Transport figurek i materiałów modelarskich

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Andronikus
Wałkarz
Posty: 53

Transport figurek i materiałów modelarskich

Post autor: Andronikus »

Wkrótce wybieram się do Chin i mam problem. Z racji tego, że wyjazd jest na minimum rok, stąd też decyzja że zabieram ze sobą zarówno figsy, jak i wszystkie niezbędne akcesoria do modelarstwa. Macie jakieś sprawdzone sposoby na bezpieczny transport? Jaka torba? Myślałem o tym, żeby mieć jakiś większy plecak do którego w jedną komorę wrzucę elektronikę a w drugą komorę wszystko związane z hobby. Co o tym sądzicie? Jakieś sugestie, sprawdzone metody?

Pozdrawiam

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Na Twoim miejscu użyłbym gąbki z wycięciami jak ta w torbach safe'n'sound. Włożyłbym ją do walizki z twardego materiału i zabrał jako podręczny bagaż jeśli lecisz samolotem. W ważniejszych miejscach użyłbym folii bąbelkowej. Dużo zależy od tego jak dużo modeli liczy Twoja kolekcja i z czego są wykonane oraz czy są gotowe do gry, czy w wypraskach.
Nie wrzuciłbym figurek do luku bagażowego, bałbym się, że zostaną zgniecione. Kurierów raczej odradzam, miałem przypadki, że paczkami z firmy grano na magazynie w piłkę nożną.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Nie jestem przekonany, czy to da się zabrać w bagażu podręcznym. Niektóre z narzędzi modelarskich mogą być uznane za obiekty, które można użyć w celu perswazji na pilocie w kwestii zmiany kursu i tym podobnych.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Andronikus
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Andronikus »

Dzięki. Kompletnie nie pomyślałem, że narzędzi nie wniosę na pokład samolotu :mrgreen: Takie są efekty rzadkiego latania :D
Tak czy siak figurki biorę tylko w wypraskach lub metalcasty (niepomalowane) plus farby. To raczej wziąłbym do podręcznego a reszta narzędzi do bagażu podstawowego. Z tego co się orientowałem to przydałaby mi się po prostu torba z paskiem na ramię, ale z dwoma dużymi komorami. Do jednej wrzucę elektronikę, a do drugiej farby i figurki i wszystko to co mogę ze sobą mieć pod ręką, a reszta jakoś zabezpieczona do walizki bo nie widzę innego rozwiązania. Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Z tymi farbami w podręcznym to też bym uważał:)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Oprócz tego, że mogą się przyczepić że to jakiś dziwny płyn, to jeszcze przy skokach ciśnienia mogą wystrzelić ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ