Got - spoiler alert

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Got - spoiler alert

Post autor: QQrydza »

A co ja ci napisałem xD pierwsze 3 książki hit. Potem zjazd
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

-Qc- pisze:, Lotra z tego nie będzie
Oby. Najnudniejsza książka fantasy ever.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

wind_sower pisze:
-Qc- pisze:, Lotra z tego nie będzie
Oby. Najnudniejsza książka fantasy ever.
Tak to jest, jak sie odchodzi od świetnych filmow na rzecz innowacji na siłę
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Scena końcowa to totalny idiotyzm. Cersei ma ich na talerzu, a zabija tylko Missandei. Niech to się już kończy..

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie mówiąc o tym, że stoi na podeście 20 metrow nad ziemią bez barierki i podchodzi do skazańca, który ot tak dla kaprysu mógłby ją złapać i się rzucić w dół xD
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Do nich było 49 cali od murku, więc poza bolcami
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

A 20000 gości ze Złotej Kompanii akurat brało prysznic...

Logicznie i fabularnie jeszcze żaden serial mnie tak nie rozczarował
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To negocjacje poselskie były co się dziwić, że się nie pozabijali. Prawo międzynarodowe kodeks rycerski etc. Inna sprawa, że w sumie nie kumam co ja tak ciśnie na żelazny tron, lepiej byłoby spalić casterly rock
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

W tej scenie był chyba nie ogar z odległością na etapie produkcji. Blue screeny może zakłamały rzeczywistość. Zauważcie, ze łuki napinają dopiero jak Tyrion podchodzi pod bramę. Już pomijam fakt, że Tyrion zamiast drzeć ryja do Cersei na murach to prawie szepta ;)

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Kołata pisze:Scena końcowa to totalny idiotyzm. Cersei ma ich na talerzu, a zabija tylko Missandei. Niech to się już kończy..
Obie królowe, jak rasowi politycy, grały pod lans własnego wizerunku i poparcie ludu. Obie się lansują na pokojowe, i łaskawe a przeciwniczkę na agresywną uzurpatorkę i tyrana. Gdyby któraś zaatakowała, popełniła by polityczne samobójstwo.
Cersei wiedząc o tym, straciła tłumaczkę by sprowokować atak i mieć czyste ręce jako obrończyni miasta i ludu.
Nawet jeśli zabiła by 1-2 ważne osoby, byłby to i tak słaby deal. Nawet śmierć Daenerys, mogła by nie wystarczyć by wygrać wojne.
Od taktycznej strony, w odpowiedzi ostatni smok mógłby nadlecieć od flanki i kosić te balisty jedna za drugą, już nie mówiąc o spaleniu Cersei.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mega fajny ten got nie kumam co ludzie narzekajo
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No trzeba przyznać, że ostatni epizod był kozak. Podoba mi się, że Dany w końcu oszalała, że bracia Clegane znowu ze sobą walczą, że Jaime znowu rzuca wszystko dla Cersei, że Euron znowu wyobraża sobie, że zrobił coś niezwykłego, kiedy tak naprawdę chuja zrobił. Cała seria w pizdu, przewijamy do momentu, kiedy Robert i Ned jeszcze byli wasalami Targaryenów. Nic się nie zmienia, wszyscy są niewolnikami swojego przeznaczenia.

Jeszcze dodatkowo efekt wzmocniony przez to, że oglądałem wczoraj Atlas Chmur (po raz trzeci chyba).

W ostatnim odcinku mam jeszcze tylko nadzieję, że Jon spróbuje zabić Dany i zginie, a Dany za karę jebnie jeszcze Brana, Sansę i Aryę. No i oczywiście karzełka. I nic nie będzie, dziękuję, dobranoc.

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Zgadzam się. W porównaniu z trzecim odcinkiem serii "The Long Night", który był kreowany na bóg wie jak zajebisty, a wyszedł co najmniej średni, epizod piąty, urywa dupe.
Generalnie sceny są zbudowane dużo lepiej, na pewno też pomagają jasne ujęcia.
Trochę razi że smok, nagle dostaje takiego przypływu mocy, że gdyby tyle miał w odcinku trzecim, to by te zombiaki zmiótł w trzy sekundy sam.
Nie spoileruje, ale moim zdaniem, był to najbardziej poruszający odcinek serii, gdzie widz po raz pierwszy w tym sezonie, może zmienić moralny osąd stron.
Warto obejrzeć asap, zwłaszcza że lada chwilę w necie zaroi się od niezapowiedzianych i nieproszonych spoilerów.

Jeszcze jedna uwaga na koniec: oglądałem w wersji game.of.thrones.s08e05.web.h264-memento[ettv], napisy ściągnięte z napi project mają złe synchro. Naprawiłem to programem, gdyby ktoś potrzebował, a sam nie umiał przestawić, to mogę wysłać.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

tu akurat jest tema spojlerowany, fajny odcinek, jest szansa że ostatni poprawi ocenę całości :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

tym razem z kolei smok OP, a bolce same jedynki na hita, Danny nie do konca mnie przekonala ze swoim popadnieciem w obled, rozmowa braci zbyt melodramatyczna, ale poza tym zgadzam sie, ze odcinek znakomity. prawdziwy dramat wojenny. szczegolnie perspektywa Aryi wybitna. total madness. czekam az Danny zemsci sie na Sansie (buhahaha - zlowieszczy smiech Gargamela).
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak rozmowa dwoch gosci, ktorzy uwielbiali sie cale zycie wbrew swiatu, a na koncu ida na niemal pewna smierc obaj moglaby byc mniej melodramatyczna? Co to znaczy wgle? :D

Ja czekam az ktos bedzie mial pretensje ze smok tnie ogniem jak laserem.

Zreszta narzekan jest juz MASA. Nie wiem na co :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Mi się nie wydaję, że chodzi o cięcię tylko jak wilk, który dmuchał chuchał i rozjebał :)

Z jednej strony fajnie, że giną kolejne postacie ale myślałem, że Aria zabije Królową tak jak zabiła Freya. No cóż trudno, ten sezon szokuje w trochę inny sposób niż myślałem.

Denerys propsuję. Chuj tam, chciała skorić wszystkich i się udało :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

U Starków "winter is coming" a jak to szło u Targaryanów -"burn them all"? :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Myślałem ze fuck ourselfs
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To hasło przejęły bliźniaki
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ