Beasty a 8 ed

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Beasty a 8 ed

Post autor: von Kopf »

piszcie jak widzicie nowe beasty w nowej edycji
co bedzie warto wystawiac?? czy grac na magii?? jakies wstepne rozpy...
piszcie bo chce owymi bestyjkami zaczac grac i zastanawiam sie czy warto
ps kupie nowe bestie pisac na pw

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Niestety mam tylko pytania, odnośnie corów bo mam sporo do sklejenia choć na hordy może zabraknąć.

1. Od ilu modeli jest liczona horda, 3x10 modeli czy 5x10? I ile ranków więcej wali z następnych szeregów, 1?
Stubborn hordowy może się przydać.
Ilość bazowych ataków ma teraz mniejsze znaczenie, różnica ahw do hw&sh spada ze 100% więcej ataków na 50%, w hordzie na jeszcze mniej pewnie.
2. Tylko co daje tarcza, niemodyfikowalny save na 6+ w combacie, a na strzelanie? też 6+ czy nic?
A może zrobić o punkcik tańsze gory...
3. No i co do podstawek ungorskich strzelców, ścieśniamy w combacie figurki czy można zrobić specjalne tray'e z przerwami 20mm?

Jakby ktoś już wiedział to z góry dzięki za odpowiedź. Za 10 dni sam już powinienem mieć wszystko wiedzieć, tylko podstawki już są w robocie.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Magia bestii bedzie im dawac dodatkowe bonusy , chyba jakies plusy do silki i wytrzymalosci , beda ciekawe magiczne przedmioty ogolnegowyboru itd , ciekawe jak z rydwanami ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Pieta pisze:3. No i co do podstawek ungorskich strzelców, ścieśniamy w combacie figurki czy można zrobić specjalne tray'e z przerwami 20mm?
To bestie mają jakieś strzelanie, zawsze myślałem ,że nie.

Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Miyokari »

sztajgerland pisze:
Pieta pisze:3. No i co do podstawek ungorskich strzelców, ścieśniamy w combacie figurki czy można zrobić specjalne tray'e z przerwami 20mm?
To bestie mają jakieś strzelanie, zawsze myślałem ,że nie.


Mają ;) jednostka Ungor Riders, posiadają short bowy.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Nitrox pisze:
sztajgerland pisze:
Pieta pisze:3. No i co do podstawek ungorskich strzelców, ścieśniamy w combacie figurki czy można zrobić specjalne tray'e z przerwami 20mm?
To bestie mają jakieś strzelanie, zawsze myślałem ,że nie.


Mają ;) jednostka Ungor Riders, posiadają short bowy.
Jaki dumny 8)

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

No to mogą się mierzyć z jezzailami w końcu short bow to siła razy gwałt

Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Miyokari »

ANtY pisze:
Nitrox pisze:
Mają ;) jednostka Ungor Riders, posiadają short bowy.
Jaki dumny 8)

Oj tam :D przeglądałem kodeks to i zapamiętałem :D

Awatar użytkownika
Morghur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Morghur »

Najśmieszniejsze jest to, ze według GW gory są na równi silne z ludźmi(S3). Powinni dać im chociaż S4.
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Gory są silniejsze, mają 4T i skuteczniejsze ataki, 4WW ;) a w systemie dziesiętnym byłoby 30S do 37S gdzieś
Pieta pisze:1. Od ilu modeli jest liczona horda, 3x10 modeli czy 5x10? I ile ranków więcej wali z następnych szeregów, 1?
Stubborn hordowy może się przydać.
Ilość bazowych ataków ma teraz mniejsze znaczenie, różnica ahw do hw&sh spada ze 100% więcej ataków na 50%, w hordzie na jeszcze mniej pewnie.
2. Tylko co daje tarcza, niemodyfikowalny save na 6+ w combacie, a na strzelanie? też 6+ czy nic?
A może zrobić o punkcik tańsze gory...
3. No i co do podstawek ungorskich strzelców, ścieśniamy w combacie figurki czy można zrobić specjalne tray'e z przerwami 20mm?
Sam sobie już mogę odpowiedzieć:

1. Horda liczy się od 1x10 i jedyne co daje to dodatkowe ataki z drugiego supportującego ranku. Czyli 4x10 ungorów ze spearami uderza z wszystkich 4 rank ;) Kusi mnie taki klocek, chociaż z FCG to aż 255pkt.
2. Tarcza z bronią ręczną daje warda na 6+ w combacie i save'a na 6+. Na razie nie znalazłem, żeby działało jedno albo drugie. Jak mogą oba to dodatkowe bronie u gorów raczej pożegnam.
3. Niestety skirmisherzy się zsuwają na czas walki, ale odstęp pomiędzy nimi to 1/2" czyli niecałe 13mm.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Mnie martwi jedynie to że będą nowe super lory w podręczniku a patrząc na karty do bestii z magii na stronce wychodzi na to, że w FAQ nie poprawią nam naszego lora

no szkoda

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Jeszcze mamy domenę śmierci, cienia i bestii. Co one będą dawać?
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Pieta pisze:Czyli 4x10 ungorów ze spearami uderza z wszystkich 4 rank ;) Kusi mnie taki klocek, chociaż z FCG to aż 255pkt.
3 HE biją od 4 ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Iddqd pisze:Jeszcze mamy domenę śmierci, cienia i bestii. Co one będą dawać?

wszystkie 3 lory w 8ed są super ale skłaniam się w strone lore of death = najbardziej śmiercionośny lore imo
Obrazek
T

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Moim zdaniem- Beast albo Death. Shadow ma ciekawą moc Lorową, lecz spelle w sumie z dupy.
Beast jest całkiem synergiczny z kozami.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Czy mnie oczy nie mylą i rydwany teraz mogą maszerować ?
Dobrze ze nie kołowałem ungorów ponad te które mam bo te skirmishowe starcą kompletnie na znaczeniu :roll: Chyba ze widzicie dla nich zastosowanie ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Rydwany nie mogą maszerować w 8ed.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Dibo pisze:Dobrze ze nie kołowałem ungorów ponad te które mam bo te skirmishowe starcą kompletnie na znaczeniu :roll: Chyba ze widzicie dla nich zastosowanie ?
Takie jak dotychczas, tylko mniej się ich da wystawić z zachowaniem odstępów 6". Wchodzą gdzieś blisko wroga, oddają swój strzał i niektórzy mogą to powtórzyć w następnej rundzie. Szczęśliwcy, którzy nie zostali ostrzelani i nie zdawali terroru. Będą zadawać obrażenia dużym celom z racji +1 do hit i 6tek raniących zawsze niezależnie od wytrzymałości. Ze 150 modeli trafi jakieś 50 i zada 8 ran drogim modelom, powiedzmy za 400-500p, a żeby ich tylu zniszczyć trzeba przeciwnikowi zaangażować jakieś 15 oddziałów strzelających (zakładając że wystawiasz oddziały warte 30p). Ogólnie ich nie opłaca się bić, a one same często coś ustrzelą.

NIe wiem czy ma sens tworzenie klocków minosów dla szeregów z zasady monstrous infantry. Ich siłą jest impact i ilość ataków, będzie drogo wstawiać minosa tylko dla supporting atack. Spróbuję, ale raczej będzie lepiej wystawić ich jak dotychczas.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ungory nie zetną marszu (raczej) i w kluczowych momentach nie zablokują szarż. Podstawowe i kluczowe zastosowanie znika.

A tych 150 ungorach to myśle że można zapomnieć, wszyscy wiemy że polskie uściślenie nie są zgodne z duchem gry i jeśli wyjdą erraty, faq itp to sie sprawa wyjaśni że mimo wszystko 1 odział na stole to 1 w ambushu. A jeśli sie tak nie stanie to sie bardzo bardzo zdziwię

A co do rydwanów to już doczytałem - rzeczywiście nie maszerują. Szkoda :wink: ... nie wiem czemu na to liczyłem

p/s
co do minosów to nie tylko szereg i suuport (chociaż to dużo) ale też look out sir. (jeszcze nie przeczytałem jak działa teraz ale zakładam ze podobnie)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

iddqd: tez tak kiedyś myślałem ale w przeciwieństwie do Cibie testowałem taką bandę ungorów w praktyce

w skrócie
żal.pl


a teraz są jeszcze osłabieni : ] ogólnie 8ma oedycja zmieniła moją koncepcje beastów ; ]
btw teraz 10tki herdy gorów z dwoma brońmi wypłacają 20 ataków wychodząc z ambusha z 2x10 chyba warto wystawic
Obrazek
T

ODPOWIEDZ