Red Bull Stratos

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Red Bull Stratos

Post autor: loko »

wole taką formę reklamy niż lekkie nietrzymanie moczu tudzież zatwardzenia w ''te dni".
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Klafuti pisze:
swieta_barbara pisze:A czy się Baumgartnerowi uda? To nie ma żadnego znaczenia. Być może on w ogóle nie istnieje.
Wybrałeś niebieską, prawda? :wink: :mrgreen:

Zgadzam się z tym co mówisz, ale czy to źle? Skoro wszyscy wiedzą, że w mediach jest tylko i wyłącznie fake i reklama, to w porządku. Gorzej, gdyby ludzie dawali się oszukiwać. W każdym razie, lepszy taki świat przyszłości, gdzie rządzą wielkie korporacje, niż jakieś obłąkańcze, niby oświecone ideologie w totalitarnych państwach rodem z powieści Orwella. Państwa obserwują ludzi, by kontrolować ich, przedsiębiorstwa robią to po to, żeby zarabiać. W dodatku organizują nam igrzyska, niektórym nawet za darmo, bo red bulla nigdy jeszcze nie kupiłem :wink: .
To akurat byl przeklejony tekst bezposrednio spod linku. Ale uznalem, ze jest ciekawy, wiec wkleilem. Sorry, ze nie zadbalem o tagi.

Dzis Baumgartner znow bedzie podchodzil do skoku, 4,5 godziny zostalo:
http://www.redbullstratos.com/live/

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

15:15 na tvn24
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Już 16:45.
Lest we forget:
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

lecimy !
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

20 km

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

lektora mogliby już wyłączyć ;] powtarza 8 raz to samo xD
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

To taki ichni Szpakowski ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Sławol pisze:To taki ichni Szpakowski ;)
Jeblem :D

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ale krzywiznę fajnie widać :D

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No i spoko, elegancko wylądował, tylko nie pobił rekordu spadku swobodnego. Ale wzniósł się za to najwyżej.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Summa summarum pobił 3 rekordy, więc i tak świetnie.
Lest we forget:
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

a jeden rekord został dla dziadka, więc też spoko ;] coś mu się tam należy w końcu skakał w roku 60. kiedy technologia była dużo gorsza, tym większy rispekt :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dobrze było. Skubaniec popatrzył na nas wszystkich z góry :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Skiper
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Skiper »

Budzi podziw odwaga tego Austriaka. Jednak wbrew entuzjazmowi w mediach, ta cała sytuacja jest dla mnie dość pesymistyczna. Podobnie jak misja łazika Curiosity. Dobrze, że coś się dzieje, ale mam wrażenie, że jakoś ludzkość w swoich dążeniach straciła impet. Mój ojciec oglądał w telewizji lądowanie na Księżycu, ja natomiast szlifowanie rekordu w skoku. Piszę szlifowanie, ponieważ rekord Kittingera nie był dużo mniejszy biorąc pod uwagę ówczesną technikę. Tak samo z łazikiem i wielkim entuzjazmem. Praktycznie to samo oglądałem kilka lat temu podczas misji Pathfindera. W dniu dzisiejszym mogę w każdej chwili, zobaczyć zdjęcie każdego zakątka Ziemi, a w kilka godzin się tam znaleźć. Nawet miejsca praktycznie niedostępne zostały zdobyte. W 1960r. Walsh i Piccard w Trieste byli na dnie Rowu Mariańskiego, a siedem lat wcześniej Hillary i Norgay weszli na Everest. Został kosmos, ale jak go odkrywać kiedy państwa tną fundusze na badania? Póki co zostaje nam szlifować obecne rekordy w coraz bardziej absurdalnej i cyrkowej otoczce. Kiedyś wystarczyło iść na nabrzeże i szukać najbardziej postrzelonego kapitana w okolicy. Jeśli miało się szczęście to trafiało się do Da Gamy, Kolumba, Cooka czy Nansena. Obecnie z moimi żeglarskimi uprawnieniami nie pozwolą mi nawet na własnej łodzi popłynąć na jakże egzotyczną i nieodkrytą wyspę Bornholm.
To są złe czasy dla odważnych ludzi. :wink:

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Obrazek
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Robson pisze:a jeden rekord został dla dziadka, więc też spoko ;] coś mu się tam należy w końcu skakał w roku 60. kiedy technologia była dużo gorsza, tym większy rispekt :)
Im gorsza technologia, tym większe jaja, a zatem bardziej spektakularne wyczyny. Teraz wszystko ma taki poziom zagrożenia jak piaskownica, bo inaczej ubezpieczalnia nie pozwoli, a opinia publiczna się zbulwersuje.
Na Marsa można by polecieć przy dzisiejszej technologii już dawno, tylko że ma być bezpiecznie. Jak wysyłano pierwszych ludzi na Księżyc z komputerem słabszym od współczesnego kalkulatora nad bezpieczeństwo przedkładano osiągnięcie celu. Gdy Wikingowie pływali do Ameryki, o bezpieczeństwie nikt nawet nie słyszał.

No guts - no glory, jak mawiają Rosjanie z zachodu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nagranie z kombinezonu, przynajmniej kawalek. Tez w niezla rotacje wpadl w pewnym momencie.
http://www.liveleak.com/view?i=e91_1350283911
Nie wiem jak sie zatrzymuje w pewnym momencie w czasie obrotow.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no prosze tego mi własnie brakowało, aż mi sie wierzyć nie chciało że kamerki na sobie nie ma.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

I jeszcvze raz caly skok, tym razem troche humorystyczniej:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... FU774q6eVM#!

ODPOWIEDZ