Początek z beast of chaos

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Początek z beast of chaos

Post autor: Krajkowski »

Witam serdecznie miałbym pare pytań odnośnie początku z Beast of Chaos. Część jednostek mam ale nie wiem co zbierać dalej.
na razie mam:
Biegacza
2 x Herd
10 khorngorsów
4 chaos warhound

i mam pytanie co dalej kupić ?
(wcześniej grałem trochę w w40k więc traktować mnie jak totalnego laika ;) )

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Minotaury 3-8
Wiecej psów (do około 10)
ze 2-3 rydwany beastmańskie, to tak na start :)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

10 psów to minimum.

co najmniej 3 minoski tez pwinieneś mieć. niektorzy wolą więcej ;) ale to kwestia gustu

rydwany moga byc, choc niekoniecznie.

dalej przydadza sie tez furie, i jakiś rar - może byc gigant, moga byc dragon ogry, szagot raczej nie - choć sadze ze w 7 edycji szagot dostanie jakies lujskie zasady :D

Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Post autor: Krajkowski »

Rozumiem... a centigory ? dobre są ? bo figurki mi się podobają jednak nie wiem jak w boju... sprawdzają się ?

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

są dobre. warto zainwestować - niktorzy graja nimi rzadziej (ja), inni czesciej, jeszcze inni zawsze - ale to dobry oddział.

Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Post autor: Krajkowski »

No dobrze... a mam jeszcze dylemat... jak uzbroić optymalnie mojego biegacza ? tzn. mark khorna bym chciał ale jakie przedmioty ? i czy ma biegać sam czy w jakimś oddziale ? jak lepiej ? (niezbyt się znam na battlu więc proszę pomóżcie)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

W nowych zasadach strzelania bieganie nim samotnie to całkiem spore szanse na samobójstwo.
Co do przedmiotów: polecam gaze of the gods. Naprawde spoko przedmiot :)

Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Post autor: Krajkowski »

a zbroja ? jakąs byście mogli mi polecić ? czy wcisnąć go w heavy armour ?
no i jakieś magiczne przdmioty ?

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Armour of Domination?


armour of DAMNATION (th.)

Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Post autor: Krajkowski »

A Gaze of the gods... trochę przybliżyć mi ten przedmiot... jeśli można
"If model fleeing at start of chaos magic phase, character turned into Chaos spawn with same number of Wos"
Czyli na mój kulawy angielski to że jeżeli bedę uciekał w mojej fazie magii to zamieniam się w Spawn'a tak ?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

dokladnie tak

defacto sprowadza sie to do tego ze jezeli uciekniesz i nie uda ci sie w nastepnej turze zebrac to jestes warzywo :P

Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Post autor: Krajkowski »

No dobrze... a magów w jakie lory "uzbrajać" ?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

dla bestii najwiekszy problem stanowia silne ofensy, glownie takie oparte na smoku, czy pegazerii..

IMO najlepsza magia obecnie jest beast, no i oczywiscie magia slaanesha

wszystko zalezy ilu masz magow, jakie marki i jaka kompozycje rozpiski

Awatar użytkownika
Krajkowski
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Gorzów WLKP. KGB Rogaty Szczur

Post autor: Krajkowski »

Ja chcę grac na Khornie...
Dobry wybór ?i na 2 magach... Lord biegacz i 2 magów... nie wiem jak by to się sprawdziło...

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Jak na Khornie to tylko 1 szaman jako nosiciel scrolli ci wystarczy.
Raz - że Khorniarze z szamanami to nieklimatyczne
Dwa- każdy MoKhorne daje 1 DD, 2 bohaterów Khorna+ze dwa oddziały Khornitów - bestigory i minosy na przykład i 1 szaman to daje 5 DD. Na armię do 1000 pkt to spokojnie starcza.
Ja polecałbym 10 psów (w dwóch oddziałach), minotaury i ze dwa rydwany. Tych bestigorów to też więcej by się przydało bo 10 to tak mało trochę :)
No i furie, muszą być :) Z rarów ja z kolei polecam DO albo spawny. Po prostu nie mam zaufania do gigantów. A shaggoth jak koledzy pisali jest cienki, oj.... bardzo cienki.
Natomiast centigory są fajne! Może na turniejach lepsze są inne jednostki ze speciali ale już w towarzyskich bitwach - zawsze je stawiam :)

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Witam. Chciałbym zacząć zbierać armię bestii mam już generalnie jakąś tam wizję tej armii ale też parę wątpliwości. W battla już pogrywałem armią TK ale tylko towarzysko i z chaosem kompletnie nie miałem do czynienia. Generalnie amię poniżej 2000 widziałbym mniej więcej tak:
rare: dragonogry
core: Khorngory, pieski, herdy (nie wiem tylko ile i w jakich rozmiarach je wystawiać duże czy minimalne?)
specjale: Minotaury, Rycerze (proszę nie piszcie tylko że to nieklimatyczne) i jako trzeci właśnie nie wiem co. Nie chcę furii. Może da się jakoś grać bez nich wykorzystując np większą ilość herdów i ambush? Myślałem o Centigorach albo Trollach. Czy są grywalne? No i jeśli tak to w jakich ilościach te Centigory wystawiać? 5 czy większe?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

dragon ogry jak najbardziej ok
core:
Khornegorow raczej sporo
Psy kolo 3x5
Herdy, tutaj specjalistą jest szafa z poznania. Wystaw ze 2 duze (takie 16-20), + kilka malych do ambusza i nie tylko

Trolle, w beastach moga sie sprawdzic, wez 4 i trzymaj blisko generala.
centigory bierz 5 raczej

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Popatrzyłem sobie bestiowe rozpiski na forum i........................ jakoś nie widziałem Centigorów, Trolle może też pojawiły się tylko raz. Co do Trolli to rozumiem że odstrasza głupota i koszt punktowy (choć na bretońskie puszki wydają mi się akuratne) a Centigory? Czy są w sumie plewne i tylko naprawdę Minoski warto wstawiać do specjali? Z jednej strony nie chciałbym mieć monotonnej armii a z drugiej nie chcę też kupić figurek i po kilku bitwach odstawić je na półkę z powodu niegrywalności.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

ja gram nimi od czasu do czasu, ale to oddział dość przeciętny. Nie że słaby - po prostu przeciętny. Da się nim grać.

Sądze że w nowej edycji dostaną coś fajnego (np. zasadę fast cav) co uczyni z nich bardzo dobry oddział ;)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Nie chodzi o to, że centki są słabe, tylko o to, że minoski są świetne ;)
Uerph.

ODPOWIEDZ