Rozpiska początkującego Beastmana

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
geb
Wałkarz
Posty: 84

Rozpiska początkującego Beastmana

Post autor: geb »

Witam wszystkich. Noszę się z zamiarem (figurki już w drodze) zbudowania przyjemnej armijki beastmanów. Nie jestem power gamerem, ani nie toczę piany jak przegram- chce się dobrze bawić jedynie stąd moja rozpa może nie jest rewelacyjna, ale takie coś wykoncypowałem. Może moglibyście mi co nieco doradzić pod względem atrakcyjności i sprawności mojej watahy? Nie chodzi o to, żeby walić 10 tuskgor chariotów, bo to np. "wymiata" przeciwników, ale żeby armia była w miarę sprawna. Bardzo podoba mi się zdolność Ambush, i ją chciałbym stosować, ale myślę też że Minotaury i Bestigory (świetne figsy, więc nie chciałbym rezygnować z tego odziału)jako porządne przywalenie są potrzebne. Oto co wykombinowałem na 1500pkt. Proszę o rady doświadczonych graczy:)

Heroes
Wargor (extra weapon, Armour of silvered steel) - 134

Bray-Shaman lvl 2, lore of shadow, Healing Potion - 145

Core:

20x Gore Herd (FCG, Ext. Weapon) 185 - AMBUSH
20 Gore Herd (FCG, Shield) - 194
10x Gore Herd (musican, Ext. Weapon) - 95 - AMBUSH
10 Gore Herd (musican, Ext. weapon) - 95

9x Ungor Riders (Halfhorn) - 60 - AMBUSH
9x Ungor Riders (halfhorn) - 60

5x CHaos Warhounds (scaly skin) - 35

5x Chaos Warhounds (scaly skin) - 35
1x Tuskgor chariot - 80

Special:
10x Bestigor Herd (FCG, War Banner) - 185
3x Minotaurs (standar, shield) 197

Razem 1500

Co myślicie? Nie ma kawalerii, ale słyszałem, że w nowej edycji kawalerja dostaje po czapie. Troche mało tych Ambushów ale nie wiem jak coś jeszze wepchnąć, bez wywalania innych wojsk. Pozbyć się Ridersów i dać dodatkowych Gorów?

Awatar użytkownika
geb
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: geb »

Naprawdę nikt nic mi nie doradzi? Może jednak jakieś pomysły macie? Wiem, że pytanie powinno być w dziale "rozpiski" ale może mimo wszystko?....

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

zdejmij scaly skin z psów, strata punktów. Championów z ungor raidersów, za te punkty które na tym zyskasz daj po jednym ungorze i muzyka do każdego oddziału. Healing potion jest chyba bez sensu na modelu z 2 woundami. Daj cos innego na shamanie, może Dispell scroll, dla dodatkowej ochrony przed magią. Lore of shadow, bez 7dmo edycyjnego steed of shadows aż taki rewelacyjny chybanie jest, lepszy byłby lore of the Beast, +1S i +1T na gory jest dość ciekawą opcją, chłopaki się dość ciekawie koksują dzieki temu czarowi. Tarcze sa chyba nieopłacalne, nie używam ich na gorach od 6 edycji i to się raczej nie zmieni, pamiętaj że jak dostaną frenzy w CC to stracą 6+ warda za tarcze. Na minosach wywal sztandar, daj muzyka i additional hand weapon. 10 bestigorów, ni pies to ni wydra, taki oddział z dupy. za te punkty lepiej powiększyć 10tki gorów, dołożyć jakiś rydwan, czy cokolwiek innego (może spawna, albo 2).

Tyle od emerytowanego beastmana :wink: Mozliwe że wrócę do tej armii już wkrótce, mam przesyt demonów ostatnio.
Obrazek

Don Wollheim
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Post autor: Don Wollheim »

Czy moja odpowiedź ma być klimatyczna czy tak by fajnie się tym grało?? :)

Osobiście proponuję 2x 30 Gorów bo mniejsze odziały nigdzie nie dojdą
zostawić 2x10 gorów, może nawet więcej. Część wrzucić do amusha, część trzymać na stole, w końcu to jakieś 16 ataków + możliwość odginania szarż. I wywal tarcze z gorów. Ginąć będą tak samo szybko, a z dwoma brońmi w walce więcej zrobią.
Minotaury jak najbardziej, w maksymalnie dużej ilości- jak twierdzi kolega im więcej minotaurów tym lepiej.
Pieski i rydwany niestety ale nie mają racji bytu w tej edycji. Rydwan wypłaca zbyt mało impactów żeby zabić odział piechoty, i najprawdopodobniej się od niego odbije.
Wrzuciłbym harpie, bo dość często się przydają. A co do herosów do zastanów się nad magiem z beastem, i daniem mu sygnaturki, czyli +1 S i +1 T która nieco zwiększa niewielką żywotność bestii. I zastanów się nad sztandarowym, bo co tu dużo mówić jak zaczyna się robić nieprzyjemnie na polu bitwy to bestie zaczynają niezwykle szybko zwiewać.

Takie moje pomysły, ale nie jestem tu wcale najbardziej doświadczonym graczem więc mogę się mylić :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
geb
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: geb »

Pięknie dziękuje za podpowiedzi. Szkoda mi Gorów z tarczami, bo świetnie się prezentują na stole:) ale zmienie na dwie bronie. Tak samo szkoda mi Bestigorów... Może postaram się jakoś klocek zwiększyć kosztem rydwanu i piesków... Ale wszystko poukładam stosując się do rad w jak największym stopniu:)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie musisz rezygnować z tarcz na modelach, chyba, że chcesz mieś wysywig na turniejach :)

ODPOWIEDZ