Beasty a 8 ed

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Beasty a 8 ed

Post autor: Dibo »

Ale wiesz jak ktoś chce kafary (jak minosy) powinien grać Ogrami :wink: Świetna armia a poziomem grywalności pasuje do Kózek
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

poki co bestie jednak grywalniejsze :wink:

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Będzie się opłacać wystawienie 50 Gorów w jednym klocu (horda 10 modeli x 5 szeregów)? Dwa po 25 to trochę lipa, a do ambusza to zbyt niepewnie coś wciskać.

Chorąży armii będzie w minoskach, wystawiam też dwóch szamanów. Czy lepiej wystawić jednego, a dołożyć gorom Wodza? Czym podpakować Wodza, aby klocek miał większe szanse przeżycia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

40 jest już niezła a 10 możesz do abusha walnąć :)

shamany są mega ( ale nie gram na magii ) bo mają fajne lory... a jak masz BSB to zawsze panikę czy PF łatwiej zdać 8)

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Iddqd pisze:Będzie się opłacać wystawienie 50 Gorów w jednym klocu (horda 10 modeli x 5 szeregów)? Dwa po 25 to trochę lipa, a do ambusza to zbyt niepewnie coś wciskać.

Chorąży armii będzie w minoskach, wystawiam też dwóch szamanów. Czy lepiej wystawić jednego, a dołożyć gorom Wodza? Czym podpakować Wodza, aby klocek miał większe szanse przeżycia?
wystawienie Gorów/bestigorów w hordzie nie oplaca sie, mamy duze podstawki i defaakto nie wcisniesz az tak duzo tych ataków, lepiej pomyslec o 40-50 ungorach ze spearami + dopałki z magii (np 0 z beast) tudzież magicznych szmat od bsb

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Wystawiam co mam pod ręką i chcę znaleźć optymalne zastosowanie dla 50 gorów. Potrzebuję ich tak aby się łatwo nie złamali. Jeden ze scenariuszy to b&g i myślę utrzymać nimi coś dopóki minosy i gorgony nie wykończą swoich oponentów i przyjdą z pomocą.
Obrazek

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

dobra odgrzeje troche. wie ktoś z was kiedy moze być teoretycznie premiera kóz na 8ed?
wiem ze ledwo rok od podręcznika ale defakto od orków ruszyly armie na 8ed więc polecą tk
bretka moze ogry i co dalej?

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

bestie na końcu o ile w ogóle wyjdą na 8ed ponieważ nasz był jednym z ostatnich 7ed o ile nie ostatnim.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

hehe muszą wyjść pyytanie kiedy, ale coz moze ktoś ma pewniejsze info :wink:

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ale naprawdę cudów sięnie spodziewaj

w najbliższej kolejności masz: TK, później Ogry, Bret, Ogry to już masz rok. Dalej pewnie Empire, Dwarf....

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

archeolog pisze:hehe muszą wyjść pyytanie kiedy, ale coz moze ktoś ma pewniejsze info :wink:
Nie muszą, WE w 7 nie wyszły i już nie wyjdą.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Bestie były ostatnią wydaną armią na 7 ed. Raczej nie spodziewałbym się ich booka na 8 edycję.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

WFB to jest biznes , i beda sie kierowac wg schematu ,albo odswiezamy jakas armie typu ogry ,zeby sprzedaz ichniejszych figurek poszla w gore ,albo co jest wg mnie lepsze ekonomicznie , odnowienie AB-ka armii , ktora najlepiej sie sprzedaje . Wtedy jak jeszcze zapodadza nowe jednostki/figurki to mamy zboostowanie sprzedazy , tak jak pewnie teraz z O&G sie zdieje ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

CAR2N pisze:WFB to jest biznes , i beda sie kierowac wg schematu ,albo odswiezamy jakas armie typu ogry ,zeby sprzedaz ichniejszych figurek poszla w gore ,albo co jest wg mnie lepsze ekonomicznie , odnowienie AB-ka armii , ktora najlepiej sie sprzedaje . Wtedy jak jeszcze zapodadza nowe jednostki/figurki to mamy zboostowanie sprzedazy , tak jak pewnie teraz z O&G sie zdieje ;)
dlatego napisałem, że pewnie niedługo Empire i Dwarws będą :/

sgr
Plewa
Posty: 5

Post autor: sgr »

Cześć,
zastanawiam się nad powrotem do Battle'a i - jako, że wszystkie figurki poprzedniej armii dawno sprzedałem - chciałbym zacząć zbierać Beastmenów. Z tego co piszecie, na armybook nie ma co liczyć w najbliższym czasie. Czy z aktualnym armybookiem jest sens się spinać i szukać rozpisek, które mają szansę powalczyć z innymi armiami, czy raczej skupić się tylko na wyglądzie modeli, bo czego bym nie złożył, przeciw dobrej rozpie doświadczonego gracza i tak nie mam szans? Dodam, że nie mam nic przeciwko skupianiu się na wyglądzie modeli (bo ze względu na modele chcę tą armię zbierać), ale z drugiej strony jakbym czasem wygrał to bym się nie gniewał.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Beasty to jedna z niszowych armii i raczej nie ma co sie spinać na turniejach. Co prawda można pokminić ale ta armia ma raczej pod górke niż z górki.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Jak chcesz wygrywać, to nie jest armia dla cb, jak chcesz grać for fun i mieć gigantyczną frajdę z malowania i modelowania armii to droga wolna ;)

Generalnie da się tym wygrywać, ale jest bardzo ciężko, na open (przy 2000+ pkt) się prawie nie da, na euro jest relatywnie trudno.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Myślę że każdy ci napisze to samo.
Gdyby ta armia była chociaż w połowie stawki skuteczności to graczy byłoby więcej.
Popatrz na Ogry które były super słabe a kiedy dostały solidny podręcznik gracze sie pomnożyli. Bestie dostały nowy Armybook i co ? i dalej jesteśmy w swoim gronie dosyć ścisłym.

Jak chodzi o Kozy to pewne rzeczy sie w Batlu nie zmieniają: Grywlaność i wygląd figurek :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

sgr
Plewa
Posty: 5

Post autor: sgr »

Dzięki, czyli jedynym kryterium przy wybieraniu jednostek będzie moje estetyczne widzimisie.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Imo problem jest w tym, ze jest doslownie jeden schemat, a glowne roznice w rozpiskach polegaja na doborze postaci, choc np bsb w zasadzie zawsze tak samo zlozony. Wielki klocek gorow, wielki klocek bestigorow, przeszkadzajki w postaci harpii i razorgorow, trafi sie jakis rydwan. Nie pomyle sie chyba zbytnio, jesli powiem ze 90% graczy gra na mniej wiecej takim schemacie. Choc prawde mowiac, mnie jakos to nie znudzilo (przynajmniej jeszcze...)

ODPOWIEDZ