Wybory parlamentarne 2011

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: Yudokuno »

Cytrus Kontynentalny pisze:
Ale komunizm podręcznikowy jest na tyle nierealny, że w normalnym życiu zawsze prowadzi do wypaczeń. I to skrajnych. Wiążących się ze śmiercią wielu ludzi.
Marksa i Engelsa możesz sobie darować, ale Saint-Simona, Fouriera czy choćby Trockiego warto liznąć...
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Yudokuno pisze:
Cytrus Kontynentalny pisze:
Ale komunizm podręcznikowy jest na tyle nierealny, że w normalnym życiu zawsze prowadzi do wypaczeń. I to skrajnych. Wiążących się ze śmiercią wielu ludzi.
Marksa i Engelsa możesz sobie darować, ale Saint-Simona, Fouriera czy choćby Trockiego warto liznąć...
Daruj sobie ciągotki edukacyjne.
Dyć to wszystko mordercy z naganami - proste.

:^o
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Czcigodny z Gisoreux pisze:Ja w tych wyborach będę głosował na PiS, bo to jedyna partia, która może się przeciwstawić bardzo słabym rządom PO. Też nie lubię Macierewicza, Fotygi i tym podobnych, ale mam już serdecznie dość takich asów jak Grabarczyk, Klich, Grad (najgorsi ministrowie w historii RP), Szejnfeld czy największy asior RP Niesiołowski.
E tam, gorszego ministra niż Pol raczej już nie będzie. I czy na prawdę uważasz ww ludzi za gorszych ministrów niż Fotyga czy Macierewicz? Bo ta dwójka to pewniaki w rządzie PiS. Nie to, żebym Grabarczyka czy Klicha cenił.
Czcigodny z Gisoreux pisze: Boję się kolejnych 4 lat pod rządami Rostowskiego, dla niego galopujący dług publiczny jest jak najbardziej do przyjęcia, przecież PKB rośnie... #-o
Sęk w tym, że nie ma żadnych przesłanek do stwierdzenia, że PiS cokolwiek z długiem zrobi. W kryzysie nawoływali do zadłużania się na pakiety pomocowe a największych świętych krów ciągnących z budżetu nie ruszą, bo trzymają sztamę ze związkami.
Rostowski akurat tu ma rację, że istotny jest przede wszystkim wzrost gospodarczy i stosunek dług/PKB a nie dług sam w sobie.

Maciek

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Hohoho, ilu tu obrońców idei komunizmu. No tak, idea wiecznie żywa. Standardowe bajdurzenie o tym, że to jednak nie był zły system, że to ludzie go wypaczali, że trzeba do niego podejść z innej strony (nurt reformatorski). Wspaniały system, gdzie "smierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka", nie tak mawiał wujek Stalin? Ale co ja piszę, zaraz mi ktoś oświecony napisze, że za Stalina nie było komunizmu, tylko kapitalizm, a jakże!
Barbarossa pisze:W odpowiedzi Kaczyński był po prostu kaczyński. Spiskowy, wykręcający się, wjeżdżający personalnie
Barbarossa pisze:JK ma zaburzenia osobowości
Podwójne standardy? :wink:

A skoro żyjemy w dobie wklejania obrazków...

Obrazek

:lol2:

Dawno tu nie zaglądałem, ale w sumie nic nowego - straszenie PiS'em, kaczystami i innymi bzdurami. Świetna dyskusja, gdy prawie wszyscy mają podobne zdanie. Pozostaje mi życzyć miłego kiszenia się w sosie własnym :)

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Kraggo pisze:
Podwójne standardy? :wink:
Sorry, ale to jest poważny argument. I warto go podnosić. Nie mówię tu, że PiS jest partią z psychiatryka, ale jest bardzo prawdopodobne, że kilku czołowych działaczy (Kaczyński, Macierewicz) cierpi na zaburzenia psychiczne. Uważasz, że byłoby spoko wybrać takich ludzi np. na fotel premiera, ministra?

I tak, odpowiadając Ci, ja sram ze strachu, że wariat może zostać najważniejszą osobą w państwie. Złodzieja jeszcze bym przeżył, bo ten wiadomo, chce tylko nakraść. A wariatowi nie wiadomo co do łba strzeli. I tego się boję.

P.S. Nie jestem wyborcą PO, ta partia, wbrew zapowiedziom, nie realizuje postulatów budowy świeckiego państwa, co jest dla mnie bardzo istotne. Dlatego popieram Palikota.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Ja zagłosuję na Palikota. Przynajmniej on jedyny nie udaje, że jest normalmy :twisted: .
Come crawling faster, obey your Master...

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Tu się zgodzę z Yudokuno w jednej kwestii - Trockiego warto przeczytać.
Ale nie dla idei komunizmu a dla zrozumienia jak fenomenalnym oratorem był. Czytałem wiele opisów jego przemów i to co ten gość wyrabiał z tłumem, i to nie tylko z robotnikami. Potrafił wprawić w oniemienie dyplomatów niemieckich, którzy przyjechali negocjować pokój (i przez 3 miesiące swoimi umiejętnościami przeciągał rozmowy). Podobnie potrafił przemówić do arystokracji.
I tylko w tym celu bym go czytał.

Zresztą wszystkim zainteresowanym czasami rewolucji proponuję zapoznać się z fenomenalną pozycją: "Tragedia Narodu. Rewolucja rosyjska 1891 - 1924" Orladno Figesa

A w ogóle skończmy już z tym komunizmem, z Ziętkiem i podobnymi skrajnościami. Dziś taka lewica mało kogo rusza.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Ostro to napisałeś. Ja w tych wyborach będę głosował na PiS, bo to jedyna partia, która może się przeciwstawić bardzo słabym rządom PO. Też nie lubię Macierewicza, Fotygi i tym podobnych, ale mam już serdecznie dość takich asów jak Grabarczyk, Klich, Grad (najgorsi ministrowie w historii RP), Szejnfeld czy największy asior RP Niesiołowski.
Boję się kolejnych 4 lat pod rządami Rostowskiego, dla niego galopujący dług publiczny jest jak najbardziej do przyjęcia, przecież PKB rośnie...

W Polsce nie ma alternatywy dla PO, jest tylko możliwość wyboru mniejszego zła. Ot co.
Nigdy nie sądziłem, że to napiszę, ale zagłosuję na PiS...
nie wierze w dobry rzad JK w ktorym zasiada takie tuzy jak Fotyga, Macierewicz itd.
co gorsza- PIS nie przedstawil zadnego realnego programu...chyba ze domyslnie ma byc odgrzany kotlet w postaci IVRP. to juz zupelnie dziekuje, mialem niestrawnosci i nadal na sama mysl lapie mnie czkawka

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Nie przedstawił co gorsza żadnego konkretnego kandydata na stanowiska związane ze zdrowiem czy gospodarką. Jak ktoś chce wybierać kota w worku (alika ? ). No cóż.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie mam zamiaru głosować na partię, która całą swoją kampanię opiera na krytyce rządu i czynią przemarsze z pochodniami na Krakowskim drąc mordy '"SMOLEŃSK KU%WA".
Nie łapię się też na tezy PO głoszące rychłe nadejście kartofla jako premiera RP. Znudziło już mi się głosowanie na Tuska ze zdrowego rozsądku, zwłaszcza, iż teraz przynajmniej mam jakaś alternatywę po "lewej stronie" wobec Sojuszu. SLD staczało się "już" za Olejniczka* (było wtedy coś takiego jak LiD, pamięta ktoś z Was może?), by dokonać konsolidacji swego ssania za plastusia Napierdalajskiego. Na dobitkę, ich kampania wyborcza to fail. Nie mam pojęcia, do kogo oni ją kierują, gdyż zapewne nie do obywateli choć cosik myślących. Zresztą, nawet Gruby Rychu gdzieś tam już pisał, iż SLD zjebało te wybory. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, iż uporem maniaka pierdolą, iż to PO traci na wzroście poparcia RP. Szczerze mówiąc, pomijając fakt braku jakiejkolwiek alternatywy wobec PO i PiS swego czasu, to mono-partyjny obraz Lewicy w Polsce aż prosi się o nową, zupełnie inną partię i to właśnie SLD traci najwięcej na jakiejkolwiek innej partii po tej stronie.

Najbardziej jednak z tego wszystkiego przeraża mnie to, iż część nadal głosuje na PiS, zapominając, jak Kaczyński próbował wjebać się na pałac na trupie swojego brata. Serio, nie widzicie cosik cynizmu tutaj? Wybaczcie za dosadne sformułowanie lecz jestem pewien, iż wiecie, cóż mam na myśli. O koalicji PiS-LPR-Samoobrona nie wspomnę..
A w ogóle skończmy już z tym komunizmem, z Ziętkiem i podobnymi skrajnościami. Dziś taka lewica mało kogo rusza.
Taa.... :roll:
Ostatnio zmieniony 5 paź 2011, o 13:21 przez Varinastari, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A w ogóle skończmy już z tym komunizmem, z Ziętkiem i podobnymi skrajnościami. Dziś taka lewica mało kogo rusza.
A o JKM to jakoś można dyskutować?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Nie wiem jak tam u was ale u mnie to z tej listy Palikota raczej nie ma na kogo glosowac. Jak popatrzylem kto tam jest to rece mi momentami opadaly. Jesli u was w okregach jest lepiej pod tym wzgledem to spoko.
Ingen175 pisze:Nie przedstawił co gorsza żadnego konkretnego kandydata na stanowiska związane ze zdrowiem czy gospodarką.
A po co? Przeciez najwazniejszy jest "zamach" w smolensku i to kto pierwszy (Tusk czy Putin) nacisnal guzik uruchomiajacy: sztuczna mgle, tytanowa skladana brzoze, banke helowa, glowice termobaryczna i inne bajery, ktore nawet tworcom star treka sie nie snily ;)
Chociaz Tusk tez twierdzi, ze z 5 ministrow ma zostac z obecnego skladu ale o jakis detalach to nie slyszalem ;)
Jankiel pisze:A o JKM to jakoś można dyskutować?
Bo to druga sila polityczna polskiego internetu i na szczescie tylko internetu :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

mam już serdecznie dość takich asów jak Grabarczyk
chętnie podyskutuję merytorycznie :D
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Robson pisze:
mam już serdecznie dość takich asów jak Grabarczyk
chętnie podyskutuję merytorycznie :D
tematy do dyskusji skończą się kiedy dojedziesz na połowę masterów autostradą albo szybkim pociągiem :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Akadera pisze: A po co? Przeciez najwazniejszy jest "zamach" w smolensku i to kto pierwszy (Tusk czy Putin) nacisnal guzik uruchomiajacy: sztuczna mgle, tytanowa skladana brzoze, banke helowa, glowice termobaryczna i inne bajery, ktore nawet tworcom star treka sie nie snily ;)
Ja myślę, że guzik uruchamiający te wszystkie ustrojstwa wcisnął albo Jarosław, albo Maciarewicz, bo to w rzeczywistości prawdziwi szpiedzy i dywersanci na usługach masońskiej loży Żydów i komunistów podgryzających korzenie cywilizacji, by pewnego dnia wyjść na powierzchnię i podbić dziś Polskę, a jutro cały świat! Ale serio, biorąc pod uwagę co PiS narobił (i czego nie zrobił) można sądzić, że to oni są prawdziwymi wrogami ludu, tylko mówią, że to wszyscy inni są nieprzyjacielskimi agentami i spiskowcami, żeby odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Kraggo pisze:
Barbarossa pisze:JK ma zaburzenia osobowości
Podwójne standardy? :wink:
Nie wiem, jaką paralelę widzisz między wjazdami personalnymi podczas rozmowy/wywiadu w TV a wypowiedzią ocenną nt. psychiki potencjalnego premiera.

Co do kiszenia się we własnym sosie - cóż, skoro na tym forum JKMowcy dyskutują z komunistami, to chyba również jest to nieco chybiona teza. Choć mniemam, że przez "kiszenie się we własnym sosie" masz na myśli to, co łączy wielu obecnych - brak zachwytu dla Jarka. Jeśli cię to pocieszy, wielu obecnych łączy również brak zachwytu dla Tuska.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Akadera, a widziałeś kandydatów z RPP z naszego okręgu? Bo na stronie nic nie ma (czy mi się nie wyświetla?).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Wiem, ze nie ma ;) Musialem sie pofatygowac i napisac email z miesiac temu, wczoraj czy przed wczoraj dostalem odpowiedz: spis kandydatow, ich zawod, email itp i kilka ulotek na email. Do tego zaproponowali, ze gratis dorzuca mi ksiazke Palikota :P
Serio to z samego Białegostoku to srednio konkretni ludzie startuja z tej listy imo. Jest moze kilka konkretniejszych osob ale to juz z polnocy wojewodztwa albo z poludnia. Troche nie bardzo mi pasuje glosowac na goscia z Suwałk czy z Siemiatycz.
Jak chcesz to ci moge podeslac to co od nich dostalem ale nie jest tego za wiele.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jak przedmówca jeden powiedział lepiej żeby wariat nie rządził Polską. Pamiętajmy też o takich epitetach które ciągle przychodzą na myśl gdy się widzi logo PiS. "Lumpenliberałowie" "Łże elity" "my stoimy tutaj a oni Stoją tam gdzie zomo"
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pamiętajmy też o takich epitetach które ciągle przychodzą na myśl gdy się widzi logo PiS. "Lumpenliberałowie" "Łże elity" "my stoimy tutaj a oni Stoją tam gdzie zomo"
Straszne rzeczy normalnie. Dla mnie bardziej żenujące były reakcje wszystkich obrażonych, niż te teksty Jarka.
W moich oczach PiS dyskwalifikuje kompletny brak kadr i naiwna wiara (w oparciu o ich rządy), że jak się tylko pozamyka wszystkich złodziei, to autostrady się same zbudują, a w szpitalach będzie się można najeść do syta.
Kompletny brak kadr dyskwalifikuje też Palikota.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ