Gra o Tron - serial

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: Gra o Tron - serial

Post autor: Barbarossa »

Ja tam po serialu HBO spodziewałem się odrobiny rozrywki + wizualizacji fajnych scen z książki. Z domieszką cycków, co HBO ma w zwyczaju.

Wyznania, w stylu Arya za ładna a Cersei ma niewłaściwą barwę włosów łonowych itd. trochę podchodzą pod nerd rage :)

Za najmniej przekonujące aktorsko uważam rodzeństwo Lannisterów, Cersei średniawa (raczej zgorzkniała niż manipulująco-diabelska), Jaimie też taki mało charakterystyczny. Z drugiej strony w książce Martina wszystkie postacie naprawdę są bardzo wyraziste i ciężko byłoby nawet wśród najlepszych gwiazd znaleźć obsadę, która by to wszystko bezbłędnie zagrała.

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Mi serial się podoba i w sumie cieszę się z tego, że nie czytałem wcześniej książki, bo z tego co widzę na różnych forach to niechęć do serialu wynika raczej z braku zgodności z książką niż z rzeczywistej słabości :)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Przeczytałam wszystkie części, które wyszły do tej pory. Na plus: szaro-bura scenografia, kostiumy. Postacie: Ned i Catelyn, Arya, Jon Snow, rodzeństwo Targaryenow, Khal Drogo, ser Jorah, Krasnal - są OK. Inni są rewelacyjni! Reszta rodzeństwa Starków niepotrzebnie postarzona w filmie, Cersei ma zbyt łagodną buźkę (tu widzę jakąś piękną aktorkę z kurestwem w oczach), Jaimie i Sansa mają zbyt pospolite, niespecjalnie ładne buźki. Jestem ciekawa gęby Clegane'a i Lorasa Tyrella.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

na Lorasa to chyba wszystkie fanki czekaja :wink:

po drugim odcinku musze powiedziec, ze utwierdzil mnie w poprzednim zdaniu-fajnie realizowana produkcja, mocno od ksiazek nie odchodza, klimat zachowany i.... tyle mi wystarczy. jak tego nie popsuja to caly serial obejrze z zaciekawieniem

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Yudokuno pisze: Jestem ciekawa gęby Clegane'a i Lorasa Tyrella.
ale Pies juz jest.
sir Ilyn Payne-fajnie go zrobili.

2 czesc trzyma forme.
slabo wyglada narazie Jaime (choc jako postac spodobal mi sie po utracie reki), Cersei (moze nabierze wyrazistosci)

Ja to czekam na pare scen/postaci -> Varys, Walter, Blackfish, Mace, Queen od Thornes; Harrenhall, Iron Throne;

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Fojtu pisze:na Lorasa to chyba wszystkie fanki czekaja :wink:
Mnie najbardziej interesuje scena jak będzie assystować przy zakładaniu zbroi Renlyemu (niestety trzeba będzie poczekać do drugiego sezonu) :))

Co do postaci to nie podoba mi się kreacja Khala Drogo, a dokladniej jego DATE-RAPE. Wg książki podczas nocy poślubnej zachował się w porządku, a w serialu przedstawiony jako rasowy gwałciciel kóz.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Ja tam czekam na Krwawe Gody, ale to dopiero w ewentualnej trzeciej serii :( Najmocniejszy moment Pieśni IMHO :)

No i Littlefinger, ten to może być mocną stroną serialu. Ewentualnie jego wielką porażką :)
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Chyba wreszcie zakupie te książki. Planszówke da rade jeszcze gdzieś kupić?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Planszówke da rade jeszcze gdzieś kupić?
Game of Thrones? Raczej nie bardzo, czasem się pojawia na Allegro. Ale z tego co słyszałem nie jest jakoś wybitna. Jak dla mnie stała, niezmienna mapa i stały, niezmienny setup graczy dyskwalifikują ten tytuł już w przedbiegach.

Za to polecam nowszą pozycję - Battles of Westeros/Bitwy Westeros. Tej grze w zasadzie bliżej do bitewniaka niż do planszówki. Rozrywka przednia :)

http://boardgamegeek.com/boardgame/6749 ... f-westeros

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Don_Silvarro pisze:
Planszówke da rade jeszcze gdzieś kupić?
Game of Thrones? Raczej nie bardzo, czasem się pojawia na Allegro. Ale z tego co słyszałem nie jest jakoś wybitna.
Grzeszysz. Jest. Zestaw graczy może i jest stały, ale repertuar zdrady i gry pozorów za każdym razem inny.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Mi tam planszówka pasuje mimo stałej mapy,
Co do serialu to tylko Lannisterowie do poprawki trochę ale klimat Ok i czekam na następne odcinki

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Mhroczny Rycerz pisze: Planszówke da rade jeszcze gdzieś kupić?
o tu np. czekają na dostawę
http://www.redscorpion.pl/strategiczne/ ... elska.html

a tu na drugą połowe 2011 zapowiadają
http://targowo.istore.pl/pl,product,506 ... szowa.html

trzeba czekać :roll:
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

GoT planszowkowy ma swoje ograniczenia:
1)w wersji podtawowej gry w 3 i 4 sa ubogie. ta gra stworzona jest dla 5. Co gorsza- noob oznacza ze jego sasiad ma mega duzego boosta.
2)jako ze w grach na 5 graczy notorycznie losuje Lannisterow to powiem tak: bez portow i bez tłumoka prowadzacego GreyJoyow jest sie w bardzo glebokiej dupie. Przy sprawnym Greyjoyu i chocby jednym bledzie lannisterowie odpadaja w 2 tury.
takze dodatek jest naprawde super. no i podnosi jakosc rozgrywek+ dodaje martelli razem z kilkoma fajnymi zabawkami
3)Plansza + rozklad armii jest staly, dowodcy tez. Gra rozgrywa sie o umiejetnosc paktowania + eventy jakie sie pojawiaja (liczenie zasobow/glosowania/pojawienie sie lub tez brak zaciągu).
jest wystarczajaco duzo zmiennych by sprawic ze gry sie nie powtarzaja.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Don_Silvarro pisze:Ale z tego co słyszałem nie jest jakoś wybitna.
Grałem raz w życiu w wieku 13 albo 14 lat i do tej pory nie moge zapomnieć jak było zajebiście (a mam lat już prawie 22), także dla Ciebie może nie wybitna. Dla mnie bomba :D. No nic. W bardzie też trzeba czekać na dostawe. Jak tylko sie pojawi to biore :twisted:


A żeby spamu nie było to serial zapowiada sie jedwabiście :P
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Jak człowiek był młody to i kółko i krzyżyk było zajebiste :P Proponuję rozszerzyć pole zainteresowań o inne gry, zarówno te zbliżone gatunkowo do GoT jak i te odmienne. Nie tylko będziesz mieć jakąś skalę porównawczą, ale może również będziesz się dobrze bawił :)

Oczywiście rozumiem, że każdy ma swoje gusta (w końcu są dorośli ludzie, którzy uwielbiają spędzać 8 godzin nad Magią i Mieczem, AKA chińczykiem z kolorowymi obrazkami...), ale siedząc w planszówkach już jakiś czas nie mam złudzeń, że na tle tuzinów innych dostępnych na rynku gier typu 'podbij świat', Game of Thrones nie oferuje nic nadzwyczajnego. Poza licencją ASoIaF.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jasne, sa gusta i gusciki. konkurencja duza.
ja po prostu gralem juz kilkanascie razy w pelnej obsadzie (no bez marteli) i gry byly za kazdem razem inne. no i jeszcze brak jakiejkolwiek kostkologii- ma to swoj urok.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

quas pisze:
Yudokuno pisze: Jestem ciekawa gęby Clegane'a i Lorasa Tyrella.
ale Pies juz jest.
sir Ilyn Payne-fajnie go zrobili.

2 czesc trzyma forme.
slabo wyglada narazie Jaime (choc jako postac spodobal mi sie po utracie reki), Cersei (moze nabierze wyrazistosci)

Ja to czekam na pare scen/postaci -> Varys, Walter, Blackfish, Mace, Queen od Thornes; Harrenhall, Iron Throne;
Właśnie wczoraj obejrzałam drugi odcinek (nie mam telewizora, więc oglądam w necie). Pies Clegane ma za mało blizn. Przeca on powinien wyglądać jak przysłowiowy wpierdol w mrocznym zaułku! Też jestem ciekawa Harrenhall.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Watcher pisze: No i Littlefinger, ten to może być mocną stroną serialu. Ewentualnie jego wielką porażką :)
I on i Varys są zrobieni fajnie IMO :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jest coraz lepiej imho.
Podoba mi sie przeobrazanie Dany i jej relacji z khalem.
Ciekawe jak zrobia smoki w ostatnim odcinku.
Mam rozumiec, ze gra o tron pierwszy sezon dotyczy 1 czesci ksiazki, a drugi bedzie dotyczyl starcia krolow?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Serial, książka, gra. Jak dla mnie wszystkie świetne. Talisman również jest świetny tylko podejście już inne. Typu "bawimy się" a nie "rywalizujemy". Zwykle przy alkoholu i dobrych zakąskach... Ciśnieniowcy nie zrozumieją... 8)

ODPOWIEDZ