Zmiany w Bestiach - Czyli remedium na nasze bolączki

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wilczek.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Wilczek. »

Marzy mi się usciślenie, że Bestigorki dają do corów i po ambushu można szarżować. Albo jeśli generałem jest Doombull to minosy są wliczane do corów. Pomarzyć można co nie :wink:

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

to jóż lepsze byłoby uściślenie że mają 2 ataki, albo że gory mają s4

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

mi tam wystarczy poprawka balansująca, że wartość punktowa naszych giftów nie liczy się do limitu przedmiotów magicznych (jak w warriorach czy wampirach) i ew. mozliwość powtarzania giftów (jak w wampirach, demonach czy od biedy virtue w bretonni lub runy w dwarfach)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Nota bene chcemy nowego podręcznika albo powrotu zasad ze starego. Ten podręcznik można było tak fajnie ugrywalnić. Kilkoma korektami (w momencie pisania) : Centigory fast, gory 4 S (nie mam pojęcia czemu nie mają 4), bestigory 2 A, więcej przedmiotów - już tam OK z tym limitem i giftami ależ żeby wybór ich był sensowny (jak np w bretce). Od razu było by inaczej. Tak jak jest teraz to ten podręcznik można było napisać hmm 2-3 lata temu a nie teraz. O uściśleniach czy faq-ach erratach nie ma co marzyc bo takie rzeczy nigdy nie ingerują w zawartość książek.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Dibo pisze:O uściśleniach czy faq-ach erratach nie ma co marzyc bo takie rzeczy nigdy nie ingerują w zawartość książek.
chyba ze bierze sie za to polska LS do tworzenia tego - i caly system turniejowy na tym zyskuje jak w przypadku BP 2 lata temu :)
ale nacisk graczy beastow jest maly i takie sprawy są pomijane - zreszta i tak pozostala czesc srodowiska bedzie sie burzyc, narzekac i argumentowac bezsens/przegietosc wprowadzanych zmian...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Kiedy obowiązywał BP nikt nie psioczył na boosty dla Ogrów, Orków i dla nas.

A tak z innej beczki: czy ataki z Bray Scream są płonące ?
i kolejna rzecz : Czy przy rzuceniu Traitor Kin mounty mają plusa ze sztandaru swojego oddziału (AP albo płonące ataki) ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Dibo pisze:Kiedy obowiązywał BP nikt nie psioczył na boosty dla Ogrów, Orków i dla nas.

A tak z innej beczki: czy ataki z Bray Scream są płonące ?
i kolejna rzecz : Czy przy rzuceniu Traitor Kin mounty mają plusa ze sztandaru swojego oddziału (AP albo płonące ataki) ?
byly narzekania - glownie na samym poczatku boostowania tych armii i pozniej o przedmioty dla OG


bray scream - uwazam ze nie jest plonacy; w faq powinno to zostac wspomniane skoro w armybooku nie ma (np. takie smoki w HE czy WoCh maja wyraznie napisane ze jest flaming, a w innch przypadkach tez jest)

traitor kin - tak, ale potwierdze jeszcze wieczorem :)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dibo pisze:Nota bene chcemy nowego podręcznika albo powrotu zasad ze starego. Ten podręcznik można było tak fajnie ugrywalnić. Kilkoma korektami (w momencie pisania) : Centigory fast, gory 4 S (nie mam pojęcia czemu nie mają 4), bestigory 2 A, więcej przedmiotów - już tam OK z tym limitem i giftami ależ żeby wybór ich był sensowny (jak np w bretce). Od razu było by inaczej. Tak jak jest teraz to ten podręcznik można było napisać hmm 2-3 lata temu a nie teraz. O uściśleniach czy faq-ach erratach nie ma co marzyc bo takie rzeczy nigdy nie ingerują w zawartość książek.
0. chcemy z powrotem marki... ale inne od tych warriorowych

tęczowie- ward na 6+... nie wiem co może być bardziej tęczowe :mrgreen:
nurglita - SS 5+ albo +1T ( ale o by było przegięcie i kosztowało zilion pkt. )
slanesh - +1M albo +1I
Khorne - +1S albo +1A ( aby ten mark mógł mieć też shaman, ale nie będzie miał czarów... uzasadnienie znajdziecie w księdze spaczenia )

1. gory 3S w standardzie 4 z jakąś mutacją np. 2 / 3pkt. więcej

2. centigory fast... zmniejszenie kosztu o 2 / 3pkt. ( choć nie koniecznie )

3. bestigory, 2A albo 5WS ( z dwoma dodatkami jak dla mnie mogli nawet kosztować 14pkt. ) i bez kosztów wybranie AHW / GW / Halabardy

4. dużym nowym bestią SS na 4+

5. minoską oddać 1I i 1 LD ( herosom też )

Ambush:

zdajemy LD jak nie zdamy to roll na tabelkę :
1- giną i przeciwnik ma pkt.
2- giną
3/4 - nic nie jest i próbują w następnej turze
5/6- wybiera przeciwnik gdzie wychodzą

możliwość szarży po wyjściu ( zdajemy LD an 7 !!!! )

gifty można powtarzać

te zmiany usprawniły by cały AB... bo zasady jakie dodali są naprawdę fajnie przecie PF czy nowe BloodGreed są genialne... tylko brak możliwości wykorzystania ich w jaki kol wiek sposób, bo zanim dojdziemy do CC to nas wystrzelają a w CC nie są rewelacją bo albo już jest nasz mało albo ktoś nas wytnie nieco wcześniej albo mamy 3S

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

heh, kazdy z nas ma swoje pomysly na naprawe booka :)

lepiej wybrac konkrety i sie dogadac z LS ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

To może załóżmy sobie nowy temat i spróbujemy coś razem wymyślić.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Wilczek.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Wilczek. »

A myślicie, że jakieś takie "usprawnienia" mają jakąś szanse przejść? Bo wtedy byłoby całkiem fajnie, jakby zrealizowano ze 2-3 nasze postulaty :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Czy Centigory są Kawalerią? W polskiej wersji RB jest chyba błąd bo napisali że to Piechota w Bestiariuszu.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Centigory są Kawalerią

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mam pytanie, potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Czy gorebull ma podstawke taka jak maja minotaury? Gram proxowana bitwe i nie jestem pewny.

Dzieki, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

taką samą

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Khumanor dobrze okreslil niektore aspekty ,ktore w nowym AB bestii sa niefajne . Czyli wysoki koszt centigorow ,przy ich "mietkosci" (gdyby chociaz mialy po 2W) , oraz brak SS 4+ przy duzych rare grzybach = moga zejsc chociazby od 20 łuków...
Co do minoskow to dziwi mnie tak slaby ich Ld (inicjatywe mozna jeszcze przyjac) , a dziwi bo to przeca niemale "potwory" zadne krwi , w starym ~15 letnim bestiariuszu mialy 9-10 Ld ,a teraz jakies nedzne 7-8. Pewnie chodzilo o jakis balans ,ale to mogli to zrobic chociazby w wartosci pkt a nie w parametrach.
Brakuje mi tez chociazby wyboru halabard + tarcza na bestigorach zamiast GW. Mozliwosc powtarzania giftow tez bylaby fajna , bo skoro ich tak malo to wybor jest kiepskawy
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

hmm.. a zastanowiliście się nad petycją do GW?

wiem że maliem nie ma co próbować ale listem a i owszem... może by puścili większy pakiet udoskonaleń w with dwarf albo nowy AB choć nie sądzę

najbardziej boli to że odciągnęli ich od bogów a zarazem są ich poplecznikami... a w historii nie ma żadnego uzasadnienia, na dodatek są takie historyjki jak na str. 44 ta w małej ramce

zmienianie statystyk też jest z dupy nie wiadomo z jakiego powodu... co nagle stały się głupsze i wolniejsze?
i brakuje starej fajnej zasady z Doombullem... jak jest generałem minoski są w corach :twisted: jak by dostał tą zasadę powrotem to nawet LD nie muszą mu poprawiać :twisted:

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Gdyby chociaz 1 oddzial minoskow trafial do core gdy doombull jest generalem to by tez stykalo ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

CAR2N pisze:Gdyby chociaz 1 oddzial minoskow trafial do core gdy doombull jest generalem to by tez stykalo ;)
też tak myślę 8)

Awatar użytkownika
Wilczek.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Wilczek. »

No, tylko trzebaby się zebrać w miedzynarodowym gronie, bo nie sądze, ze GW przejmie się petycją z Polski...

Jedne Minoski w corach też bardzo fajna opcja :wink:

ODPOWIEDZ