśmy.
Człowieku zapoznałeś się w ogóle z tym systemem? Bo z tego co widzę to chyba nie.

-Polska występuje w 2/3 okresów wojny- wczesnym i późny.
-lotnictwo w systemie występuje
-wojna na pacyfiku ma być wydana za jakiś czas, narazie priorytetem jest Europa
Obrazek

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

No widzisz jednak sie zapoznalem nie ma japonczykow :D I pewnie jeszcze dlugo nie bedzie zanim wydadza na tyle figsow zeby sie dalo grac.

A Polska rzeczywiscie...ale nie ma osobnego dzialu teraz zobaczylem. Szukajcie w early war.
Kwa 7 baniek - batalion polski ! :o :shock:
Ostatnio zmieniony 8 lis 2010, o 10:57 przez cold turkey, łącznie zmieniany 1 raz.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej znajdziesz na stronie producenta.
Obrazek

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Nie no ceny zaporowe dla tego systemu. A przypuszczam, ze trzeba miec pewnie i batalion piechoty i czołgów zeby miec pelna armie na duze gry ?

Ci ulani chociaz tansi ? Fajne modele.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

cold turkey pisze:Nie no ceny zaporowe dla tego systemu.
Bez przesady. Średnia cena armi na 2000 pkt to jakieś 700-800zł. Oczywiście można złożyć armie za 400-500zł ale też za ponad 1000zł. Wszystko zależy od nacji i typu kompani na jaki się zdecydujesz.
cold turkey pisze:A przypuszczam, ze trzeba miec pewnie i batalion piechoty i czołgów zeby miec pelna armie na duze gry ?
To są dwie kompanie- kompania czołgów i kompania piechoty. Są to "szkielety" armii. Ich koszt punktowy to pewnie jakieś 1000-1200pkt. Pełnią podobną funkcję do batalionów WFB tylko, że stanowią 3/4 całej armii. Do jednego z takich zestawów trzeba dokupić dodatkowe plutony zależne od stylu gry jakim chcesz grać.
cold turkey pisze:Ci ulani chociaz tansi ? Fajne modele.
Modele ładne, ale cena będzie stosunkowo wysoka, ponieważ potrzebna jest ich większa ilość.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Adam - to teraz zorganizuj jakis turniej w Wawie na pocz przyswzłego roku :)

ODPOWIEDZ