Creaturecaster - nareszcie zakończone

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Re: Creaturecaster odmawia realizacji kluczowego punktu kamp

Post autor: Lazur »

Proponuje robić im syf gdzie tylko sie da. Fora, fb, naftka, bols itp może przestrasza sie czarnego PR i oddadza kase
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Oni raczej już nigdy niczego nie sprzedadzą :P

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Szczerze powiem, że jak czytam takie rzeczy to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera :). Pan Glen nie zrobił niczego złego, natomiast inni po prostu chcą oszukać polskie urzędy. Vat tak czy inaczej powinieneś zapłacić, bez względu na to czy to jest Canada czy Singapur czy może Tahiti. Co do cła,to to, że UK mniej restrykcyjnie podchodzi do importu i ma inne przepisy dzięki działającym od lat portalom takim jak Ebay czy Amazon, nie oznacza, że można tą drogą oszukiwać urzędy w Polsce. Propozycja od początku była "korupcyjna" ale jak wiadomo ludzie chcą "taniej"! So... nie będzie taniej, i bardzo dobrze! :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

PiotrB pisze:Szczerze powiem, że jak czytam takie rzeczy to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera :). Pan Glen nie zrobił niczego złego, natomiast inni po prostu chcą oszukać polskie urzędy. Vat tak czy inaczej powinieneś zapłacić, bez względu na to czy to jest Canada czy Singapur czy może Tahiti. Co do cła,to to, że UK mniej restrykcyjnie podchodzi do importu i ma inne przepisy dzięki działającym od lat portalom takim jak Ebay czy Amazon, nie oznacza, że można tą drogą oszukiwać urzędy w Polsce. Propozycja od początku była "korupcyjna" ale jak wiadomo ludzie chcą "taniej"! So... nie będzie taniej, i bardzo dobrze! :)
9/10 polaków spojrzało na ten post z politowaniem dla nadmiernej praworządności.

Awatar użytkownika
mikemayday
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: GroMaz

Post autor: mikemayday »

PiotrB: chciałem nawet odpisać, ale jak przeczytałem, że Twoim zdaniem pan Glen nie zrobił niczego złego, to mi się odechciało dalszej rozmowy z Tobą.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Piotrze czy jak Glen pisząc nieprawde robi dobrze to czy chłopaki wykorzystując legalną droge nie chce płacić dodatkowego podatku robią źle?
Rozumiem że masz sklep to i podejście inne niż klienci ale bez przesady :)
Obrazek

Awatar użytkownika
mikemayday
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: GroMaz

Post autor: mikemayday »

Zwracam się z pytaniem do osób, które brały udział w zamówieniu. Czy waszym zdaniem powinienem:

A) zgłaszać sprawę na policję i namawiać innych do zrobienia tego samego, ryzykując zemstę Glena i utratę całości?

czy

B) siedzieć cicho i zapłacić podatek, w skutek czego każdy, kto nie dopłaci około 30% kwoty swojego zamówienia będzie mógł co najwyżej otrzymać zwrot około 50% swojej wpłaty?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Wg mnie A, bo prawdę mówiąc nie wiadomo jak długo jeszcze ta szopka będzie się toczyć. W dalszym ciągu nie ma żadnych konkretów, tylko pokrętne update'y CC.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

We know that some other campaigns have marked packages as gifts, but such practice is illegal in Canada
Gość bardziej kanadyjski już być nie mógł

Niefajna sprawa chłopaki. Mało co wściekałbym się z wami pospołu bo też myślałem czy nie dotować Cc.
PiotrB pisze:Pan Glen nie zrobił niczego złego, natomiast inni po prostu chcą oszukać polskie urzędy. Vat tak czy inaczej powinieneś zapłacić, bez względu na to czy to jest Canada czy Singapur czy może Tahiti. Co do cła,to to, że UK mniej restrykcyjnie podchodzi do importu i ma inne przepisy dzięki działającym od lat portalom takim jak Ebay czy Amazon, nie oznacza, że można tą drogą oszukiwać urzędy w Polsce.
Abstrahując od świętoszkowatości to jednak koledzy umówili się z Mr. Glenem na coś, dotują jego kampanię zawczasu przyjmując ile wyniesie ich otrzymanie w swoje szpony modeli, a Cc cytując znanego polskiego pisarza narobił im mnóstwo smrodu i gówna nagle zmieniając możliwości wysyłki. Pod względem umowy to nie jest całkiem fair.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Najłatwiej było by porozumieć się (w przypadku płatności kartą) z operatorem i zrobić chargeback argumentując do banku, że wbrew wcześniejszym ustaleniom zostały zmienione warunki.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Mike pisał o tym na GV. Byl paypal, ale magiczne 180 dni mineło już dawno.

Awatar użytkownika
mikemayday
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: GroMaz

Post autor: mikemayday »

Rozesłałem do wszystkich PMki z prośbą o decyzję co dalej.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Darujcie sobie składanie zawiadomienia na Policji, dla każdego prawnika powinno być czytelne, że nie doszło do oszustwa ani żadnego innego przestępstwa, lecz co najwyżej niewywiązania się z zobowiązania - co również jest wątpliwe, mając na uwadze podkreślone wyżej fragmenty. Taki jest kickstarter, uczestnicząc w projekcie trzeba brać pod uwagę pewne ryzyko, które się z nim wiąże. Żeby udowodnić oszustwo należałoby wykazać, że twórca od samego początku działał z zamiarem niewywiązania się z zobowiązania, co jest w tej sprawie niewykonalne, ponadto zapewne tak nie było. Ja bym dopłacił, nie widzę lepszego rozwiązania.

Natomiast, doskonale rozumiem Wasze rozgoryczenie i bardzo Wam współczuję, ponieważ niegdyś sam się podobnie naciąłem na dodatkowych opłatach po kickstarterze. Zacisnąłem zęby i dopłaciłem.

Awatar użytkownika
Furman
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Furman »

Lazur pisze:Proponuje robić im syf gdzie tylko sie da. Fora, fb, naftka, bols itp może przestrasza sie czarnego PR i oddadza kase
Ty to mówisz poważnie, czy może dla zgrywy?
Panowie cała ta sprawa zaczyna przypominać aferę widłowa, tylko z cłem. Zastanówcie się iż nie tylko wy wspieraliście tego gościa, nie tylko wy straciliście opcje dostawy z UK.
Pomyślcie iż są inni w UE, tylko wy kręcicie z tego powodu aferę. Jak na razie.
Także wyciągając z tego wszystkiego konstruktywne wnioski, lepiej było by skontaktować się z pokrzywdzonymi z innych krajów UE.
Może tą droga obrać, da to o wiele większą siłę przebicia< nacisku> .
Zastanówcie się nad tą ścieżką, może będzie skuteczna.

Awatar użytkownika
mikemayday
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: GroMaz

Post autor: mikemayday »

Furman pisze:Pomyślcie iż są inni w UE, tylko wy kręcicie z tego powodu aferę. Jak na razie.
...nie czytałeś komentarzy na kicku, co?

Awatar użytkownika
Furman
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Furman »

mikemayday pisze:...nie czytałeś komentarzy na kicku, co?
No właśnie czytam, oj ....

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ilu was jest w tym jednym zamowieniu przez Ciebie organizowanym?

Awatar użytkownika
mikemayday
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: GroMaz

Post autor: mikemayday »

23 osoby. Póki co większość deklaruje chęć dopłacenia.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

https://www.kickstarter.com/projects/je ... ts/1695856
To już jest jakaś kompletna kpina. Ludzie czują się oszukani, czemu dają głośno i dobitnie wyraz w komentarzach, a autor sobie pisze, że lato spędził jeżdżąc po Stanach i ucząc jogi (podczas gdy wspierający projekt od dwóch lat czekają na jego realizację).

Wszyscy, którzy dołączyli do zamówienia powinni dopłacić. Naprawdę, to najlepsza opcja. Nikt nie otrzyma zwrotu pieniędzy, a straszenie sądami nic nie da. Przynajmniej w ręku będziecie mieli model, który możecie sprzedać, jeśli zechcece. Otrzymacie do ręki cokolwiek. Jeśli nie dopłacicie, nie będziecie mieli nic. Ani modeli, ani swoich pieniędzy.

Awatar użytkownika
mikemayday
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: GroMaz

Post autor: mikemayday »

Naviedzony, nie potrzbujemy konsensusu. Jeśli ktoś nie chce już swojego modelu, mogę zapłacić cło i go sprzedać, a różnicę mu zwrócić. A pozostałym, gotowym dopłacić - przekazać modele. To akurat najmniejszy problem (tzn. będę się musiał nabiedzić i tak z załatwianiem tego wszystkiego, ale chuj bombki strzelił, innego wyjścia nie ma).

ODPOWIEDZ