Zamieszki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamieszki

Post autor: misha »

jeżeli pretekstem ma być ochrona ludności no to w Polsce obwywateli rosyjskich nie mieszka za dużo, mamy więcej Białorusinów i Ukraińców i to mizerne % w ogóle populacji.

Gorzej mają republiki nadbałtyckie bo tam to kilkadziesiąt procent ogółu.
Poza tym nadal istnieje NATO, pytanie czy w takim scenariuszu ochrony ludności rosyjskojęzycznej w republikach nadbałtyckich ktoś na zachodzie nie odpuści jak w Monachium znowu. Podobnie czy odpuszczą z Ukrainą.

Poza tym skoro rząd na Kremlu uznaje aktualne państwo ukraińskie za "nowo powstały twór" i nie uznaje umów zawartych wcześniej to tak samo powinien zrezygnować z długu za gaz i innych płatności. W końcu nowe państwo nie zaciągnęło jeszcze nic. Ale to przecież niemożliwe. Rządu nie uznamy, ale kasę od tego nieuznawanego rządu chcemy.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Barbarossa pisze:
[...] Ukraińcy na nikogo nie najeżdżają i nie próbują rewidować granic, robią to natomiast Rosjanie.[...]
Bo jak na razie, nie mają takiej możliwości :wink:
http://www.fakt.pl/ukraincy-spod-znaku- ... 913,1.html

Ale fakt faktem, banderowcy to nie cała Ukraina...

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Ale fakt faktem, banderowcy to nie cała Ukraina
Tak ale rząd obalili . A teraz prawy sektor mobilizuje się na wojnę z Rosją.
W Symferopolu trwa pro Ukraińska demonstracja , według mnie będzie to punkt zapalny zobaczymy jak zareagują oddziały incognito.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nasi lokalni narodowcy też się co roku mobilizują na wojnę z policją, Żydami i cyklistami
ot taka zasada specjalna takich ludzi, że zawsze mają zagrażającego wroga

chyba nie sądzisz, że taki jeden prawy sektor może reprezentować stanowisko ogółu, ok może sprowokować drugą stroną przez swoje radykalne zachowania

imo nie trzeba być idiotą by zauwazyć, że w konfrontacji z rosją ukraina nie ma zbytnio szans, a wątpliwe czy państwa NATO/UE ruszą swoje czołgi i samoloty z tej okazji

jeśli wojska rosyjskie wejdą na wschodnią ukrainę to równie dobrze armia ukraińska się wycofa bez strzału i będą liczyć na międzynarodową mediację, odpalanie rakiet nic nie zmieni, ruskie i tak zajmą co zechcą
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Wieszkto pisze:...
Tak ale rząd obalili . A teraz prawy sektor mobilizuje się na wojnę z Rosją....
Obrazek
](*,)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Obrazek
A proszę cię bardzo .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

To wina "aleminium", jak piwo, to tylko z butelki!

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

misha pisze:Poza tym nadal istnieje NATO, pytanie czy w takim scenariuszu ochrony ludności rosyjskojęzycznej w republikach nadbałtyckich ktoś na zachodzie nie odpuści jak w Monachium znowu. Podobnie czy odpuszczą z Ukrainą.
Nie! W pytaniu "Kto następny?" absolutnie nie bierzemy pod uwagę NATO ani UE. Sojusznicy może coś zrobią może nie, wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że będą bombardować apelami do rozwiązania na drodze dyplomatycznej, "wspierać moralnie" sojusznika oraz wprowadzą sankcje dotyczące handlu z Rosją takimi towarami jak proszek do pieczenia lub soda oczyszczona albo sól kuchenna jodowana. Zastanawiam się też, o "forumowi mędrcy" czy aby Putin nie testuje reakcji państw tzw. "zachodnich", oraz tego na ile sobie może pozwolić.
btw.
W Estonii o ile dobrze pamiętam 1/4 mieszkających tam osób to Rosjanie.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Kraje nadbałtyckie są w NATO :roll:
Cała VI flota już skończyła diplojment, nawet częściowo na morzu czarnym, a to kilkadziesiąt jednostek, ponad setka samolotów i w sumie kilkadziesiąt tys luda, w każdym razie pałera ma :mrgreen:
Ani na morzu ani w powietrzu ruskie nie są w stanie się przeciwstawić.
Kolejne sankcje nie będą już takie lajtowe, wyraźnie to zaznaczono.

Nina_love
Chuck Norris
Posty: 377
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Post autor: Nina_love »

ale też nie będą, aż tak dotkliwe - ciekawe czy Obama odzyska trochę "twarzy" bo z początku mocno stracił do Frau Merkel :)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:Kraje nadbałtyckie są w NATO :roll:
Cała VI flota już skończyła diplojment, nawet częściowo na morzu czarnym, a to kilkadziesiąt jednostek, ponad setka samolotów i w sumie kilkadziesiąt tys luda, w każdym razie pałera ma :mrgreen:
Ani na morzu ani w powietrzu ruskie nie są w stanie się przeciwstawić.
Kolejne sankcje nie będą już takie lajtowe, wyraźnie to zaznaczono.
Tylko po co skoro USA,Niemcy itd, zarabiają na handlu z Rosją . Amerykanie korzystają/korzystali z ich baz wojskowych .
Nie opłaca im się to wogóle , ani pod względem militarnym ani ekonomicznym.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

4 karabiny pisze:Kraje nadbałtyckie są w NATO :roll:
I co z tego? NATO na to, jak na lato. :lol2:
Nie wiem skąd się bierze taka wiara w NATO. Jakiż w sumie interes miałaby zachodnia Europa i Turcja (bo oni w sumie też są członkiem NATO o ile się nie mylę) w umieraniu za np. Tallinn?

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

@qurdemol
Ano w mojej opinii taki, że co innego oddać Krym co innego Łotwę.
Jeżeli by do tego doszło byłby to 1 przypadek nie bronienia kraju członkowskiego co podważyło by sens istnienia NATO samego w sobie.
Odwracając pytanie to w co wierzyć?? Zauważ, że w konflikcie militarnym z Rosją nie tylko Ukraina, Łotwa czy Polska pozostawiona sama nie ma szans. Kraje skandynawskie również, Turcja też przypuszczam, że nawet Bundeshwera miała by kłopoty.
Jeżeli dojdzie do teoretycznej aneksji np Litwy i NATO nie zareaguje konkretami to po c...j ono? Rozsypie się jak domek z kart.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Francuzi też nie chcieli umierać za Gdańsk w 39. Taka analogia.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Murmandamus pisze:Francuzi też nie chcieli umierać za Gdańsk w 39. Taka analogia.
No nie chcieli w 39. A jak skończyli w 40? Taka analogia ;)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

4 karabiny pisze:
Murmandamus pisze:Francuzi też nie chcieli umierać za Gdańsk w 39. Taka analogia.
No nie chcieli w 39. A jak skończyli w 40? Taka analogia ;)
bez zniszczeń :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:No nie chcieli w 39. A jak skończyli w 40? Taka analogia ;)
A teraz UE wysłała do Republiki środkowej Afryki , grupę ekspedycyjną, głownie Francuzi ale też Polacy i Niemcy.
Ale o tym się nie mówi , Taka analogia.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Laik pisze:bez zniszczeń :wink:
No polemizowałbym ;)
W ten sposób patrząc to wolę Szczecin i Wrocław w Polsce niż Lwów i Równe ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie znosze dolaczania do dyskusji "moralnego prawa". znaczy ze konczy sie polemika, przynajmniej z jednej strony. bo z moralnoscia ciezko polemizowac. szkoda ze jedno ze stronnictw politycznych w zasadzie zawlaszcza moralnosc.

imo bedzie referendum i po sprawie. i Barb to znaczaco legitymizuje Rosjan, jakkolwiek zle by to nie brzmialo. podobnie rzecz sie miala z Serbia/Kosowem. Tyle ze tam byl proces znacznie bardziej intensywny...i Europa bardzo szybko zaakceptowala nowy stan rzeczy.
tera idzie w druga strone.

nastepne punkty zapalne to szeroko pojety Kaukaz. ale tym razem bedzie pod banderą walki z fundamentalizmem.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To co się teraz dzieje z Krymem było już przerabiane przez Rosję z Abchazją i Osetią Południową - oficjalnie Zachód ich nie uznaje i tyle.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ