Zamieszki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Zamieszki

Post autor: Wieszkto »

Ponieważ zamknięto temat o Ukrainie , założę ten o zamieszkach.
Ponieważ coraz częściej dochodzi do jawnych zamieszek na europie i na świcie. Ostatnie wieści donoszą o starciach w Tajlandii są ranne 4 osoby , 1 policjant , została użyta ostra amunicja.
Moim skromnym zdaniem będzie coraz więcej takich sytuacji , zwłaszcza w Azji oraz krajach rozwiniętych. Najprawdopodobniej przez globalizację oraz politykę wielkich korporacji, sytuacja na świecie będzie się zaostrzać.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

wynik ratowania banków za wszelką cenę, obarczenie zwykłych ludzi kosztami kryzysu oraz "wolny rynek" w obecny wydaniu


Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Panowie jak najbardziej możecie dyskutować. Dyskutujcie, a nie obrażajcie się nawzajem obrzucając bluzgami. Wtedy nikt tematu nie zamknie.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Wieszkto pisze: Ponieważ coraz częściej dochodzi do jawnych zamieszek na europie i na świcie.
A ja się przyczepię. Sz. P. Autorze tegoż tematu, z tego co piszesz wnioskuję, że walki odbywają się na wielkich mapach Europy i Świata! Rozumiem również, że kupujesz w wyprzedażach przeprowadzanych na dachach sklepów. (Na sklepie). Kto takiej składni używa? Popraw to czym prędzej!

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

W Ameryce Południowej też nieciekawie , zadyma w Wenezueli. Sytuacja jest taka sam jak na Ukrainie , z tym że oni budują barykady z zasiekami przeciw pojazdom. U ruskich w Moskwie to samo, szykuje się jakaś zadyma zbierają się co prawda w grupy , ale OMON jest skuteczniejszy od innych formacji . Będzie ostro w najbliższym czasie.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Tytuł tematu pisze:Zmieszki
Wieszkto pisze: zamieszek na europie i na świcie.
Zmieszki w świcie. Czy to jest jakaś zawoalowana dyskusja o porach dnia, tudzież wędrówce słońca przez nieboskłon?
Uerph.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ja sadzilem, ze to zdrobnienie od zmieszania.
takie zmieszki z dwoch poprzednich tematow ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Polecam wygooglać sobie https://www.google.pl/search?q=zmieszek ... 3&ie=UTF-8 co pokazuje, że nie tylko autor tematu popełnił takowy błąd. Co prawda warto by go zmienić np wyedytować.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Ratzing pisze:
Tytuł tematu pisze:Zmieszki
Wieszkto pisze: zamieszek na europie i na świcie.
Zmieszki w świcie. Czy to jest jakaś zawoalowana dyskusja o porach dnia, tudzież wędrówce słońca przez nieboskłon?
Może chodziło o zmierzchy w świcie ?
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

W sensie świty zmierzchów? Czy zmierzchu świtów?
Uerph.

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Temat o Ukrainie jest juz zamkniety (nie mam pojecia czemu) wiec wrzucam to tutaj.
http://www.youtube.com/watch?v=tnA2fEhqq-I
Ogólnie polecam śledzic odcinki max tv niestety nie ukazuja sie regularnie.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

To jest taka nowoczesna Wiosna Ludów. Kraje arabskie, tera Ukraina.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Gangrel pisze:Temat o Ukrainie jest juz zamkniety (nie mam pojecia czemu) wiec wrzucam to tutaj.
http://www.youtube.com/watch?v=tnA2fEhqq-I
Ogólnie polecam śledzic odcinki max tv niestety nie ukazuja sie regularnie.
Max Kolonko to dobry wichrzyciel, populizm w najlepszym wydaniu, bo to co mówi ma w większości przypadków sens.

Co do zamieszek: dzięki łatwej komunikacji i wymianie zdań, jaką zapewnia internet, ludzie uzyskali coś na kształt wspólnej świadomości. Żyją teraz w samoindukującym się przekonaniu, że mają tak szeroki ogląd na sprawy, których w rzeczywistości nie rozumieją, że z jakiejś racji zaczynają wysuwać roszczenia wobec rządzących, by spełniali ich zachcianki. Niestety, jak uczy przykład złotej wolności szlacheckiej, z czasem prowadzi to do anarchii, natomiast społeczności pozbawione dyscypliny z czasem ulegają degeneracji i w efekcie władzę przejmuje ktoś inny, kto jest w stanie się zorganizować, nie przejmując się marudzeniem motłochu. Może to być inne państwo występujące w roli zaborcy (Polska w XVIII wieku), związek wyznaniowy, armia (Bliski Wschód), albo jakiś radykał i poplecznicy (Niemcy w XX wieku). Dzieje się tak, ponieważ ludzie z natury są istotami stadnymi i muszą mieć konkretnego przywódcę. Im gorsza sytuacja, tym bardziej skłonni są powierzyć swój los jednostce charyzmatycznej, gdyż za wszelką cenę potrzebują poczucia stabilizacji, gwarantowanego przez silną władzę lub również nadziei na lepszą przyszłość. Z czasem, gdy nie ma już zagrożeń, czy innych problemów, z którymi trzeba walczyć, władza jawi się jako źródło ucisku, jeśli nie zrobi tego, co ludzie im każą, wszak mamy demokrację. Wobec tego następuje odsunięcie obecnego rządzącego, którego należy zastąpić.
Wszak na Ukrainie zwyciężyła swoboda, wolność słowa, liberalizm i inne szczytne idee wolnościowe, rzecz w tym, że teraz ktoś musi ogarnąć cały ten kraj, bo zrobi się syf gorszy niż wcześniej. I nie będzie to rycerz na białym koniu...
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

To będzie exalted hero na daemonic mouncie :mrgreen:

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Klafuti pisze:
Gangrel pisze:Temat o Ukrainie jest juz zamkniety (nie mam pojecia czemu) wiec wrzucam to tutaj.
http://www.youtube.com/watch?v=tnA2fEhqq-I
Ogólnie polecam śledzic odcinki max tv niestety nie ukazuja sie regularnie.
Max Kolonko to dobry wichrzyciel, populizm w najlepszym wydaniu, bo to co mówi ma w większości przypadków sens.
Moim zdaniem facet swoje w życiu w tych Stanach doświadczył, zobaczył na czym, na jakich wartościach budowana jest potęga, a co ją niszczy i widzi, że niestety dopuszczenie do władzy pierdołowatego lewactwa (czy to Obama, czy u nas Tusk) to równia pochyła (wyłączając państwa w lokalizacjach jak Portugalia, Szwajcaria, Benelux, Dania, etc., które mogą sobie pozwolić na takie fanaberie).
Niestety my nie mamy luksusu szczęśliwej lokalizacji na peryferiach i nie stać nas na wygłupy, bo gdy przyjdzie co do czego, to liczyć możemy tylko na siebie i ewentualnie kilka państw, z których żadne nie zalicza się do Zachodu - co boleśnie pokazuje dzisiejszy dzień. Musimy mieć twarde łokcie i prowadzić politykę jagiellońską, a nie "politykę miłości" i przyjaźni z Rosją. Dzisiaj nagle polityka ś.p. Lecha Kaczyńskiego w bolesny sposób nabiera sensu, słowa wypowiedziane przez niego w Gruzji, gdy zatrzymał czołgi jadące na stolicę, urastają do słów wielkiego wizjonera, a wszystko czego "dokonaliśmy" przez ostatnie 7 lat to marnowanie czasu, szans i potencjału, niemalże sabotaż polityczny. Ciekawe do ilu osób wreszcie to dotarło - oby jak najwięcej. W końcu kiedyś było tyle wieszania psów i szydzenia z jego posunięć... Przykre, dzisiaj widać jak bardzo należy się z tego wstydzić.
Kiedy Rosja zajmowała Gruzję, to Polska była liderem w ich walce o niepodległość i to nasz Prezydent ściągnął na miejsce innych liderów, a potem Sarkoziego. Mija parę lat, Rosja zajmuje naszego sąsiada, a nasze władze mogą tylko "wyrazić zaniepokojenie" i wzruszyć ramionami. Słabo.
Jeśli potrzeba takiego trochę śmiesznego kolesia jak Max, by to szerzyć i otwierać ludziom oczy - niech tak będzie. Facet chociaż ma jaja i widzi co się dzieje.


@OP - Mam nadzieję, że w Wenezueli wszystko się uspokoi. Niedługo aplikuję o roczne stypendium w Kolumbii i wolę mieć spokój w regionie, niż grupy bojowników z kałachami okradającymi i porywającymi kogo się da :?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

@Scisca- bardzo trafnie opisane. i niestety smutne.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »


Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

błagam, nie zaczynajcie znów tego tematu... Przecież to murowana kłódka najdalej za 18h :/
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

18 godzin wolności słowa.

ODPOWIEDZ