Książki - Czy ? Jakie ? Kogo ?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Książki - Czy ? Jakie ? Kogo ?

Post autor: Gokish »

Mam całą na półce i straszy mnie jej rozmiar :D podobnie z Dukajem za duże i straszne to.

Teraz czekam na nowy tom Bretta :3 okładka jaka śliczna (tak pod tym względem mam pierdolca i książki muszą jeszcze wyglądać odpowiednio dlatego całą starą Achaję sprzedalem i kupiłem nową :P)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, o 13:15 przez Gokish, łącznie zmieniany 1 raz.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Czy ktoś czyta pomnik Cesarzowej Achai?

boję się za to zabrać bo dwa pierwsze tomy mi się strasznie podobały, niestety potem przeczytałem trzeci i cóż boje się :D

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Wyżej na ten temat pisałem. Pomnik to kosmiczny pomysł w całości jest i tyle :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Gokish pisze:Mam całą na półce i straszy mnie jej rozmiar :D podobnie z Dukajem za duże i straszne to.

Teraz czekam na nowy tom Bretta :3 okładka jaka śliczna (tak pod tym względem mam pierdolca i książki muszą jeszcze wyglądać odpowiednio dlatego całą starą Achaję sprzedalem i kupiłem nową :P)
nie ma sie czego bac, mozna czytac tomami (w jednej zbiorczej sa 3-4)

Achaje przeczytalem, imo kazdy kolejny tom jest slabszy. Zrazilo mnie podejscie do fechtunku - absurdalnie wydumane, wrecz abstrakcyjne!

Husycka trylogia Sapkowskiego....cóż, jej wartość podnosi sam autor. Poza tym srednio na jeza.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Z Sapkowskiego zrobił się drugi Martin, czekam kiedy Geralta po raz drugi zabije.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

quas pisze:
Achaje przeczytalem, imo kazdy kolejny tom jest slabszy. Zrazilo mnie podejscie do fechtunku - absurdalnie wydumane, wrecz abstrakcyjne!

.

Cała kmina z ORP Orzeł to kosmos dla mnie :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Kupiłem pierwszy tom Malazańska Księga Poległych, mianowicie Ogrody Księżyca.

Czytał to ktoś?

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Nie czytałeś naszych postów, prawda?
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

smutna wiadomosc.
mozna bylo go nie lubic ale jak by nie patrzec to cos tam jednak do literatury fantasy wniosl. szacunek sie nalezy.

Terry Pratchett nie żyje. Słynny brytyjski pisarz, twórca "Świata Dysku", miał 66 lat
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1145 ... sarz_.html
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Wiem, świat traci kolejnych genialnych ludzi. Na szczęście na zawsze zapamiętamy uśmiechniętego twórcę Rincewinda w nieodłącznym kapeluszu, popalającego fajkę i odpowiadającego ludziom nieodmiennie celnie i inteligentnie.

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

kotson pisze:Z Sapkowskiego zrobił się drugi Martin, czekam kiedy Geralta po raz drugi zabije.
Nie bluźnij :wink: Martin skutecznie obrzydził mi wszelkie quasi polityczne low-fantasy. Po dosyć bolesnym przebrnięciu przez dwa tomy pierwsze tomy Pieśni Lodu i Ognia i odpuszczenie sobie na trzecim, powtórne przeczytanie Ostatniego Życzenia było niczym balsam na moje zmęczone oczy :D

A o powtórne zabicie Geralta to bardziej podejrzewałbym chłopaków z CD Projektu.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Sapek niestety skończył się wraz z trylogią husycką, dalej już tylko niezmierzone pokłady żalu i staczanie się ku autoparodii.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Morsereg pisze:smutna wiadomosc.
mozna bylo go nie lubic ale jak by nie patrzec to cos tam jednak do literatury fantasy wniosl. szacunek sie nalezy.

Terry Pratchett nie żyje. Słynny brytyjski pisarz, twórca "Świata Dysku", miał 66 lat
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1145 ... sarz_.html
Ale, jak można było go nie lubić?? Uwielbiałem świat który wykreował, mimo, że w większości sprowadzał się do Ankh, oraz, żartobliwe i często bardzo trafne przypisy na dole strony. Mi w pamięci najbardziej utkwił ten z "Potwornego regimentu" o tym, że kobietą zawsze zostaje pół cebuli. Nie ważne co i w jakiej ilości by gotowały zawsze zostanie. Poszedłem do kuchni, patrze, a tu pół cebuli w lodówce :D.
GrimgorIronhide pisze:Wiem, świat traci kolejnych genialnych ludzi. Na szczęście na zawsze zapamiętamy uśmiechniętego twórcę Rincewinda w nieodłącznym kapeluszu, popalającego fajkę i odpowiadającego ludziom nieodmiennie celnie i inteligentnie.
Dle mnie taką postacią był Patrycjusz i jego wieczne "nie pozwól, zebym cię dłużej zatrzymywał". W ogóle cała seria o straży miejskiej była moim zdaniem najlepsza (arszenik w świeczkach Patrycjusza, szacun), ale tak samo z niecierpliwością czekałem na dalsze losy Moista. Kolejna świetna postać i o dziwo jak po ślubie z żoną się przeprowadziliśmy poznałem sąsiadke, która miała charakterystyczną ceche Moista, czyli była podobna do nikogo. Poznawałem ją po ubraniu, lub jak szła z córką. Nigdy z twarzy.
Dla mnie strata ogromna. [*]
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Czytał ktoś ostatnie książki o Archaonie i potrafi coś o nich powiedzieć?

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

In_the_sea_of_blood pisze: ...kobietą zawsze zostaje pół cebuli.
Whoa ! Jak pół cebuli może zostać kobietą ? Rozumiem, że to fantastyka, ale żeby zawsze ?

Ja niestety przeczytałem Kolor Magii zaraz po tym jak został wydany w Polsce...i zniechęciłem się do Pratchetta na zawsze. Dla mnie książka była koszmarnie słaba i całkowicie nieśmieszna. Ostatnio polecono mi Długą Ziemię i nawet dotarłem do końca, ale też było nudnawo i mało zabawnie. (żeby nie było, że nic mnie nie bawi - śmiałem się w głos przy np Paragrafie 22 nawet za piątym czytaniem).

Co ciekawe akurat w szkole gdzie uczę, dzieciaki na polskim miały zadane Kolor Magii jako lekturę...i wszystkie z którymi o tym rozmawiałem podzielają moja opinię o książce :]

Z fantastyki ostatnio całkiem z zainteresowaniem mi się czytało Ślepowidzenie - sf. Choć najciekawsze były przypisy;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Z konta tweeterowego Terry'ego Pratchetta.

- AT LAST, SIR TERRY, WE MUST WALK TOGETHER.
Terry took Death’s arm and followed him through the doors and on to the black desert under the endless night.
The End.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Cyel pisze:Z fantastyki ostatnio całkiem z zainteresowaniem mi się czytało Ślepowidzenie - sf. Choć najciekawsze były przypisy;)
Cała seria Uczta Wyobraźni daję radę, Ślepowidzenie jest jej największym hitem, 2 wydania poza pierwotną serią. Duga część też dobra.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Cyel pisze:
In_the_sea_of_blood pisze: ...kobietą zawsze zostaje pół cebuli.
Whoa ! Jak pół cebuli może zostać kobietą ? Rozumiem, że to fantastyka, ale żeby zawsze ?

Ja niestety przeczytałem Kolor Magii zaraz po tym jak został wydany w Polsce...i zniechęciłem się do Pratchetta na zawsze. Dla mnie książka była koszmarnie słaba i całkowicie nieśmieszna. Ostatnio polecono mi Długą Ziemię i nawet dotarłem do końca, ale też było nudnawo i mało zabawnie. (żeby nie było, że nic mnie nie bawi - śmiałem się w głos przy np Paragrafie 22 nawet za piątym czytaniem).

Co ciekawe akurat w szkole gdzie uczę, dzieciaki na polskim miały zadane Kolor Magii jako lekturę...i wszystkie z którymi o tym rozmawiałem podzielają moja opinię o książce :]

Z fantastyki ostatnio całkiem z zainteresowaniem mi się czytało Ślepowidzenie - sf. Choć najciekawsze były przypisy;)
Fakt, że Kolor Magii nie był najwyższych lotów (to ten o wózkach sklepowych, czy to było jeszcze w innym??). Ja na szczęście przygode z Pratchetem zacząłem od "Kosiarza". Po cyklu o straży, Moiście i Śmierci dopiero zacząłem czytać od początku.
Gdyby nie to pewnie też bym się zniechęcił jak Ty.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Pamiętam jak słuchałem fragment audiobooka wojny husyckiej. Genialne , najlepsza , najbardziej klimatyczna i wciągająca opowieść jaką słuchałem w całym moim życiu. Czyli poza Wiedźminem i Wojnami Husyckimi nie polecacie innych książek Sapkowskiego ? Ja sam jestem w trakcie Wiedźmina.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Dziad Zbych pisze:Pamiętam jak słuchałem fragment audiobooka wojny husyckiej. Genialne , najlepsza , najbardziej klimatyczna i wciągająca opowieść jaką słuchałem w całym moim życiu. Czyli poza Wiedźminem i Wojnami Husyckimi nie polecacie innych książek Sapkowskiego ? Ja sam jestem w trakcie Wiedźmina.
Dokładniej co do Wiedźmina, to obydwa tomy opowiadań i saga. Na "Pani Jeziora" powinien już to zakończyć, chociaż i tej bym pewnie nie wymęczył gdyby nie audiobook. Oczywiście później ją przeczytałem, ale dopiero od połowy.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

ODPOWIEDZ