Got - spoiler alert

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Got - spoiler alert

Post autor: Laik »

Jak wrazenia po bitwie o Winterfell?

jak dla mnie widac ze Trylogia przeczytana :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Od 11:30 do 12:30 można zobaczyć syndrom gumowej lancy w praktyce. Flaming Banner nie pomógł

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ta scen przypomina mi atak KKK w Django Tarantino
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja jestem rozczarowany - podobno miała być bitwa porównywalna do oblężenia Helmowego Jaru, a wyszło tak se. Sezon 7 był naprawdę dobry, a 8 nie prezentuje się za kolorowo. Do tego ta końcówka trzeciego odcinka...
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Masakra.
1. Taktycznie bitwa wgl z dupy.
- szarża lekkiej kawalerii na hura w ciemność, bo im zapaliła mieczyki
- po co bronić murów skoro można wydać bitwę przed nimi
- po co strzelać z katapult? po co trzymać trebusze za murami? (patrz Królestwo niebieskie)
- zróbmy wielką płonącą palisadę - stańmy przed nią
- na murach postawmy tylko łuczników, po co nam smoła kamienie czy cokolwiek
- po wycofaniu cała "armia" stoi sobie na dziedzińcu i odpoczywa, zamiast wbijać na mury

2. zakończenie oczywiste od momentu jak trupy wchodzą na mury

3. Zabawa w kotka i myszkę w bibliotece idiotyczna, chwilę wcześniej zabiła dzidą 15-20 typów w 30 sekund, a teraz się boi 5 w pomieszczeniu

4. sypanie całej armii nie zdarza się nawet w wampirach

5. walka smoków tak chaotyczna, że nic nie widać

6. oczywiście "ważni bohaterowie" są nieśmiertelni xD

Za to ta dziewczynka co zabija giganta mega spoko.

Moim zdaniem ten sezon na razie poza wadami (2 pierwsze odcinki zawsze przegadane i o niczym), to kompletne zaprzeczenie GoT, żadnych zaskoczeń, sztampa taka, że aż smutek.

Obstawiam Denerys na tronie. Snow się zrzeknie, bo coś tam (albo umrze w walce o stolice i mu pogrzeb zrobią na koniec). Cersei pewnie zetną albo powieszą, ewentualnie smok ją zje. Chciałbym się mylić, bo wydaje mi się, że w klimacie GoT byłoby jakby zdrada się udała i Cersei pokroiła niedobitki bez problemu.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja jednak liczyłem, że ostatecznie Nocny Król wygra, lub doprowadzi do takiej sytuacji, w której ludzie go pokonują, lecz zwycięzca już nie ma za bardzo czym władać.
Przez 7 sezonów budowano postać głównego antagonisty tylko po to, żeby uśmiercić go w jednym odcinku - bez żadnego plot twista, interesujących interakcji między innymi postaciami... tak po prostu, pyk i już.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Niestety zgadzam się z krytyką Jarka. Mocno zawiedziony jestem.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Szkoda gowniary...poza tyrionem jedyny charakter z jajami
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

3ci odcinek kał 2/10, zmarnowany czas, nie polecam, smutny jestem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Mnie natomiast zastanawia, z czego są zrobione sarkofagi w kryptach, skoro anemiczne mumie przebijają się przez nie po trzech ciosach... o_O

Nie wiem, kto wymyślił generalnie plan obrony. Jeśli założeniem scenariusza było ''przegrywaliśmy, ale w ostatniej chwili udało się wygrać'', to można było zrobić to zupełnie inaczej, by widz nie miał poczucia, że robi się z niego debila. A tak to przez pół odcinka człowiek duma nad tym, jakim cudem obronę prowadzono wg tak bezsensownego i chaotycznego sposobu, skoro na miejscu było kilku dowódców doświadczonych w boju.

Żeby nie było, fajne momenty także się zdarzały, końcówka chociażby. Zombie też urocze, jak to zombie :)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Corunn pisze:Mnie natomiast zastanawia, z czego są zrobione sarkofagi w kryptach, skoro anemiczne mumie przebijają się przez nie po trzech ciosach... o_O
Sarkofagi są spoko, te zombiaki są po prostu największymi kotami w tym uniwersum :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Żenada....
Gra o tron umarła. :|

Ale!!!!!! muszę powiedzieć że jedyne fajne w tym odcinku jest to że już wiem dlaczego wampiry zawsze były takie pojebane :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Klimat był, ale cała reszta to padaka, absurd gonił absurd. Ciekawe w co utopili ten ich cały budżet jak słoni ma nie być ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Chłopaki nie każdy gra w młotka , moja żona oglądała z zaciekawieniem , ale ja się klepałem po głowie jak lekka kawaleria poleciała w pizdziet...
Ogólnie to lekka kawaleria powinna zajść od tyłu tych lodowych i najpierw ich zmieść .Wtedy nie było by tego dennego sypania

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kuros pisze:Chłopaki nie każdy gra w młotka , moja żona oglądała z zaciekawieniem , ale ja się klepałem po głowie jak lekka kawaleria poleciała w pizdziet...
Ogólnie to lekka kawaleria powinna zajść od tyłu tych lodowych i najpierw ich zmieść .Wtedy nie było by tego dennego sypania
Snow, Denerys, Tyrion czy ktokolwiek nie dostałby się do repy Polski na ETC :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

JarekK pisze:Masakra.
1. Taktycznie bitwa wgl z dupy.
- szarża lekkiej kawalerii na hura w ciemność, bo im zapaliła mieczyki
- po co bronić murów skoro można wydać bitwę przed nimi
- po co strzelać z katapult? po co trzymać trebusze za murami? (patrz Królestwo niebieskie)
- zróbmy wielką płonącą palisadę - stańmy przed nią
- na murach postawmy tylko łuczników, po co nam smoła kamienie czy cokolwiek
- po wycofaniu cała "armia" stoi sobie na dziedzińcu i odpoczywa, zamiast wbijać na mury

2. zakończenie oczywiste od momentu jak trupy wchodzą na mury

3. Zabawa w kotka i myszkę w bibliotece idiotyczna, chwilę wcześniej zabiła dzidą 15-20 typów w 30 sekund, a teraz się boi 5 w pomieszczeniu

4. sypanie całej armii nie zdarza się nawet w wampirach

5. walka smoków tak chaotyczna, że nic nie widać

6. oczywiście "ważni bohaterowie" są nieśmiertelni xD

Za to ta dziewczynka co zabija giganta mega spoko.

Moim zdaniem ten sezon na razie poza wadami (2 pierwsze odcinki zawsze przegadane i o niczym), to kompletne zaprzeczenie GoT, żadnych zaskoczeń, sztampa taka, że aż smutek.

Obstawiam Denerys na tronie. Snow się zrzeknie, bo coś tam (albo umrze w walce o stolice i mu pogrzeb zrobią na koniec). Cersei pewnie zetną albo powieszą, ewentualnie smok ją zje. Chciałbym się mylić, bo wydaje mi się, że w klimacie GoT byłoby jakby zdrada się udała i Cersei pokroiła niedobitki bez problemu.
nie zapominaj o tym jak slabym trzeba byc generalem, aby zuzywac breatha na zombiaki

powazniej tez sie bym mega zawiodl, ale po poprzednim sezonie mialem mniej wiecej takie oczekiwania jak poziom tego odcinka. Jedyne czym sie moze pochwalic, to ile jego produkcja kosztowala

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ale tu marudzenia.
Ja oglądałem z wypiekami na twarzy. Początek dla mnie był naprawdę mroczny i straszny.
Wszystkie te błędy taktyczne itd, być może ten sposób walki okazałby się skuteczny w walce z inną armią ludzi.
Ja to właśnie tak odbieram, że nikt wcześniej nie walczył z zombie wielkiej bitwy, skąd mieli wiedzieć jak się zachować?
Walka smoków w powietrzu, zamieszanie, nie wiadomo co się dzieje - tak też zapewne wyglądało to dla dany i jona.
Dla mnie wszechobecna ciemność i niewiedza budowała napięcie.
A jak nocny król podchodził do brana to nie mogłem pojąć co się dzieje.
Czy jak Bran umrze to okaże się, że to tylko wizja i cofniemy się do momentu aż wspinał się na wieżę?
Czy Martin znowu zagra fanom na nosie, zabijając prawie wszystkich bohaterów, po czym nocny król pomaszeruje na stolicę?
Moim zdaniem fajne kino :) Ale chętnie poczytam jak to się nie znam i nie miało prawa mi się podobać :D
Może po mnie ktoś jeszcze się ośmieli przyznać, że mu się podobało :P ?

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Mi tam się fajnie oglądało. Trochę macie racji co do splaszczenia, ale czy 7 sezon nie oferowal właśnie takiej troszkę papki w porównaniu choćby do pierwszych 5 sezonów?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Klimat był. Napięcie było. Co do logiki bitwy to oczywiście battlowca bolało. Za to moja żona przeżywała że hej, czyli dla widza nie będącego nerdem super widowisko.

D0m1n1k
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: D0m1n1k »

Bobson pisze:Mi tam się fajnie oglądało. Trochę macie racji co do splaszczenia, ale czy 7 sezon nie oferowal właśnie takiej troszkę papki w porównaniu choćby do pierwszych 5 sezonów?
Myślę, że to wynik wyprzedzenia książki przez serial. A co do ogólnej jakości to nie dało się w jeden odcinek rozładować dobrze napięcia z 7 sezonów, więc wybaczam większość błędów (w tym głupią taktykę) bo zwyczajnie mi się przyjemnie oglądało, ale tego, że arya tak po prostu zabiła nocnego króla nic mi nie usprawiedliwi.

ODPOWIEDZ