Zamieszki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Re: Zamieszki

Post autor: 4 karabiny »

@Wieszkto
Nie jestem pewien kolego skąd czerpiesz informacje. Odnośnie giełdy to grube ryby albo parę tygodni temu sie pozbyły akcjii albo generalnie leją na obecne spadki.
Co do "łatwości spekulacji" w czasach kryzysu ... :roll: ? z deka w mojej opinii ryzykowne stwierdzenie dyletanta biorąc pod uwagę, że na większości rynków zgodnie z oficjalnymi danymi ponad 80% graczy to dawcy - zazwyczaj jednorazowi - kapitału.
Jeżeli 2% dziennie rezerw uważasz za lekki niepokój to ... ile im to daje czasu? Niecałe dwa miechy i będą mieli naprawdę mało wesoło.
Co do opozycji w Rosji to oczywiście jakaś jest, ale to specyficzny kraj z wyjątkowo silnym kultem jednostki i opozycja ta zazwyczaj jest skutecznie trzymana za buźkę (oczywiście z pominięciem kilku w historii momentów krytycznych gdy szala goryczy się przelała).
Nie wiem również skąd Twój wniosek, że Hitler opozycji nie posiadał?, bo była, działała, przykładów jest wiele, a kwestia jej skuteczności to już inna sprawa.
Świat idzie do przodu i jak pamiętam z BBC, 2 wojnę w zatoce w zasadzie jako pierwszą na żywo transmitowaną non stop to dużą nadzieję pokładam właśnie w mediach i często wyśmiewanym lajkowaniu na necie. Większą niż wyrażanie: zaniepokojenia, głębokiego zaniepokojenia, bycia wstrząśniętym wstrząsającymi relacjami itd.
I kolejna sprawa Rosja tak to duży kraj w związku z perspektywy historycznej więcej do podziału i łatwiejszy do rozpadu niż się może zdawać.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:Nie wiem również skąd Twój wniosek, że Hitler opozycji nie posiadał?, bo była, działała, przykładów jest wiele,...
Dopóki ich nie zagazował. W momencie rozpoczęcia działań zbrojnych już nie było opozycji.
4 karabiny pisze: Nie jestem pewien kolego skąd czerpiesz informacje
Z życia zauważ iż ktoś te akcje , udziały , zasoby kupuje . Po katastrofie w Japonii jen spadł o 20 % po roku odzyskał dawną wartość , kto kupował w tamtym czasie zarobił, schemat działa od ataków z 11 września. Katastrofa , paniczna wyprzedaż, 2 -3 tygodnie po normalizacji rozpoczyna się wzrost i odzyskiwanie strat.
A to że bronią waluty , to jest normalne Polska też ma rezerwy różnych walut na taką ewentualność . Zagrożeniem jest Szwajcaria o dziwo kraj neutralny militarnie, ale bardzo aktywny spekulacyjnie z olbrzymim zapleczem.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Dopóki ich nie zagazował. W momencie rozpoczęcia działań zbrojnych już nie było opozycji.
Po raz kolejny jesteś w błędzie i kłania się po raz kolejny uwaga Agi o przynajmniej skorzystaniu z dr.googla zanim się coś napisze o podręcznikach historii do szkoły średniej nie wspominając. Że przypomnę tylko Stałfenberga, czy Rommla i paru innych ...
Z życia
Rozumiem, że jesteś praktykiem na giełdzie? Bo ja np dyletantem tak, ale praktykiem również. I nie wiem jak ty ale ja biorę info z najnormalniejszej analizy fali w układzie kartezjusza. Bo specjalistą od AT to na pewno nie jestem.
Oczywiście rynki się podnoszą ponieważ są cykliczne. To tak głębokie stwierdzenie jak to, że w oceanach pływają duże i małe rybki, co bynajmniej nie oznacza, że małe są na wyginięciu - bo wymierają duże.
Ostatnie krach na rynkach zaczął się nomen omen w 2008r co doskonale zgrało się z "niesieniem bratniej pomocy" ucieleśnionym Rosjanom w Gruzji, po wcześniejszym regularnym i hojnym obdarowaniu ich paszportami FR co doskonale zgrało się z pokoleniem ninja w stanach i kolejnej po dotkomach bańce spekulacyjnej na rynku kredytów hipotecznych w szczególności subprime.
I bagatela rynki w zasadzie podnoszą się do dzisiaj co już daje dobre 6 lat ... a w tzw. międzyczasie globalne pkb zaliczyło pierwszą od IIWW światowej recesję.
Także ogólnikami będącymi w dużej mierze fantastyczną projekcją raczej wielu nie przekonasz do swojego zdania.
Co do obrony waluty to bronią nikt nie twierdzi, że nie. Pytanie na ile im starczy amunicji bo jak widzę dziś wyparowało im w sumie po dniu interwencji 55mld bagsów co jest mniej więcej tyle ile wydali na Soczi.
Co do Szwajcarji to no ofens ale jakaś kolejna teoria spiskowa o złocie Hitlera czy też innej formie zarabiania przez ogarniętych ludzi pieniędzy? Bo już kompletnie nie czaję? Jeżeli chodzi o ścisłość to już bardziej aktywna spekulacyjnie jest Norwegia i jej państwowy największy aktualnie na świecie fundusz z ropy.
Oczywiście na pewno coś tam Szwajcarom można zarzucić pytanie tylko po co?

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:Po raz kolejny jesteś w błędzie i kłania się po raz kolejny uwaga Agi o przynajmniej skorzystaniu z dr.googla zanim się coś napisze o podręcznikach historii do szkoły średniej nie wspominając. Że przypomnę tylko Stałfenberga, czy Rommla i paru innych ...
Zdrada czy zamach to nie forma politycznego wyrażenia siebie, a zwyczajna próba przejęcia władzy. Z tego co pamiętam byli z wermachtu i mogli odmówić wykonania rozkazu podać się . Bądź przejść na stronę aliantów ,część Niemców tak zrobiła , służyli głownie w armii Brytyjskie . Mimo takich możliwości woleli przejąć władzę , nie udało się .
Poza tym żaden nie wygłosił swoich poglądów publicznie.
4 karabiny pisze:Bo specjalistą od AT to na pewno nie jestem.
I tu mnie masz , nie jestem . Ale mam swoje źródła nie twój interes kto to.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Zdrada czy zamach to nie forma politycznego wyrażenia siebie, a zwyczajna próba przejęcia władzy. Z tego co pamiętam byli z wermachtu i mogli odmówić wykonania rozkazu podać się . Bądź przejść na stronę aliantów ,część Niemców tak zrobiła , służyli głownie w armii Brytyjskie . Mimo takich możliwości woleli przejąć władzę , nie udało się .
Poza tym żaden nie wygłosił swoich poglądów publicznie.
Chyba nie tylko raz Cię mam ... ;)
Bo przeczysz kolejny raz sam sobie. Ta opozycja to jak widzisz była w różny sposób wyrażana pomijając kwestię, że działali w realiach wojny i to światowej. Rozumiem, że stosując analogię admirał Denys Berezovski dwudniowy dowódca floty Ukraińskiej to zdrajca, opozycjonista? Bo ten to akurat dostał szanse w przemówieniu wyrażenia poglądów #-o
I tu mnie masz , nie jestem . Ale mam swoje źródła nie twój interes kto to.
A jak Ci zapłacę to udostępnisz źródło? ... ;) Kto wie może dobra inwestycja :lol2:
Edit
Btw Ukraińcy na Krymie mają czas do 4 rano na złożenie broni. I to jest oficjalny komunikat. Także możliwe, że najbliższa noc coś wyklaruje.
Ooo i już to zdementowali co może być jeszcze gorzej dla chłopaków. Bo przecież oficjalnie na Krymie nie zwiększa się obecności wojsk FR. To tylko "antynazistowska samoobrona" w mundurach desantu bez dystynkcji ...

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:A jak Ci zapłacę to udostępnisz źródło? ... ;) Kto wie może dobra inwestycja :lol2:
Takich znajomości byle komu się nie zdradza, a ty dla mnie < nie obraź się > jesteś takie byle co/kto.
4 karabiny pisze:Chyba nie tylko raz Cię mam ... ;)
Dla mnie opozycja to polityczna rozgrywka kto ma sprawować władzę a kto ma się jej podporządkować. Zamach stanu przeprowadzony przez oficerów wojska to zwyczajny pucz i zdrada. Nic tego nie zmieni. Wojskowy składa przysięgę , oni tez złożyli na wierność Adolfowi .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Takich znajomości byle komu się nie zdradza, a ty dla mnie < nie obraź się > jesteś takie byle co/kto.
Nie no rozumiem. Sprzedaj jakiemuś funduszowi inwestycyjnemu. Jak coś warte na pewno dobrze zapłacą :lol2:
Wojskowy składa przysięgę , oni tez złożyli na wierność Adolfowi
Jasne ... #-o "Bo my tylko wypełnialiśmy rozkazy" #-o
No bez komentarza. Wg Ciebie to takie jasne i proste?

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:Jasne ... #-o "Bo my tylko wypełnialiśmy rozkazy" #-o
No bez komentarza. Wg Ciebie to takie jasne i proste?
Tak ,bo skoro się z nim nie zgadzali , to nie powinni składać mu przysięgi wierności . Tyle ,sami wybrali nikt ich nie zmuszał , mogli być szeregowcami i zdezerterować. Miast to woleli być oficerami ,wysyłać ludzi na śmierć za człowieka z którym się nie zgadzali, Panowie to jest hipokryzja i najgorsze kur... :evil: .
4 karabiny pisze: Nie no rozumiem. Sprzedaj jakiemuś funduszowi inwestycyjnemu. Jak coś warte na pewno dobrze zapłacą :lol2:
To samo możesz i ty zrobić. Ale ty masz tylko pomysł co z takimi informacjami zrobić, brak ci najważniejszego towaru na sprzedaż.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Wiesz kolego ja trochę nie w temacie ostatnio jestem ale już parę osób zdążyło mnie uświadomić, że jesteś Trolem w związku z czym poddaję się - wygrałeś :)
Naprawdę nie musisz się spinać. Racja jest po Twojej stronie.
A ja sobie wrócę do kminienia rozpy po długiej przerwie.

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

4 karabiny pisze:Wiesz kolego ja trochę nie w temacie ostatnio jestem ale już parę osób zdążyło mnie uświadomić, że jesteś Trolem w związku z czym poddaję się - wygrałeś :)
Naprawdę nie musisz się spinać. Racja jest po Twojej stronie.
A ja sobie wrócę do kminienia rozpy po długiej przerwie.
#-o Achtung Achtung Wieszkto , ja cały czas kminię rozpy.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

No, odpocznijcie przez parę godzin, bo wchodzicie w zakres, który zapewne tutejsza administracja zaraz uzna za powód na kłódkę... dajcie ludziom poczytać doniesienia i dyskusję na poziomie. Wasza niestety, przestała taka być. :(

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

e no nie było źle , chłopaki poprężyli muskuły, kto jest większym wilkiem z wallstreet a potem zgodnie się ze sobą nie zgodzili. ja to całą tą makroekonomie , tych pedziów z giełd , spekulantów mam w ohydzie bo nie godzi się zarabiać nic nie robiąc , pieniądz wirtualny z kupki na kupkę przerzucać a właściwie to już nie ma kupek tylko się długami operuje. a potem przychodzi kryzys , życie mówi sprawdzam i jest płacz "ojojo jeszcze wczoraj pracowałem w szklanym domu z windą jadłem sushi i miałem służbowego yarisa a teraz mnie wyrzucili a ja przecież na niczym innym się nie znam". prawdziwy facet powinien umieć zapracować na rodzinę nawet gołymi rękami jesli życie go do tego zmusi. a już zupełnie na poważnie to jak czytam o tych panach co zarabiają pizdyliony i za nic nie odpowiadają jacys trumpfowie to utwierdzam się w szacunku do rzemieślników którzy coś WYTWARZAJĄ a nie tylko na tym spekulują. tak tak wolny rynek a ja gadam jak socjalista tfu!
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Obecne wydarzenia powinny dać dużo do myślenia zwolennikom wszelkiego rodzaju teorii o
"NATO co nas obroni" smutna prawda jest taka, że w sytuacji kryzysu będziemy mogli liczyć tylko na siebie.
Przez ostatnich kilkanaście lat ufni w nasz zachodni styl życia obrastaliśmy w tłuszcz, żyjąc w bezsensownym przekonaniu, że nastała era pokoju. Bardziej interesowało nas to co dzieje się na Facebooku niż w świecie realnym.
Teraz przychodzi nam za to zapłacić.

Jakis czas temu zadałem sobie pytanie- co będzie, jeśli nasz wschodni brat np. odetnie nam gaz, będzie miał do nas pretensje terytorialne itp. Odpowiedź, którą wydedukowalem, była przerażająca- nic. Będzie jak w 1939.

Niestety Barb, ale masz 100% racji. Ta sama retoryka, ten sam styl działania. Tylko Europa nie ma odwagi zareagowac tak jak powinna.

Żeby nie było- jestem całkiem poważnym facetem, mam własną firmę, zatrudniam kilkanaście osób. Cholernie martwi mnie to co się dzieje i fakt, że wielu młodych ludzi ma totalnie w dupie to co się dzieje i skutki, jakie te wydarzenia moga przynieść.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Barbarossa pisze:Osobom, które podziwiają jak to Putin rozgrywa i jakie to sukcesy odnosi - szczerze mówiąc, jedyną korzyścią z zajęcia Krymu będzie euforia nacjonalistyczna Rosjan i tymczasowy wzrost poparcia dla Putina... o ile zaraz potem gospodarka im nie siądzie. Krym nie jest wiele wart i jego zajęcie nie zmienia siły Rosji. Natomiast na pewno odbędzie się ogromnym kosztem politycznym. Putin bawiąc się w Adolfa nie ugra wiele, natomiast musicie mieć świadomość, że robi dokładnie to, co Adolf - uważa demokrację i niechęć Zachodu do wojny za słabość i choć realnie sam jest słabszy (bo Rosja nie ma potencjału militarnego NATO), rozgrywa swoją agresywność i brak szacunku dla suwerenności innych państw jako atuty. Ale jest to ślepy zaułek, o czym przekonał się wcześniej Adolf.
Barb, ja wcale nie zachwycam sie Putinem tylko zwracam uwage ze to co sie dzieje bylo zaplanowane duzo wczesniej. To on ma inicjatywe w tej grze i najwyrazniej ani EU ani USA nie ma pojecia jaki bedzie jego kolejny ruch.

Dzisiejsze manewry (nikt o niczym nie wiedzial, dziekujmy Macierewiczowi za rozwalenie polskiego wywiadu) w okregu Kaliningradzkim postawily wszystkich na nogi: nad Krakowem, na pokaz chyba, przelecialy F16 w kierunku wschodnim a przez Krynice przejechaly sklady wojskowych pociagów z transportem, tak samo w Slupsku na wschod. Jakkolwiek pokazowka lotnicza bym sie nie przejmowal, to juz te dwa duze transporty wojskowe na wschodnia granice z logistycznego punktu cos znacza.

Co do slepego zaulku, Merkel powiedziala niedawno ze Putin stracil kontakt z reczywistoscia. Jesli oprocz niego jest kilku podobnie nastawionych wojskowych, moze byc niezly ambarans.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Może aż tak bym nie dramatyzował w sensie, że NATO nas nie obroni. Nie mówię, że od razu wyślą leopardy ale pomijając użycie atomu to też chyba nie jest tak, że Rosja jedzie do Odry w tydzień czasu i zamiata wszystko po drodze.
Było nie było coś tam się Europa po II światowej nauczyła. A Ukraina czy Polska to pomimo wszystko nie Gruzja czy Czeczenia. I oczywiście musimy liczyć na siebie pytanie tylko jak długo bo wcześniej czy później zachód ruszy.
Z politycznego i również militarnego punktu widzenia nigdy nie byliśmy - patrząc przez historię - w lepszej sytuacji. No może za Jagiellonów ale to inna bajka.
Natomiast absolutnie się zgadzam, że świadomość młodych jest porażająca. #-o
Jak historia kilkukrotnie pokazała o takich punktów zapalnych jak puściły ludziom nerwy zaczęło się parę konkretnych dymów i bardzo niewiele brakuje do kolejnego bałaganu, w którym sankcje, słowa potępienia to będzie naprawdę za mało.
Ciekawie to się zacznie jak Putin nie zatrzyma się na Krymie tylko chapnie te kilka kolejnych województw. Wtedy jestem ciekawy co zrobi zachód.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

4 karabiny pisze:Może aż tak bym nie dramatyzował w sensie, że NATO nas nie obroni.
Yhm... obroni, obroni.
"W związku z sytuacją na Ukrainie Biały Dom odwołuje delegację prezydencką na paraolimpiadę w rosyjskim Soczi - poinformowała rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu Caitlin Hayden."
:shock: :mrgreen:

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Duke of Mousillon pisze:oprocz niego jest kilku podobnie nastawionych wojskowych
Kilkaset tysięcy wojskowych bym powiedział.
Grazbird pisze:"NATO co nas obroni"
Nas nie obroni , nikogo nie obroni NATO zazwyczaj atakuje i grabi ropę.
Polityka zagraniczna ,błędne decyzje militarne, przyniosły nam niezłą dupę. Najlepsi żołnierze są w Afganistanie albo są na zielonej trawce. Brak armii milicyjnej ,hordy młodych mężczyzna niezdolnych do obrony własnych rodzin . Ruscy zasypią nas czapkami :!: .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

poczytajcie niezależne informacje jakie przygotowały niezależne media :idea: i spójrzcie jak jesteście manipulowani i kreowani przez radio i tv:

Ukraińska Flota Wojenna po stronie Krymu
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... eo-2014-03

Ukraina – komedia powszechnej mobilizacji
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... ji-2014-03

Rosyjskie NIET dla syjonistycznej władzy na Ukrainie
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosyj ... ie-2014-03

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Im bardziej rosja (jak przeglądarka śmie podkreślać mi to słowo na czerwono z powodu małej litery!) ruszy na zachód tym większe prawdopodobieństwo, że Ukraińcy będą się bronić. Wówczas sprawa zostanie rozpatrzona ponownie przez światowych przywódców. Z ruskimi się nie negocjuje, do ruskich się strzela! Wyrażam swoje głębokie zaniepokojenie tym co się dzieje, biernością polityków. Mam nadzieję, że gdzieś cichaczem po sztabach chłopaki ogarniają tę sytuację.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Marcins pisze:Im bardziej rosja (jak przeglądarka śmie podkreślać mi to słowo na czerwono z powodu małej litery!) ruszy na zachód tym większe prawdopodobieństwo, że Ukraińcy będą się bronić. Wówczas sprawa zostanie rozpatrzona ponownie przez światowych przywódców. Z ruskimi się nie negocjuje, do ruskich się strzela! Wyrażam swoje głębokie zaniepokojenie tym co się dzieje, biernością polityków. Mam nadzieję, że gdzieś cichaczem po sztabach chłopaki ogarniają tę sytuację.
Powiedzial co wiedział... :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ