Zmiany w Bestiach - Czyli remedium na nasze bolączki

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w Bestiach - Czyli remedium na nasze bolączki

Post autor: CAR2N »

A mnie wpadl wlasnie do glowy zabawny magiczny przedmiot (byc moze gdzies kiedys cos takiego widzialem) czyli mieczyk przemiany = kazdy zraniony ta bronia (tylko Ci z 1W) przemienia sie w gora/ungora/bestigora zaleznie co wspiera herosa posiadajacego ten mieczyk i przemieniony dolacza do bestii armii (nie przekraczajac jej startowej liczby inaczej poprostu ginie , brak save-a) ;)
Centigorom dalbym tez wczesniej wspominane 2W i wtedy bylyby z fastem bardziej grywalne wg mnie
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

mieczyk podobny do tego z VC co za ilość zadanych ram wskrzesza tyle W...
Centigory z 2W to przegięcie, jak mają fasta i chodzenie po lesie to nie zdaję dangurusów w lasach co da im większe przetrwanie i mobilność, 2W to za duża ingeręcja... to jedyny fast który ma 4+SV

faktycznie może trzeba podnieść kosz bestigorów... jeśli mają być też w corach... 14 pkt. to dobra cena za nich

mutacja z " four hooves " była by ciekawa... ale by musiało dawać 8M fast i chodzenie po lesie.. czyli jakieś 15 / 25 pkt. ( 20 było by oki )

ungory kosztuję 5, mają tarczę od razu a włócznie za 1pkt., więc nie wiem o co chodzi :?

marki to klimat chaosu... :roll:

sumując:
gifty można powtarzać
new gift: four hooves - daje zasady centigora

Ambush:

zdajemy LD jak nie zdamy to roll na tabelkę :
1- giną i oponent ma pkt.
2 / 3- giną i oponent nie ma pkt.
4 / 5 - nic nie jest i próbują w następnej turze
6- wybiera przeciwnik gdzie wychodzą

możliwość szarży po wyjściu ( zdajemy LD an 7 !!!! ), myślę że to była by bardzo fajna opcja, bez przedmiotów poprawiających LD żeby nie było za łatwo... ewentualnie jak to za bardzo ingeruje w tą zasadę można wymielić item ala favored of the god's... ma ją generał ( olny beastlord, wargor ) i może zmienić wynik na rzucie na tabelkę o 1 w dół i do góry 15 pkt.

Gory - 3S w standardzie 4S z mutacją za 3pkt., aby mieć taki oddział trzeba mieć taki sam oddział gorów ( chodzi o liczbę ), do zasady Ambush bierze się jako 2 oddziały gorów

Centigory - fast i chodzenie po lasach co im zostało zabrane

Bestigory - 2A, bez kosztów wybranie AHW / GW / Halabardy / Shield... koszt wzrasta do 14pkt.

Ghorgona - 4+ SS
Cygor i Jabberslyt - 5+ SS

spaczony kamień ( Cygora) / namaszczone ostrza ( Ghorgony ) / przeklęty kwas ( Jabberslyt ) - za 25pkt. można dokupić MA

Minotaurom - oddać + 1I ( Doombull ma 5, Gorebull 4 tak jak ma ) i + 1 LD ( lordom / herosom też )

old blood - 6I Beastlord / 5I Wargo

core of the great hord:
jeśli Beastlord jest generałem to 0-1 bestigorów jest w corach
jeśli DoomBull jest generałem to 0-1 minotauów jest w corach

chyba najtrudniejsza rzecz dać coś swojej ulubionej armii, ale zrobić tak by nie było z byt przegięte... osobiście wolę żeby bać im marki niż nowe przedmiot, this is Choas!!!!! :twisted:

liczy się siłą przywódcy:
jeśli generał ma jakiegoś marka to żeby wystawić inny oddział z innym mrakiem musisz posiadać bohatera z tym markiem

wróg w stadzie:
jeśli bohater ma marka to nie może wchodzić do oddziałów z innymi markami

mark of tzeench 20pkt. / shaman 20 / herosi 10 - ward na 6+ / shamani +1 casta... długo się zastanawiałem co by im innego dać ale nie mam za bardzo pomysłu

mark of nurgle 25pkt. / herosi i shaman 15pkt. - SS 5+

mark of slaanesh 25pkt. / herosi i shaman 10pkt. - +1I dla małych jednostek / + 1M dla dużych

mark of Khorne 40pkt. / herosi 20pkt. / shaman 15pkt. - +1S dla małych jednostek / +1 A dla dużych / shaman nie może czarować ale dostaje +1 do dispela czyli shaman 2lvl ma +3 do dispela itd. ( dalej może używać arcanów )

mam nadzieję że jest bilans pomiędzy markami, czarów dla zmarkowanych shamanów można używać ze starego AB, nie są rewelacyjne, ani za słabe, zawsze to coś
może przegłosujemy czy dawać im marki czy nie... może ktoś ma inne propozycje co mają dawać

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Troszke grzebie w photoshopie i jak sie uda to wieczorem wam coś pokaże :twisted:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dibo pisze:Troszke grzebie w photoshopie i jak sie uda to wieczorem wam coś pokaże :twisted:
tylko nie to :wink:

Awatar użytkownika
Wilczek.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Wilczek. »

Jak dla mnie marki są bardzo ok, klimatyczne i nieprzegięte

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Dużo fajnych pomysłów i wishlistów, ale ... Bestiołaki ogarnijcie się. To jest solidna armia, mi się już udało wygrać nią dwa turnieje na nowym codexie. Trenujcie :)

Pozdro

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Crusader pisze:Dużo fajnych pomysłów i wishlistów, ale ... Bestiołaki ogarnijcie się. To jest solidna armia, mi się już udało wygrać nią dwa turnieje na nowym codexie. Trenujcie :)

Pozdro
dokładnie tak

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

ja nigdy nie twierdziłem że bestie są słabe

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Wiadomo ,ze sa mocne co tez kiedys udowadnialem ,ze gory moga miec w walce conajmniej S5/T5 ,a to tylko "plebs" ;) Co niezmienia faktu ,ze niektore aspekty AB-ka sa pisane tak jakby w pospiechu , bezmyslnie , zeby ksiazke szybko oddac do druku... A to juz niezbyt fajne :oops:
WFB playing since 1994

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

dawno nie bylo jakis dodatkow do bookow w White Dwarfach...

reszta slabszych obecnie armii w niedalekiej przyszlosci doczeka sie pewnie nowych ksiazek - myslicie ze mozliwe jest wypuszczenie czegos do bestii w WD ?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Szmyt pisze:myslicie ze mozliwe jest wypuszczenie czegos do bestii w WD ?
nie ma szans imo

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

hmmmm a ja mam cichą nadzieję (nadzieja matka głupich :mrgreen: ) , że nowe booki będą podobne do beastmenów nie za mocne nie za słabe...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Crusader pisze:Dużo fajnych pomysłów i wishlistów, ale ... Bestiołaki ogarnijcie się. To jest solidna armia, mi się już udało wygrać nią dwa turnieje na nowym codexie. Trenujcie :)

Pozdro
Potwierdzam iż aż tak słabe nie są...

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Grolshek pisze:
Crusader pisze:Dużo fajnych pomysłów i wishlistów, ale ... Bestiołaki ogarnijcie się. To jest solidna armia, mi się już udało wygrać nią dwa turnieje na nowym codexie. Trenujcie :)

Pozdro
Potwierdzam iż aż tak słabe nie są...
Dokładnie, gram jeszcze WE i nie widzę (może się mylę) ogromnej przepaści między tymi armiami.
Swoją drogą, ciężko chyba było wygrać bestiami DMP i parówkę. :wink:
Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

DMP tak ciężko by było :wink:

ale na parówkę już mam kilka fajnych kombinacji z innymi armiami 8)

... nie mówię że się nimi nie da coś totalnie ugrać, chodzi bardziej o to że bestie były i raczej będą armią z najgorzej złożonym AB

tak szczerze jedyne czego chciałbym aby zostało wprowadzone to:

- centigory dostają fasta i chodzenie po lesie
- gift: 20ptk. -1I / + wszystkie zasady centigora dla herosa, wraz z podstawką kawaleryjską

tylko tyle, choć nawet bez tego gifta by się obeszło :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

A takie coś ?
Obrazek
Obrazek
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

no to teraz tylko magicznie to wkopiować w booka, jeszcze tylko opcja z hero bsb

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Wersje że koleś może być bsb też napisałem ale już nie wklejałem :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

A ten great warhoof to co to ma byc ? ;) Jakis lord do centigorow ? To mu jeszcze Ld9 dac i gites + ogolnie centigorom drunken wg pkt a nie wg rzutu koscmi ;) typu +2I - 15pkt , re-roll PF - 15pkt , stubborn - 20/25 pkt (pkt na oddzial cos jak gift) :mrgreen:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

fajny jest jak by jego dopuścili to nawet bez fasta bym ich wystawiał w końcu... choć jak wystawiałem 10 i tak całkiem nieźle się spisywała... oczywiście jak panikę po shootingu zdałem... go 5 / 8 ( zazwyczaj tyle ich przeżywało ) ich daje już całkiem duże możliwości :D

choć nie mówię fast też by dużo dał... herosów centigorowych i fasta dla bestii o to apeluję.. już pomijam chodzenie po lesie :wink:

ODPOWIEDZ