Gra o Tron - serial

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gra o Tron - serial

Post autor: Sa!nt »

Zapomniałem o:
Firefly, Jeriho i Kompani Braci.

Z polskich to: Pitbull i Glina

Plus tam seriale oglądane z dziewczyną ale to inna kategoria.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Firefly to najlepszy serial sci-fi jaki oglądałem (można też sięgnąć po wersję pełnometrażową), Jericho jest wciągające, No i The Walking Death :)
A z wartych wspominania: Columbo ;P Ziemia 2, Gwiezdna eskadra, Dr House

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Co do seriali, oglądałem tylko dwa, czyli Gre o Tron no i uwielbiany przeze mnie Robin z Sherwood (z kultową muzyką Clannadu), aż dziw bierze, że nikt tego tutaj nie wymienił :( fakt, stare to jak świat ale nie ma sobie równych :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Kosa pisze:Robin z Sherwood (z kultową muzyką Clannadu)

Ten z lat 80tych? Świetny był! Z seriali sci-fi też Dark Skies jest fajne (niestety tylko jeden sezon był)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Grand Admiral Thrawn pisze:Z seriali sci-fi też Dark Skies jest fajne (niestety tylko jeden sezon był)
O tak! Serial mojego dzieciństwa. :P

No ale jeśli miałbym wymienić moje top3 seriali to na pewno będą to (bez kolejności lepszy-gorszy): True Blood, Rzym i Kompania Braci. Jakby rozszerzyć to top6 (również bez kolejności) to za nimi będzie Pacyfik, Gra o Tron i Firefly.
No i jest jeszcze South Park, poza wszelkimi kategoriami.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

u mnie:
-Dexter- miażdży napięciem, mało który inny serial mnie tak rusza;]
-Spartacus - po tych scenach walki już tylko Ong Bak człowieka cieszy...
-Borgias - moim zdaniem lepszy od Roma i Tudorów, ciekawszy) ale przyznaję że nie najciekawszy z seriali...;]
-Sons of Anarchy - było miło ale zrobiło się nudno:/
-Lie to me- ciekawy pomysł i pierwszy sezon niezły ale główny bohater zrobił się zbyt tendencyjny (i irytujący w swoim zachowaniu.. często nie wiadomo o co chodzi w dialogach), coraz mniej ciekawostek a coraz słabsze pomysły:P
-House- słabiej niż było ale fabuła ciągle potrafi zaskoczyć (operacja w wannie mnie zmiażdżyła, kto oglądał ten wie:D)
-Misfits- zaczyna się średnio ale potem świetnie rozwija, sporo fajnych pomysłów dość konsekwentnie rozwijanych w danych założeniach serialu, jeden z głównych bohaterów zabawnie irytujący;] sporo ciekawego humoru.
-Rome- nie wciągnął mnie za bardzo, no i czekałem sezon na bitwę a tu pokazali jakiś szit:/
-Tudorzy- przydługie ale wciągające
-Gra o Tron- płytko pokazani bohaterowie (w porównaniu do oglądanych równolegle Borgiów) ale reszta niezła (tylko brak bitew czy wcześniej wspomnianej sceny polowania wkurza:/)
-Walking Dead- fajne klimaty postapokaliptyczne ale trochę głupot.. no i tylko jeden krótki sezon na razie (nie wiem czy będa kolejne ale chyba nie..)
-4400- było ciekawie, trochę głupot ale do przełknięcia, tylko też chyba zakończyli kręcenie bez zakończenia serialu i tak jakoś łyso:/
-V- oglądałem na bierząco ale w końcu ilość głupot i naiwności mnie rozwaliła i dałem sobie spokój... z tym że wcześniejsze odcinki niezłe, efekty też w miarę.
-Persons Unknown- mi się w miarę podobało, pomysł ciekawy ale trochę niekonsekwentnie realizowany i parę nielogicznych rzeczy.. jednak największy minus- chyba nie kręcą już drugiej serii:/

ze starszych:
-Lexx:D Świetnie wspominam ale nie wiem czy by mi teraz podeszło.. oglądało się to chyba tylko dla młodej Milli Jovovich:P
-ZIemia 2- też staroć z dzieciństwa ale miał ciekawy klimat, jeden z pierwszych tego typu seriali
-Robin z Sherywood rządził;] muza pierwsza klasa.. szkoda że cały czas był jeden kawałek w kółko, oglądać tego więcej niż jeden dziennie nie polecam:D
-Archiwum X - kiedyś cieszyło, odświeżę sobie i zobaczę jak teraz;]
-Sliders - kiedyś cieszyło, teraz nie wiem, mam parę odcinków na próbę, zobaczymy;]

z komedii to:
-The Big Bang Theory (imo najlepszy serial komediowy, ciągle świeże pomysły, każdy odcinek zabawny.. tylko parę pierwszych odcinków przeciętna, reszta genialna),
-South Park- nieśmiertelny (ciągle świeże pomysły, nawiązania do polityki i różnych zdarzeń na świecie, choć i bywają mniej zabawne odcinki),
-How I met Your Mother- było zabawnie ze 2-3 sezony ale zrobiło się schematycznie i nudno,
-Friendsy- oglądałem chyba ze 3 razy każdy odcinek, świetny czasozabijacz, akurat długość odcinka do kotleta.. ale po BigBangu już tak nie cieszy;]

natomiast nie polecam:
-Jerycho- tak naiwnej fabuły i tylu głupot nie widziałem w żadnym innym serialu, nie udało mi się daleko zabrnąć:/
-Deadwood mi nie podszedł w ogóle, może nie moje westernowe klimaty
-Carnival - polecano mi ten serial ale po 3 wymuszonych odcinkach nie zdzierżyłem
-Pacific- przynudnawe
-Kompania Braci- nie moje klimaty chyba, albo za bardzo mi to reklamowali i się zawiodłem?
-IT Crowd- mało śmieszne i tendencyjne
-jakiś serial o dziennikarzach w latach 60 chyba:P polecali mi ale pierwszy odcinek mnie odstraszył...

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Zdecydowanie polecam Babylon 5.

Po obejrzeniu tego serialu pojęcie "Głębokość postaci" zostaje zdefiniowane na nowo.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Polecam serial z Elijahem Woodem "Wilfred ". Ukazały się narazie 2 odcinki. Polecam bo niezła faza jest. Koleś widzi psa sąsiadki jako człowieka w kostiumie. Jara z nim bonga i takie tam :D
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To ja polecam crime story - stare, ale klimat jest niesamowity. Świetnie oddane realia epoki, świetna muzyka. Nie widziałem lepszego serialu kryminalnego i niewiele lepszych w ogóle.
I najważniejsze - mimo, że stary, to ani razu nie naszła mnie myśl "co za bzdura".
Czołówka
http://www.youtube.com/watch?v=W7U2rXyj ... re=related

Broadwalk Empire
Genialne, choć nie zgodzę się z tym, że scenografia jest zrobiona z rozmachem. Prawie wszystkie sceny na zewnątrz tocza sie jedynie na tytułowej promenadzie. To drobnostka, ale rzuciła mi się w oczy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ja z kolei polecam znaną na pewno wielu "Gwiezdną eskadrę" - imo jeden z lepszych seriali jakie pojawily się w ogóle.
W latach 90tych leciało toto w polskiej TV, obecnie widać że specefekty trącą troszkę myszką ale serial jest niesamowity i trzyma klimat ;)
Szkoda ze ze względów politycznych serial umarł i nie nakręcono dalszych sezonów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

A ja oglądam z żoną "Prosto w serce" na TVN i się wkurwiłem bo na wakacje przerwali emisję.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ja polecam:

- kryminal:
mentalista, detektyw monk, castle;
- akca:
burn notice;
- sci-fi:
stargate (SG-1, atlantis, univers - ten sie rozkreca pod koniec pierwszego sezonu), dark angel (polecam tylko ze wzgledu na mloda jesice albe ;) ) , firefly (razem z filmem konczacym - serenity), eureka, warehouse 13;
- fantasy:
supernatural, sanctuary, star wars - clone wars, GoT;
- komedia:
big bang theory, how i met your mother, friends, joey, family guy;
- kostiumowe:
spartacus, rome.

pewnie jeszcze pare innych by sie znalazlo.

co do 2 sezonu spartakusa to jest juz krecony tylko z innym aktorem.
znalezione na szybko:
http://hatak.pl/aktualnosci/seriale/129 ... artakusie/

ogolnie to polecam stronke z serialami:
http://iitv.info/
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Przecież drugi sezon spartacusa się skończył głupcze :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jak ty nic nie ogarniasz ;)
to byl prequel. czyli mozna go nazwac sezonem zerowym.
drugi dopiero bedzie w przyszlym roku.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Ja z seriali polecam:

Rodzinę Soprano - dla mnie film rewelacja i chyba oglądnę go jeszcze raz :)

True Blood - dla mnie super serial no i klimat też kozacki.

Więcej nie ma co pisać xD wymieniliście chyba wszystko co się dało hehe
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Dębek pisze:A ja oglądam z żoną "Prosto w serce" na TVN i się wkurwiłem bo na wakacje przerwali emisję.
Ja też - zawsze przy obiedzie, jak wróciłem punktualnie do chaty :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Jeryho,Californication,Breaking Bad,Dexter,House,Walking Dead, oczywiście Prison Break season 1-3, Boardwalk Empire 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Przystanek Alaska :)

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Aro pisze:Ja z seriali polecam:
True Blood - dla mnie super serial no i klimat też kozacki.
Tego jakoś nie kumam. Już parę osób polecało ten serial. Obejrzałem pierwszy odcinek i jedyne co mi przyszło do głowy to "co za udziwniony shit dla nastolatków". Gdyby to jakoś bardziej z przymrużeniem oka zrobili to może obejrzałbym następne odcinki. Bo na serio to nie dało się tego oglądać.

Maciek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

mlepkows pisze:
Aro pisze:Ja z seriali polecam:
True Blood - dla mnie super serial no i klimat też kozacki.
Tego jakoś nie kumam. Już parę osób polecało ten serial. Obejrzałem pierwszy odcinek i jedyne co mi przyszło do głowy to "co za udziwniony shit dla nastolatków". Gdyby to jakoś bardziej z przymrużeniem oka zrobili to może obejrzałbym następne odcinki. Bo na serio to nie dało się tego oglądać.

Maciek

True Blood jest ekstra.
I serial jest bardzo z przymrużeniem oka.
Naśmiewanie się z amerykańskich wsiunów jest doskonałe.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ODPOWIEDZ