Seriale wszelakie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Seriale wszelakie

Post autor: QQrydza »

O powers tyle sie dowiedziałem na jednym z blogów (ale sprawdzony i trafia w moje gusta) że jest słabe :D

Oglądam agentów Tarczy - serial calkiem w pytkę, ale raczej podkladka pod filmy i to czasem boli

Poza tym zawsze (od kiedy znam oba światy) byłem DC-fanem. I to że marvel robi swietne filmy tego nie zmieni, DC ma po prostu bardziej mój klimat.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Morsereg pisze:sciema.
przy kryptonicie nie byl by w stanie tak rzucic kamieniem ;P ;)

swoja droga zawsze bardziej mi sie podobaly komiksy marvela niz dc.
aczkolwiek nie ukrywam, ze seriale sprawiaja, ze troche zaczynam sprawdzac herosow i villanow z dc. jak sie jakis pojawia w nowym odcinku to sprawdzam na wiki o co chodzi :)

niewielu wie o serialu opartym na komiksie marvela: powers
https://www.youtube.com/watch?v=e1yNhPGrOFY

i jakos w przyszlym roku netfix ma wydac dwa nowe seriale: luke cage i iron fist :D mam nadzieje, ze beda tak dobre jak dare devil. bo o tych herosach nie pojawialo sie za wiele informacji w filmach.
co wiecej, poniewaz wszyscy pochodza z Hells Kitchen to w przyszlosci cala trojka ma sie polaczyc w serialu The Defenders - wiec nie wiem czy bedzie drugi sezon diabla stroza


Te te te Jessica Jones nie zapomniałeś? w tym roku wychodzi ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

powersow jeszcze nie widzialem wiec nie wiem co to jest. raz przez przypadek na YT o tym uslyszalem.
-Qc- pisze: Poza tym zawsze (od kiedy znam oba światy) byłem DC-fanem. I to że marvel robi swietne filmy tego nie zmieni, DC ma po prostu bardziej mój klimat.
u mnie jest podobnie tylko, ze wlasnie z marvelem - to universum mi sie bardziej podoba. nie wiem o co chodzi bo bardzo duzo postaci jest takich samych :D
kiedys bede musial dorwac komiks dc vs marvel. wolverine vs lobo? moze byc dobre :D

--- edit ---
Te te te Jessica Jones nie zapomniałeś? w tym roku wychodzi ;D
a racja, zapomnialem o JJ. tak mi sie zdawalo, ze wiecej ich w defenders mialo byc ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ktoś coś dobrego na sezon ogórkowy dorzuci? Bo całe 3 seriale to mało
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

True Detective, na dniach ma wyjść drugi sezon.

Jeżeli lubisz dobry, wojskowy klimat to z czystym sumieniem polecam Generation Kill. Sam go obejrzałem już jakieś 4 razy, po drugim razie piosenki zna się na pamięć :P .
Dobry wojenny serial, taki z przymrużeniem oka na realizm to Strike Back.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2015, o 14:00 przez @Cichy, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tam głosowania czytelników decydowały o wyniku walk, heh. Nie wiem jak ktoś mógł głosować na Lobo :D

Coś jak Mash?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Cichy całkowicie nie moje klimaty :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Gokish pisze:Ktoś coś dobrego na sezon ogórkowy dorzuci? Bo całe 3 seriale to mało
Może nie serial fabularny a raczej zbiór programów/dokumentów. Wszelkie rzeczy z Billy-m Connolly-m w tytule. Crossbones ok, Peaky Blinders spoko, Ripper Street, the knick - takie bardziej kostiomowe. Shameless też wart oglądania.
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Michał pisze:
Gokish pisze:Ktoś coś dobrego na sezon ogórkowy dorzuci? Bo całe 3 seriale to mało
Crossbones ok,

Jak TVP dawało to w TV, wtedy obczaiłem. I ja się pytam jak można było tak dobrze zapowiadający się serial spieprzyć ?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Falling skies wraca niedlugo. Pierwsze dwa sezony mega. Teraz troche z przyzwyczajenia ogladam.

Ja na szczesnie na sezon ogorkowy mam daredevila i gotham. Nie nadrobilem jeszczd

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

The Wire

chyba najlepszy

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Normalnie coś tam leci w tle kiedy siedzę nad figuraskami, ale jeden serial mnie autentycznie oderwał od hobby.

"The 100"

Naprawdę przyzwoity. Klimat post-apo, dłuższy czas po wojnie, natura wróciła mniej więcej do siebie. W pewnym momencie, gdy na scenie jest już sporo frakcji, bardzo mocno trąci Falloutem (różne frakcje na ziemi), ale ładnie się broni dzięki licznym i rozbudowanym wątkom związanym ze stacją kosmiczną.

Spodobała mi się duża rotacja postaci, ciężko kogoś polubić na dłużej, bo świat w serialu błędów nie wybacza ;) I klimat dzięki temu jest cięższy, i mniej nastoletni, niż można się było spodziewać po wysłaniu tytułowej setki nastolatków z orbity na ziemię w celu jej zasiedlenia, po wojnie nuklearnej.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Też mam kilka seriali do polecenia.

The Wire - klasyk policjanci i złodzieje, główny bohater, którego nie lubisz od pierwszego odcinka, przez wielu uznawany za serial kultowy

The Shield - to samo co wyzej, tylko akcja dzieje się troszkę gdzie indziej, a główny bohater budzi raczej sympatię, chcoiaż jest totalnym skurwielem

Deadwood - jesli lubicie western, to jedyny i najlepszy serial w tej konwencji jaki należy zobaczyć, świetne kreacje aktorskie, duch tamtych czasów przemycony w bardzo dobry sposób, zachęcam
https://www.youtube.com/watch?v=DJFOf5RBQ-8

Hatfields & McCoys - jako fan westernu dorzucę jeszcze ten miniserial w reżyserii Kevina Costnera

The Carnivale - serial o wędrownym cyrku z przelomu lat 20 i 30, freakshow firmowany twarzą karła z Twin Peaks i konflikt potężnych sił, który kieruje losami głównych bohaterów, trochę magii i horroru, dużo dziwactwa, najlepszy serial jaki widziałem

Penny Dreadfull - wiktoriańska Anglia, trochę wampirów, trochę wiedźm, trochę potworów frankensteina, jakiś wilkołak, przemoc i seks, dużo sztampy, ale ogląda się wyśmienicie, jest efekciarskie i przerysowane, ale jeśli przyjmie się, że takie ma być, przyjemność z oglądania będzie wielka

Dracula - serial o Draculi luźno oparty na książce Stokera, mam mieszane uczucia, ale jeśli jesteś fanem filmowych wampirów, które nie są totalnymi ciotami, to oglądaj

Salem - nie polecam, totalna kupa, naiwność historii i kicz biją po oczach i wykręcają zwoje

Constantine - bez szału, ale jeśli ktoś lubi historie o demonach i duchach, albo szuka inspiracji do tworzenia jakiegoś RPG, to nie zaszkodzi, irytujący i drewniany główny bohater

True Detective - pierwszy sezon jest mistrzowski, niesamowity nastrój południowych stanów, paskudnej zbrodni i pseudofilozoficznych pesymistycznych monologów jednego z pary głównych bohaterów, trzeba zobaczyć

Utopia - wyszyły dwa sezony, mocny serial, dosyć zakręcony, teoria spiskowa na dużą skalę, zdecydowanie nie dla wszystkich

Black Sails - na koniec coś czego nie umiem sam ocenić, serial o piratach z ich najlepszego okresu, czyli XVIII wiek. Kurcze ma potencjał serial, ale rozwala go od środka dużo nieistotnych wątków i intrygi wciśnięte na siłę, żeby nie było za dużo akcji, bo nagrywanie akcji kosztuje. Serial o piratach.

Pomijam resztę najpopularniejszych seriali, bo albo nimi gardzę jak Spartacusem, czy American Horror Story, albo po prostu lubię jak Wikingów czy GoT, albo wkurzam się sam na siebie, że oglądam mimo, że zeszło na psy jak Sons of Anarchy. Niektóre jak Hannibal czy The Killing też pominę ze względu na to, że wszyscy je już znają, a ja nie jestem aż takim fanem, żeby je nawet skrótowo opisywać.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2015, o 09:44 przez Kalesoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Rick and Morty - co prawda na 10 odcinków po 20-kilka minut to niewiele (za miesiąc sezon 2), ale dla mnie jeden z najzabawniejszych seriali jaki zdarzyło mi się oglądać. Animowane szaleństwo i patologia.
Uerph.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

26 czerwca rusza drugi sezon, wg mnie najbardziej odjechany serial animowany :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Podbijam True Detective. Serial jest mistrzowski, oprawa, aktorzy, fabuła, gęsty klimat, nawet babki dymane przez głównych bohaterów są top notch :wink: . Do tego serial ma trochę wspólnego z mitami Cthulhu, co jest bardzo miłym smaczkiem da fanów fantastyki.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Majestic pisze:. Do tego serial ma trochę wspólnego z mitami Cthulhu, co jest bardzo miłym smaczkiem da fanów fantastyki.
No może troszkę tak, chociaż ja jako fan Lovecrafta pomyślałem o tym skojarzeniu, dopiero jak to napisałeś. Drugi sezon będzie zupełnie inny z tego co słyszę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Kaleson super post. Na pewno skorzystam z Twoich recenzji. Dzieki!

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ratzing pisze:Rick and Morty - co prawda na 10 odcinków po 20-kilka minut to niewiele (za miesiąc sezon 2), ale dla mnie jeden z najzabawniejszych seriali jaki zdarzyło mi się oglądać. Animowane szaleństwo i patologia.
Sprzedaz dzumy korwinistom - lubimy polskiego tluamcza :D

Ma ktos wiecej niz 4 odcinki po polsku? tylko tyle znalazlem online
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

The Carnivale - serial o wędrownym cyrku z przelomu lat 20 i 30, freakshow firmowany twarzą karła z Twin Peaks i konflikt potężnych sił, który kieruje losami głównych bohaterów, trochę magii i horroru, dużo dziwactwa, najlepszy serial jaki widziałem
Super, szukałem czegoś podobnego!
Kalesoner pisze:
Majestic pisze:. Do tego serial ma trochę wspólnego z mitami Cthulhu, co jest bardzo miłym smaczkiem da fanów fantastyki.
No może troszkę tak, chociaż ja jako fan Lovecrafta pomyślałem o tym skojarzeniu, dopiero jak to napisałeś. Drugi sezon będzie zupełnie inny z tego co słyszę.
Może bardziej z twórczością Ligottiego niż Lovecrafta, pewnie dlatego. :P Drugi sezon nie będzie miał z pierwszym nic wspólnego. Poza tytułem.

ODPOWIEDZ