Zamieszki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Re: Zamieszki

Post autor: 4 karabiny »

@Duke
No zgoda nie pojadą na paraolimpiadę. A co Ty uważasz, że nie wiem - niecałe 2 tygodnie od konkretnych ruchów wojsk FR na morzu czarnym pojawią się lotniskowce NATO?
Nato i UE z założenia tak nie działa i działać nie będzie.
A z tego co słyszymy już wzmacniają naszą granicę. Gdzie generalnie nie ma jeszcze mowy o konflikcie Polska Rosja.
Było nie było Ukrainy nie ma w NATO, ostatnie kilka lat i od groma kasy zaprzepaścili. I było nie było na razie nie ma tam czystek etnicznych, obozów czy autentycznej wojny.

Pomijając już w ogóle kwestię co będzie jak na takim Krymie czy wschodzie Ukrainy autentycznie ludność się opowie za integracją z Rosją. Albo przynajmniej zdecydowana większość.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

rudobrody79 pisze:poczytajcie niezależne informacje jakie przygotowały niezależne media :idea: i spójrzcie jak jesteście manipulowani i kreowani przez radio i tv:

Ukraińska Flota Wojenna po stronie Krymu
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... eo-2014-03

Ukraina – komedia powszechnej mobilizacji
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrai ... ji-2014-03

Rosyjskie NIET dla syjonistycznej władzy na Ukrainie
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosyj ... ie-2014-03
Niezla tuba propagandowa ruskich :) Czytales zrodla?

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Anonymous z Ukrainy wysyłają Polsce ostrzeżenie
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/anony ... ie-2014-03

czytam od 2 lat i jest tylko jedna prawda...słowianie od zawsze byli niszczeni jak nie z jednej to z drugiej strony...

EDIT:
Ukraiński kryzys zapowiada apokalipsę
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kryzy ... ts-2014-02

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak cos ma w tagach i co 2 zdaniu słowo Żyd albo syjonizm to już to jest dla mnie zerowa wiarygodność :)

w dniu swira było już o racji:P i tyle
https://www.youtube.com/watch?v=n8mziFPNNnE
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

@miszak
Też zrezygnowałem po kilku zdaniach o syjonistach :)

BTW 1 , 1.5 % w jeden dzień to wbrew pozorom nie jest wcale tak źle biorąc pod uwagę totalny bałagan na Ukrainie. T o jest jakaś siła tym bardziej, że ich doktryna na bank zakłada oddanie części terytorium.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

4 karabiny pisze:@Duke
No zgoda nie pojadą na paraolimpiadę. A co Ty uważasz, że nie wiem - niecałe 2 tygodnie od konkretnych ruchów wojsk FR na morzu czarnym pojawią się lotniskowce NATO?
Nie no przeciez odwolano delegacje politykow na olimpiade inwalidow. Wow taki krok... ;) Wracajac do meritum i na serio. Uwazam, tylko ze cos tu nie zagralo tak jak powinno ze Putin zademonstrowal pokazem sily a NATO nie ma na to zadnej odpowiedzi. Gdzie te satelity, gdzie ta technologia z emsiajes czy jak to sie ten serial nazywa, gdzie ten system szpiegowski, gdzie ta inwigilacja, dlaczego na pokaz sily na morzu Czerwonym i na pokazowe argumenty w formie tych baltyckich okretow w tym rejonie NATO nie pokazalo swoich argumentow? Rosja to panstwo miedzykontynentalne, maja tyle rejonow konfliktowych gdzie poszczegolne armie panstw czlonkowskich NATO moglyby ja przyprzec do muru ze Putin by sie 3x zastanowil nad pyskowaniem militarnym.Mobilizacja tu, mobilizacja tam, cwiczenia taktyczne w kilku miejscach globu w strefie interesow Rosji (tak jak oni dzisiaj rano w Kaliningradzie). Z tego co czytam dzisiaj nic takiego poza przelotami F16 by podbudowac cywilow i tymi dwoma transferami kolejowymi sie nie dzieje. I to tylko Polska wlsnym sumptem przeprowadzila.



4 karabiny pisze:Gdzie generalnie nie ma jeszcze mowy o konflikcie Polska Rosja.

3 tygodnie temu, gdy okrety rosyjskie byly w drodze na Krym tez bys nie powiedzial ze jest wojna Ukrainso-Rosyjska. Nie wiem przeciez jaki jest kolejny krok Putina a oczekiwac ze on bedzie myslec racjonalnie jak pokazuja wszystkie analizy specjalistow nie ma co.

4 karabiny pisze:Pomijając już w ogóle kwestię co będzie jak na takim Krymie czy wschodzie Ukrainy autentycznie ludność się opowie za integracją z Rosją. Albo przynajmniej zdecydowana większość.
A co to zmienia? Niepodlegle panstwo ma prawo do swojej polityki. Ślązacy tez chca swojego jezyka i wielu mowi ze w Niemczech byloby im lepiej. Ciekawe czy bys uzyl tego argumentu jakby Bundeswehra zdesancila we Wrocku i zmienila tabliczki na Breslau.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

niestety .... poznając prawdę zawsze mówi się o nich...

a teraz z międzynarodowego źródła - prisonplanet
Audycja Wiadomości PrisonPlanet.pl nt obecnych protestów i rewolucji na świecie.
http://www.prisonplanet.pl/audycje/audy ... 2108913001

Rosyjscy żołnierze, są w drodze do Sewastopola.http://www.prisonplanet.pl/polityka/ros ... 2119631234

Rada Atlantycka: Potrzebny “kryzys” by utrzymać “nowy porządek świata”
http://www.prisonplanet.pl/polityka/rad ... 1963930393

Waszyngton zorganizował protesty destabilizujące Ukrainę.
http://www.prisonplanet.pl/polityka/was ... 1119050509

Sponsorowany przez Sorosa “libijski scenariusz" rozwija się na Ukrainie.
http://www.prisonplanet.pl/polityka/spo ... ,p92364014

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

rudobrody79 pisze:czytam od 2 lat i jest tylko jedna prawda...słowianie od zawsze byli niszczeni jak nie z jednej to z drugiej strony...
Od kiedy Ukraińcy albo Rosjanie to Słowianie , Polacy ,Słowacy , Czesi , część Niemców ze wschodu ale bardzo mała części to są Słowianie.
A Ruscy to potomkowie Wikingów , Niemców , Sasów ,wszystkich osadników którzy tłumnie tam przybywali . Ze Słowian to im prawie nic nie zostało. A Ukraińcy to potomkowie całej najemniczej hałastry wysyłanej na tamte terytoria przez Polską magnaterię, od Szwajcarów po Szkotów oraz Szwedów.
Więc do Sławnej Rodziny ich nie zaliczaj . :!:
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Polska historia - czy na pewno polska? Tempo rozpadu przyspiesza. #1
http://www.prisonplanet.pl/polityka/pol ... 1326341262

zerknij na mapę i zobacz jaka była kiedyś a jaka jest teraz granica....

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

@Duke
No ja to wszystko rozumiem co piszesz. Ale ty naprawdę masz wrażenie, że NATO od kilku tygodni nic nie robi? Uważasz, że nie używają tych satelitów i technologii itd? Ja sądzę, że używają i o działaniach Rosjan doskonale wiedzą od dawna. A im mniej o tym słyszymy tym lepiej.
A po cholerę eskalować i prowokować konflikt przelotami F16? I demonstracjami siły? W momencie gdy naprawdę nie muszą nic udowadniać. Putin doskonale wie, że w wypadku starcia z NATO, Rosja przegra. A przesunąć lotniskowiec to jest doba i floty czarnomorskiej nie ma w kolejną dobę ... :roll:
Mój punkt widzenia jest taki Putin bierze ile może grając Vabank i w pewnym momencie ustąpi.
Problem jest taki co się stanie jak eskaluje to nieoczekiwanie do momentu, w którym ani Putin ani Nato nie zapobiegnie konkretnej wojnie.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

4 karabiny pisze:@Duke
No ja to wszystko rozumiem co piszesz. Ale ty naprawdę masz wrażenie, że NATO od kilku tygodni nic nie robi? Uważasz, że nie używają tych satelitów i technologii itd? Ja sądzę, że używają i o działaniach Rosjan doskonale wiedzą od dawna. A im mniej o tym słyszymy tym lepiej.
No wlasnie mam takie wrazenie. Dzisiaj rozmawialm z moim dobrym znajomym, sluzyl w Royal Army za czasow wojny o Falklandy i mowilem mu "sluchaj, to wszystko jest gra pozorow, kazdy kazdego obserwuje i NATO na pewno wiedzialo i wie co robic". On mi odpowiedzial ze wtedy tez wszyscy mysleli ze Arentynczycy bleffuja i nikt sie specjalnie nie przejmowal choc brytyjczycy obserwowali co sie dzieje byli totalnie zaskoczeni. Co to takie Falklandy, sam kamien nic wiecej. Po prostu siedza mi w glowie te dwa tygodnie zeglugi floty baltyckiej na morze czarne i skoro ruskie juz w tamtym czasie to zaplanowaly i zaden publicysta, zaden jakis specjalista od konfliktow politycznych nie opisal tego scenariusza "Rozruba na Majdanie jest pretekstem do zajecia Krymu" to trudno zachowac jakis peace of mind jak sie nie wie co sobie planuje Putin i co sie zdarzy za dwa tygodnie :)
4 karabiny pisze:A po cholerę eskalować i prowokować konflikt przelotami F16? I demonstracjami siły?


Bo demonstracja sily sie pokazuje przeciwnikowi swoje zdecydowanie.
4 karabiny pisze:W momencie gdy naprawdę nie muszą nic udowadniać. Putin doskonale wie, że w wypadku starcia z NATO, Rosja przegra.


Hitler tak samo myslal ;)
4 karabiny pisze:A przesunąć lotniskowiec to jest doba i floty czarnomorskiej nie ma w kolejną dobę ... :roll:

Tu juz wychodzisz w strategie konfliktu, mi sie rozchodzi o dzialania taktyczne przed rozpoczeciem wojenki. Poza tym, to nie doba. Statki nie maja napedu warpowego jak w 40k ;)
4 karabiny pisze:Mój punkt widzenia jest taki Putin bierze ile może grając Vabank i w pewnym momencie ustąpi.
W ktorym? Jak zajmie Krym, a reszta Ukrainy odpowie ogniem, zaczna sie lac na calego? Przeciez to taka sama sytuacja jak w `39. Polacy uniesli sie honorem o autostrade eksterytorialna i Gdansk. Irracjonalny i idiotyczny powod do wojny moim zdaniem. Sobie przypisujemy prawo do wojny o honor a innym kroajom tego odmawiamy i oczekujemy zimnej kalkulacji?
4 karabiny pisze:Problem jest taki co się stanie jak eskaluje to nieoczekiwanie do momentu, w którym ani Putin ani Nato nie zapobiegnie konkretnej wojnie.
No wlasnie, na szczecie od kilku lat mieszkam w Albionie ;)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Doba doba ;)
Lotniskowiec warpa nie potrzebuje aby zrobić te 500km na dobę :) Bo robi te 30 węzłów na h.
Jeden ma siłę uderzenia wielokrotnie większą niż dla przykładu cała Polska armia. Dodatkowo akurat amerykańce regularnie ostatnio trenują.
Tylko po raz kolejny po co?
To nie jest gra RPG i w tydzień nikt nie będzie szturmował Moskwy.
A demonstracja siły już jest. Właśnie Czesi wypowiedzieli Ruskim rozbudowę Temelina. Kolejne 10mld w plecy na dzień dobry i liczymy dalej kasę u państwa, które w zasadzie wszystko importuje poza surowcami które, żeby żyć z kolei musi eksportować. To po jednym dniu mamy circa 65mld.
Z kwestiami prawa do obrony i unoszenia się honorem to może darujmy sobie. Podobieństwa są ale to jednak nie jest 39 ... :roll:
Putinowi jednak do Hitlera i to tego sprzed 39 trochę brakuje.
Pomijając całkowicie kwestię, że najsilniejsze są państwa, które rozwijają gospodarkę, a nie machają szabelkami.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Rudobrody widzę hardą prawdę czytasz w internetach. Można poznać, że to prawda, bo tak mają napisane w logo i się z nimi zgadzasz. Ja tam się na polityce nie znam, na historii tym bardziej, ale znam się na biologii - a na tej stronce jest link do jutubowego reportażu o wpływie GMO na rozwój nowotworów u szczurów, oparty na badaniach francuskich naukowców. Które to badania zostały w 100% zdyskredytowane przez powszechnie rozumiany świat nauki. Także bym ze szczyptą soli prawdziwość tej ich prawdy brał.

W sumie nie wiem po co to piszę, bo i tak stwierdzisz, że jestem łgarzem i ulegam manipulacjom, ale poczułem potrzebę się uzewnętrznienia.

Co do tematu, jak mówiłem, nie znam się. Ale jak się na to wszystko patrzę to zamęt straszny i w ogóle mi się to nie podoba. Działania Rosji, pomimo, że wciąż nie wierzę, iż dojdzie do otwartego konfliktu zbrojnego, są dość wieloznaczne i niepokojące. Nie sądziłem, że się taki bigos z tego ukręci. Podejrzewam, że mało kto sądził. I gdybanie co będzie jest troszkę płonne, bo przewidzieć faktyczny rozwój wydarzeń można raczej tylko na podstawie farta - przynajmniej wg. mnie.
Uerph.

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

4 karabiny pisze:Doba doba ;)
Lotniskowiec warpa nie potrzebuje aby zrobić te 500km na dobę :) Bo robi te 30 węzłów na h.
Jeden ma siłę uderzenia wielokrotnie większą niż dla przykładu cała Polska armia. Dodatkowo akurat amerykańce regularnie ostatnio trenują.
No dobra :)
4 karabiny pisze:Tylko po raz kolejny po co?
To nie jest gra RPG i w tydzień nikt nie będzie szturmował Moskwy.
No ale nkt nie mowi o Moskwie. Rosja ma przeciez kilka rejonow gdzie ma cisnienie z innymi tak jak napisales:
4 karabiny pisze:A demonstracja siły już jest. Właśnie Czesi wypowiedzieli Ruskim rozbudowę Temelina. Kolejne 10mld w plecy na dzień dobry i liczymy dalej kasę u państwa, które w zasadzie wszystko importuje poza surowcami które, żeby żyć z kolei musi eksportować. To po jednym dniu mamy circa 65mld.
4 karabiny pisze:Z kwestiami prawa do obrony i unoszenia się honorem to może darujmy sobie. Podobieństwa są ale to jednak nie jest 39 ... :roll:
Sluchaj, Ty myslisz racjonalnie, jak dobry humanista. Ale, czym sie rozni dzisiaj od tego wczoraj co bylo 1000 lat temu, 400 lat temu, 64 lat temu czy 20 lat temu na Balkanach? Homo sapiens sie nie zmienia w tej kwestii.
4 karabiny pisze:Putinowi jednak do Hitlera i to tego sprzed 39 trochę brakuje.
Rozwin, bo nie lapie.
4 karabiny pisze:Pomijając całkowicie kwestię, że najsilniejsze są państwa, które rozwijają gospodarkę, a nie machają szabelkami.
Gospodarke rozwija sie takze poprzez skuteczne machanie szabelka ;) Vide USA.

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Mamy naradę NATO w trybie art. 4. Z wniosku Polski.

"Strony będą się wspólnie konsultowały, ilekroć, zdaniem którejkolwiek z nich, zagrożone będą integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo którejkolwiek ze Stron."

A to oznacza wprost, że zdaniem wnioskującego, mamy zagrożenie.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Masz dużo racji tylko zdaje się chcesz wszystko za szybko, a co nagle to po diable i zazwyczaj popełnia się błędy.
W kwesti ogólnych zasad działania homo sapiens nic się nie zmieniło o tysięcy lat. Zmieniły się tylko środki. Po kiego grzyba wysyłać Delta Force - jak można drona lub Tomahowka, a wcześniej odciąć kroplówkę z kasą, żeby zaczęli jeść szczawiankę i do społeczeństwa dotrze o ile podrożały w media markcie empetrójki? Tym bardziej, że generalnie naczelnym zadaniem każdego rządu jest ochrona życia obywateli?
I masz rację gospodarkę rozwija się też przez machanie szabelką tylko na machanie mogą sobie właśnie pozwolić silne gospodarki.
Co do Hitlera to po prostu przy całym potępieniu Putina o ile mu faktycznie nie odbiła palma (co też jest możliwe ) to nie mamy jeszcze jak pisałem czystek, obozów, i w ogóle reżimu na taka skalę jak był w Niemczech przed 39.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Mi się bardzo podobało odczytanie listu Janukowycza, w którym prosi o interwencję. Widać sam zainteresowany nie dał rady przepuścić tego przez gardło. Czy musieli zastosować jakieś czerezwyczajne metody, żeby podpisał karteczkę?

Straszny idiota z tego człowieka. Nic nie przewidział, wszystkim dał się ograć a na "do widzenia" jeszcze sobie takie miejsce w historii wykopał, że przez 10 pokoleń będą mu stawiać klocki na grób.

@ Rudobrody - zbieżność ksywek przypadkowa - siarę straszną robisz. Bezgraniczna wiara w stronki internetowe poświęcone różnorodnym teoriom spiskowym to naprawdę niski upadek, przemyśl to jeszcze.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

No a nawet jak tam był to co? :roll:
Ilu agentów specnazu wysłali tam ruscy?
Widziałeś może filmik na jutubie jak koleś w mundurze berkutu ciśnie serię z kałacha po cywilach, przeładowuje i ciśnie kolejna po berkutowcach? :roll:
Mało dla przykładu mamy palantów u nas w kraju, co by dalej nie sięgać ostatnio nawet coś tam w Białymstoku dymili z obcokrajowcami.
Jak Barb pisał sięgnijcie ciutkę dalej niż pseudo naukowe stronki o złocie Hitlera, masonach i spisku Tau aby zagarnąć złoto templariuszy.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

4 karabiny pisze:
No a nawet jak tam był to co? :roll:
Ilu agentów specnazu wysłali tam ruscy?
Widziałeś może filmik na jutubie jak koleś w mundurze berkutu ciśnie serię z kałacha po cywilach, przeładowuje i ciśnie kolejna po berkutowcach? :roll:
Mało dla przykładu mamy palantów u nas w kraju, co by dalej nie sięgać ostatnio nawet coś tam w Białymstoku dymili z obcokrajowcami.
Jak Barb pisał sięgnijcie ciutkę dalej niż pseudo naukowe stronki o złocie Hitlera, masonach i spisku Tau aby zagarnąć złoto templariuszy.
Wiesz kilkunastu berkutowców też jest zabitych z broni palnej oraz postrzelonych - nikt nich nie opłakuję a nie żyją
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ