Zwierzoludzie Piety

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Zwierzoludzie Piety

Post autor: Pieta »

Hej

Od dłuższego czasu szukałem schematu kolorystycznego dla mojej pierwszej armii. Oto trzy pierwsze skończone przeze mnie figurki:

Obrazek
Obrazek

Kolory może nie są zbyt oryginalne i może nie widać ich dobrze w świetle żółtych lampek.
Pomijając samo malowanie, ciekaw jestem jak widziane są takie dość organiczne podstawki. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, o 20:33 przez Pieta, łącznie zmieniany 7 razy.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Fajnie wyglądają :)

Awatar użytkownika
Alvares
Mudżahedin
Posty: 216

Post autor: Alvares »

Jak na pierwszoróbki to naprawdę świetne..

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Beastmeni z bazy dostają u mnie +5 do oceny ;P
Podstawki prześwietne, samo malowanie też dobre. Jak dla mnie bez zarzutu (mowie o poziomie dla armii, bo wiadomo ze cala armie na masterclass zrobic to przegiecie ;))

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

spoko są, trzymają klimat !!

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Miało być to zdjęcie jako drugie:
Obrazek

Wielkie dzięki za komentarze. Zadziałało mobilizująco. Nie będę też się wysilał nad innymi koncepcjami. Chciałbym w końcu już sobie pograć w tą grę :)

Najnowsza czwórka. Tym razem lampy mam już lepsze, ale gorzej je ustawiłem. Zdjęcia chyba też słabsze. Kolorystycznie bliżej oryginału:
Obrazek
Obrazek
To co mam na tą chwilę skończone:
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Jakieś ciemniejsze te nowe bestyjki...

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Kwestia oświetlenia jak sądze
Fajni, naprawdę to są pierwsze Twoje figsy?

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Oprócz trzech schrzanionych figurek, których nie widać na ostatnim zdjęciu, to wszystko co widać to moje początki. 5 ungorów z tyłu jest też zdecydowanie słabszej jakości.

A to pierwsze zetknięcie z metalową figurką. Już mi się zdążyła obić i odprysnęła farba. Zszokowało mnie jak łatwo odchodzi w porównaniu z plastikami.
Ładna rzeźba i przyjemnie się malowało:
Obrazek

Wszystkie figurki są raczej w tej samej tonacji. Nie tylko oświetlenie na zdjęciach ma na to wpływ, ale i kolor tła.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Dlatego zaraz po pomalowaniu metalowego figsa poddaje się go ardcoatowi :P

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Bardzo mi się podobają futra. Jak je malujesz?

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Futra to niezbyt dokładny drybrush. Kolorami eksperymentuję sporo.

"Figsa poddaje się ardcoatowi"? Chodzi o lakierowanie? Z tego co wyczytałem, to nie ma takiego lakieru, który by nie nadawał połysku figurkom, a tego nie chcę.

Pozostała wymęczona czwórka piesków:
Obrazek
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Oczywiście że jest :p Np mat vanish GW. Ja spreyuje i mi się figsy i nie świeca :P Po prostu trzeba ustalić sobie odpowiednią odległość ;)

bartekk
Mudżahedin
Posty: 293
Lokalizacja: toruńskie przedmieścia, dokładniej jakubskie przedmieścia

Post autor: bartekk »

dobre, nie wierze ze to twoje figsy pierwsze.... cos kiedys widzialem podobnego. Miłej zabawy
Ja tez duuuuzo eksperymentuje z kolorami.;p

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Gdybym miał naprawdę pokazać swoje pierwsze figurki i ich zdjęcia to by wyglądało tak:

Pierwsza trójka Ungorów
Druga trójka Ungorów
Pierwsza dwójka Gorów

Nie jest to robota, która mnie usatysfakcjonowała do tego stopnia, żebym ją zaakceptował tak jak najnowszych Ungorów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co nie znaczy, że nie mógłbym jeszcze czegoś poprawić.
?

Awatar użytkownika
PERUN
Plewa
Posty: 5

Post autor: PERUN »

Naprawdę robią bardzo pozytywne wrażenia, lepszy schemat kolorystyczny niż GW. Przyjemne podstawki. Czekam na kolejne efekty twojej pracy

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Pieta pisze:
"Figsa poddaje się ardcoatowi"? Chodzi o lakierowanie? Z tego co wyczytałem, to nie ma takiego lakieru, który by nie nadawał połysku figurkom, a tego nie chcę.
Spróbuj nakładać pierwszą warstwę farby stosunkowo (bez przesady!!!) grubą, nie przeszkadza to potem robić łagodnych przejść rozcieńczoną. Podkład w sprayu też z trochę bliższej odległości,zeby warstwa podkładowa była grubsza. Bez obawy, naprawdę niełatwo jest zalać nią szczegóły...

To też kwestia dbania o figurki, 90% moich HE sprzed 10 lat jest w metalu i nie uświadczysz na nich ani jednego odprysku (a nawędrowały sie sporo i kilka razy brały antykurzową kąpiel pod kranem).
Jest wyjatek -mój orzełek służył mi bez najmniejszych odprysków przez 10 lat, pożyczyłem go JJowi na jeden turniej i wrócił do mnie (orzełek nie JJ) poobijany i z ułamanym skrzydłem :roll:

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Bardzo fajne figsy, choś ja bym dał jakiś zielony static grass na podstawki by troche skontrastował. Tak figsy zlewają sie troche z podstawkami przez co cała armia może sprawiać niewystarczająco dobre wrażenie.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Fajnie :) ale i tak wole mortalsów

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Tym tempem nie wyrobię przed nowym bookiem.

Zalążek klocka Bestigorów:
Obrazek
Obrazek

Dostałem dawno temu dwie dobre uwagi. Od Cyela, żeby nie oszczędzać na sprayowaniu i od Green Knighta, żeby rozjaśnić podstawki. Obie przyjąłem i dzięki.
Co do odprysków to i tak mi się niestety robią. Niedawno upadł mi minotaur na pysk z zerowej wysokości i pokazał metalowe rogi spod czarnego podkładu. I tak jest lepiej, ale o metal trzeba będzie dbać.
Początkowo chciałem, żeby bestie były dość jednolite w brązach, ale to rzeczywiście trochę przyciężkawo wyglądało w herdach. Dodałem teraz nawet tego zielonego static grassa.

ODPOWIEDZ