Wybory parlamentarne 2011

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: przelas »

Vallarr pisze:Piekna teoria, ale koslawa.

1) PO nie radzi sobie z realizacja nawet prostych zadan - autostrada lodz-warszawa, tak 200% nie do zawalenia jeszcze 2 lata temu - nie powstanie jeszcze dlugo po euro. Stan innych drog - jak widac, choc akurat o A2 bym sie nie czepial. Kondycja sluzby zdrowia czy spolek skarbu panstwa - fatalna.
Po pierwsze jeszcze chodzi o drogi to nie mówisz prawdy. Drogi powstają, co prawda niektóre szybciej niektóre później ale proces idzie do przodu (zobacz chociażby drogę ekspresową Gdańsk - Warszawa). Weź również pod uwagę, że to nie rząd ogłasza przetargi i wybiera zwycięzców tylko GDDKiA i sejmiki. Sorry chciałbym zobaczyć jak Tusk "coś" im narzuca lub wzywa do siebie. Znów będą pisać: "putinada", "szeryfostwo" itp.

Po drugie co masz na myśli pisząc o kondycji spółek skarbu państwa? Bo jak piszesz o wszystkich (a tak można wywnioskować) to znów piszesz nieprawdę.

O służbie zdrowia nie będę się wypowiadał bo muszę znaleźć źródła, które mam w domu.
Vallarr pisze:Styl sprawowania wladzy PO to "nie chce nam sie".


Bardzo ładny slogan, naprawdę.
Vallarr pisze:Dzialania, jak sie okazalo, sluszne.


bez komentarza. Ogólnie można wnioskować, że lepiej jak by coś robili ale to by nie okazało się słuszne?
Vallarr pisze:Tyle tylko, ze PO rozbudowala administracje ponad wszelkie dopuszczalne granice,


Rozumiem, że Ty narzucasz granice lub je znasz?
Vallarr pisze:blatowanie na najwyzszych szczeblach ujawnila afera hazardowa (ktorej podobno nie bylo), a stopien zenady Bronka przebil Fotyge i Kaczora - cos, co wydawalo mi sie niemozliwe.
Myślę, ze histeryzujesz. Czym innym jest lapsus językowy czy błąd ortograficzny (prezydent nie może być dysortografem?) a czym innym katastrofalna polityka zagraniczna polegająca na nienawiści do Rosji, lizaniu dupy amerykanaom i zawieranie jakiś śmiesznych i nikomu niepotrzebnych "sojuszy" typu Gruzja.

Vallarr pisze:PO po prostu daje dupy, a sukcesy osiagaja tylko tam, gdzie nic nie robia.
To dla Ciebie chyba plus bo podobno nie lubisz państwa, które się ciągle gdzieś wtrąca?
Vallarr pisze:To chyba jedyna zaleta PO - przewidywalnosc miernoty.
Przewidywalna była reforma OFE czy ustawa o szkolnictwie wyższym (Ciebie w szczególności powinna cieszyć)?
Vallarr pisze:2) Mowisz, ze zarzadzanie panstwem jest trudne - do cholery jasnej, to sa zawodowi politycy, od 2003 PO przygotowywala sie do przejecia wladzy i gdy ja w koncu zdobyla - nastal taki metlik i takie zamieszanie, ze np Zdrojewski objal kulture przez personalne zagrywki. Gdy Ci kucharka spali caly obiad to tez wzruszasz ramionami i mowisz, ze "gotowanie jest trudne" ? Nie sprawdza sie, to won.
Kim jest zawodowy polityk? Jaką szkołę należy ukończyć?

Vallarr pisze:Ale Grabarczyk dalej przy korycie. To wkurza.
to fakt
Vallarr pisze:3) PO chyba zapomnialo o jednym bardzo prostym fakcie - spora czesc jej wyborcow to ludzie o pogladach typowo POPiSowskich, rodem z koalicji 2005. To, ze glosuja na nich spowodowane jest niechecia do kaczora, czasow Fotygi czy Leppera w koalicji. PO odjezdza coraz bardziej na lewo, a skrzydlo Gowina jest pacyfikowane, bo nie jest "mierny, bierny, ale wierny". Jesli Tusk przegnie pale i Gowin odejdzie, a slychac w kuluarach takie ploty, to dlugiego rzadzenia PO nie wroze. Takich ludzi jak ja, konserwatywno-liberalnych, ale glosujacych do tej pory na PO przez niechec do PiSu - jest masa. PJN nie byla alternatywa nigdy, ale Gowin jest.
Sorry ale nie wyolbżymiał bym roli Gowina w PO. Powiem nawet więcej dla mnie jak i wielu znajomych Gowin jest chyba największym problemem w PO. Gdyby nie Gowin wydaje i się , że już było by in-vitro, aborcja czy związki partnerskie.
Vallarr pisze:Zabawne, ze nawet Czuma potrafi sprzedac Tuskowi niespodziewanego kopa w jaja, kierujac sie zwyczajna uczciwoscia i to jest szok, bo to "czlowiek PO".
Szkoda, że oceniasz politykę 0 1. Skąd wiesz, ze nie było takiego zamierzenia. Nie chce mi się wierzyć, że Tusk nie czytał raportu wcześniej.
Vallarr pisze:Dodajcie do tego tuszowanie raportu NIK, ktory powinien wywolac burze miesiac wczesniej,
:mrgreen: Powiedz szczerze przeczytałeś to w "Najwyższy Czas", burzy po raporcie do dziś nie widzę.
Vallarr pisze:turbofail polskiej polityki zagranicznej przez raport MAK,
tzn?
Vallarr pisze:rozsypana infrastrukture,
uwielbiam takie hasła. Za PiS była idealna a jak wygra JKM to będzie złota? Nie pisz ogólnie jak prosty populista tylko podawaj konkrety.
Vallarr pisze:tematy zastepcze (pedofile, kibole, cyklisci),
masz racje pedofile to temat zastępczy po co nimi zaprzątać sobie głowę?

Kibole również ciekawy temat. Sam jestem kibicem i wiesz często znajomych pytam czy pójdą na mecz. Wiesz co odpowiadają? Mówią, że nie bo dostaną butelką albo coś innego (co jest często bzdurą) jednak nie oszukujmy się kiedy kibole sami przeciągnęli strunę w Bydgoszczy to co rząd miał nić nie robić??? co wtedy byś napisał, że anarchia jest w państwie?
Vallarr pisze:jaruzela u bronka
I co w związku z tym? Czy tego chcesz Jaruzelski był prezydentem tego kraju.
Vallarr pisze:brak nawet proby realizacji wyborczych obietnic... moge tak dlugo.
na razie nie potrafisz nic, po prostu walisz populistyczne i proste slogany ala zmarły Lepper czy przeciętny przeciwnik rządu.

Vallarr pisze:Teza o "dobrym radzeniu sobie ze sprawowaniem wladzy" przez PO wywoluje u mnie spazmy smiechu.
Tak jak u mnie 90% Twojego postu

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Klafuti pisze:Proponuję zagłosować na PO, ponieważ tylko oni mając coś sensownego do zaproponowania i są przy tym liczącą się partią (SLD zaraz zajmie się rozdawaniem kasy w celu zwiększenia długu publicznego, a PiS zrobi polowanie na czarownice i rozwalanie tego co udało się Platformie), po drugie każdorazowa zmiana powoduje osłabienie efektywności procesu. W efekcie ludzie będą niezadowoleni i zaczną domagać się kolejnej zmiany, co spowoduje kolejny dołek, nim efektywność wróci do stanu sprzed zmiany, powodując dalsze obniżanie skuteczności działania organizacji jaką jest w tym przypadku państwo. Po prostu głosowanie na obecną władzę jest zwyczajnie rozsądne i to nawet nie z przyczyn politycznych, a z przyczyn wynikających z praw ekonomii, a konkretnie jej działu zajmującego się organizacją i zarządzaniem. Z resztą PO radzi sobie całkiem dobrze ze sprawowaniem władzy, gdy uwzględni się złożoność tego zadania. Dlatego też ludzie, którzy narzekają na swoich przełożonych, czy na rząd nie zdają sobie sprawy jak trudne jest choćby samo utrzymanie danej organizacji w całości.



Zgadzam się. Szkoda tylko, że czepiają się gry w pokera w necie oraz, że jeśli chcemy legalizacji to musimy sobie zmienić premiera. To ja już sobie sam poradzę i to obejde, a państwem niech nie rzadzi pis/sld.

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

+1

hazard też mnie boli :P

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Wśród pewnej części polskiej, JKM cieszy się uznaniem, gdyż jest za legalizacją trawki oraz posiadania broni. Niestety gimnazjaliści, licealiści, studenci i inni nie są zbyt wnikliwi by poznać resztę poglądów tego Poku***ieńca na kwestie społeczne. Tak więc przedstawiam tutaj tu garść jego cytatów:

"Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby sę dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy a ciągniki spalił!"

"Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja jest zawsze zła"

"Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne - dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę."

"Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom."

"Jeśli ktoś nie ma pieniędzy na leczenie, to znaczy, że albo zawsze był darmozjadem albo pewnie jest beznadziejnym pijakiem. Czy na pewno chcemy takich ratować?"

"Według ministra, opiekę mają również otrzymać kobiety w ciąży. Ja akurat uważam, że kobieta powinna być w ciąży - to jest jej rola - ale lepiej niech rodzą bogate, a nie biedne. Po co nam biedna kobieta z dziećmi za które musimy płacić z naszych podatków? Jeśli kobieta nie ma pieniędzy, albo bogatego męża, wtedy jej dziecko będzie kolejnym darmozjadem. Tańsza jest aborcja - ale jestem przeciwnikiem zabijania. Lepsza jet kara śmierci dla takich kobiet. Albo możemy odebrać im dzieci i znaleźć parę Az Ameryki, która je adoptuje. To będzie najlepsze rozwiązanie . Niech kupują te dzieci - wtedy przynajmniej rodzice będą mieli kapitał, który będą mogli mądrze zainwestować. Moja firma będzie pośredniczyć w tych transakcjach."


Janusz Korwin-Mikke na prawyborach we Wrześni ogłosił, ze w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przyjmują schorzenia od chorych. Potem powiedział niepełnosprawnej dziewczynce, ze nie puściłby swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi. Uważa on też, że prawo głosu powinien mieć TYLKO król - co wymaga wprowadzenia monarchizmu.

A co z jej wprowadzeniem? Nic prostszego, wystarczy "silny człowiek z bandą zabijaków". Przywołuje tutaj on sam przykład Pinocheta. Taki właśnie Augusto byłby w Polsce lekarstwem na wszystkie problemy, o ile tylko mianowałby się od razu na króla, a nie pozostawał jedynie skromnym dyktatorem jak to było w Chile. JKM wytknął swojemu idolowi również inne błędy np. to, że "był za mało ostry" i nie rozwiązał związków zawodowych.

Ja nie idę na wybory (jestem socjalistą-anarchistą), jednak gdyby PPS (Polska Partia Socjalistyczna) prowadzona przez Ikonowicza wystartowała to bym na nich zagłosował.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2011, o 08:35 przez Breslauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

taaa, jak ktoś chce sobie grywać niech grywa ale rząd chyba chce ukrócić dostęp do hazardu małolatom co całkowicie popieram, ale chyba nie ma sposobu by weryfikować przez sieć wiek dobrze więc oberwało się rykoszetem. Ale chyba cena jest tego warta czyż nie?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Buła pisze: Weź również pod uwagę, że to nie rząd ogłasza przetargi i wybiera zwycięzców tylko GDDKiA i sejmiki. Sorry chciałbym zobaczyć jak Tusk "coś" im narzuca lub wzywa do siebie.
Skąd wiesz, że tak to działa?
Vallarr pisze:Styl sprawowania wladzy PO to "nie chce nam sie".

Im się chce, tylko nas okradać.
Buła pisze:
Vallarr pisze:Tyle tylko, ze PO rozbudowala administracje ponad wszelkie dopuszczalne granice,

Rozumiem, że Ty narzucasz granice lub je znasz?
Lepiej powiedz czy podoba ci się stan obecnej administracji.
Buła pisze:Przewidywalna była reforma OFE czy ustawa o szkolnictwie wyższym (Ciebie w szczególności powinna cieszyć)?
A podoba ci się reforma OFE?
Vallarr pisze:brak nawet proby realizacji wyborczych obietnic... moge tak dlugo.
był kiedyś program Sekielskiego i mrozowskiego na ten temat, ale widzę, że skasowali to z youtube, szkoda, bo chciałem to wkleić tutaj.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Klafuti pisze:SLD zaraz zajmie się rozdawaniem kasy w celu zwiększenia długu publicznego
Zagadka: Za rzadow ktorej partii trzeba bylo ciac co sie dalo, zeby zalatac dziure Bauca? Nie przesadzalbym z tym straszeniem SLD ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 928
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Siriael pisze:jednak gdyby PPS (Polska Partia Socjalistyczna) prowadzona przez Ikonowicza wystartowała to bym na nich zagłosował.
Powiedz, ze żartujesz. :shock:. Ikonowicz to jeden z największych kretynów jakich polska ziemia nosiła.

Ale do tematu. JKM nie jest wymarzoną opcją, ale wejście jego partii do sejmu sprawiłoby, że ludzie by zobaczyli alternatywę. Nie trzeba głosować na duże partie i znane twarze. Wtedy inne ugrupowania nie tak skrajne jak KNP miałyby szansę wejścia do sejmu. Zagłosowałbym na Marka Jurka, ale ten człowiek niestety nie ma charyzmy by zdobyć odpowiednie poparcie. JKM jest głośny i bezkompromisowy dzięki czemu ma większe szanse.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Rilam pisze:Powiedz, ze żartujesz. :shock:. Ikonowicz to jeden z największych kretynów jakich polska ziemia nosiła.
Ja podobnie odbieram jeszcze JKM i Marka Jurka ale nie o to chodzi w tym temacie zeby po sobie cisnac prawda? ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Chaos
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Chaos »

Chciałbym tak z ciekawości usłyszeć od was co dobrego zrobiło PO. Bo jak na razie do ich najlepszych wyczynów należy polityka zagraniczna, dzięki której nie liczy się z nami już totalnie nikt. Wszystko czego nam zabronią Niemcy lub Rosja odpuszczamy, a co nam nakażą wykonujemy. Przykłady: Zabronienie korzystania z naszego własnego gazu łupkowego; zabronienie zbudowania w Świnoujściu stacji przyjmowania gazu z gazociągu z Norwegii, niby ze względów ekologicznych, mimo że parę kilometrów dalej Niemcy budują swoją instalację do gazociągu północnego z Rosją (tak, mieliśmy mieć również gaz z Norwegii; umowa ciężko wywalczona i odzyskana przez PiS, odrzucona przez PO); Zawarcie umowy o gaz z Ruskimi na paredziesiąt lat, co w dzisiejszych czasach jest jakimś totalnym absurdem; sprawa oddania polskiego samolotu rządowego ruskim, wraz ze skrzynkami i dokumentami; totalny brak zainteresowania Smoleńskiem, ale nie chodzi mi tu o jakiś sentymentalizm, tylko o utratę WSZYSTKICH głównych dowódców wojskowych. To są ludzie ze struktur państwowych, a nie z PiSu; dalej, sprawa wizerunku, za granicą... Jechanie po własnym narodzie trochę psuje ten wizerunek, że już nie wspomnę o służalczym ustępowaniu każdemu. Napiszcie mi kiedy PO nie zastosowało się do czyichś poleceń z zagranicy. Mógłbym tak dalej, no ale teraz sprawy w kraju: Wzrost vat; coraz słabszy złoty (tłumaczony tym, że Euro wzrosło, ale jak Euro spadło to również podali to jako przyczynę spadku złotego. Słyszałem też raz opcję, że złoty spadł ponieważ było trzęsienie w Japonii :lol2: ); łatanie dziury budżetowej w taki sposób, że i tak cały czas rośnie; usunięcie z mediów publicznych wszystkich dziennikarzy i redaktorów o odmiennych niż platformerskie poglądach (to tak żeby w końcu media były neutralne :lol2: ); afery, oraz robienie głupków z tych co chcą sprawiedliwości. Mógłbym tak długo. Jak wam będzie za mało to jeszcze podopisuję.
They see me trollin' They hatin' ;)

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Co do mediow to nie wiem czy pamietasz w jak blyskawicznym tempie i w jakim skladzie byla powolywana KRRiT z pania Kruk na czele ;) Wildstein i Urbanski jako prezesi tvp faktycznie gwarantowali niezaleznosc. Bracia Karnowscy swiecacy triumfy w tvp. Nie wiem czy pamietasz jak wygladaly wtedy chocby wydania wiadomosci, jak byly dobierane tematy do newsow, kto prowadzil programy publicystyczne itp. Pamietam tez jazdy z mediow lokalnych: jeden z bardziej rozpoznawalnych dziennikarzy tvp bialystok zwolniony bo chcial wyemitowac material o K. Putrze, jedna z dziennikarek radia bialystok wyleciala bo komus z szefostwa nie spodobal sie jej material do serwisu o planowanej nazwie zmiany teatru dramatycznego z im Węgierki na im Piłsudskiego - zmiana popierana przez radnych PiS. W radiu bialystok byla wtedy taka wielka miotla ktora sprzatnela wszystko co nie bylo zgodne z linia programowa nowego szefostwa. Jestes nie z tej opcji co my - to zapomnij ze pojdziesz na material a w zwiazku z tym zarobisz - tak to wtedy uroczo w RB wygladalo. W mediach lokalnych w innych regionach bylo podobnie z tego co pamietam z rozmow ze znajomymi.
Dlatego majac tyle za uszami w kwestii mediow to juz bym z czystej przyzwoitosci nie wspominal o tym na miejscu PiSu ;) Nie zapytam tez czyje miejsce zajeli ci wyrzucani teraz tak bezprawnie rzetelni dziennikarze i za czyjej kadencji ;)
Pozdrawiam.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Chciałbym tak z ciekawości usłyszeć od was co dobrego zrobiło PO. Bo jak na razie do ich najlepszych wyczynów należy polityka zagraniczna, dzięki której nie liczy się z nami już totalnie nikt.
Que ? Nikt ? Cała UE lepiej nas postrzega. Nie jako walczących szabelką o byle co obszczymurów, tylko jako partnerów na poziomie.
Wszystko czego nam zabronią Niemcy lub Rosja odpuszczamy, a co nam nakażą wykonujemy. Przykłady: Zabronienie korzystania z naszego własnego gazu łupkowego; zabronienie zbudowania w Świnoujściu stacji przyjmowania gazu z gazociągu z Norwegii, niby ze względów ekologicznych, mimo że parę kilometrów dalej Niemcy budują swoją instalację do gazociągu północnego z Rosją (tak, mieliśmy mieć również gaz z Norwegii; umowa ciężko wywalczona i odzyskana przez PiS, odrzucona przez PO);
Ja bym dla dywersyfikacji sprowadzał jeszcze gaz z filipin i madagaskaru. Po co dogadywać się z Ruskimi ?? Wojna ! brutalna niespokojna !
Zawarcie umowy o gaz z Ruskimi na paredziesiąt lat, co w dzisiejszych czasach jest jakimś totalnym absurdem;
W dzisiejszych czasach nieustannie drożejących surowców...
sprawa oddania polskiego samolotu rządowego ruskim, wraz ze skrzynkami i dokumentami; totalny brak zainteresowania Smoleńskiem, ale nie chodzi mi tu o jakiś sentymentalizm, tylko o utratę WSZYSTKICH głównych dowódców wojskowych. To są ludzie ze struktur państwowych, a nie z PiSu;
!@#$!# ile można biadolić o smoleńsku. Sory bardzo, wiem że to byli urzędnicy państwowi, ale co to za różnica czy samolot rozbił się w skutek uderzenia w ziemie, czy brzozę ??? They are dead ! Pani Gosiewska jedzie z problemami do papieża itp. Czego jeszcze nie zrobiono ???????
dalej, sprawa wizerunku, za granicą... Jechanie po własnym narodzie trochę psuje ten wizerunek, że już nie wspomnę o służalczym ustępowaniu każdemu
Kto najwiecej krzyczy i oczernia własny rząd jak nie PiS ? K
Mógłbym tak dalej, no ale teraz sprawy w kraju: Wzrost vat;
Budżet ma za dużo obciążeń. System emerytalny itp, jest obciążony przez przeszłość. Rozdawać becikowe jest bardzo łatwo. Można się nawet do sejmu załapać. Ciężko to tylko później spłacić. Podnieśli wat, żeby uratować deficyt budżetowy. To jest priorytet.
coraz słabszy złoty (tłumaczony tym, że Euro wzrosło, ale jak Euro spadło to również podali to jako przyczynę spadku złotego. Słyszałem też raz opcję, że złoty spadł ponieważ było trzęsienie w Japonii :lol2: );
To są skutki globalnego systemu monetarnego i globalnej ekonomii !!!! Co ma PO do tego ?????? Myślisz, że gdyby był PiS to złoty byłby silniejszy ????????? Byłby jeszcze słabszy bo inwestorzy zagraniczny nie lubią takiego nastroju jaki był za Jarka.
usunięcie z mediów publicznych wszystkich dziennikarzy i redaktorów o odmiennych niż platformerskie poglądach (to tak żeby w końcu media były neutralne :lol2: ); afery, oraz robienie głupków z tych co chcą sprawiedliwości.
PiS dał nam przykład jak postępować z mediami mamy. Przypomnieć ??
Mógłbym tak długo. Jak wam będzie za mało to jeszcze podopisuję.
Dawaj na ring :wink:

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

diuk pisze:
Buła pisze: Weź również pod uwagę, że to nie rząd ogłasza przetargi i wybiera zwycięzców tylko GDDKiA i sejmiki. Sorry chciałbym zobaczyć jak Tusk "coś" im narzuca lub wzywa do siebie.
Skąd wiesz, że tak to działa?
Vallarr pisze:Styl sprawowania wladzy PO to "nie chce nam sie".

Im się chce, tylko nas okradać.
Buła pisze:
Vallarr pisze:Tyle tylko, ze PO rozbudowala administracje ponad wszelkie dopuszczalne granice,

Rozumiem, że Ty narzucasz granice lub je znasz?
Lepiej powiedz czy podoba ci się stan obecnej administracji.
Buła pisze:Przewidywalna była reforma OFE czy ustawa o szkolnictwie wyższym (Ciebie w szczególności powinna cieszyć)?
A podoba ci się reforma OFE?
Vallarr pisze:brak nawet proby realizacji wyborczych obietnic... moge tak dlugo.
był kiedyś program Sekielskiego i mrozowskiego na ten temat, ale widzę, że skasowali to z youtube, szkoda, bo chciałem to wkleić tutaj.
Nie wiem czy podoba mi się stan polskiej administracji bo się na tym nie znam. Nie wiem czy ludzi jest za mało czy dużo, wiedzę jednak że na forum mamy wielu od tego specjalistów.

A podobało Ci się wcześniejsze OFE?
diuk pisze:Im się chce, tylko nas okradać.
mój ulubiony rodzaj argumenty, hasło i tyle. Nawet nie będę komentował bo nie warto.
diuk pisze:]był kiedyś program Sekielskiego i mrozowskiego na ten temat, ale widzę, że skasowali to z youtube, szkoda, bo chciałem to wkleić tutaj.
a sam nie możesz napisać?

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Z tego co mi się wydaje to największy przyrost administracji nastąpił na poziomie samorządowym, a tam ręce premiera nie sięgają. Zresztą przyrost administracji i służb zawdzięczamy wszystkim ekipom - PiS'owi również ( ot choćby CBA).

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Buła pisze:Vallarr napisał(a):
Piekna teoria, ale koslawa.

1) PO nie radzi sobie z realizacja nawet prostych zadan - autostrada lodz-warszawa, tak 200% nie do zawalenia jeszcze 2 lata temu - nie powstanie jeszcze dlugo po euro. Stan innych drog - jak widac, choc akurat o A2 bym sie nie czepial. Kondycja sluzby zdrowia czy spolek skarbu panstwa - fatalna.


Po pierwsze jeszcze chodzi o drogi to nie mówisz prawdy. Drogi powstają, co prawda niektóre szybciej niektóre później ale proces idzie do przodu (zobacz chociażby drogę ekspresową Gdańsk - Warszawa). Weź również pod uwagę, że to nie rząd ogłasza przetargi i wybiera zwycięzców tylko GDDKiA i sejmiki. Sorry chciałbym zobaczyć jak Tusk "coś" im narzuca lub wzywa do siebie. Znów będą pisać: "putinada", "szeryfostwo" itp.
No chyba nie wiesz o czym piszesz. GDDKiA podlega ministerstwu Skarbu, którego szefem jest nijaki Grabarczyk. I to ludzie z jego "spółdzielni" ją obsadzają. O tym, że może być problem z ukończeniem tych druk na Euro media piszą od 2 lat, ale w tedy to były PiSowskie błędy. Co więcej to są inwestycje w większość finansowane z kasy unijnej, więc jeśli nie wyrobią się w terminach to państwo (czyli my), będziemy musieli oddać tą kasę. Ponadto sejmiki nie budują drug krajowych i autostrad.

Czekam na te twoje źródła jeśli chodzi o służbę zdrowia... Bo tutaj na obronę rządu nie da się nic powiedzieć.
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
Styl sprawowania wladzy PO to "nie chce nam sie".


Bardzo ładny slogan, naprawdę.
Niestety to nie slogan, tylko smutna rzeczywistość.
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
Tyle tylko, ze PO rozbudowala administracje ponad wszelkie dopuszczalne granice,


Rozumiem, że Ty narzucasz granice lub je znasz?
Tusk w swoim ekspoze, mówił o tanim Państwie, nawet latał liniowymi liniami "bo tak taniej". Natomiast za jego czasów administracja centralna rozrosłą się o 30 tyś. osób. A żadnych zadań nie przybyło.
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
blatowanie na najwyzszych szczeblach ujawnila afera hazardowa (ktorej podobno nie bylo), a stopien zenady Bronka przebil Fotyge i Kaczora - cos, co wydawalo mi sie niemozliwe.


Myślę, ze histeryzujesz. Czym innym jest lapsus językowy czy błąd ortograficzny (prezydent nie może być dysortografem?) a czym innym katastrofalna polityka zagraniczna polegająca na nienawiści do Rosji, lizaniu dupy amerykanaom i zawieranie jakiś śmiesznych i nikomu niepotrzebnych "sojuszy" typu Gruzja.

Znowu chyba nie wiesz o czym piszesz. Bronek, na spotkaniu z Amerykańskimi bardzo wpływowymi środowiskami opowiada o "bigosowaniu" w Polsce szlachecki oraz, że NATO powinno mieć "duch bigbitu". To jest żenada.

Co do lizania dupy Ameryce. Taka zagadka: Pokaż mi jeden kraj, który wyszedł dobrze, na dobrych kontaktach z Ameryką i jeden, który wyszedł dobrze, na przyjaźni z Rosją.
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
PO po prostu daje dupy, a sukcesy osiagaja tylko tam, gdzie nic nie robia.


To dla Ciebie chyba plus bo podobno nie lubisz państwa, które się ciągle gdzieś wtrąca?
Mylisz pojęcia, czymś innym jest Państwo w myśli liberalnej, będące "stróżem nocnym", które świadomie nie ingeruje pozostawiając możliwość działania obywatelom. A czymś innym państwo, które kapituluje na wszystkich obszarach, gdzie napotka trudności. Jak dalej nie wiesz o co mi chodzi. To pomyśli o XVIII i XiX wiecznej Angli i skonfrontuj z I Rzeczpospolitą za czasów Saskiego panowania. Zobaczysz różnicę.

Uzasadnij, dlaczego sojusz z Gruzją jest śmieszny. Bo jak dla mnie jest całkiem rozsądny i adekwatny do naszych możliwości. Przykre ale prawdziwe. Zresztą nawet Adam Michnik (cytuje z pamięci) "był dumny, że polski prezydent poleciał do Gruzji, gdy na jej stolice szły rosyjskie wojska".
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
To chyba jedyna zaleta PO - przewidywalnosc miernoty.


Przewidywalna była reforma OFE czy ustawa o szkolnictwie wyższym (Ciebie w szczególności powinna cieszyć)?
Jaka przewidywalna reforma OFE. Jak w październiku minister Fedak wyskoczyła z taką propozycją, to ją prawie POwcy zjedli zakrzyczeli. Dwa miesiące później jak zaczął palić się budżet załatali go naszymi (ja płacę składki nie wiem jak ty) oszczędnościami. Co myślę o zapisie w ZUS nie chcę się rozpisywać bo bym klął.
Buła pisze:Gdyby nie Gowin wydaje i się , że już było by in-vitro, aborcja czy związki partnerskie.
I chwała mu za to. Jak o inwitro mogę jeszcze dyskutować, to reszta jest wymysłem lewicujących oszołomów, którzy postawili sobie chyba za cel wyplenienie w europie europejczyków i sprowadzenie emigrantów z Azji/Afryki. Ewentualnie jest to wymysł ich głupoty.
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
brak nawet proby realizacji wyborczych obietnic... moge tak dlugo.


na razie nie potrafisz nic, po prostu walisz populistyczne i proste slogany ala zmarły Lepper czy przeciętny przeciwnik rządu.
Jakie slogany! Może przypomnę:
3x15.
Jednomandatowe okręgi wyborcze do sejmu
Tanie państwo (już o tym pisałem).

Zamiast tego mamy:
Paraliż na kolei.
Aferę hazardową, (a przepraszam afery nie było).
Dług publiczny jak za Gierka.
Armię w całkowitej rozsypce nie zdolną do obrony kraju.
I tak dalej.

Podaj mi jeden przykład obietnicy wyborczej, która została zrealizowana.
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
jaruzela u bronka


I co w związku z tym? Czy tego chcesz Jaruzelski był prezydentem tego kraju.
Hitlle był kanclerzem Niemiec (o pradom Republiki Waimarksiej/ III Rzeszy) to znaczy, że mamy odnosić się do niego jak do Angeli Merker?
Buła pisze:Vallarr napisał(a):
Teza o "dobrym radzeniu sobie ze sprawowaniem wladzy" przez PO wywoluje u mnie spazmy smiechu.


Tak jak u mnie 90% Twojego postu
U mnie 100% twoje postu wywołuje płacz i zgryzotę. Bo jeszcze mogę zrozumieć, że ktoś na PO chce zagłosować. Ale że można tak ślepo ich bronić to już nie bardzo.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Motorek pisze: (...)Co do lizania dupy Ameryce. Taka zagadka: Pokaż mi jeden kraj, który wyszedł dobrze, na dobrych kontaktach z Ameryką i jeden, który wyszedł dobrze, na przyjaźni z Rosją.(...)
Tak tylko się wtrącę z historią: pierwszy to m. in. Japonia, a drugi to Finlandia i Kazachstan :wink:
Chociaż muszę przyznać, że nad Rosją długo myślałem.

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

A w którym miejscu Finlandia wyszła dobrze, na przyjaźni z Rosją? Chyba że mówisz o wojnie północnej, albo wasalizacji po klęsce Hitlera?

EDIT
A Kazachstan to jak zyskał?
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Motorek pisze: U mnie 100% twoje postu wywołuje płacz i zgryzotę. Bo jeszcze mogę zrozumieć, że ktoś na PO chce zagłosować. Ale że można tak ślepo ich bronić to już nie bardzo.
Bronie zażarcie dlatego bo atakujecie zażarcie, często rzucając tylko ogóle hasła.

Awatar użytkownika
Chaos
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Chaos »

Xet pisze: Que ? Nikt ? Cała UE lepiej nas postrzega. Nie jako walczących szabelką o byle co obszczymurów, tylko jako partnerów na poziomie.
No to chyba normalne, że się ktoś cieszy jak się mu robi loda, a jak się z nim nie zgadza to się wścieka. Chodziło mi bardziej o to, że nikt się z nami nie liczy co do naszych propozycji i decyzji (Och, zapomniałem, że takich nie ma, bo PO przecież nie będzie prowadziło ksenofobicznej polityki PiSu)
Ja bym dla dywersyfikacji sprowadzał jeszcze gaz z filipin i madagaskaru. Po co dogadywać się z Ruskimi ?? Wojna ! brutalna niespokojna !
No tak, bo jak ktoś nie chce być zależny od jednego państwa (niepewnego na dodatek), to znaczy że myśli o wojnie... Btw to chyba raczej ruscy są do nas wrogo nastawieni, a nie my do nich. A co do gazu z Norwegii to nie wiem co w tym abstrakcyjnego.
W dzisiejszych czasach nieustannie drożejących surowców...
...bycie uzależnionym surowcowo od jednego państwa jest najlepszym dla nas rozwiązaniem", tak? Wiesz gdzie można sobie wsadzić jakiekolwiek umowy z Rosją?
!@#$!# ile można biadolić o smoleńsku. Sory bardzo, wiem że to byli urzędnicy państwowi, ale co to za różnica czy samolot rozbił się w skutek uderzenia w ziemie, czy brzozę ??? They are dead ! Pani Gosiewska jedzie z problemami do papieża itp. Czego jeszcze nie zrobiono ???????
Oj, pomyłka z mojej strony. Fakt, zrobiono już wszystko :lol2: (chociaż teraz to już faktycznie gówno można. Problem raczej z tym czego nie zrobiono od razu po katastrofie)
Kto najwiecej krzyczy i oczernia własny rząd jak nie PiS ? K
Powiedziałem naród, nie rząd. Poza tym PiS oczernia rząd słusznie, bo chce bronić przed nim właśnie naród.
Budżet ma za dużo obciążeń. System emerytalny itp, jest obciążony przez przeszłość. Rozdawać becikowe jest bardzo łatwo. Można się nawet do sejmu załapać. Ciężko to tylko później spłacić. Podnieśli wat, żeby uratować deficyt budżetowy. To jest priorytet.
Tego nie będę komentował bo usprawiedliwianie takiego absurdalnego vatu zakrawa o trolling.
To są skutki globalnego systemu monetarnego i globalnej ekonomii !!!! Co ma PO do tego ?????? Myślisz, że gdyby był PiS to złoty byłby silniejszy ????????? Byłby jeszcze słabszy bo inwestorzy zagraniczny nie lubią takiego nastroju jaki był za Jarka.
Z tego wynika że państwo nie ma żadnego wpływu na swoją walutę, a ponadto tak naprawdę zależy ona od randomowych zdarzeń na Ziemii. To ma sens.
PiS dał nam przykład jak postępować z mediami mamy. Przypomnieć ??
Fakt, byli pofazowani kolesie, ale byli też Lisy, Olejniki, Durczoki itp. Była równowaga.
They see me trollin' They hatin' ;)

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Skoro jestesmy przy lizodupstwie to na interesach z USA do tej pory jakos super nie wychodzilismy (np wycieczka do Iraku na ktorej nic nie zyskalismy, Offset za F16 - w koncu go zaczeto realizowac czy wciaz ciagnie sie to jak smrod po gaciach?)
Nie przyrownywalbym tez raczej Jaruzela do Hitlera, nie ta liga imo. Swoja droga to mala zagadka: Ktory prezydent odznaczyl eks prezydenta bodajze krzyzem zeslancow sybiru? :D
Motorek pisze:Buła napisał(a):
Gdyby nie Gowin wydaje i się , że już było by in-vitro, aborcja czy związki partnerskie.


I chwała mu za to. Jak o inwitro mogę jeszcze dyskutować, to reszta jest wymysłem lewicujących oszołomów, którzy postawili sobie chyba za cel wyplenienie w europie europejczyków i sprowadzenie emigrantów z Azji/Afryki. Ewentualnie jest to wymysł ich głupoty.
Polemizowalbym, nie uwazam sie za lewicujacego oszoloma a jakos nie mam nic przeciw.
Odnosnie oszolomstwa to taka mala ciekawostka ze wspomnien Marka Jurka. Gdy wymieniony osobnik odchodzil z PiSu gdy prezes nie chcial wyrazic poparcia dla calkowitego zakazu aborcji. To Jarek wyzwal go od oszolomow itp. :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

ODPOWIEDZ