Got - spoiler alert

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Got - spoiler alert

Post autor: Slayer Zabójców »

Po 4 słabych odcinkach nareszcie mamy lekki powiew dawnej chwały serialu, lecz ogólnie to co zaprezentowali nam twórcy to pójście na łatwiznę... strasznie zawiedziony jestem tym sezonem i wątpie, żeby ostatni odcinek naprawił odbiór całości.

W jednym epizodzie załoga balist rzuca 3x6 na trafienie i masakruje jednego z dwóch gadów, a w drugim ostatni smok leci na czołówkę na całą armadę statków wyposażonych w ów skorpiony, sam demoluje połowę miasta, ogniem wysadza w powietrze całe kamienice, Złota Kompania to jakieś lapsy do bicia z dowódcą z LD5, żołnierze i gwardia KL zapominają jak się walczy, a "główna" pretendentka do tronu z dobrej i miłościwej matki nie zdaje frenzy ponieważ zabili jej kumpelkę która tłumaczy jej zasady... I tak wogóle po co był ten cały wątek z Jaime'm, jego samotną wędrówką do Winterfell? Tylko po to, żeby Brienne wymieniła dziewictwo za tytuł rycerski? Cała przemiana tej postaci tak strasznie zapomniana i niewykorzystana przez twórców.

Ostatni sezon to jak dla mnie jedna z największych wpadek jakie kiedykolwiek miałem nieprzyjemność oglądać - Nocny Król, Złota Kompania - kreowani na naprawdę potężne siły nie pokazują dosłownie nic i ich wątek zaczyna się i kończy w jednym odcinku, Wielka Wojna i Ostatnia Wojna zaczynają się i kończą w jednym odcinku, wygląda to tak jakby artysta malował jeden wspaniały obraz przez lata, a na koniec ktoś inny dokończył go mazakiem.
Fajny serial, ale 8 sezonu nie polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Za 10 lat dostaniecie książkę a w środku dokładnie to, co w serialu xD tak a propos kończenia mazakiem.
Albo wcale jej nie dostaniecie, bo wyjdzie nowe fajne fantasy i o tym wszyscy zapomną.

Serial jest mega. Nie wiem, czy prędko wyjdzie podobny.
Nawet jeśli zakończenie będzie lipne to i tak się dobrze bawiłem do tej pory włącznie.
A że życie Westeros jest mroczne i pozbawione sensu? Może to właśnie chciał pokazać autor?

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Martin to mądry człowiek. Pozwolił reżyserom na fantazje i kijowy sezon 8, żeby wiedzieć jakich rozwiązań w książce ostatecznie nie zawrzeć :D

To co, trochę wróżb na ostatni odcinek? Moim zdaniem finał będzie się kręcił na konflikcie D vs J, pod który był robiony cały grunt ze spaleniem KL.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Martin nic nie skonczy. Jest za stary i ma za duzy brzuch =P~
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To nie będzie 8 odcinków?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Nie, tylko 6. Na więcej chyba $$ nie starczyło, podobnie jak pomysłów :) Jest już zresztą krótka zapowiedź tego ostatniego :)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja cały czas czekam, że w tym ostatnim sezonie pojawi się chociaż jedna intryga. xD

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Klaudel pisze:Martin nic nie skonczy. Jest za stary i ma za duzy brzuch =P~
Patrzysz się na mój bebech?
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

jawor pisze:
Klaudel pisze:Martin nic nie skonczy. Jest za stary i ma za duzy brzuch =P~
Patrzysz się na mój bebech?
Nie marudz tylko pisz! :P
wind_sower pisze:Ja cały czas czekam, że w tym ostatnim sezonie pojawi się chociaż jedna intryga. xD
Jak to, przeciez caly ten sezon to jedna wielka intryga Brana :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Cała rzeź przez to że Jonowi nie stanął..

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Kołata pisze:Cała rzeź przez to że Jonowi nie stanął..
Takie tam promowanie LGBT i demokracji, bo skoro nie ma już żelaznego tronu... ot, amerykańskie ;)
xYz

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Kołata pisze:Cała rzeź przez to że Jonowi nie stanął..
Dalaby mu czas. W koncu nie wszyscy sa przyzwyczajeni do ruchania wlasnej cioci.

edit. w ogole to polecam to forum
https://asoiaf.westeros.org/index.php?/ ... iscussion/

edit2. burn baby burn, flame will keep you higher!
https://youtu.be/dJIj9L_NU2Q
We can't stop here. This is bat country.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

8 sezon zasysa, autorzy zapomnieli nawet o niektórych postaciach, gdzie Martelowa, która siedziała w lochu od 7 sezonu?

powtarzająca się infantylna symbolika ( zjaranie dziecko z zabawką konika ) to już było xd

nieśmiertelna ahria i teń koń, który od tak stoi sobie pośród pożogi kompletnie bez stresu.

zawalający się zamek po jednym zionięciu... ok ... zaraz to zabawkowy konik się ... osmolił a zamek ... #-o ok nieważne, next!

balisty z BS 0 nie byłoby problemu, ale one tydzień wcześniej miały BS 5 z rerollem.

pół sezonu czekałem aż groźnie brzmiąca "złota kompania" 10 000 szt. typa będzie miała swoje 5 minut... w8 5 sekund ! :mrgreen: bez jaj.

zagadka, po huj oblężenie zamku jak Deneris zjarała sama wszystko i wszystkich :?:

Jak zawsze useless John... 0 werwy, 0 weny 0 huci :mrgreen:

jak zwykle useless cebulowy rycerz ( wtf jest ta postać for ) :mrgreen: ale ok misandei była more useless

oczywiście sytuację ratują halfman i Ogar, są całkiem autentyczni.

Varys ( powtórka z rozrywki ) dał się zabić jak Littlefinger. Dwaj mistrzowie knucicielstwa i dają się podejść przez małe dziewczynki.

6 odcinek i tak obejrzę w poniedziałek 3:01 a potem drugi raz, ale przykurw pozostanie :lol2:
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Littlefinger powinien zostać królem.

A tak serio to wycieli wszystkie rody żeby sie zmieścić w czasówce. Przecież Tyrelow wysadziła Cersei, Septona tez - czyli 2 duze frakcje w pizdu. Dorne umarło msiercia naturalną - zenujace, tam tez bylo mega potencjalu.

Ale nie ma czasu na wszystko. Za duzo wątków też szkodzi, bo nikt nie przeczyta 6 tysiecy stron
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

@Robson: Martelowa siedziała dalej w lochu z trupem córki, to akurat spoko że Cersei i ona padły w ten sam sposób. Takie ironiczne ciut.

A Aria chyba w końcu jest tym prorokowanym przez Melisandre bohaterem, więc zasadniczo powinna być nieśmiertelna, podobnie jak Berric.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Stan pisze: Serial jest mega. Nie wiem, czy prędko wyjdzie podobny.
Niebawem, niebawem. Amazon i jego Silmarillion (serial będzie osadzony w najbardziej krawej i epickiej 2 erze Ardy czyli dla nie wtajemniczonych, druga era zakończyła się w momencie pokonania Saurona przez ostatni sojusz ludzi i elfów, a ta bitwa nie była jakaś wielka na to co działo się wcześniej, uwzględniając, że przecież sam Sauron to tylko przydupas i uczeń jednej z naprawdę przerażającej postaci/boga w uniwersum ^^ :D Sądzę, ze zmiotą GoTę ale wiadomo, Gota zapoczątkowała tego typu serial więc będzie kanoniczny coby nie było.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Potęga smoka to w tym filmie bomba atomowa w średniowieczu. Już w poprzednim sezonie rzeź lannisterow to był bezsens. Zadam latania smoków w nocy!
Jak już tak luźno robili adaptacje to mogli od początku zrobić mniej watkow

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

IMO na początku Martin im obiecał że zakończy to z sensem. On teraz nie umie a oni mieli opcje ograniczone czasem budżetem etc
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

PSz pisze:Jak już tak luźno robili adaptacje to mogli od początku zrobić mniej watkow
Adaptacja jest taka luźna od czasu, kiedy zabrakło książki do adaptowania i zostały tylko ogólne wytyczne GRRM :D

Swoją drogą prędzej urośnie mi broda niż zobaczymy, jak cykl zostaje przez niego ukończony. Przecież on ma z 70 lat, a chęć i samozaparcie do pisania maleje mu wraz z wiekiem. No chyba że ktoś to napisze za niego :)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Nie trza wiele wysiłku by stwierdzić że tyłu wątków szybko sensownie nie da.sie zamknąć.
Martellowie i tyrellowie to nic nie znaczące wątki, w książce też z nich nic sensownego nie wynikało. Poza wizja że też będą mieszac

ODPOWIEDZ