Wielka wojna i większa wojna.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Grolshek, Heretic

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2920
Rejestracja: 5 sty 2010, o 16:27
Lokalizacja: Koszalin

Wielka wojna i większa wojna.

Post autor: Infernal Puppet » 3 wrz 2018, o 14:37

Nie wiem ilu jest na tym forum różnorakich nerdów historii, ale myślę, że wielu ludzi powinno się przyjrzeć pewnemu właśnie rozpoczętemu na YT projektowi.

Jest na YT bowiem pewien kanał ( https://www.youtube.com/user/TheGreatWar ) dokumentujący w bardzo ciekawy sposób historię pierwszej wojny światowej "w czasie rzeczywistym" (-100 lat oczywiście ), tydzień po tygodniu, plus rozliczne epizody specjalne o różnych aspektach i postaciach tego konfliktu. Ta drobna w sumie ekipa robi naprawdę wspaniałą i jakościową robotę, z tym że wiadomo, ten konflikt już powoli dobiega końca.

Przedwczoraj więc, równo pierwszego września, wystartował więc nowy projekt tego samego prowadzącego - https://www.youtube.com/watch?v=3-A1gVm9T0A&t=0s - tym razem, przez najbliższe 6 lat, wychodzić będą odcinki śledzące drugą wojnę światową. Nie ukrywam, że jest to projekt któremu bardzo mocno kibicuję, bo jeśli nowy zespół zdoła utrzymać tą samą jakość i bezstronniczość, to oprócz świetnego sposobu nauki historii będzie to też droga by pokazać nieco jaśniej rolę Polski w tej całej hekatombie. Więc jeśli interesujecie się historią, zaglądnijcie od czasu do czasu :) .

Ps, ten sam prowadzący popełnił też na jeszcze innym kanale dwie inne ciekawe serie - o okresie międzywojennym i o kryzysie kubańskim.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ