Got - spoiler alert

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Got - spoiler alert

Post autor: QQrydza »

Panie God of War to jest poziom fabuły scenariusza emocji i aktorstwa jak oscarowy film. Tylko po to (i wieska 3 :D) kupic warto pleya.

Co do feminizmu - trzeba trzeba. Dziewczynki muszą mieć opcje oglądania w filmach, że mogą wszystko. Należy się za lata pomijania w kulturze - to samo dotyczy mniejszości. A że przy okazji taki Black Panther czy Kapitan Marvel dużo fajniejsze wyszły do tego fajnie jako filmy, a np Mad Max mi sie tez podoba dużo bardziej niz "oryginały" (do dziś nie kumam jak z 1 mogli zarobić na następne, już lepsze częsci :P)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

-Qc- pisze: Co do feminizmu - trzeba trzeba. Dziewczynki muszą mieć opcje oglądania w filmach, że mogą wszystko. Należy się za lata pomijania w kulturze - to samo dotyczy mniejszości. A że przy okazji taki Black Panther czy Kapitan Marvel dużo fajniejsze wyszły do tego fajnie jako filmy, a np Mad Max mi sie tez podoba dużo bardziej niz "oryginały" (do dziś nie kumam jak z 1 mogli zarobić na następne, już lepsze częsci :P)
Kurde trolling level master :D Albo i nawet wyżej, kiedy trollujesz nie zdając sobie sprawy że trollujesz :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

PiotrekN pisze:
-Qc- pisze: Co do feminizmu - trzeba trzeba. Dziewczynki muszą mieć opcje oglądania w filmach, że mogą wszystko. Należy się za lata pomijania w kulturze - to samo dotyczy mniejszości. A że przy okazji taki Black Panther czy Kapitan Marvel dużo fajniejsze wyszły do tego fajnie jako filmy, a np Mad Max mi sie tez podoba dużo bardziej niz "oryginały" (do dziś nie kumam jak z 1 mogli zarobić na następne, już lepsze częsci :P)
Kurde trolling level master :D Albo i nawet wyżej, kiedy trollujesz nie zdając sobie sprawy że trollujesz :D
Na pewno nie jest to nieświadomy trolling, tylko celowe nabijanie się z mojej żarliwej nienawiści do SJW i feministek :-p
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Przyznam się szczerze - trochę nadaje mojej opinii cechy groteski że złośliwości :D ale serio uważam że trochę zmiana klimatu filmów w kierunku np. Girl power jest spoko. A jak czasem wyjdzie troszku na siłę to potrafię przymknac oko w imię wyższych celów xD czyli wspomniane filmy i może dodam Wonder Woman - bardzo mi podeszly. Ghostbusters nie wiem bo nigdy nie oglądałem ale recenzje chyba jednak w większości film uznały za słaby i zastąpienie kadry facetami by mu nie pomogło xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

A mnie jako babę współczesny feminizm szczerze irytuje :D Wonder Woman była spoko, ale jeśli miałabym szukać jakiejś fajnej postaci kobiecej w filmie, która mogłaby mi zaimponować, to na pewno nie byłaby ona ani Kapitan Marvel :D Ostatnie Ghostbustery miały zwyczajnie strasznie słabiutką fabułę i dowcipy na poziomie przedszkolaków obrzucających się kupą, to nawet nie jest kwestia obsady... Męska też by się nie obroniła.
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Cóż, dużo zdobyczy feminizmu już jest (prawa wyborcze, uniwerki i tego typu równouprawnienia) parę rzeczy do rozwiązania jest (pay gap tam gdzie faktyczne jest, szklane sufity tam gdzie sa, mobbing w pracy). No ale niestety jak to zwykle bywa sa i racjonalne i mniej racjonalne postulaty (vide wezwanie do tego, by wysyłając kartki świąteczne podpisywać się tylko za siebie, a nie w imieniu rodziny... :P ).

A kulturowo kinowo komiks już dawno się zmienia i otwiera sie dużo szybciej niż inne media. Dla mnie irytujące jest to, że mając świetną postać Moralesa, która mozna było fantastycznie wprowadzić (patrz Spiderverse) to po raz kolejny funduje nam się Parker origin story...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

temat troche przebrzmialy ale trudno

czy tylko ja uwazam ze pojedynki w GoT byly jednym z gorszych elementow serialu i procz z 3-4 wyjatkow byly slabe?
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Ciężko stwierdzić dopóki nie nakręcą ostatniego sezonu od nowa, nie ma co chwalić dnia przez zachodem słońca :P
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

Serial robili ludzie, którzy uważają że bolec przebija statek wojenny na wylot, także oczywiście że pojedynki były słabe, tak jak wszystko, co związane z militarną częścią produkcji.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

wlasnie obejrzalem ostatni sezon i jestem hmm zmeczony? rozczarowany? czuje absmak?wszystko na raz. tworcy poswiecili wiele aby za wszelka cene zaskoczyc widza ..i zaskoczyli negatywnie. ja rozumiem smierc starego starka, czerwone gody itd to dawalo efekt woow ale i pomopowalo balon oczekiwan. spodziewalem sie wiele , arya zalozy twarz nocnego krola ( wiem nie da sie) albo ten na wozku zrobi jakies czary mary , nawet jak juz byli jeden na jeden spodziewalem sie jakies sztuczki w czasie , w innym wymiarze. a tu huja , siedzial i czekal na rente. tak naprawde postac zupelnie zbedna , przydal sie tylo do pokazania przeszlosci.
ciezko nie widziec analogii do sytuacji tuz po 2 wojnie swiatowej , ale nie po to ogladamy serial fantasy zeby bylo w nim jak w zyciu- prozaicznosc i te same problemy szarej rzeczywistosci. czekalem tylko jak Bron w ostatniej scenie zaczenie gadac o zusie , Kaczynskim i ze PO nakradla.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nie musiał nic robić bo wiedział że Arya ogarnie temat a później zostanie królwem - easy :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Zanterka
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Zanterka »

ewidentnie scenarzyści polecieli na fali swoich wyobrażeń :wink: widać że bez książki nie mogli wymyślić nic wyjątkowego

Awatar użytkownika
Fortiis
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Fortiis »

Sporo czasu minęło, ale ten got nadal gdzieś mnie trzyma zwłaszcza ostatnie sezony, które popsuły mi totalnie serial. Scenarzystom ewidentnie się coś pomyliło i polecieli na grubo. Aktualnie skończyłem house of dragon i jestem zachwycony, mam nadzieję jednak, że nie popełnią tego samego błędu, co przy got.
Cztery razy po dwa razy.

ODPOWIEDZ