Pyrkon!

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Pyrkon!

Post autor: Jarlaxle »

Z roku na rok, Pyrkon przyciąga coraz większe hordy, był ktoś? (pytanie retoryczne!) A jeśli, tak to jakie wrażenia? :D

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Byłem rok temu, w tym tylko moja panna, ale za rok znów będę w zaplanowanym cosplayu szkota z Infinity.
Fajnie że z roku na rok jest coraz ciekawiej (Korwin wgl pozytywnie mnie zaskoczył), cosplaye coraz lepsze aż strach bez nich wchodzić. :p

Szkoda że z warhammerową Wojną Światów już nie jest połączony.
A o wrazenia nie ma co pytać, aż chcialoby się wszystko ogarnąć a nie sposób

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ja byłem w zeszłym roku i w tym też.

Porównując te dwie odsłony, zmieniło się relatywnie niewiele, to raczej ja nabrałem doświadczenia, co gdzie i jak. Wystawców było tradycyjnie od groma, i dla kogoś z głębokim portfelem, było to istny raj (mój znajomy z którym się wybrałem miał budżet prawie 2k, co się zresztą na nim ironicznie zemściło, gdy musiał tachać wszystko co nakupował :twisted: ). Oczywiści trafiały się i niezłe okazje, jak i nieco mniej fajne zagrywki (jak baneblade z ceną 425 [której, jak podejrzewam, nigdy nie miał] skreśloną na 350. Ja swojego kupiłem w sklepie za 250 :P ). Dopisały też prelekcje, choć (tradycyjnie?) Pyrkon trapi dobór sal, który wydaje mi się lekko losowy. Było parę (IMHO za dużo był był to sam przypadek) sytuacji gdy duża sala była dawana do mało popularnej prelekcji, albo odwrotnie, gdy miejsca starczyło na może połowę chętnych (bo sala była mała). No i errata. Rozumiem, bardzo się chwali, że organizatorzy mają plan B na wypadek jakby coś z prowadzącym nie wyszło, ale na kiego grzyba układać plan, skoro niemała jego cześć idzie do kosza. W sobotę taki los spotkał dobre 10+ prelekcji. Choć nie będę narzekał (za bardzo), bo poniekąd dzięki temu trafiłem na w sumie całkiem fajny wykładzik o fabule w Dark Souls :) . Na plus zaliczam też games room, działajacy w zasadzie non stop i wypełnimy ludźmi. I tradycyjnie od groma i trochę świetnych cosplayerów (hulkbuster FTW!).

Generalnie jest to całkiem fajny konwent, choć może początkujących nieco onieśmielać rozmiarem.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

na Pyrkon jezdze od 2013.
ogrom w tym roku przerosl wszystko. okazuje sie, ze tym roku moglo byc nawet 30k ludzi :shock:

no i niestety, na ten rok nie udalo mi sie skonczyc stroju :( na przyszly zaczne szykowac juz teraz ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Obrazek

Było grubo :D nie powiem. Na konweny jeżdżę od 2012 :P Pyrkon i Polcon (swoją drogą Polcon w tym roku znowu będzie w Poznaniu), muszę przyznać, że Pyrkon ma ciągle tendencje wzrostową. Na plus trzeba im zaliczyć fakt, że rozładowali kolejki. Kiedyś trzeba było czekać dobrą godzine (jak się człek potrafił odpowiednio ustawić 8) ), a teraz można było z marszu kupić bilet. W tym roku poradzili sobie wmiarę z salkami. W piątek i niedziele na luzie można było wejść na dowolną prelke (z wyjątkiem wykładu o Interstellarze. Ale to akurat zrozumiałe, że na najlepszy film ever walą tłumy 8) ). Jedynie sobota była problematyczna, ale przy takich hordach, ciężko się dziwić. Szkoda, że zredukowali kilka sal: RPG 2 i naukową 2 :P

Odnośnie stroju, to ja chodzę w stroju LARPowym :D uszytym kilka dobrych lat temu, ale także myślę o czymś nowym 8) szczególnie, że chciałem zaliczyć w tym roku przynajmniej jeden z dużych larpów, jak Fantazjadę, Orkona, czy Flamberga.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ja też byłem, w dziale z galerią jest temat o konkursie. Fotki niedługo wrzucę.

Gdybyście chcieli lub mieli ochotę, to dajcie znać w jednym zbiorczym temacie i Wam zdjęcia porobię w Waszych strojach :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

pokazcie swoje stroje :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Nie chce za dużo pisać, ale Pyrkon się zbliża 8)

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Do zobaczenia na miejscu i pamiętajcie by szerzyć czystość ras... tfu... uniwersową i ewangelizować wszystko co się rusza (to co nie też) na Warhammera. A wszelakich zwolenników Mang, Anime, LoLów i pokrewnych palić na stosach ku czci Sigmara oraz wydzierać czaszki ku chwale Khorna :twisted:

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

GrimgorIronhide pisze:Do zobaczenia na miejscu i pamiętajcie by szerzyć czystość ras... tfu... uniwersową i ewangelizować wszystko co się rusza (to co nie też) na Warhammera. A wszelakich zwolenników Mang, Anime, LoLów i pokrewnych palić na stosach ku czci Sigmara oraz wydzierać czaszki ku chwale Khorna :twisted:
Są osoby na tyle lekkomyślne że idą na konwent , na którym pewnie połowa uczestników to wszelkiej maści fani Dark Fan Fantasy , WFR itd. w stroju z LoLa :lol2: ?

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Zamień w swojej wypowiedzi Dark Fantasy i LoL miejscami to będzie bardziej odpowiadało faktycznemu stanowi rzeczy na Pyrkonie :( Sad but true.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ja też jadę.

Skoro już odkopaliście temat, to zachęcam do wzięcia udziału ;)

http://pyrkon.pl/2016/konkurs-malarski/
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

GrimgorIronhide pisze:Zamień w swojej wypowiedzi Dark Fantasy i LoL miejscami to będzie bardziej odpowiadało faktycznemu stanowi rzeczy na Pyrkonie :( Sad but true.
"The world is changed " :) Na serio to najwidoczniej zbyt bardzo byłem pochłonięty polowaniem na podręcznik do WFR żeby to zauważyć.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ja też planuję jechać, jeśli tylko oddziałowa zgodzi się na przesuniecie terminu urlopu ( a mam nadzieję że się zgodzi ). Oby tylko w tym roku dobór sal był bardziej trafny :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

GrimgorIronhide pisze:Do zobaczenia na miejscu i pamiętajcie by szerzyć czystość ras... tfu... uniwersową i ewangelizować wszystko co się rusza (to co nie też) na Warhammera. A wszelakich zwolenników Mang, Anime, LoLów i pokrewnych palić na stosach ku czci Sigmara oraz wydzierać czaszki ku chwale Khorna :twisted:
Haha, koniecznie.

Swoją droga jest tutaj ekipa rpgowego warhammer'a? Jeżeli tak to można by coś zagrać. Jeszcze jest sporo niezłych planszówek do obczajenia :wink:

minority
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: minority »

W sumie chcialbym nauczyc sie grac w wfr ,na pyrkonie bedę ,chyba możemy zrobić jakąś grupę

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Polecam się na mistrza albo gracza, może się gdzieś tam spotkamy

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

@ GrimgorIronhide, no to mamy mistrza ;p Ja z chęcią bym sesje ułożył, ale przez robotę nie mam zbytnio czasu.
Nico się zapisuje jako gracz, ja również. Myślę, że jeszcze z dwie osoby by się przydały. Do klasycznej ekipy.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jeszcze z tu aktywnych Matis i Byqu będą - a co do mistrzowania to się nigdzie oficjalnie nie zgłaszałem (nie wiem nawet gdzie/jak/czy trzeba się jakoś oficjalnie zapisywać na gm'ów u orgów)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Sądzę, że do grania potrzebny będzie stół (względnie kawałek podłogi) i kostki ;p na nie formalne pozwolenie.

Oficjalne sesje na pewno będą. Co roku są.

ODPOWIEDZ