Beast Herd 9th Age czyli Kozy dziewiątej ery

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Re: Beast Herd 9th Age czyli Kozy dziewiątej ery

Post autor: Janus »

Ja się zastanawiam czemu daliście minosom i minotaurowi primal fury? nie wiem jak w poprzednim drafcie, ale w 8 edycji tego nie było.
Sorry, ale koleś z z 6at s6 z "darmowym" rerollem to hit jest gięty za te pkt.
Powinien być droższy, albo powinno się zabrać mu primala.
przykładowy build który jest chyba najlepszy:

1 Lord: Minotaur Warlord @ 315.0 Pts
Frenzy
Aaghor’s Flayed Hide [60.0]
Dragonfire Gem [5.0]
Crown of Horns [10.0]
Blessed Sword [20.0]

czyli reroll to hit, to wound, holy attacks, 6T, 6a, str6, 5w, in5, 4+regena 2++fire za 315PTS...
No coś jest chyba nie tak =P~
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Janus pisze: czyli reroll to hit, to wound, holy attacks, 6T, 6a, str6, 5w, in5, 4+regena 2++fire za 315PTS...
No coś jest chyba nie tak =P~
ciesz sie ze nie ma multiple wounds do tego ;)
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Janus pisze:Ja się zastanawiam czemu daliście minosom i minotaurowi primal fury? nie wiem jak w poprzednim drafcie, ale w 8 edycji tego nie było.
Sorry, ale koleś z z 6at s6 z "darmowym" rerollem to hit jest gięty za te pkt.
Powinien być droższy, albo powinno się zabrać mu primala.
przykładowy build który jest chyba najlepszy:

1 Lord: Minotaur Warlord @ 315.0 Pts
Frenzy
Aaghor’s Flayed Hide [60.0]
Dragonfire Gem [5.0]
Crown of Horns [10.0]
Blessed Sword [20.0]

czyli reroll to hit, to wound, holy attacks, 6T, 6a, str6, 5w, in5, 4+regena 2++fire za 315PTS...
No coś jest chyba nie tak =P~
Nie byłem w ABC jak to dawali ;) Nie ja również wymyśliłem blessed sword, który jest idealny dla byka.
Twój build spoko, używam podobnego, ale: po pierwsze ten kolo ma frenzy, brak sejwa, przeciętną mobilność i ld8.
A po drugie być może zapomniałeś, że w 8 edycji minotaury się nakręcały z bloodgreed, czyli nie miały re-rolla, ale potencjał na pierdylion ataków. Oczywiście doombull jest mega koksem, nie przeczę, ale czy jest dobrze czy źle wyceniony to ciężko powiedzieć. W każdym razie to nie jest model bez wad.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

A poza tym sam doombull gry nie zrobi.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Kołata pisze:
Janus pisze:ale: po pierwsze ten kolo ma frenzy, brak sejwa, przeciętną mobilność i ld8.

Czyli wady, które wszystkie da się wykluczyć;

frenzy- no trzeba trochę więcej pomyśleć by sprawdzic czy opłaca się szarżować i ovverunować, czy poczekać turę więcej i obejść odginaczkę
brak sejva- a po co mu save? na pestki? ma gość t6 5w regen 4+;
mobilność- 6mv czyli 12'' marszu, tu wystarczy dostęp do path of wilderness/ shadow by jechał dalej
ld8- można wykluczyć przez ld9 od generała.
Jest to właściwie jedyny słaby pkt, można go złamać w combacie, ale i tak może to być trudne przy nowych zasadach chalenge// przy szarży klocka na niego[co mądry generał by ominął] mamy szarza, 3 ranki, banner [5] do 4w bulla[1 za champa+3 overkill], czyli przegrywa o 1, 8 z rerollem/ 7 rzeczywiście nie jest taktique, ale tragedii nie ma:D

Dibo czy nie zrobi-? nie wiem, pograłem już trochę wochem i uważam że niektórzy bohaterowie, właśnie tę grę robić mogą, a Doombull za 315pts na pewno.
Żeby nie było- nie chcę aby stał się niegrywalny, bo to super piękny modeli fajna zabawka, ale uważam, ze powinni przywrócić nakręcanie się[bardzo klimatyczne/ trochę słabsze, nie bezmyślne] lub podrożyć pkt, taki kozak za 50pkt więcej czyli TYLKO 365 nadal jest turbo kozakiem, tańszym niż greater demony, z którymi może walczyć jak równy z równym.
pzdr!
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Solo nim nie pobiegasz tak jak herosami Wochu, bo masz frenzy i brak sejwa. Pestki go mega bolą - mi raz go zapluła 5 gutterów i to gdy był z pancernym bsb w parze.
Musisz mieć dla niego wagon za co najmniej 300 pts, który właśnie zniknął ze corów.
Do tego z s6 blokuje się mocno na puszkach z 1+ savem (tak miałem z oldbloodem).
Nie ma tak różowo.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ja tam lubię takie mini-maxowanie. Gościu jest koksem, ale ma słabe punkty. Przynajmniej nie jest nudno :)

A co sądzicie o Jabberwocku? Łączysz go z deathem i piechota w cc może nawet na steadfaście nie ustać. Do tego aura działa z zionięciem. Nie za dobrze za tę cenę?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

bardzo dobrze, ale w booku jest tyle fajnych rzeczy, że wszystkich nie pomieścisz ;D nie wejdą wtedy super cygory/ gortach/ pumby, bardzo dobrze napisany kodeks wszytsko jest warte uwagi,[kloc 10-20 centigorów mogących w każdym momencie zmienić się z fast cavalry w unit scorujący dzięki bohaterowi :) ]
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kołata pisze:Nie byłem w ABC jak to dawali ;)
Świetna wymówka :D

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Klaudel pisze:A co sądzicie o Jabberwocku? Łączysz go z deathem i piechota w cc może nawet na steadfaście nie ustać. Do tego aura działa z zionięciem. Nie za dobrze za tę cenę?
Niby tak, ale wygraj tym gównem jakiegoś brejka ;) No ale jakbym brał deatha to pewnie 1 jabbera bym wystawił. Ogólnie fajny stwór dla ludzi lubiących granie na niestandardowych trikach i kombosach.
Janus pisze:bardzo dobrze, ale w booku jest tyle fajnych rzeczy, że wszystkich nie pomieścisz ;D nie wejdą wtedy super cygory/ gortach/ pumby, bardzo dobrze napisany kodeks wszytsko jest warte uwagi,[kloc 10-20 centigorów mogących w każdym momencie zmienić się z fast cavalry w unit scorujący dzięki bohaterowi ]
Pełna zgoda - książka jest zajebista. Mocna i zbalansowana wewnętrznie. Aż sam nie jestem pewien co teraz domalować :-k
swieta_barbara pisze:Kołata napisał(a):
Nie byłem w ABC jak to dawali

Świetna wymówka
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Pablo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pablo »

racja kodeks jest super zrobiony az nie moge sie doczeka niedzielnej gry :D

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Janus pisze:bardzo dobrze, ale w booku jest tyle fajnych rzeczy, że wszystkich nie pomieścisz ;D nie wejdą wtedy super cygory/ gortach/ pumby, bardzo dobrze napisany kodeks wszytsko jest warte uwagi,[kloc 10-20 centigorów mogących w każdym momencie zmienić się z fast cavalry w unit scorujący dzięki bohaterowi :) ]
Aha - to combo 20 pkt kosztuje c.a. 600 punktów... :) No chyba że wystawisz ich i bohatera absolutnie gołych - to już tylko 400 :) (390 żeby być dokładnym)

Jabber jest śmieszny i 125 pkt za golasa warte jest rozważenia nawet do rozwałki machin i innych małych unitów (S5 T5 W5 A4 thunder stomp).

Awatar użytkownika
Pablo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pablo »

Ale ja bym bral chyba jabbera z zionieciem :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Janus pisze:
Dibo czy nie zrobi-? nie wiem, pograłem już trochę wochem i uważam że niektórzy bohaterowie, właśnie tę grę robić mogą, a Doombull za 315pts na pewno.
Demagogia :wink: Wlaśnie dlatego o tym napisałem. W WoChu wszystko jest zagrożeniem realnym w Koziołkach tylko On i Ghorgona - to 2 kompletnie inne armie.
Co ważniejsze w chaosie punkty sie nie marnują (np w Corach).
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

Dibo pisze:
Janus pisze:(...)
Co ważniejsze w chaosie punkty sie nie marnują (np w Corach).
Bluźnierco!.... a .... czekaj.... nie ma już minosów w corach. Precz z WoChem! Boosty dla bestyjek ;)

a tak na serio, właśnie z corami ciągle mam zagwozdkę. Jest minolord, bsb, dwie gorgony, klocek minosów ze speców, szaman z pilagerem (dzięki za build, Kołata! Pillager + Zagajnik + Dispell = 100 pkt). Więc w corach dwa rydwany, dwa scouty i nie wiem co dalej. Czy klocek gorów do łapania na steadfasta, czy trzy małe ambuszowe gory ze sztandarami, czy może wagon ungorów jako autobus dla minolorda i bsbka... nie wiem...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jest parę opcji.

50 gorow z beast bannerem na przykład. Oddział wart wypróbowania. Coprawda z lifem to marne kombo, ale można dac totem na championie i drugi na bsb i od biedy styknie. Akurat Ci cory zapcha.

Druga opcja to jeszcze 2 rydwany i 2 małe klocki w ambushu.

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

dzisiaj zagrałem na leśne elfiaki na drewnianym parku ( remis ) na czymś takim
2500
Lord gienek: Minotaur Warlord -Aaghors Flayed Hide, Crown of Horns, Dragonfire Gem, Blessed Sword
Lord: Minotaur Warlord Sword of Haste, Divine Icon, Talisman of Supreme Shielding, Hardened Shield, Heavy Armour
Hero: Beast Chieftain bsb Dragon Mantle, Talisman of Greater Shielding, Heavy Armour, Shield, Beast Axe, Totem Bearer
Hero: Soothsayer :1lvl beast dispel scroll , Eye of Dominance
6 Minotaurs fcg Paired Weapons Stalker's Standard Black Wing Totem
Jabberwock full
Cyclops
2x5 Gargoyles golasy
50 Wildhorn Herd fcg Paired Weapons Banner of the Wild Herd Blooded Horn Totem
2x 10 Feral Hounds
31x Mongrel Herd spear fcg

nowy sztandar słabiutki jedna tura i lipka :( robiły za mięsko trzymające na szeregach
natomiast wagon byków to poprostu killer zjada to wszystko w co wejdzie a z bostem z totemów i 1s, 1t to już ten klocek to jakeś OP jest :) to armia to cud
cyklop troszke marnie wypadł ten ws 2 go tak kastruje że aż boli

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

W corach chcę wypróbować 3 charioty w unicie (i na to beast lore i totemy :) ) - teraz mają free reformy, choć szkoda że nie można popchnąć z ikony (ale jest atrybut z beasta).
25-40 Gorów z bannerem to must have (choćby po to żeby mieć scoring unity, bo u nas się robi z tym krucho z racji innych ciekawych wyborów). Banner mógłby działać bardziej jak zasada Orków, ale spoko (jak się ma 2 razy zerówkę z beasta i jeszcze totem z +1A i AP2 to przeciwnika ten banner na pewno zaboli).
Wydaje mi się też, że małe ungorki (baza +sztandar i ew. muzyk) mają potencjał jako tani skorujący oddział, a potrafi on sam z siebie napędzić trochę stracha (extra rank, cavy i charioty dostają lethal strike'a, AP, jeden dorzut 0 z beasta i są jak gory ze sztandarem).
W specjalach polceam 8 świń w formacji 4x2 - każdy ma z tym problem :) (tylko trzeba trzymać blisko generała - dlatego 2 takie unity są trudne do zarządzenia).
A, i bestigorki z beastlordem mają teraz jeden bonus - można przyciąć głębokość szeregów i zmaksymalizować szerokość dla maksymalizacji obrażeń :)

PS. Kołata - pomysł na zmianę banneru - działa do następnej tury (jak czary, czyli tu dwie rundy combatu; nadal one use only)

Awatar użytkownika
Pablo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pablo »

a co mysliscie o kowbojach z centigora z ambuschem ????i ogolnie o odziale cenitgorow w ambuschu ???
na papierze wydaje mi sie okey :)

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Kołata pisze: Do tego z s6 blokuje się mocno na puszkach z 1+ savem (tak miałem z oldbloodem).
Wlasnie dlatego wydawalo mi sie, ze lepszy build jest zamiast BlessedSword z FleshRenderem i Divine Icon. Sila 8 jest zawsze fajna, AP6 tym bardziej.

A co do Core, to kombinuje nad koncpecja 2 oddzialow Centaurow, np. dwa fasty do wozenia BSB i Genereala Centaura. W ostatniej rundzie siadaja na znaczniku. A fast z Throwing Weapon S4 nie jest zly. Herosi Centaurow tez fajni z Totemem to tacy mali magowie.
Wspanialy ArmyBook.
Obrazek

ODPOWIEDZ