Nowe bestie- pytania do LS

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: Nowe bestie- pytania do LS

Post autor: Jasiuuu »

Dibo: imo to legalne zagranie z tym że nie możesz wystawić herdston'ea w lesie ; ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

HA !! Widzisz Jasiuuu poczytałem sobie co LS ma do powiedzenia w sprawie nowych bestii i wygląda na to że można położyć herdstona w lesie czy na innym terenie. I właśnie podczas czytania tego co tam wypisują i jak głosują wpadłem na ten pomysł.


Symek - =D> tu mnie zagiołeś ! ... oczywiscie taki smaotny lord stałby na skraju lasu pod warunkiem ze nie było by też nigdzie działa ani klopy
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Obserwujecie może dyskusje ligi sędziowskiej dotyczacą bestii ?? Chcą potraktować herdstona jako punkt a nie swoisty rodzaj terenu. Moze udało by sie nam jakoś na nich wpłynąć żeby pozwolili nam z tego herdstona zrobic np obelisk o podstawi nie wiekszej niż 3 cale. Jankiel wyskoczył z argumentem ze za obeliskiem bedzie można armie schować (chodziło mu o za duży obelisk) ale czy nie uważacie że bestie ta czy siak obsysają i możliwosc wystawienia obeliku niewiele zmieni a jak zmieni coś na plus (chowanie czegoś) to dobrze - chyba nalezy na sie jakaś pomoc. Przegięci sie przez to nie zrobimy raczej :P
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Pice of terain to jak nic jakiś teren a nie marker a LS powina zdecydować co to ma być mi taki mały obelisk idealnie pasuje, coby można go było obok lasku postawić i klocek z magami bezpieczniejszym uczynić, a faktem jest że to co pokazali na stronie GW to żart bo idąc tym tropem ja sobie mogę wystawić coś co ma 2" na 24" i zasłonić sobie połowę strefy rozstawienia.

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Tak obserwuje i mam nadzieje, że to będzie obelisk, a nie marker. Wydaje mi się, ba nawet wierzę w to, że nikt nie wyskoczy z nie wiadomo jak wielkim obeliskiem.
Dibo pisze:Przegięci sie przez to nie zrobimy raczej :P
Jak to nie? Demony będziemy jechać. :wink:
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

A ja mam takie pytanko. Czy Hunting Spear jest bronią rzucaną tzn. nie ma kary za daleki zasięg i strzał po ruchu?

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Mikel pisze:A ja mam takie pytanko. Czy Hunting Spear jest bronią rzucaną tzn. nie ma kary za daleki zasięg i strzał po ruchu?
Nie jest, byłoby w zasadach przedmiotu napisane, że jest Thrown weapon-em.

Shard of Herdstone, powinien być terenm, tak jak jest to napisane w opisie przedmiotu. Więc najbardziej chyba ludzką opcją byłoby traktowanie go jako kamulca na okrągłej podstawce (wiem że to WFB a nie 40K ale...) 60mm. tu link:

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1570005

Który będzie traktowany jak obelisk, czyli:

a) impassable
b) do nieba, czyli blokuje LOS.
c) traktowany jako kamienny teren na potrzeby master of stone

to powinno rozwiązać problem IMO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Zgadzam się, poza tym że nie ograniczałbym się od jednego rozmiaru. Swój próbowałem zrobić na okrągłej podstawce 40mm, ale fi 100mm, czy 50x50mm też mógłby mieć odpowiednie wymiary dla fluffowego Herdstona.
Podłużny kształt 2" na 24" nie pasuje w żaden sposób.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

mi pasuje nawet flufowo bestia wyczarowała obelisk a on się przewrócił

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Moim zdaniem Stone powinien być traktowany jako zwykły teren, o średnicy małej bądz dużej "templejtki" ( raczej małej ) i powienien być traktowany cos ala las u WE.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

a co to zwykły teren?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

No to i ja dorzucę kilka pytań, bo mam wątpliwości ;)

1. Czy ataki ze slug-skina są magiczne?
2. czy ataki ze slug-skina są zadawane przed impactami? Niby jest zapis "before any blows are struck"
3. Kiedy obliczamy ilośc ataków z brass cleavera? Chodzi mi o sytuację, kiedy na początku combatu heros na rydwanie styka się z 4, ale po impactach już tylko z dwoma przeciwnikami. jeśli liczyc bonus z początku combata, to ma +4, a jeśli z momentu wypłacania ataków, to tylko +2.

na razie to by było na tyle :)
putoa alasti avantoon! :wink:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

1) Nie, niby dlaczego?
2) Blows to nie Impakty, Impakty są wpierw.
3) Po impaktach, niby dlaczego tak myślisz swoją drogą? Atakujesz w to, z czym się stykasz, ataki są po impaktach.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Z 4...

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

1) czy czar nr 6 z domeny Bestii "Wilcze łowy" działa na Razorgory, względnie jednego samotnie wystawionego Razorgora?
2) czy Axe of Men daje Terror i Unbreakable po zabiciu wrogiej postaci czy również championa?

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

1 - a czemu by nie ?
2 - no jak dla mnie to tylko postaci :cry:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

1) nie, razorgory są piechotą i wbiegają do domków
Release the Przemcio!

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Mikel pisze:1) czy czar nr 6 z domeny Bestii "Wilcze łowy" działa na Razorgory, względnie jednego samotnie wystawionego Razorgora?
2) czy Axe of Men daje Terror i Unbreakable po zabiciu wrogiej postaci czy również championa?
Ad2: musi zabic w pojedynku wrogiego bohatera czy kogos tam,zeby to uzyskala jednostka ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

1. Nie - razorgory to piechota.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

:D :D :D


Dokładnie, można szarżować do domku, wchodzić do domku, szarżować na pikę itp. :D

ODPOWIEDZ