Kto na prezydenta??

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Kto na prezydenta??

Post autor: loko »

Kosa pisze:tak z innej beczki ;)
Komorowski dziś występuje u K. Wojewódzkiego, który wkładał polską flagę w kupę ;)
spotkanie dwu fajnopolaków bojowników o pokój, wolność, tolerancyje i zgodę. zapowiada się lemingowy orgazm.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

GrimgorIronhide pisze:Kukiz to niewolnik wlasnego wyniku z prezydenckich. Teraz będzie juz tylko nizsze, gdyz Kukiz MUSI zaczac przedstawiac program, m.in. gospodarczy i tutaj jest ogromna szansa na powrot wolnorynkowcow od Pana JOW do koalicji prawicowej.
Grimgor nie, nie i jeszcze raz nie. Jeśli Kukiz przedstawi program gospodarczy to z automatu przegrywa - to jego koniec. Jestem pewien, że zdajesz sobie sprawę dlaczego tak się stanie - z tych samych powodów, dla których używałeś sformułowania "motłoch", a Korwin mówi o ochlokracji i o większości, która jest "głupia". Jedynie w JOWach powinien dopowiedzieć, że rozważa ich kilka wariantów i podać przykłady tych JOWów które działają najlepiej - wtedy wytrąci broń tym, którzy JOWy atakują, bo ordynacji jest sporo do wyboru i można jeszcze własne usprawnienia wdrażać.

Dla mnie nie liczy się to, aby "ideowo" przegrywać, ale aby wygrywać wszelkimi dostępnymi środkami. Tusk był i jest najlepszym naszym politykiem. Zdobył władzę jako wolnościowiec formułując ruch obywatelski, którego tworzyli właśnie Elbanowscy, Kukiz i wielu innych, aby zdobyć władzę, zedrzeć szatę pro obywatelskiego liberała i powiedzieć, że jednak czuję się bardziej socjaldemokratą, którego celem było obsadzić swoich ludzi na stołkach. Nie miałbym pretensji do Korwina jakby zdobył władzę jako socjalista oczarowując "większość" rajem socjalnym, a po zdobyciu władzy wprowadził ultraliberalne reformy, a potem powiedział, że obecnie czuje się bardziej liberałem niż socjalistą. Póki nie uda się zmnienić reguł gry walki politycznej w Polsce to trzeba grać tak aby było jak najefektywniej na obecnych zasadach.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jarlaxle pisze:Bo jak mawiał klasyk: "na tym świecie musi być jakaś, kurwa, sprawiedliwosć..." :P

A na jesień zmieniamy władze w Sejmie 8)
Wolę Niemena https://www.youtube.com/watch?v=hnHz6dNxsIo

"lecz ludzi dobrej woli jest więcej!" :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

No ja się pytam po co nam człowiek, który nic nie zmieni w sytuacji Polaków poza ordynacją wyborczą gorszą niż teraz ? Z tego powodu ja tam jego sukcesu nie chcę i mam nadzieję, że jego składany rowerek szybko się rozpadnie. Kukiz zostanie teraz użyty przez masy roszczeniowców(/bandytów/tych do których trzeba strzelać) pokroju Izdebskiego z OPZZ czy Dudy z Solidarności albo ludzi, którym się stołek spalił w innych partiach, więc idą po nowy z radosnym panem w skórzanej kurtce jako nowa droga do wejścia do sejmu.
I o ile sam Kukiz jest jeszcze patriotą, który personalnie jest zacnym człowiekiem, to na polityce nie zna się wcale i ma jakiegoś tam swojego matrixa w którym zrobi JOWami z Polski raj, o tyle wprowadzi do sejmu roszczeniowców którzy będą głosować za jak najbardziej lewicowymi ustawami i efektywniejszym okradaniem Polaków na rzecz grup roszczeniowych (i związków).

Jako wolnościowiec protestuję przeciw temu. Efekt Kukiza mógłby coś osiągnąć, gdyby przedstawił po wyborach prezydenckich choćby w najmniejszym stopniu liberalny program gospodarczy i zaczął przekonywać do niego motłoch, który na niego zagłosował "bo znany muzyk", po czym zaczął jednoczyć formacje antysystemowe, odcinając się od OPZZ i Waginarności.
Tym co teraz zrobił po prostu robi za drugi filar PO, który po raz kolejny (vide Palikot) uratuje układ magdalenkowy i znów "zagospodaruje" elektorat buntu. Epic win.

Dzisiaj Kukiz odciął się też właśnie od RN i KNP, już nie tylko od Korwina (chociaż dobra, po namyśle stwierdzam, że jednak każdy myślący człowiek powinien się odciąć od KNP, tam już panuje totalne oszołomstwo). Dla mnie to jest jednoznaczny sygnał gdzie to wszystko zmierza.

Więcej info o przebudowie partyjek i szyldów: https://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzI ... e=youtu.be

Zdejmują Pospieszalskiego z TV!
"Niebezpieczne związki BK" wycofane ze sprzedaży!
Witamy w Rosji 2.0.

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

http://www4.rp.pl/artykul/1201875-Prezy ... corka.html

Ludzie zaczeli drążyć o pytaniach Komorowskiego... i niespodzienka. Córka Komorowskiego związana z fundacją z której strony pochodzą haki :mrgreen: już wiadomo, skąd ta nierzetelność.
Prezydent Bronisław Komorowski posługiwał się odpowiedziami Andrzeja Dudy dla serwisu "Mam prawo wiedzieć". Z fundacją, która go prowadzi związana jest jego córka Zofia, a do samych zarzutów można mieć zastrzeżenia
Haha :mrgreen:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

GrimgorIronhide pisze:Dzisiaj Kukiz odciął się też właśnie od RN i KNP, już nie tylko od Korwina (chociaż dobra, po namyśle stwierdzam, że jednak każdy myślący człowiek powinien się odciąć od KNP, tam już panuje totalne oszołomstwo). Dla mnie to jest jednoznaczny sygnał gdzie to wszystko zmierza.
Musi się odcinać bo jest "antypartyjny" - nie może wchodzić w układy z żadną partią z uwagi, że jego sztandarowym postulatem nie jest wbrew pozorom JOWy tylko właśnie antypartyjność. Z początku myślałem, aby Kukiz z innymi partiami się "bratał" - ale zmieniłem zdanie - związki z partiami będą dawały mediom pożywkę do ataków, z koalicjantami partyjnymi będzie dochodziło do awantur (już doszło), a elektorat będzie się zmniejszał bo "większość" nie lubi ani KNP, ani RN, ani SLD czy cokolwiek innego. Na razie dobrze na tym wychodzi.
GrimgorIronhide pisze:No ja się pytam po co nam człowiek, który nic nie zmieni w sytuacji Polaków poza ordynacją wyborczą gorszą niż teraz ?
Nie rozumiesz. Kukiz wielokrotnie mówił, że na gospodarce, emeryturach i innych rzeczach się nie zna. Taki rzeczami z jego perspektywy mają się zajmować specjaliści i dopiero wtedy kiedy wygra wybory. Takie podejście pozwala zebrać jak największą grupę ludzi od lewa do prawa bez wdawania się w jałowe dyskusje o gospodarce albo kwestiach obyczajowych - w końcu chodzi o wygraną w parlamencie a nie uzyskanie 6% czy 7%. Jeśli będzie się tego trzymał to ma realną szansę wygrać wybory. Ja zagłosuję na najsilniejszą formację antysystemową. Jeśli Korwin będzie miał realną szansę wygrać wybory to na niego zagłosuję, jeśli nie to na kogoś innego, który ma większą szansę wygrać.
GrimgorIronhide pisze:Efekt Kukiza mógłby coś osiągnąć, gdyby przedstawił po wyborach prezydenckich choćby w najmniejszym stopniu liberalny program gospodarczy
Już przedstawił. Wielokrotnie mówił, że jego wolnościowe poglądy są zbieżne z Centrum Adama Smitha, a w wystąpieniach często mówił o łupienia obywatela ogromnymi podatkami i przedstawiał dobrze znane przykłady z pracą do lipca czy czerwca i obywatel jest fiskalnie bardziej gnojony niż chłop (tyle, że dziś mamy poziom technologii i rozrywki, którą chłop wcześniej nigdy nie miał). Dla przeciętnego wyborcy taki "liberalny program gospodarczy" to aż nadto.

Grimgor do jesieni jeszcze trochę. Zobaczy się, która taktyka na zebranie większego poparcia jest skuteczna. Na chwilę obecną stawiam na Kukiza z uwagi na brak negatywnego elektoratu i właśnie postulaty, które mogą trafiać do każdego bez względu czy jest na lewo czy na prawo - oczywiście może nagle stracić poparcie z różnych przyczyn. Jeśli Korwin do tego czasu wymyśli coś lepszego np. Drużyny Korwina pozwolą mu wygrać wybory parlamentarne - to bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Kal_Torak pisze:

GrimgorIronhide pisze:Efekt Kukiza mógłby coś osiągnąć, gdyby przedstawił po wyborach prezydenckich choćby w najmniejszym stopniu liberalny program gospodarczy
Już przedstawił. Wielokrotnie mówił, że jego wolnościowe poglądy są zbieżne z Centrum Adama Smitha, a w wystąpieniach często mówił o łupienia obywatela ogromnymi podatkami i przedstawiał dobrze znane przykłady z pracą do lipca czy czerwca i obywatel jest fiskalnie bardziej gnojony niż chłop (tyle, że dziś mamy poziom technologii i rozrywki, którą chłop wcześniej nigdy nie miał). Dla przeciętnego wyborcy taki "liberalny program gospodarczy" to aż nadto.

Grimgor do jesieni jeszcze trochę. Zobaczy się, która taktyka na zebranie większego poparcia jest skuteczna. Na chwilę obecną stawiam na Kukiza z uwagi na brak negatywnego elektoratu i właśnie postulaty, które mogą trafiać do każdego bez względu czy jest na lewo czy na prawo - oczywiście może nagle stracić poparcie z różnych przyczyn. Jeśli Korwin do tego czasu wymyśli coś lepszego np. Drużyny Korwina pozwolą mu wygrać wybory parlamentarne - to bardzo dobrze.


A to ogólnie Kukiz nie mówił, że chyba 30.05 przedstawi coś więcej?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kukiz na emeryturach zdążył się poznać i wyrobić sobie opinię - emerytury obywatelskie, system kanadyjski, szczegóły dopracują specjalisci ktorzy politykami nie sa i nigdy nie bedą
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

To jest nieporównywalne, bo trudno porównywac do Czech, Słowacji, czy panstw bałtyckich (lepiej bo są mniejsze), do Finlandii (lepiej bo nie mieli reżimu takiego jak my) ale z drugiej strony do postjugosławii (wojna) czy Bułgarii i Rumunii (późne wejście do UE) o Ukrainie (wojna teraz a kontrola wczesniej) Czy Białorusi (tak naprawde brak danych jak tam jest, mozna ogladac obrazki z cyklu bardzo źle i całkiem nieźle, niekoniecznie te rządowe)
no to fakt.
mogło być tylko lepiej :roll:
Tym co teraz zrobił po prostu robi za drugi filar PO, który po raz kolejny (vide Palikot) uratuje układ magdalenkowy i znów "zagospodaruje" elektorat buntu. Epic win.
to w takim razie co sadzić o politykach ktorzy aspiruja do tego elektoratu? niedołęgi? lebiody? "Znowu w zyciu mi nie wyszlo (...)"
i z drugiej strony - skoro taki "oszołom" zagospodaruje elektorat buntu to znaczy ze sa to takie same podatne lemingi jak te paskudne lewaki? czy po prostu nadal nie rozumieja jedynej slusznej linii wolnosci?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie rozumieja linii wolnosci bo to hołota jest, to już było gdzies napisane
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

quas pisze:To jest nieporównywalne, bo trudno porównywac do Czech, Słowacji, czy panstw bałtyckich (lepiej bo są mniejsze), do Finlandii (lepiej bo nie mieli reżimu takiego jak my) ale z drugiej strony do postjugosławii (wojna) czy Bułgarii i Rumunii (późne wejście do UE) o Ukrainie (wojna teraz a kontrola wczesniej) Czy Białorusi (tak naprawde brak danych jak tam jest, mozna ogladac obrazki z cyklu bardzo źle i całkiem nieźle, niekoniecznie te rządowe)
Mówiąc, że jest źle albo dobrze, automatycznie do czegoś porównujemy. Np. w Polsce jest źle - w porównaniu z UK, ale w Polsce jest dobrze - w porównaniu z Zimbabwe.

Sugerowałem porównanie do państw, które były w podobnej jak my sytuacji - i na tym tle naprawdę słabo nie wypadamy. Jeśli chcesz obwiniać polityków o to, że w Polsce nie jest jak w Niemczech, to równie dobrze możesz ich przy okazji oskarżyć o brak polskiej kolonii na Alfa Centauri - ten dystans był nie do nadrobienia w tym czasie.

Prawda jest taka, że obiektywna ocena Polskich dokonań z ostatniego ćwierćwiecza nie pasuje do ideologii PiS; do obrazu kraju upodlonego i przez ćwierć wieku rozkradanego przez różne sitwy. Dlatego łatwiej jest napisać, że jesteśmy "nieporównywalni" i zamiast tego odwoływać się do różnych wizji i stanów idealnych, które nie istnieją nawet w Skandynawii. A wszystkie decyzje (w tym Balcerowicza) odnosić nie do tego, co dzięki nim zyskano, ale do tego, co dzięki nim utracono.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Barb - mamy wiele problemów, a głownym jednak jest narastajace rozwarstwienie spoelczne, ktore jest przede wszystkim wywołane nagła dewastacja polekiego przemyslu - ktory co prawda byl panstowowy ale nie trzeba było go od razu niszczyć

lepiej jest w Czechach, Słowacji, Finalndii (tez oboz czerwony) i panstwach baltyckich jezeli juz musisz znac moje zdanie ;P dyskusyjna jest sytuacja Węgier.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zgadzam się, że problem jest, ale uważam, że jest pochodną globalizacji, a nie szatańskich działań Balcerowicza. Które Państwa w Europie mają silny przemysł? De-industrializacja to problem całego Zachodu, a nie tylko Polski.

Dwa: powiedz mi proszę, czy widziałeś kiedykolwiek prawdziwe budżety dużych firm? Wiesz, ile kosztuje np., budowa fabryki versus gruntowna modernizacja fabryki (obejmująca w większości wypadków przebudowę hal, wstawienie całkowicie nowych maszyn, szkolenie personelu + koszty funkcjonowania wszystkiego, kiedy taśmy nie działają)?

Żyjesz złudzeniem, że fabrykę PRLowskiego produktu łatwo zamienić w fabrykę produkującą coś jakościowo zbliżonego do wytworów zachodnich - w istocie było to bardzo trudne i tylko w niektórych wypadkach było opłacalne. Gdybyś pomyślał sekundę jak inwestor (mogę wejść na puste pole w Chinach albo bawić się w "modernizację" Ursusa, czyli kupić hale w pakiecie z roszczeniową, uzwiązkowioną załogą, wymienić 90% maszyn i zobaczyć, co się stanie - może zrozumiałbyś, że te idee o budowanie na bazie PRLowskiego przemysłu to w wielu wypadkach mrzonki. Nie zawsze, ale często.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

barb ma tu rację

Zmiana prlowskiej fabryki w coś co przynosi zyski i jest nowoczesne to bardzo trudne a czasem niemożliwe przesięwzięcie.
A pasożyty zwiazkowe są chyba tu główną przeszkodą co zresztą widać na przykładach kopalni. Chyba wykończyły sporo więcej zakładów
państwowych niż pomstowani przez wszystkich prawicowców "złodzieje" z reżimu władzy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dzis te firmy z Chin wracają do USA.

Ale wiadomo, że masz racje - czasem lepiej postawic od nowa. Ale z drugiej strony sprzedawano polskie firmy za złotówkę, a kupcy czasami po prostu złomowali i na samym tym zarabiali + niszczac sobie konkurencję. Nie ma w tym reguły - dlatego powinno podejscie sie do tego indywidualnie. I nie uwazam ze to proste czy tanie - ale uwazam ze w dlugim okresie 50-100-200 lat jest to lepsza opcja niz zamknac sprzedac zaorac. Ze zamykanie tych zakładów bez ładu i skaldu wygenerowało niesmaowity koszt spoleczny.

Mnie pytasz czy znam koszt fabryk, Ciebie moge zapytać, czy byłes kiedys w okolicach Sudetów, lubelskim, czy biedniejszych rejoanch Wschodu tylko tam gdzie naprawde widac jak wyglad krajobraz postPGRowski? Bieszczady na ten przyklad, tam naprawde jest beznadziejnie, pomyslu na region brak i to widać, w wielu miejscach

Poza tym jak w takim razie uzasadnisz decyzje oddanai w rece kapitału zagranicznego polski system bankowy? Czy to też było konieczne? A chyba się zgadzamy, że sektor bankowy jest w dziesiejszy gospodarce kluczowy i powinien byc narodowy (nie panstwowy, chodzi mi o polski kapitał - oczywiscie za komuny sie nie stworzyl wiec panstwo powinno go stymulwoac i tworzyc, a po prostu oddano) bo kapitał jednak kieruje sie interesami panstw z ktorych pochodzi

Deindustralizacja jest koniecznością, globalizacja tez jest winna, ale keidys czytałem fajny felietion Clarksona. Opisał tam jak przeszedł od myslenia, ze lepiej zaplacic taniej za samochod robiony nawet w Gwatemali, do pomyslu ze jednak lepiej żeby samochód był droższy o 2 tysiace funtów - ale produkowany w Yorku. Bo koniec koncow to przemysl (czyli w zasadzie tez rolnictwo) generuje realny pieniadz w gospodarce, (no i są jeszcze usługi ktore funkcjonuja same z siebie tzw. materialne) i bez niego duze panstwa sie nie utrzymaja - bo Luksemburg moze tak funcjonowac, ze chyba 80% kraju to uslugi, ale dlatego ze obsluguje silne przemyslowo i rolniczo Niemcy i Francje tuż obok

Moim zdaniem wszystkie proste rozwiazania w ekonomii są złe. Dlatego nie przekonuje mnie Korwin i dlatego uwazam Ze Balcerowicz jest błędem polskiej historii - bo poszedł na łatwizne, sprywatyzowac co sie da, zdusic inflacje z dnia na dzień i tyle, tak naprawdę z brakiem długofalowego planu, zrobił po prostu to, co dało się zrobić szybko, a przez jego działania stalismy sie peryferjami i tylk ododatkowym rynkiem zbytu dla europejskich wyrobów.

Bo zeby podjac rywalizacje z Zachodem trzeba bylo niestety doplacic jak mowisz, poniesc ksozty restrukturyzacji ktore sa wysokie, ale walczyc handlowo także cłami, po prostu prowadzic aktywna polityke - Balcerowicz sobie tych problemow oszczedzil zwalajac wszystko na niewidzialna rękę która zrobiła sobie przejazd po gospodarce.

A co do kopalni i pasozytow zwiazkowych - sorry, ale nie, pasozyty sa tu platformiane, pasozyty to rady nadzrocze, pasozyty to firmy posredniczace w handlu weglem (calkowicie zbedne), pasozytnictwo to podwojne opodatkowanie wegla i pasozytnictwo WUG a na koniec jest jeszcze mozliwosc optymalizacji zatrudnianie. Slowem - jest tyle rzeczy do poprawy, że zrobienie z kopalni rentownych imprez to naprawde nie jest wyzwanie godne geniuszy ekonomii - starczy solidny zarzadzajacy z interesem kraju na celu
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

na związkowców też się pomstuje ale co do Balcerowicza do jego prywatyzacja została zrobiona na odwal byleby udać jak najszybszą i jak najdogodniejszą "zmianę" systemu. I to taką na którą doskonale ustawiła się śmietanka PRLu.
Jakoś ten jego geniusz jest lansowany w mediach i "jedynej słusznej wersji nauczania" ale jak popytać kogokolwiek dłużej żyjącego to jakoś nie szczególnymi są fanami jego "dzieła"

Komorowski u Wojewódzkiego. Czyli jak stracić resztki godności.

Węgrzy FtW!!! To jest postawienie racji stanu ponad rozkazy o drażnieniu rosji z UE i racjonalna polityka władz. Już teraz sporo firm otwiera oddziały w państwie które zaraz zniesie dochodowy.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Dobra, masz jakąś fabrykę produkującą, dajmy na to, PRLowską elektronikę, kosmetyki albo maszyny.

Produkt ten jest kompletnie niekonkurencyjny na światowym rynku. Modernizacja fabryki jest b. droga i zachodnia korporacja tego nie chce kupić. Jakie masz opcje? Realnie - dotować albo zezłomować.

Popatrzmy na rekomendowaną przez Ciebie opcję A:

Dotujesz fabrykę, która za 20 gr/szt. produkuje paskudne mydełko. Konkurencja z Chin sprowadza lepsze jakościowo mydełko za 5 gr/szt. Co robisz z tonami paskudnych mydełek? Rozdajesz? Czy wprowadzasz bariery celne, żeby ludzie musieli je kupować? I to tak przez 100-200 lat?

Czy też może mianujesz w tej fabryce "rzutkiego" dyrektora państwowego i dajesz mu ogromną kasę na inwestycje, dzięki czemu, utrzymując socjal dla załogi, będzie - być może - w stanie produkować równie dobre mydełko, co chińskie, ale za 10 gr/szt.?

Zaprawdę nie da się pogodzić socjalizmu z wolnym rynkiem, a dotowanie państwowych zakładów tylko obciąża sektor prywatny czyniąc go - uwaga NIEKONKURENCYJNYM - tam, gdzie mógłby być konkurencyjny. Czyli bierzesz i odcinasz zdrową gałąź drzewa na podpórkę dla chorej, martwej gałęzi.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Instytut A. Smitha oficjalnie wycofuje poparcie dla Kukiza po dzisiejszej konferencji z OPZZ. I słusznie

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Babr - cos sie tak uczepil tych totalnie nierentownych. Spoko - takie mozna złomować, mowilem, ze tak. Problem jest w tym że zmasakrowano wszystkie - w tym te, ktore "mimo" panstwowego zarządu były rentowne. Cementownie, huty, elektrownie (ktorych prywatyzacja przede wszystkim zmiotła huty no ale to ze elektrownia-huta-kopalnia to trojka ktora powinna trzymac sie blisko to wiedzieli juz Niemcy) PGRy (z ktorych czesc zaczełą za Kołodki wychodzic na prostą i generowac zyski).

Co do strategicznego dotowania - masz niemieckie sztocznie, masz historie niemeickiego przemyslu zbrojeniowego (który tak długo dotował Kruppa mimo kiepskich produktow az ten w koncu zaczal produkowac swiatowa jakosc). Wolny rynek sam nie zadziała dla Polski, poniewaz byc moze rynkowi oplacalby sie, zeby Polacy byli tanią siłą roboczą, ale o dziwo (co tez odkryli w Chrl) bycie tania sila robocza to zadna frajda dla pracowników.

Z kopalniami jest podobnie - dzis zamkniecie ich ze wzgledu na zaniechania obecnej wladzy w restrukturyzacji i chwilową słabsza koniunkture sprawi ze uzaleznimy sie od improtu lub innych źrodłe energii. A oczywiscie kiedy zagraniczny wegiel przestanie miec konkurencje w polskim to stanie sie drozszy - a dlaczego? bo bedzie mógł.

I niech ktos zroobi aktywacje uzytkownikow przez adminow bo to rozjechane forum naprawde utrudnia zycie :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Dlaczego nie głosuję na Komorowskiego, tylko na Dudę?
Wymienię tylko część argumentów, bo już późno:
1. Komorowski podpisuje ustawy rządu PO jak leci. Jeśli PO znów będzie rządzić, przyda się Duda jako "organ kontrolujący". Będzie mógł, jak Lech Kaczyński wcześniej, odsyłać wątpliwe ustawy do Trybunału, wetować te najbardziej kontrowersyjne, pisać wraz z ekipą - mam nadzieję - fachowców - własne projekty ustaw.
2. Jeśli Komorowski wygra, może zrealizować swój pomysł sprzed roku chyba, aby w razie wygranej PISu (lub innej partii nie będącej PO) nie powierzać misji sformowania rządu partii, która wygra wybory,tylko partii, która "ma najlepszą zdolność koalicyjną". Taki przekręt, który jest wbrew duchowi demokracji, jest niestety legalny i możliwy
3. PO ma na koncie sporo tzw afer, wszystkie zamiecione pod dywan, wykręcanie kota ogonem, zwalanie na innych... ostatnie nagrania od Sowy pokazują - razem z poprzednimi - sposób myślenia ludzi z PO o wykonywanej przez nich pracy... nawet nie razi mnie brak poczucia misji, a bardziej - cynizm i nieuczciwość
4. Jak to wypunktował Duda na debacie - Komorowski od wielu lat zajmuje stanowiska umożliwiające wpływ na kształt polskiej armii, która jest w słabym stanie delikatnie mówiąc
5. Głównym sposobem na odparcie zarzutów z debaty było wyszukiwanie przez Komorowskiego analogicznych zarzutów wobec rządów PISu - które trwały 2 lata, a jego partia rządzi prawie 8 lat... oczekiwałbym jasnych sprawozdań, uczciwego nazwania sukcesów, błędów i zaniedbań, to by budowało wiarygodność
6. Nie jest dla mnie jasne, jakie realnie relacje łączą Komorowskiego z ludźmi WSI - jednak zastanawia mnie fakt głosowania przeciw likwidacji WSI jako jedyny ze swojej partii...
7. Obłuda w sprawie liberalizacji gospodarki. Zamiast zmniejszać podatki - zwiększanie ich. Za czasów PO musiałem założyć kasę fiskalną jako psychoterapeuta... i gdzie tu jest wspieranie drobnych przedsiębiorców i jednoosobowych firm? Wolałem Zytę Gilowską.

Itd, CDN...

ODPOWIEDZ